klasa III 20.04. -24.04..docx

Loading.... (view fulltext now)

Pełen tekst

(1)

Praca dla uczniów klasy III z podręcznikiem „Elementarz odkrywców” Krąg tematyczny: Pobudka

20.04.2020r. (poniedziałek) Temat dnia: W poszukiwaniu wiosny

1. Przeczytaj wiersz z podręcznika s.51. Odpowiedz na pytanie 1 i 2 zamieszczone pod tekstem. 2. „Elementarz odkrywców”- Ćwiczenia. Wykonaj ćwiczenia na s. 60 – 61.

3. Podręcznik matematyka „ Sprawdzam siebie” s.25 - 26.

4. Ćwiczenia – matematyka . „Pomyślę i rozwiążę” - zadania dla chętnych s. 31 . „ Sprawdzam siebie”– wykonaj samodzielnie zadania na s.32 - 33.

21.04.2020r. (wtorek) Temat dnia: Wiosna w nas

1. Przeczytaj tekst z podręcznika s. 52 - 53. Odpowiedz na pytania zamieszczone pod tekstem. Wiosenna hodowla roślin - załóż hodowlę fasoli – podręcznik s. 54. Po dwóch tygodniach zrób zdjęcie twojej roślinie i wyślij je na mój adres : h.dudek@lyski.pl

2. „Elementarz odkrywców”- Ćwiczenia. Wykonaj ćwiczenia na s. 62 - 63 3. Podręcznik matematyka s.27 . Ćwiczenia „Matematyka” s. 34 – 35.

22.04. 2020 r. (środa) T

emat dnia: Po śladach wiosny

1. Przeczytaj tekst z podręcznika na s. 55 - 56. Odpowiedz na pytania zamieszczone pod tekstem. Opisz w zeszycie krzew forsycji. Podręcznik s. 57

2. „Elementarz odkrywców”- Ćwiczenia. Wykonaj ćwiczenia na s. 64- 65. 3. Podręcznik matematyka s.28 .Ćwiczenia „Matematyka” s.36 - 37.

23.04.2020r. ( czwartek)

Temat dnia: Na wiosnę wszystko się zmienia

1. Spotkanie z lekturą: H. CH. Andersena „ Brzydkie kaczątko” Przepisz notatkę do zeszytu:

Hans Chrystian Andersen żył ponad 200 lat temu w Danii. Pochodził z biednej rodziny. Dużo czytał i słuchał opowieści babci. Gdy miał 14 lat, wyjechał do Kopenhagi. Dzięki życzliwym ludziom i opiekunom ukończy szkołę. Próbował pisać wiersze, sztuki teatralne, a także opowiadania i powieści. Sławę i uznanie uzyskał dzięki baśniom.

2. „Elementarz odkrywców”- Ćwiczenia s. 66- 67.

3. Na kartce z bloku wykonaj ilustrację do lektury. Wykorzystaj materiały plastyczne jakie masz w domu ( zachowaj swoją pracę do oceny).

(2)

Temat dnia: Co nas czeka w kwietniu?

1. Przeczytaj tekst informacyjny z podręcznika s.58 - 59.

2. „Elementarz odkrywców”- Ćwiczenia. Wykonaj ćwiczenia na s. 68 - 69. 3. Wyszukaj w dostępnych źródłach piosenki o wiośnie i naucz się jej śpiewać.

4. Wyjdź na podwórko - obserwuj wiosenne zwyczaje ptaków. Napisz jakie gatunki ptaków zaobserwowałeś/ aś wokół twojego domu, jakie zachowania zauważyłeś/ aś, zamaluj odpowiednie kółka w tabeli.

Wypełnij kartę pracy i wklej ją do zeszytu: Ptak………..

o Siedzi na gałęzi drzewa lub gałązce krzewu o Wspina się po pniu o Leci

o Przechadza się po trawniku

o Poszukuje pokarmu na trawniku

o Zjada owoce lub nasiona o Je inny pokarm o Śpiewa o Ćwierka o Kracze o Uderza dziobem w pień o Przenosi w dziobie materiał do budowy gniazda Inne zachowania ………..

W tym tygodniu zagraj na podwórku z rodziną w dowolna grę zespołową. Wykorzystaj piłkę , skakankę lub inne przybory jakie są w domu. Obejrzyj też w TV ciekawy program edukacyjny dla dzieci.

Codziennie utrwalaj technikę czytania oraz techniki rachunkowe.

Obraz

Updating...

Cytaty

Updating...

Powiązane tematy :