Kariera STRABAG SE Broschuere_EmployerBranding_POL_16S_r12.indd :52

Pełen tekst

(1)

STRABAG SE

Kariera

(2)

2

My wskazujemy drogę.

Ty wyznaczasz kierunek.

STRABAG SE

1 Kariera

(3)

3 Spis treści

Zdjęcie na okładce Britta Gülland, kier. budowy Branża: elewacje aluminiowo-szklane Projekt: DC Tower, Wiedeń, Austria/

1 Autostrada M51, Dania

5 Pierwsze kroki w grupie STRABAG

7 Początek Twojej kariery w budownictwie

8 Szanse poprzez dokształcanie i szkolenia

10 Ludzie w firmie STRABAG

13 Rozmowa z prezesem zarządu

STRABAG SE Thomasem Birtelem

15 Odpowiedzi na najważniejsze

pytania

(4)

Arabia Saudyjska Katar

Oman DhabiAbu

4 STRABAG SE Kariera

Wykraczając poza granice Austrii i Niemiec koncern STRABAG jest obecny poprzez swoje liczne filie we wszystkich krajach Europy Wschodniej i Południowowschodniej, na wybranych rynkach zachodnioeuropejskich oraz na Półwyspie Arabskim.

(5)

Arabia Saudyjska Katar

Oman DhabiAbu

5 Pierwsze kroki

U nas wiele dróg stoi przed Tobą otworem

Od 180 lat STRABAG jest synonimem najwyższej jakości w budownictwie. Naszą renomę zawdzięczamy otwartości na innowacje i zaangażowaniu blisko 73.100 zmotywowanych pracowników w ponad 500 lokalizacjach rozsianych na całym świecie. Grupa STRABAG oferuje szeroką gamę możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Wszechstronny system kształcenia i szkoleń pozwala nam na indywidualne wspieranie każdego pracownika i gruntowne przygotowanie do efektywnego wypełniania zadań. Dla STRABAG jest to najlepsza szansa na pozyskanie wykwalifikowanej młodej kadry, a dla naszych pracowników możliwość zdobycia wiedzy koncernu technologicznego działającego na całym świecie.

Już teraz nadaj odpowiedni kierunek swojej przyszłości i prześlij swoją aplikację. Czekają na Ciebie dynamiczne zespoły, pasjonujące projekty, możliwości doskonalenia zawodowego ukierunkowane na zdobywanie praktycznego doświadczenia oraz możliwości kariery miedzynarodowej lub lokalnej – jak tylko sobie życzysz.

Buduj swoją karierę na różnorodności

Dążysz do osiągnięcia sukcesu w branży budowlanej – u nas otrzymasz wszelkie ku temu możliwości, ponieważ grupa STRABAG skupia wiele dyscyplin pod jednym dachem. Spektrum działalności obejmuje oprócz budownictwa ogólnego i inżynieryjnego, mostowego, drogowego i kolejowego również usługi związane z nieruchomościami. Stawiamy na interdyscyplinarną współpracę naszych wyspecjalizowanych zespołów. Aby móc zaopatrywać nasze budowy w produkty spełniające wymagania najwyższej jakości i zrównoważonego rozwoju utrzymujemy gęstą sieć wytwórni asfaltu, kamieniołomów oraz żwirowni i piaskowni.

Już teraz prześlij aplikację

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej aktualnej ofercie zatrudnienia? Na stronie internetowej www.strabag.pl znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na wszystkie proponowane przez nas stanowiska. Jeżeli zainteresuje Cię ogłoszenie, prześlij aplikację za pośrednictwem naszego formularza online. Oczywiście jest również możliwa aplikacja do naszej bazy danych, także za pośrednictwem formularza online.

