• Nie Znaleziono Wyników

pdf Konspekt lekcji - Posadziliśmy drzewo upamiętniające udział PZS w Chęcinach w projekcie #share UE.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2021

Share "pdf Konspekt lekcji - Posadziliśmy drzewo upamiętniające udział PZS w Chęcinach w projekcie #share UE."

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

SHAPING OF THE EUROPEAN CITIZENSHIP IN THE POST-TOTALITARIAN SOCIETIES.

REFLECTIONS AFTER 15 YEARS OF EU ENLARGEMENT

Konspekt lekcji – Projekt #shareUE

Prowadzący: Małgorzata Grzechniak i Anna Ulatowska

Posadziliśmy drzewo upamiętniające udział Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w projekcie #share UE.

Cel główny: utrwalenie świadomości na temat pamięci, wspólnej historii i wartości oraz celu Unii, jakim jest promowanie pokoju, jego wartości i dobrobytu narodów poprzez zasadzenie drzewa pamięci,

Cele operacyjne:

-głównym celem jest stworzenie społeczeństwa obywatelskiego, poprzez tworzenie nowych form aktywności społecznej,

- aktywizacja młodzieży do działań proekologicznych poprzez bezpośrednie uczestnictwo, - uświadomienie młodzieży, czym jest historia dla człowieka,

- doskonalenie pracy zespołowej,

- zapoznanie młodzieży z warunkami, jakie muszą być spełnione, aby drzewo mogło wyrosnąć,

Metody nauczania: wykład, dyskusja, praktyczne działanie – sadzenie drzewa,

(2)

SHAPING OF THE EUROPEAN CITIZENSHIP IN THE POST-TOTALITARIAN SOCIETIES.

REFLECTIONS AFTER 15 YEARS OF EU ENLARGEMENT

Tok lekcji Czynność nauczyciela Czynność ucznia

1. Sprawy organizacyjne.

Opiekunowie wraz z młodzieżą udają się na plac szkolny.

Uczniowie wraz z opiekunami udają się na plac szkolny. 2. Wykład. Opiekunowie przedstawiają, jaką rolę spełniają

drzewa w naszym życiu oraz podkreślają cel wsadzenia drzewa.

*Drzewa całe swe życie ciągle pozostają w ziemi, z której wyrosły. Zawsze towarzyszą człowiekowi.

Ze względu na swą długowieczność, często są niemymi świadkami historii. Niech zasadzona sosna będzie pamiątką udziału Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

w projekcie #share UE. Niech w przyszłej swej wielkości

i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.

Uczniowie słuchają wykładu. Dowiadują się, jaki jest cel spotkania.

3. Wsadzenie sosny.

Opiekunowie wraz z Panią dyrektor i przedstawicielami młodzieży dokonali wsadzenia sosny w szkolnym ogrodzie.

Trzy uczennice pomagały Pani dyrektor i opiekunom w sadzeniu drzewa: jedna z nich posiadała saperkę, druga sadzonkę sosny, trzecia konewkę z wodą oraz pulchną ziemię.

4.

Podsumowanie

Opiekunowie oraz Pani dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół

w Chęcinach pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Przedstawiciele młodzieży Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach pozowali do pamiątkowego zdjęcia. 5. Pożegnanie Opiekunowie skierowali słowa podziękowania, a

następnie pożegnali się z młodzieżą.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Cel ogólny: Zapoznanie naczelników OSP z zasadami przeprowadzania szkoleń i ćwiczeń doskonalących oraz organizacją zawodów OSP i MDP..

Podanie tematu i omówienie celów zajęć (3min) OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ:. Rodzaje zagrożeń (omówienie zagrożeń

- wykorzystać techniczne środki łączności dla zorganizowania łączności dowodzenia, - prowadzić korespondencję radiową i przekazywać meldunki radiowe z miejsca akcji,

Podawanie wody na linie tłoczne, linie szybkiego natarcia i działko, 6.. Idea działania układu wodnopianowego w

- odczytać i wyjaśnić dane techniczne na tabliczce znamionowej agregatu, - opisać obsługę agregatu prądotwórczego zgodnie z warunkami

POMOCE DYDAKTYCZNE: rzutnik multimedialny + prezentacja tematu Power Point przedstawiciele omawianych narzędzi, przewodów i agregatów zasilających.. ZAGADNIENIA

- umieć wymienić rodzaje pił i ich podstawowe podzespoły, - znać budowę pił łańcuchowych i tarczowych,.. - umieć przygotować każda piłę do eksploatacji - znać

- złożyć meldunek z zadań wykonywanych podczas akcji, - wykonać podstawowe czynności obsługowe i konserwacyjne.. CZAS: