• Nie Znaleziono Wyników

KONSPEKT LEKCJI Temat 8: Organizacja i funkcjonowanie Jednostek Operacyjno-Technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych (JOT OSP) Prowadzący: Cel :

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "KONSPEKT LEKCJI Temat 8: Organizacja i funkcjonowanie Jednostek Operacyjno-Technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych (JOT OSP) Prowadzący: Cel :"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

KONSPEKT LEKCJI

Temat 8: Organizacja i funkcjonowanie Jednostek Operacyjno-Technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych (JOT OSP)

Prowadzący:

Cel :

Cel ogólny: zajęć jest zapoznanie uczestników szkolenia z organizacją i zasadami sprawnego funkcjonowania Jednostek Operacyjno-Techniczne OSP – JOT OSP”.

Cel szczegółowy: w wyniku realizacji tematu przyszły dowódca OSP powinien umieć:

 wyjaśnić skrót: JOT OSP,

 wskazać zasady powoływania i funkcjonowania JOT OSP,

 scharakteryzować kategorie JOT OSP i zakresy (standardy) ich działań ratowniczych,

 wymienić wymogi organizacyjno-techniczne określające normatywy osobowe i sprzętowe dla poszczególnych kategorii JOT OSP,

 wymienić elementy i postanowienia wzorcowego regulaminu organizacyjnego JOT OSP,

Metoda pracy: wykład połączony z pogadanką Forma pracy: zbiorowa

Czas: 2x 45 min

Miejsce szkolenia: sala wykładowa

Pomoce dydaktyczne: rzutnik multimedialny + prezentacja tematu PowerPoint,

Czynności prowadzącego zajęcia dydaktyczne , czynności uczestników szkolenia, przebieg lekcji

1. Sprawdzenie obecności (2 min)

(2)

2. Podanie tematu i omówienie celów zajęć (3min) 3. Omówienie zagadnień: (60 - 65 min)

 Jednostka operacyjno-techniczna OSP (JOT).

 Zasady powoływania JOT.

 Kategorie JOT

 Wymogi organizacyjno-techniczne dla poszczególnych kategorii JOT

 Regulamin organizacyjny JOT

 Obowiązki naczelnika i funkcyjnych JOT

 Obowiązki ratowników JOT

4. Dyskusja na temat funkcjonowania JOT w oparciu o doświadczenia z jednostek których członkami są uczestnicy szkolenia.(15 - 20 min)

5. Podsumowanie (5 min)

Cytaty

Powiązane dokumenty

- zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przybycia służb ratownictwa medycznego, - współdziałać ze służbami medycznymiI. CZAS:

Czynności prowadzącego zajęcia dydaktyczne , czynności uczestników szkolenia, przebieg lekcji:. Podanie tematu i omówienie celów

Czynności prowadzącego zajęcia dydaktyczne , czynności uczestników szkolenia, przebieg lekcji:. Sprawdzenie obecności

 wymienić warunki niezbędne do zaistnienia procesu spalania,..  wymienić

Cel ogólny: Zapoznanie naczelników OSP z zasadami przeprowadzania szkoleń i ćwiczeń doskonalących oraz organizacją zawodów OSP i MDP..

Podanie definicji terenu pożaru i omówienie jego elementów: frontu i tyłu pożaru, prawego i lewego skrzydła pożaru, osi pożaru, obwodu pożaru. Podanie definicji terenu

- wymienić podstawowe dane taktyczno-techniczne i eksploatacyjne najczęściej użytkowanych przez OSP samochodów pożarniczych,.. - opisać podstawowe wyposażenie

• omówić zasady i sposoby przejmowania kierowania działaniem ratowniczym,.. • formułować i