W skrócie

• ponad 180 lat doświadczenia

• wśród pięciu czołowych europejskich przedsiębiorstw budowlanych

• ponad 500 lokalizacji na świecie

• lider na rynkach: austriackim, niemieckim, polskim, czeskim, słowackim, węgierskim, słoweńskim, bułgarskim i chorwackim

• ponad 73.000 pracowników na świecie

(6)

PROGRAM STAŻU DLA STANOWISK O CHARAKTERZE FINANSOWYM

Finanse i

rachunkowość Praca na budowie Zakupy Controlling Kadry Pobyt zagranicą

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Przykładowy przebieg programu stażowego w poszczególnych miejscach

PROGRAM STAŻU DLA STANOWISK O CHARAKTERZE TECHNICZNYM

Praca na budowie Przygotowanie

produkcji Kalkulacja Laborato- rium

Park

maszynowy Pobyt zagranicą Zakupy

6

Pierwszy krok: praktyki

Kiedy i gdzie znajduje zastosowanie wiedza zdobyta na studiach? Odpowiedzią na to pytanie są kilkumiesięczne praktyki w STRABAG. Chęć udziału w praktykach należy zgłosić odpowiednio wcześniej przed planowanym terminem ich rozpoczęcia. Nasza struktura umożliwia studentom lub absolwentom podjęcie współpracy w pionach Budownictwa Ogólnego, Mostowego, Drogowego oraz Kolejowego lub w spółkach koncernu. Jako praktykant, pod okiem naszych kierowników budowy, zdobędziesz szerokie doświadczenie zawodowe i będziesz miał wiele okazji do wykorzystania i poszerzenia dotychczasowej wiedzy teoretycznej. Podczas kilkumiesięcznych praktyk w STRABAG zapoznasz się z pasjonującymi projektami i zbudujesz fundament własnej kariery: wielu naszych pracowników rozpoczynało karierę od praktyk.

Przygotownie do pracy w zawodzie: staż

W celu jak najlepszego przygotowania absolwentów szkół wyższych do wymagań stawianych im w przyszłej pracy oferujemy trwający od 11 do 15 miesięcy staż na stanowiskach technicznych i finansowych. Po ukończeniu studiów magisterskich lub inżynierskich można w ramach naszego programu stażowego poznać funkcjonowanie różnych jednostek organizacyjnych w koncernie STRABAG i wdrożyć się - pod okiem doświadczonych ekspertów i kierowników - w różne zadania i obszary działalności. Plan stażu ukierunkowany jest na doskonalenie zawodowe i obejmuje kilkumiesięczny pobyt za granicą. Przez cały ten czas towarzyszy Ci osobisty mentor, który zawsze posłuży radą i pomocą oraz przekaże Ci własne opinie i uwagi. Po ukończeniu naszego stażu będziesz gotowy do podjęcia pracy na odpowiedzialnym stanowisku i postawisz kolejny krok w swojej karierze.

INFO

NASZ PROGRAM STAŻOWY W czerwcu 2013 nasz program stażowy otrzymał wyróżnienie przy- znawane programom szkoleniowym wspierającym budowanie kariery w oparciu o zasady uczciwości.

Więcej informacji na temat tego wyróżnienia na stronie internetowej www.absolventa.de/

trainee-auszeichnung

Oto przykład naszego programu stażowego. W szczegółach może się jeszcze różnić. Tu zostały przedstawione tylko elementy obowiązkowe.

STRABAG SE Kariera

(7)

7 Początek Twojej kariery

Zatrudnienie

Posiadasz już pierwsze doświadczenia praktyczne lub chcesz dalej rozwijać się zawodowo?

Masz zatem możliwość zgłoszenia się do naszej bazy danych i ubiegania się o zatrudnienie w naszym koncernie lub też przesłaniania swojej aplikacji na jedno z oferowanych przez nas stanowisk. Ułatwimy Ci zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez odpowiednie szkolenia, które zapewnią Ci specyficzną dla koncernu specjalistyczną wiedzę, jaka będzie potrzebna na stanowisku, na którym będziesz pracować. Wykwalifikowana kadra będzie Cię wspierać w początkach Twojej kariery w naszym koncernie.

