• Nie Znaleziono Wyników

Witam serdecznie ! Przeczytaj tekst, a następnie odpowiedz na pytanie, znajduje się ono pod tekstem

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2021

Share "Witam serdecznie ! Przeczytaj tekst, a następnie odpowiedz na pytanie, znajduje się ono pod tekstem"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

Witam serdecznie !

Przeczytaj tekst, a następnie odpowiedz na pytanie, znajduje się ono pod tekstem

8 najważniejszych zalet biegania

Bieganie może znacząco poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne. Jako forma ćwiczeń aerobowych może zmniejszyć stres, wpływać pozytywnie na kondycję serca, a nawet pomóc złagodzić objawy depresji. Niektórzy badacze uważają, że bieganie jest dla nas tak dobre, bo to coś, do czego wyewoluowaliśmy.

Ludzie są stworzeni do biegania

Wielu ekspertów uważa, że ludzkie ciała są ukształtowane tak, jak są, bo w drodze ewolucji staliśmy się niezwykle efektywnymi i wytrzymałymi biegaczami.

Kształt naszych bioder i stóp, długość naszych nóg, kręgosłup radzący sobie ze wstrząsami i nasza zdolność do pocenia się – to wszystko sprawia, że możemy pokonywać biegiem kilometr za kilometrem.

Nic więc dziwnego, że bieganie przynosi tak wiele korzyści naszemu organizmowi i mózgowi.

Wielu ekspertów uważa ćwiczenia fizyczne za coś najbliższego cudownemu narkotykowi. To łatwo dostępna forma ćwiczeń wytrzymałościowych i jedno z najprostszych sposobów na uzyskanie znaczących korzyści z ćwiczeń fizycznych.

Ponieważ poprawia wydolność tlenową, bieganie jest doskonałym sposobem na to, by poprawić stan serca i naczyń. Ponadto spala kalorie i sprawia, że stajemy się silniejsi.

Istnieje również długa lista korzyści psychologicznych, jakie biegacze odnoszą, uprawiając ten sport.

Przyzwyczajenie się do biegania, jeśli nie robiłeś tego przez jakiś czas lub gdy nigdy nie biegałeś, może być jednak ciężkie.

Jednak gdy ciało i umysł zaczynają się do tej aktywności przyzwyczajać, bieganie może być superodprężające, dawać poczucie wolności i działać na samopoczucie podobnie jak medytacja.

Oto przykłady korzyści, jakie przynosi bieganie – zarówno jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

(2)

Wymień jedną zaletę bieganie.

Pozdrawiam serdecznie

Cytaty

Powiązane dokumenty

Spór kończ_v się groteskowym pojedyn, kiem na min1, między dwoma antagonistami: Miętusem i sl,foneml twarze przestają cokol- wiek wyrazać, stają się kształtowanymi

We wczesnych okresach życia organizmu przetrwanie i wzmacnianie mechani- zmów reparacyjnych wymaga dużych ilości energii, która nie jest dostępna w okresie starzenia się z

Proszę, żeby dzieci otworzyły książki „ Karty pracy” cz.4 na stronie 56 -57, obejrzały znajdujące się tam ilustracje i opowiedziały o tym, co się na nich dzieje..

Proszę, aby dzieci otworzyły książki „Karty pracy”cz.4 na stronie 54, a następnie narysowały siebie w swoim ulubionym ubraniu, z ulubioną zabawką.. Proszę, żeby

Bardzo proszę, żeby dzieci otworzyły książki –„Karty pracy” cz.4, s.52 i na zamieszczonych tam obrazkach odnalazły różnice.. Zachęcam dzieci do wysłuchania

Dziecko ma chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym należy. zawiązać

Cóż to za garnuszek, Postawię na gazie, By gotować wodę Dla mamy na kawę?. Białe piórka, żółty dziobek i dwie

Marsz, marsz, Źąbrowski... Jeszcze Polska nie umarła, Kiedy my yjemy. Co nam obca moc wydarła, Szablą odbierzemy. Marsz, marsz, Źąbrowski, Źo Polski z ziemi włoskiej, Za