• Nie Znaleziono Wyników

44 aukcja sztuki młodej. 27 października 2020 roku godz. 19:30

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "44 aukcja sztuki młodej. 27 października 2020 roku godz. 19:30"

Copied!
35
0
0

Pełen tekst

(1)

44 aukcja

sztuki młodej 27 października 2020 roku

godz. 19:30

(2)

wystawa przedaukcyjna:

od 17 października 2020 r.

pon.-pt. 12.00-19.00

Showroom kolekcjonerski:

23 i 24 października 2020 roku pt. 12.00-19.00

sob. 11.00-18.00 kontakt:

xanadu galeria i dom aukcyjny agnieszka gniotek

503 012 889 galeria@

galeriaxanadu.pl

cena wywoławcza wszystkich licytowanych prac wynosi 1000 zł

PARTNERZY ORAZ PATRONI:

redakcja merytoryczna:

agnieszka gniotek zofia modzelewska projekt katalogu:

bartek walczuk/osom skład i zdjęcia:

adam kruczek 44 aukcja

godzina: 19:30 IZA STARĘGA

WYSTAWA SOLOWA

29 października - 10 listopada 2020

PON.-Pt.: 12:00-19:00

sob.: 11:00-17:00

(3)

0 2 yulia

stratovich

akryl, płótno, 110x90 cm,

sygn. p.d.: S.Y. 2020, opisany na odwrocie: Stratovich Yuliya Acrylic on canvas 100x120 2020

5

0 1 mirosław nowiński

4

akryl, płótno, 100x100 cm,

opisany na odwrocie: opisany na odwrocie: “Desire for love”

tech: akryl na płótnie wym: 100x100 rok 2020 aut: Mirosław Nowiński

Data urodzin: 1979 r.

Absolwentka Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego, kierunek Teorie i praktyki w sztuce współczesnej. Autorka wystaw indywidualnych: Nordic dreams, Grace Denker Gallery, Hamburg, Niemcy (2018); About..., Verh, Mińsk, Białoruś (2017);

wystawa malarstwa, Stary Mensk, Mińsk, Białoruś (2017). Udział w wystawach zbiorowych: Young Talents of Belarus, Lotnisko w Mińsku, Białoruś (2017); I - Monet, I - Shishkin, I-Malevich, Mińsk, Białoruś (2017).

(4)

0 4 gabriela paluch

olej, płótno, 100x100 cm, sygn. p.d.: GP

7

0 3 hanna rozpara

6

akryl, płótno, 80x80 cm,

opisany na odwrocie: Hanna Rozpara “C II a” 2020, Hanna Rozpara 2020

Data urodzin: 1990 r.

jest absolwentką ASP w Katowicach. Dyplom zrealizowała w Pracowni Druku Płaskiego prof. J. Budki (2014) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2013). Odbyła studia w programie Erasmus w Artesis University College – Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia, 2011/2012), w pracowniach prof. I. Ledent i prof. H. Besarda. Autorka wystaw indywidualnych: Das ist Krieg!, Galeria Nie Zastawiać!!!, Katowice (2014); Submarines, Galeria Klakier, Katowice (2014); WWII, Dom Sztuki SMB Jary, Warszawa (2013); War Game, Galeria Ładniej, Sosnowiec (2013); Galeria u Belfrów, Sosnowiec (2010). Swoje prace wystawiała na ponad 50 wystawach zbiorowych m.in.: 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko- Biała (2015); 18. International Print Biennial, Varna, Bułgaria (2015); Pozdrowienia z KATO, Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław (2014); VI SPLITGRAPHIC 2013 International Graphic Art Biennial, Split, Chorwacja (2013); Sheffield International Artist’s Book Prize, Bank Street Arts, Sheffield, Wielka Brytania (2013).

Data urodzin: 1984

Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem akrylowym i olejnym. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

(5)

0 6 ewa kozera

olej, technika własna, płótno, 100x70 cm,

opisany na odwrocie: Ewa Kozera Jezioro olej/technika własna 2020

9

0 5 izabela lewkowicz

8

olej, płótno, 80x100 cm, sygn. p.d.: IL20

Data urodzin: 1995 r.

Przez 6 lat uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, a następnie na Grafice na Warszawskiej ASP.

Prócz malarstwa zajmuje się również grafiką projektową i kaligrafią.

Data urodzin: 1993 r.

absolwentka studiów magisterskich na Wydział Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w 2017 r., Malarstwo w Pracowni Prof. Jacka Rykały, dyplom dodatkowy w Pracowni Rysunku Prof. Macieja Linttnera. stypendium rektora asp katowice (2016/2017). Autorka wystaw indywidualnych: prOcesja, gsW elektrOWnia, czeladź (2017); gdzie jest Obraz, gOk gródkóW (2017); abstrakcja, galeria pOjedyncza, górnOŚląskie centrum kultury, katOWice (2016). Udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: prOszę sie rOzejŚć, tu nie ma na cO patrzeć, galeria pOjedyncza, gck katOWice (2017-2018); jak jest?, galeria labirynt, lublin (2017); Międzynarodowy Projekt Kuratorski Connect, Galeria Rondo Sztuki, Katowice (2017); 18 Festiwal Sztuki Wysokiej “Jestem’’, Galeria Stalowe Anioły, Bytom (2017); Projekt kuratorski Connect, Ply Gallery, Hornsey Town Hall, The Broadway, Londyn (2016); wystawa studentów pracowni Profesora Jacka Rykały, Galeria Plus, Rondo Sztuki, Katowice (2016); Po co jest sztuka ?, Galeria ,,Po Schodach’’, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich (2015).

(6)

0 8 magdalena leśniak

akryl, płótno, 99x105 cm, opisany na odwrocie

11

0 7 monika buca

10

olej, płótno, 100x100 cm, opisany na odwrocie

Data urodzin: 1988 r.

Studentka ASP im. W.Strzemińskiego w Łodzi. Studiuje malarstwo na wydziale Grafiki i Malarstwa. Oprócz realizacji swoich projektów malarskich wykonuje kopie dawnych mistrzów poznając w ten sposób różne techniki. Brała udział w dwóch zbiorowych wystawach, które miały miejsce w ASP w Łodzi w 2010 roku (wystawa poplenerowa w Harendzie oraz prezentacja osiągnięć poszczególnych pracowni malarskich uczelni).

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz w Gdańsku. Wyróżniona na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Toruniu w 2003 roku.

(7)

1 0 iwona birenbaum

akryl, płótno, 70x70 cm,

opisany na odwrocie: Iwona (Sacharz) Birenbaum Martwa Natura, Powroty, 2020

13

0 9 natalia fundowicz

12

akryl, tusz, spray, akwarela, płótno, 100x120 cm,

opisany na odwrocie: Natalia Fundowicz “Granatowa melancholia” 100x100 cm 2020

Data urodzin: 1983 r.

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie (kierunek ceramika). Kontynuowała edukację na Akademii Jana Długosza w Częstochowie (Wydział Komunikacji Wizualnej), tam obroniła dyplom z fotografii.

Data urodzin: 1991 r.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie-kierunek malarstwo, pracowni malarstwa prowadzonej przez prof. Adama Brinckena oraz pracowni rysunku prowadzonej przez dr. Rafała Borcza. W Roku 2014, 2015, 2016 otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Od 2013 czynnie bierze udział w aukcjach i wystawach zbiorowych w całej Polsce (Opole, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Kraków, Warszawa). Zorganizowała również kilka wystaw indywidualnych ( w tym zagraniczne) oraz wiele zbiorowych. Współpracuje z galerią w Londynie.

(8)

1 2 wojciech

manitius-ratyński

akryl, płótno, 101x101 cm, opisany na odwrocie

15

1 1 paulina rychter

14

olej, płótno, 90x90 cm,

opisany na odwrocie: Paulina Rychter 2020

absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, studiowała na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej, studia ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku. Zajmuje się grafiką projektową, video, ilustracją oraz malarstwem. Tworzy graficzne prace, lubi mocno zdefiniowane kształty i żywy kolor. Najchętniej maluje w technice olejnej na płótnie, zwykle wybiera duże formaty preferując malarstwo figuratywne, rzadziej sięga do abstrakcji. Od wielu lat

związana również z branżą muzyczną. W 2003 roku rozpoczął studia architektoniczne na wydziale architektury na Politechnice Warszawskiej, które ukończył w

2011 roku. Malarstwem zaczął się zajmować w 2003 roku.

(9)

1 4 agnieszka mrowca

akryl, płótno, 70x50 cm,

sygn. l.d.: A. Mrowca 2019, opisany na odwrocie: Free to run” Agnieszka Mrowca 2019

17

1 3 wioletta gaszka

16

olej, płótno, 80x100 cm,

sygn. l.d.: Wiola Gaszka 2010, opisany na odwrocie: Wiola Gaszka “Zaczarowani II”

Data urodzin: 1970 r.

ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej (specjalność: artystyczny druk sitowy) oraz Uniwersytet Śląski, cieszyński Instytut Sztuki w pracowni prof. Tadeusza Rusa.

Data urodzin: 1994 r.

Artystka ceni sobie tradycyjną formę powstawania obrazów i prostotę w ich wykonywaniu, gdzie kluczowe są tylko narzędzia i czas. Tematyka prac jest bardzo różna i często zmienia się cyklicznie wraz ze zmianą pór roku. Artystka stara się w swoich obrazach przekazać emocje kolorem, a uczucia sceną przedstawioną w pracy. Według artystki ważne jest, aby pozostawić miejsce na refleksje dla odbiorcy, każdy może interpretować obraz na podstawie swoich własnych doświadczeń. Najbardziej doceniana jest codzienna praca nad obrazem, który przynosi za każdym razem nowe przemyślenia lub sam je zapisuje swoją kompozycją i historią.