Warunek: szeroka gama umiejętności

Chętnie przyjmujemy na pokład wykwalifikowanych absolwentów posiadających wykształcenie techniczne lub ekonomiczne: po kierunkach budowlanych, inżynierii środowiska, czy finansów przedsiębiorstwa. Kandydaci powinni wykazać się zróżnicowanym, dogłębnym wykształceniem i doświadczeniem praktycznym. Odpowiedzialne stanowisko w firmie STRABAG wymaga – oprócz pewności siebie i siły przebicia - umiejętności pracy w zespole i etycznego zachowania.

Szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów będzie wymagało umiejętności otwartego komunikowania się. W naszym przedsiębiorstwie stale mamy do czynienia z nowymi zadaniami, dlatego dużą wagę przykładamy do zdolności szybkiego uczenia się i elastyczności. Ta zasada dotyczy również lokalizacji: jako koncern prowadzący działalność w wielu krajach stawiamy na pracowników gotowych do odbywania częstych podróży, chętnie i pewnie poruszających się w międzynarodowym środowisku.

NASZ MODEL KARIERY Oprócz klasycznej ścieżki kariery liniowej, w której na pierwszy plan wysuwa się odpowiedzialność kierownicza, można także wybrać karierę kierownika projektu lub eksperta. W odróżnieniu od eksperta, który z reguły posiada wysoki stopień specjalizacji w swojej dziedzinie, kierownik projektu może wykorzystać wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów.

Top Kierownik Projektu m/k Senior Kierownik

Projektu m/k Kierownik Projektu

m/k Dyrektor Dyrekcji m/k

Dyrektor Oddziału/

Obszaru m/k Kierownik Grupy m/k

Kierownik budowy, Specjalista ds. finansowych budowy, Główny Majster, Teamleader, Specjalista m/k

Technik, Specjalista ds. finansowych, Brygadzista, Mistrz, Referent, Specjalista m/k Zarząd STRABAG SE

Kierownictwo Obszarów Koncernu/Obszarów Centralnych/Jednostek Centralnych (UBL/ZBL/KSBL)

Kariera ekspercka

Ścieżka kariery liniowaŚcieżka kariery specjalistyczna Kariera projektowa

Ekspert m/k Senior Ekspert m/k

Top Ekspert m/k

Poziom 54321

(8)

WARSZTATY

„DYNAMIKA GRUPY”

WSZECHSTRONNY KIEROWNIK PROJEKTU

MODUŁ 2 Organizacja i kierowanie

budową MODUŁ 1 Zarządzanie projektem WIELODYSCYPLINARNA

PRACA PROJEKTOWA

MODUŁ 6 Prawo pracy i kompetencje

interkulturowe

MODUŁ 3 Komunikacja i zarządzanie MODUŁ 4

Ekonomika przedsiębiorstwa MODUŁ 5

Zarządzanie kontraktem i teamconcept 8

Akademia koncernu

Akademia Koncernu oferuje pracownikom szereg szkoleń dostosowanych do potrzeb koncernu. Szkolenia, na których jest przekazywane specyficzne dla koncernu know-how, są prowadzone przez wewnętrznych trenerów. W zakresie rozwoju osobistego współpracujemy z doświadczonymi firmami zewnętrznymi.

Cykl szkoleń „Akademia Kierownika Projektu”

Cykl warsztatów i szkoleń kierowany jest do kierowników projektu, którzy chcą rozwijać kompetencje interpersonalne i poszerzyć wiedzę specjalistyczną. Program trwa 1,5 roku i składa się z 10 dwudniowych modułów o tematyce technicznej (np. harmonogram, kalkulacja), prawnej (zamówienia publiczne, contract management itd.) oraz związanej z zarządzaniem i kierowaniem zespołem.

Cykl szkoleń „Efektywne kierowanie zespołem i zarządzanie projektami”

Kierownicy grup oraz ci, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku, zdobywają w drodze szkoleń z cyklu „Efektywne kierowanie zespołem i zarządzanie projektami” kompetencje specjalistyczne oraz umiejetności z zakresu zarządzania potrzebne do efektywnego realizowania zadań na stanowiskach kierowniczych.

