• Nie Znaleziono Wyników

pdf Konspekt lekcji - Stworzenie żywego plakatu, upamiętniające udział PZS w Chęcinach w projekcie #share UE.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2021

Share "pdf Konspekt lekcji - Stworzenie żywego plakatu, upamiętniające udział PZS w Chęcinach w projekcie #share UE."

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

SHAPING OF THE EUROPEAN CITIZENSHIP IN THE POST-TOTALITARIAN SOCIETIES.

REFLECTIONS AFTER 15 YEARS OF EU ENLARGEMENT

Konspekt lekcji – Projekt #shareUE

Prowadzący: Małgorzata Grzechniak i Anna Ulatowska

Stworzenie żywego plakatu, upamiętniające udział Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w projekcie #share UE.

Cel główny: utrwalenie świadomości na temat pamięci, wspólnej historii i wartości oraz celu Unii, jakim jest promowanie pokoju, jego wartości i dobrobytu narodów poprzez stworzenie żywego plakatu,

Cele operacyjne:

- głównym celem jest stworzenie ponadnarodowej debaty i refleksji na temat działań edukacyjnych i społecznych związanych z kształtowaniem obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych; pamięci historycznej, dziedzictwa kulturowego,

- aktywizacja młodzieży do działań symbolicznych, artystycznych poprzez bezpośrednie uczestnictwo,

- uświadomienie młodzieży, czym jest historia dla człowieka, - doskonalenie pracy zespołowej,

- zapoznanie młodzieży z problematyką projektu, jego celem i zadaniami

Metody nauczania: wykład, dyskusja, praktyczne działanie – ułożenie napisu promującego projekt w polskiej wersji,

(2)

SHAPING OF THE EUROPEAN CITIZENSHIP IN THE POST-TOTALITARIAN SOCIETIES.

REFLECTIONS AFTER 15 YEARS OF EU ENLARGEMENT

Tok lekcji Czynność nauczyciela Czynność ucznia

1. Sprawy organizacyjne.

Opiekunowie wraz z młodzieżą udają się do sali gimnastycznej.

Uczniowie wraz z opiekunami udają się do sali gimnastycznej.. 2. Wykład. Opiekunowie przedstawiają symbolikę

hasła związanego z projektem.

Udziału Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach w tworzeniu własnej symboliki projektu #share UE jest oznaką kreatywności jej uczniów.

Uczniowie słuchają wykładu. Dowiadują się, jaki jest cel spotkania.

3. Tworzenie artystycznego wyrazu naszego plakatu.

Opiekunowie wyznaczają zadania młodzieży ZSP i koordynują, tworzą żywy napis promocji akcji w naszej szkole.

Każdy uczeń zajmuje

wyznaczone miejsce i przyjmuje określoną pozę, na moment wszystko zastyga w bezruchu. 4. Podsumowanie. Następuje sesja zdjęciowa, po której w

pracowni komputerowej uczniowie tworzą plakat promujący akcję w naszej szkole.

Uczniowie pod kierunkiem wolontariuszy tworzą plakat.

5. Pożegnanie Opiekunowie skierowali słowa podziękowania, a następnie pożegnali się z młodzieżą.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Cel ogólny: Zapoznanie naczelników OSP z zasadami przeprowadzania szkoleń i ćwiczeń doskonalących oraz organizacją zawodów OSP i MDP..

Podanie tematu i omówienie celów zajęć (3min) OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ:. Rodzaje zagrożeń (omówienie zagrożeń

- wykorzystać techniczne środki łączności dla zorganizowania łączności dowodzenia, - prowadzić korespondencję radiową i przekazywać meldunki radiowe z miejsca akcji,

Podawanie wody na linie tłoczne, linie szybkiego natarcia i działko, 6.. Idea działania układu wodnopianowego w

- odczytać i wyjaśnić dane techniczne na tabliczce znamionowej agregatu, - opisać obsługę agregatu prądotwórczego zgodnie z warunkami

POMOCE DYDAKTYCZNE: rzutnik multimedialny + prezentacja tematu Power Point przedstawiciele omawianych narzędzi, przewodów i agregatów zasilających.. ZAGADNIENIA

- umieć wymienić rodzaje pił i ich podstawowe podzespoły, - znać budowę pił łańcuchowych i tarczowych,.. - umieć przygotować każda piłę do eksploatacji - znać

- złożyć meldunek z zadań wykonywanych podczas akcji, - wykonać podstawowe czynności obsługowe i konserwacyjne.. CZAS: