• Nie Znaleziono Wyników

Na początek dziękuję wszystkim dzieciom (i Rodzicom za pomoc w dostarczeniu do szkoły) za przygotowanie pięknych prac związanych z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Na początek dziękuję wszystkim dzieciom (i Rodzicom za pomoc w dostarczeniu do szkoły) za przygotowanie pięknych prac związanych z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. "

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

.

Chrystus zmartwychwstał! – Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

DROGIE DZIECI z Pierwszej Klasy 19 V 2020r.

Na początek dziękuję wszystkim dzieciom (i Rodzicom za pomoc w dostarczeniu do szkoły) za przygotowanie pięknych prac związanych z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II.

Prace możecie podziwiać na wystawie poświęconej Polskiemu Papieżowi w oknach sali gimnastycznej w naszej szkole oraz na stronie internetowej szkoły i parafii.

Posypały się 6 (za prace) i uwagi pozytywne (za dostarczenie prac do szkoły)…

Jeśli kogoś pominęłam to proszę o kontakt, bo w szkole były 2 prace nie podpisane:

akorzen7@o2.pl.

Tyle ogłoszeń, teraz temat dzisiejszej katechezy: Święty Franciszek.

1. Oglądnijcie sobie krótki filmik o życiu tego człowieka:

https://www.youtube.com/watch?v=rDWjqBONJic

2. Święty Franciszek uczył nas kochać Boga i szanować Jego stworzenie.

Wykonajcie ćw. 1 ze str. 71 w katechizmach.

3. Pan Bóg pragnie, abyśmy i my pomagali innym ludziom, troszczyli się o zwierzęta i szanowali przyrodę.

4. Na zadanie domowe proszę Was abyście naśladowali św. Franciszka tzn. byli przyjaciółmi Pana Boga i przyrody. Możecie wykonać jedno z zaproponowanych zadań w ustaleniu z Rodzicami:

- przebywając na świeżym powietrzu zwróćcie uwagę na piękno stworzonego świata (chętne dzieci za zgodą Rodziców mogą wykonać zdjęcie telefonem tego co mu się szczególnie spodobało w przyrodzie np. biedronka, kwiatek, krajobraz, chmury, zwierzę itp. i może je przesłać na adres: akorzen7@o2.pl Za Waszą i Waszych Rodziców zgodą może uda nam się stworzyć galerię na stronę szkoły pt.

„Dostrzegamy piękno świata”

- jeśli ktoś z Was ma w domu jakieś zwierzątko np. chomiki, papugi, pieski, kotki, króliki itp. To zadbajcie o nie szczególnie w tym tygodniu. Może trzeba im wyczyścić klatkę, wymienić wodę, pobawić się z nimi. Ustalcie z Rodzicami zakres waszych obowiązków dotyczących opieki nad zwierzętami.

- może ktoś z Was zadba o piękno świata poprzez pomoc Rodzicom przy sadzeniu czy pieleniu grządek lub posprzątaniu rzeczy, które zaśmiecają świat.

1. Temat: Święty Franciszek.

Treści: Ukazanie osoby św. Franciszka jako miłującego Boga i Jego stworzenie. Kształtowanie

u dzieci umiejętności dostrzegania piękna stworzonego świata

i oddawania chwały Panu Bogu Stwórcy wszechświata.

(2)

Koniecznie napiszcie mi, które z zadań wybraliście i co udało się Wam zrobić (krótko jedno, dwa zdania) Czekam na Wasze wiadomości do końca tygodnia.

Pozdrawiam Was jak św. Franciszek: POKÓJ I DOBRO

katechetka

Cytaty

Powiązane dokumenty

Półpasiec jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa ospy wietrznej, po której przebyciu i zagojeniu zmian skórnych wirus przedostaje się do zwoju rdzeniowego, zwojów

Za niewłaściwe postępowa- nie uważa się, ogólnie rzecz biorąc, stosowanie tych samych środków w przypadku chorych, którzy nie- odwołalnie zbliżają się do śmierci;

Przywołany w Wiedźmie i wilku motyw realizuje się bowiem jako uwolnienie spod erotycznego uzależnienia od „toksycznego”, brutalnego – a zatem istotnie „zwierzęcego” –

 Jeżeli zdecydujesz się szukać pracy za granicą przez agencję zatrudnienia, dowiedz się, czy ma ona licencję na świadczenie usług z zakresu pośrednictwa

• CREA.RE (Creative Regions, 2010-2013), realizowany we współpracy z Urzędem Miasta w Poznaniu (który był jego koordynatorem) w ramach programu Interreg IV C;. • STAREBEI (STAges

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;.. wybaczenie, tam gdzie

Szczególne podziękowania winien jestem Geoffreyowi Hawthornowi za jego niezłomne wsparcie dla tego projektu od zalążka, w którym po- mysł wyglądał jeszcze całkiem inaczej

Okres, w którym żył na Ziemi Miejsce, gdzie został