Kurs „Wszechstronny Kierownik Projektu”

Duże projekty wymagają umiejętności pracy wielozadaniowej. We współpracy z Wyższą Szkołą Zawodową Campus w Wiedniu oferujemy naszym obecnym i przyszłym kierownikom projektów kurs związany z realizacją dużych i średnich projektów poruszający zagadnienia finansowe i techniczne. Uczestnicy kursu analizują w sześciu modułach pod okiem wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów i kierowników różne warianty przebiegu projektu.

Każdy moduł kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu Wyższej Szkoły Zawodowej Campus w Wiedniu, który jest uznawany przez uczelnie w całej Europie.

STRABAG SE Kariera

(9)

9 Dokształcanie i szkolenia

Wspólne planowanie kariery

Jakie są Twoje plany zawodowe? To pytanie jest ważne dla Ciebie i ważne dla nas. Raz do roku omawiamy w indywidualnej rozmowie między przełożonym a pracownikiem, do jakich celów zawodowych wspólnie dążymy i gdzie widzimy potencjał. Taka rozmowa stwarza możliwość określenia obszaru Twoich zainteresowań i zdefiniowania wspólnych celów. Na tej podstawie razem będziemy ustalać działania zmierzające do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wspierając w ten sposób Twój indywidualny rozwój.

Chcemy, aby potencjał i kompetencje naszych pracowników zostały dostrzeżone i optymalnie wykorzystane. Do tego celu służy nam dodatkowo systematyczne zarządzanie potencjałem.

Umożliwia ono wyłonienie kadry kierowniczej z naszych własnych szeregów, która posiada niezbędne dla koncernu know-how. Powierzając kluczowe stanowiska pracownikom koncer- nu mamy pewność, że jakość naszych usług pozostanie trwale zachowana, a naszym pracownikom dajemy szanse rozwoju.

Więcej wiedzy, więcej szans

STRABAG jest przedsiębiorstwem dynamicznym, które od swoich pracowników oczekuje dużego zaangażowania. Nasza bogata oferta rozwoju zawodowego służy wspieraniu Cię w doskonaleniu umiejętności i wiedzy oraz przygotowaniu do objęcia nowych stanowisk.

INFO

Wg ankiety przeprowadzanej co roku przez Universum wśród studentów STRABAG AG należy do 10 najlepszych pracodawców w Austrii. To dla nas wyróżnienie i zarazem zachęta do dalszego podnoszenia naszej atrakcyjności jako pracodawcy.

(10)

10

Od instalacji po całe spektrum projektu

Z wykształcenia jestem technologiem wody i ścieków. Miałam być stomatologiem, ale trafiłam na Politechnikę Warszawską i szybko zapomniałam, dlaczego chciałam zostać lekarzem.

Pierwsza praca to stanowisko asystentki inżyniera ds. instalacji sanitarnych, potem było już samodzielne stanowisko przy realizacji wielokondygnacyjnego biurowca w Warszawie – miałam 24 lata. Zobaczyłam wtedy, jak ważna jest reputacja firmy i autorytet przełożonego. W dziale technicznym nauczyłam się przygotowywania ofert, a w dziale projektów specjalnych zajmowałam się projektami dla klientów kluczowych. Kolejnym etapem rozwoju był udział w organizowanej przez STRABAG „Akademii Kierownika Projektu”. Obecnie jestem jedynym w firmie kierownikiem projektu, a jednocześnie instalatorem.

Praca w koncernie daje olbrzymie możliwości rozwoju, szansę na pracę w różnych miejscach, pozwala uczyć się od innych. Każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało, bo mamy tak wiele możliwości.

Od projektowania do realizacji

Zanim rozpocząłem pracę w dyrekcji mostowej STRABAG przez prawie 6 lat pracowałem w biurach projektowych, na początku jeszcze jako student. Starałem się dawać z siebie wszystko, by w końcu postawić na jedną, ale mocną kartę, czyli związanie się ze spółką STRABAG, dla której pracuje już 8 lat.

