• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz lekcji matematyki. Szkoła ponadgimnazjalna.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz lekcji matematyki. Szkoła ponadgimnazjalna."

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz lekcji matematyki. Szkoła ponadgimnazjalna.

autorki: Ewa Nowik, Janina Zawacka, Małgorzata Czarniecka, s. Sabina Żak

TEMAT: Obliczanie pól czworokątów (2 godz. lekcyjne)

CELE LEKCJI:

- powtórzenie własności czworokątów (z gimnazjum)

- powtórzenie wzorów na obliczanie pól czworokątów (z gimnazjum) - kształtowanie rozumowania naukowego

METODY PRACY:

- praca w grupach "Wędrujący plakat"

POMOCE DYDAKTYCZNE:

- tablice matematyczne - kartki papieru A4

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Faza wstępna:

- wyszukanie wzorów i własności czworokątów w tablicach matematycznych - podział na grupy 4 - 5 osobowe, przydział czworokątów

2. Faza wykonawcza:

- uczniowie układają zadanie dotyczące pola danego czworokąta, sprawdzają możliwości jego rozwiązania

- przekazują kartki z zadaniem grupie sąsiedniej - rozwiązanie zadania z otrzymanej karty

- przekazania kartki z zadaniem grupie sąsiedniej

- rozwiązanie zadania z otrzymanej karty innym sposobem

(2)

- powrót kartki z zadaniem do grupy wyjściowej (koniec lekcji pierwszej)

- sprawdzenie poprawności rozwiązania swojego zadania. Ewentualne poprawienie błędów lub dopisanie innego sposobu

rozwiązania zadania

- prezentacja wyników. Analiza rozwiązań.

3. Faza podsumowująca:

- ocena pracy uczniów

- Praca domowa: Czy zostały wyczerpane wszystkie możliwości rozwiązań zadania?

Można poszukać w Internecie podobnych zadań i innych sposobów na ich rozwiązanie.

Cytaty

Powiązane dokumenty

W celu uporządkowania wiadomości przeanalizuj jeszcze raz wszystkie metody równań i nierówności zaprezentowane w materiale z wcześniejszych lekcji (np. W przypadku

Możliwość wyjaśnienia i informacja zwrotna na zajęciach online. Uczeń, który nie ma dostępu do internetu i nie może uczestniczyć w zajęciach jest on

Jeśli nie masz możliwości uczestniczenia na zajęciach online, należy to zgłosić wychowawcy, a także wysłać wiadomość na mail nauczyciela

Kasjerka, wprowadzając cenę, pomyłkowo zmieniła kolejność cyfr, przez co kwota, którą miał zapłacić klient, była 1 ¾ razy większa od rzeczywistej ceny książki..

Uczniowie odczytują zgromadzone na etykietach wyrazy, wyrażenia i zwroty dotyczące warunków życia na wsi w XIX wieku (bieda, nędza, ciemnota, zabobon, nierówność między

Nauczyciel wyjaśnia znaczenie systemy operacyjnego dla działania komputera, omawia jego zadania i podaje definicję – notatka 1, następnie wymienia zadania systemu operacyjnego,

 Otwórz nowy plik Worda, zapisz go do folderu Ćwiczenia pod nazwą Numerowanie..  W pliku Numerowanie ponumeruj strony

Wykonanie przez kolejnego ucznia ćwiczenia do prezentowanej animacji. Podział uczniów na