klasa 2 - Zbuduj Model Samolotu.pdf

12  Download (0)

Pełen tekst

(1)

ZOSTAŃ W DOMU – BUDUJ MODEL

Akcja "Zostań w domu. Buduj model". Materiały - instrukcja i plany budowy oraz poglądowe filmik są do pobrania na stronie Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych > gsml.gliwice.pl < Mam zgodę pana Jana Wojtaka na rozpowszechnianie pomysłu. Materiały są zaczerpnięte z wyżej wymienionej strony.

Akcja dedykowana jest i dzieciom i dorosłym właśnie teraz, bo te modele można budować w warunkach domowych.

Jako narzędzia wystarczą nożyczki, długopis i linijka. Model kartonowo – drewniany jest zbudowany z papierowych skrzydeł i kadłuba z drewnianego patyczka. Materiały do budowy modelu to blok techniczny lub rysunkowy a nawet zwykły papier do drukarki, patyczki do szaszłyków albo

wykałaczki bądź łodygi traw, trochę plasteliny albo zużytą gumę do żucia i klej. Najlepszy jest klej polimerowy lekko rozcieńczony spirytusem, a nawet lakier do paznokci. Najwygodniej, gdy klej jest w małym pojemniku z ostrym, cienkim dozownikiem takim jak np. po kroplach do oczu. Ostatecznie można użyć kleju szkolnego.

Proponuję zbudować wypróbowaną „kartonówkę” Wojan 1, która została opracowana dla

konstruktorów początkujących i średnio zaawansowanych, zarówno dzieci jak i dorosłych. Służy ona do szkolenia oraz do nauki „pilotowania” małych modeli latających właśnie w warunkach domowych.

Ja użyłem brystolu, patyczka do szaszłyka, kleju butapren, jako obciążenie dziobu - koszulka izolacji z kabla, nożyczki, nożyk tapicerski. Z dużego modelu nie byłem zadowolony –brystol był za miękki. Zrobiłem więc mniejszy, nawet wyciąłem nożykiem trapez, by podgiąć skrzydła do góry, choć nie jestem całkiem pewien, czy tak to właśnie miało być.

Proszę pochwalić się zdjęciami wykonanych modeli. Powodzenia.

(2)
(3)

Obraz

Updating...

Cytaty

Powiązane tematy :