Tu wrzucono mnie na głęboką wodę – najpierw budowa wiaduktu w centrum Warszawy, a zaraz potem obwodnica, na której zostałem inżynierem budowy i kierownikiem w jednej osobie. Musiałem sobie poradzić. To była szkoła pokory, pracowitości, zaangażowania i lojalności. Pierwsze lata w wykonawstwie były bardzo intensywne. Dostałem bardzo dobrą brygadę, przy której uczyłem się kierowania budową. Kolejne projekty – bardzo ciekawe pod względem inżynierskim i logistycznym. Każda kolejna budowa niesie nowe wyzwania.

Gdy widzę zakończoną budowę, czuję dumę z tego, że włożyłem w nią dużo pracy, a teraz inni mogą z niej korzystać. To uczucie, które znają tylko ci, którzy wykonują taką pracę. Nie da się o tym opowiedzieć.

Ludzie w firmie STRABAG

„Wciąż wyznaczam sobie granice i staram się je przekraczać.

Budownictwo to praca, którą men- talnie wykonuje się 24 godziny na dobę i to mi odpowiada” (Agnieszka Wyszyńska)

• w koncernie od 1998

• karierę zawodową rozpoczęła w branży instalacji sanitarnych, a obecnie jako Kierownik Projektu zarządza 20 ludźmi

„Kierownik budowy musi umieć rozmawiać z pracownikami, pochylić się nad ich problemami, czasami ubrudzić sobie buty”

(Marcin Czuba)

• w koncernie od 2007

• rozpoczął jako inżynier budowy obecnie jako kierownik budowy nadzoruje realizacje obiektów mostowych

STRABAG SE Kariera

(11)

11 Ludzie

Codziennie coraz większe sukcesy

Chęć pracy na budowie narodziła się we mnie już we wczesnych latach - mój wujek zabierał mnie ze sobą na plac budowy i od tamtej pory ta fascynacja pozostała. I tak studia na kierunku zarządzania budową były dla mnie oczywiste. Po licznych praktykach i jednym semestrze za granicą w Irlandii rozpoczęłam staż w firmie Züblin oraz z powodzeniem ukończyłam kurs

„Wszechstronny Kierownik Projektu”. Początkowo zarządzałam mniejszymi projektami – doskonałymi do nauki. Z czasem powierzono mi finansową odpowiedzialność za realizację dużego projektu o wartości 300 mln euro.

Na budowie dzień po dniu sami doświadczamy tego, jak postępuje i rozwija się projekt. Gdy wyglądam przez okno, widzę efekt naszej pracy.

Wyzwania kształtują osobowość

Z koncernem po raz pierwszy zetknąłem się podczas mojej wakacyjnej pracy w firmie STRABAG AG Straßenbau w Wels, w Górnej Austrii. Pracowałem jako robotnik na budowie.

Po moich studiach prawniczych dość szybko uświadomiłem sobie, że chcę rozpocząć staż w firmie STRABAG. Tu miałem doskonałą okazję do poznania różnych etapów na drodze kariery w przedsiębiorstwie. Dzisiaj prowadzę od strony prawnej międzynarodowe projekty z zakresu infrastruktury.

Codzienne sytuacje ciągle stawiają mnie przed nowymi wyzwaniami. Każde z nich wymaga innego podejścia, a przy tym powstaje nowy pomysł i zmienia się punkt widzenia. Nauczyłem się patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. To kształtuje osobowość.

„Na budowie mogę zobaczyć, co robimy i jakie korzyści z tego płyną” (Julia Schrempf)

• w roku 2007 rozpoczęła staż w koncernie

• prowadzi projekt o wartości 300 mln euro

„Różne sytuacje w codziennym życiu niosą ze sobą wciąż nowe problemy wymagające indywidualnych rozwiązań – takie wyzwania kształtują osobowość”

(Gerald Feilecker)

• w koncernie od 2009

• rozpoczynał jako stażysta

• dzisiaj prowadzi od strony prawnej międzynarodowe projekty infrastrukturalne

(12)

12

Budujemy dzięki kwalifikacjom

i dobrym zespołom.

