WYCHOWANIE FIZYCZNE KLASA V 20- 24.04

Download (0)

Full text

(1)

WYCHOWANIE FIZYCZNE KLASA V 20- 24.04

20.04.2020

Dzisiejszy temat zajęć z wychowania fizycznego dotyczy zasad hartowania organizmu oraz sposobów ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Przygotowałam dla Was bardzo krótką prezentację. Zapoznajcie się proszę z jej treścią.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/hartowanie-organizmu.pdf

Następnie zastanówcie się ile znacie sposobów ochrony przed nadmiernym słońcem.

Każdy z Was powinien wymienić przynajmniej 5 takich sposobów. Jeśli ktoś ma problem to proszę odnaleźć odpowiednie informacje w Internecie lub zapytać Rodziców.

………

21.04.2020

Dzisiejszy temat z wychowania fizycznego dotyczy walorów rekreacyjnych piłki nożnej.

Jestem przekonana, że każdy z Was wymieniłby przynajmniej kilka zalet podejmowania tej dyscypliny sportowej w czasie wolnym. W ramach zajęć proszę

byście zapoznali się z treścią poniższego rysunku, który dokładnie wskazuje jakich korzyści dostarcza nam rekreacyjne uprawianie różnych rodzajów aktywności ruchowej, w tym również piłki nożnej.

………

(2)

23.04.2020

1. Tematem dzisiejszych zajęć jest właściwa masa ciała. Przygotowałam dla Was prezentację. Proszę zapoznajcie się z jej treścią. Mam nadzieję, że obliczyliście swoje BMI i wyciągniecie wnioski dla siebie.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/wskaźnik-BMI.pdf

2. Przygotowałam dzisiaj dla Was dwie prezentacje. Proszę zapoznajcie się z ich treścią. Dotyczą one współczesnego pojęcia zdrowia i choroby oraz aktywnego i biernego wypoczynku.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/aktywny-i-bierny-wypoczynek.pdf http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/Współczesne-pojęcie-zdrowia.pdf

Informuję, że w tym tygodniu niczego nie trzeba wysyłać!

Bądźcie aktywni sportowo.

Dbajcie o swoją sprawność fizyczną.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka.

Lidia Kolosko

Figure

Updating...

References

Related subjects :