STRABAG SE Kariera

(13)

13 Interview

Panie Birtel, jakie działania podejmuje STRABAG, aby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów i kadrę kierowniczą?

Już w ubiegłym roku ujednoliciliśmy proces marketingu personalnego w różnych krajach, w których koncern jest obecny. Również w miarę rozwoju działań employerbrandingowych zdefiniowaliśmy dalsze środki służące zaprezentowaniu nas jako jeszcze atrakcyjniejszego pracodawcy absolwentkom i absolwentom np. szkół wyższych lub uniwersytetów.

Jaką rolę kobiet widzi widzi Pan w strukturach koncernu?

Pragniemy zwiększyć zainteresowanie kobiet branżą budowlaną. Dbamy, aby miały równy dostęp do kariery. Doświadczenie pokazało, że zespoły kierownicze złożone z kobiet i mężczyzn uzyskują lepsze efekty, co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

Dlaczego zainteresowanie branżą budowlaną wśród kobiet jest dotychczas raczej umiarkowane?

Branża budowlaną jest zdominowana przez mężczyzn i ze względu na niestałe godziny pracy jest uważana za mało przyjazną rodzinie. Powszechny stereotyp, iż kobiety są mniej uzdolnione technicznie, też może przyczyniać się do faktu, że mniej kobiet decyduje się na wybór tej drogi zawodowej. Zaledwie 20 procent absolwentów wyższych szkół technicznych to kobiety. To nieuchronnie prowadzi do deficytu młodych kobiet w branży.

Jakie działania podejmuje STRABAG, aby zwiększyć liczbę zatrudnianych kobiet?

Proces rekrutacji skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. W naszym systemie zarządzania potencjałem wszyscy mają równe szanse. Nie płeć jest dla nas istotna, ale jakość i efektywność wykonywanej pracy. Trudności w pogodzeniu pracy z życiem prywatnym dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Podążanie ścieżką kariery zawodowej dla wielu oznacza brak czasu dla rodziny. Nasza kultura przedsiębiorstwa przewiduje zastąpienie „albo, albo” przez „zarówno, jak i”.

Czy STRABAG planuje wprowadzenie parytetu kobiet?

Pragniemy zwiększyć liczbę zatrudnianych kobiet. To oznacza, że co roku wzrasta udział kobiet w koncernie, który aktualnie kształtuje się na poziomie 13%, a w kadrze zarządzającej 8%. Aby potwierdzić naszą inicjatywę w kwietniu 2013 staliśmy się sygnatariuszem wydanej przez ONZ karty „Women’s Empowerment Principles”. Tak samo ważne wydaje nam się jednak dawanie całej branży przykładu, w jaki sposób można zmienić ramowe warunki, aby branża budowlana stała się atrakcyjna także dla pracowników posiadających rodziny.

Jakich rad udzieli Pan początkującym w branży budowlanej?

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, rób to, co sprawia Ci radość, a będziesz w tym dobry i będziesz czerpać siłę i motywację ze swojej pracy. Dla zaangażowanych ludzi możliwości są nieograniczone.

„Dla zaangażowanych osób możliwości są nieograniczone”

Od lewej: Julia Schrempf, Jörg Schreiber, Nasza rozmowa: Thomas Birtel, Prezes Zarządu STRABAG SE

(14)

14 STRABAG SE Kariera

(15)

15 Pytania i odpowiedzi

Jaki kierunek studiów mam wybrać?

Preferowany kierunek studiów to budownictwo (wszystkie specjalizacje) – to oczywiście zależy od wybranego stanowiska pracy. Studia na kierunkach takich jak: instalacje sanitarne i mechaniczne, ekonomia, finanse czy studia prawnicze mogą być również kartą wstępu do koncernu, w mniejszym stopniu kierunki takie jak jak: architektura, budowa maszyn i elektrotechnika.

Gdzie mogę znaleźć informacje o wolnych miejscach pracy?

Na naszej stronie internetowej www.strabag.pl, w zakładce „Kariera”. Tam można rozpocząć poszukiwanie wolnych miejsc pracy wybierając profil techniczny lub finansowy w danym kraju oraz zdobyć informacje o wolnych miejscach dla stażystów lub praktykantów. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z osobami wskazanymi w ogłoszeniu.

Czy mam ubiegać się o pracę zgłaszając się do bazy danych czy też aplikować na konkretne stanowisko w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne?

Jeśli zainteresuje Cię konkretne ogłoszenie rekrutacyjne, możesz aplikować za pośrednictwem formularza online. Jeżeli zaś nie znajdziesz interesującego ogłoszenia rekrutacyjnego, możesz zarejestrować się do bazy danych, podając, jaka konkretnie praca Cię interesuje (obszar, region).

W jaki sposób mam aplikować?

Najlepiej skorzystaj z aplikacji online na naszej stronie internetowej w zakładce „Kariera”.

Zostaniesz przekierowany do szybkiego wyszukiwania, gdzie można wybrać obszar działalności, miejsce pracy. Kiedy zdecydujesz się na konkretne stanowisko, wystarczy kliknąć na „Aplikuj”, a potem wprowadzić swoje dane osobowe. List motywacyjny, życiorys, świadectwa można bez problemu wysłać jako załączniki.

Czy jest wyznaczona osoba do kontaktu, która udziela dokładniejszych informacji na temat stażu, praktyk lub zatrudnienia?

W naszych ogłoszeniach rekrutacyjnych zawsze wskazujemy osobę do kontaktu. Informacji ogólnych związanych ze stażami i praktykami udzielają konsultanci ds. personalnych.

Czy praca za granicą w trakcie stażu jest obowiązkowa czy opcjonalna?

Praca za granicą jest stałym elementem stażu. Stwarza ona niepowtarzalną szansę posze- rzenia Twoich zawodowych i ososbistych perspektyw w międzynarodowym środowisku.

Jakie możliwości kształcenia oferuje STRABAG?

Szkoleniami i rozwojem zawodowym pracowników zajmuje się Akademia Koncernu. W jej bogatej ofercie szkoleniowej znajdują się szkolenia prowadzone przez trenerów wewnętrznych, a także przez specjalistyczne firmy zewnętrzne. Nasi pracownicy omawiają w corocznej rozmowie ze swoimi przełożonymi indywidualne możliwości rozwoju zawodowego. Dzięki odpowiednim działaniom rozwojowym doskonalisz swoje kompetencje osobiste i specjalistyczne.

Osoby uczestniczące w programie stażowym sporządzają – wspólnie ze swoim mentorem – własny, indywidualny plan szkoleń.

Odpowiedzi na najważniejsze pytania

LISTA KONTROLNA DLA TWOJEJ APLIKACJI O PRACĘ STRABAG ciągle poszukuje zaanga- żowanych i wykwalifikowanych pracowników. Sprawdź w krótkim teście, czy posiadasz kwalifikacje i predyspozycje potrzebne dla rozpo- częcia kariery w firmie STRABAG.

• ukończona edukacja, matura, ukończone studia na kierunkach:

budownictwo, instalacje sanitarne, mechaniczne bądź elektryczne, ekonomia lub finanse

• doświadczenie praktyczne

• zdolności analityczne i komunikatywność

• przedsiębiorcze myślenie i działanie

• elastyczność w adaptacji do zmiennych sytuacji i zadań

• umiejętność pracy w zespole

• siła przebicia

• zdolność szybkiego uczenia się

• dobra znajomość języka an- gielskiego i/lub języka niemieckiego

• mobilność związana z pracą w delegacji

(16)

STRABAG Sp. z o.o.

Human Resource Development ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków Tel. +48 22 71 44 800

www.strabag.pl

3/2015, 3.000

Obraz

Updating...

Cytaty

Updating...

Powiązane tematy :