(10)

1 6 angelika korzeniowska

olej, płótno, 150x120 cm,

sygn. p.d.: monoramem, opisany na odwrocie: “Istnieje to co widzę” Angelika Korzeniowska

19

1 5 tymon tryzno

18

olej, plótno, 70x100 cm,

opisany na odwrocie: Tymon Tryzno ‘19

Data urodzin: 1998 r.

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni reklamy wizualnej Konrada Wieniawy-Narkiewicza. Obecnie student drugiego roku grafiki na ASP w Warszawie. Laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach Polskich i Międzynarodowych m.in.: Wyróżnienie oraz indeks Instytutu Architektury Krajobrazu KUL w Ogólnopolskim Konkursie „Krajobraz wokół mnie”, Instytut Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (2016); II nagroda oraz nagroda Rektora ASP w Warszawie w IX Międzynarodowym Konkursie pt. „Portret Rodzinny (...)” . ZSP im. Cypriana Norwida w Lublinie (2015); Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Źródła natury” poświęconym postaci Józefa Chełmońskiego w 100. rocznicę śmierci artysty, LP im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie (2014).

(11)

1 8 michał jamioł

akryl, płótno, 100x120 cm,

sygn. l.d.: MJamioł, opisany na odwrocie: akryl / płótno / technika własna 120 cm x 100 cm “Demeter” 2020 Michał Jamioł

21

1 7 magdalena mędzkiewicz

20

akryl, płótno, 60x120 cm,

opisany na odwrocie: Cinque Terre 2018 60x120 cm M. Mędzkiewicz

Data urodzin: 1968 r.

absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni dr hab. Anny Kramm. W 2017 wraz z innymi artystami brała udział w tworzeniu Grupy Ukrytej, której jest obecnie aktywnym członkiem.

(12)

2 0 michalina czurakowska

akryl, płótno, 100x120 cm,

sygn. u dołu: Michalina Czurakowska

23

1 9 agnieszka

słońska-więcek

22

akryl, płótno, 70x50 cm,

sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: A. Słońska-Więcek 2020

Data urodzin: 1986 r.

jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa zainspirowana trzymiesięczną podróżą do Australii została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu “Najlepsze Dyplomy 2014” w Gdańsku. Tworzy obrazy, tkaniny, ilustracje oraz projekty graficzne i scenograficzne. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą.

(13)

2 2 aneta śliwa

ceramika szkliwiona, 46x15x34 cm, sygn. na spodzie: Aneta Śliwa 2020 r.

25

2 1 aleksandra maciaszek

24

akryl, płótno, 70x70 cm,

opisany na odwrocie: Aleksandra Maciaszek 2016

Data urodzin: 1990 r.

ukończyła POSSP im. J. Czapskiego w Krakowie. Studiowała też na Accademia di Belle Arti di Lecce. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. B. Salwińskiego w 2014 r. Stypendystka Rektora ASP w Krakowie w latach 2012-13 i 2013-14. Jej dyplom wyróżniło dyplomem Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Laureatka wyróżnienia XI Międzynarodowego konkursu The World of Art, Słowenia (2006). Autorka wystawy indywidualnej w Czerwonoprądnickim Domu Kultury, Kraków (2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: Who Gets Carried Away by Europ? (2015); Visage ou Masque, Troyes, Francja (2015); III studenckiego biennale małej formy rzeźbiarskiej (2015); Grafika Warsztatowa. Mini Przestrzeń, Lwowski Pałac Sztuki, Lwów, Ukraina (2014); Na Nieznanym Szlaku, Galeria w Pałacu Vauxhall, Centrum Kultury i Sportu, Kraszowice, Czechy (2013); Mniej Więcej, Stary Młyn, Zabierzów (2013).

(14)

2 4 izabela dąbrowska

akryl, płótno, 110x90 cm,

sygn. l.d.: CoPiZa 19, opisany na odwrocie: Izabela Dąbrowska “Ścinka I”

27

2 3 filip łoziński

26

olej, akryl, płótno, 90x120 cm, sygn. l.d.: FILIP ŁOZIŃSKI

Data urodzin: 1986 r.

Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w 2011 r. broniąc dyplom pod kierunkiem Piotra Jargusza. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

(15)

2 6 khrystyna hladka

akryl, płótno, 3x (40x30) cm,

sygn. p.d.: HK, opisany na odwrocie: Khrystyna Hladka “Flamingos” 2019

29

2 5 andrzej masianis

28

akryl, płótno, 90x60 cm, sygn. l.d.: A. Masianis

Data urodzin: 1974 r.

Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymał w 1999 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. W 1996 roku otrzymał stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza. W 1998 roku otrzymał drugą nagrodę na Ogólnopolskim Biennale Rysunku Wyższych Uczelni Artystycznych w Katowicach. Uczestnik cyklu wystaw pt.”Sąd Ostateczny” organizowanych przez galerię Test, Pokaz, Studio, Kordegarda i Teatr Academia w Warszawie. W 2001 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Torunia w konkursie Dzieło Roku. Zbiorowa Wystawa „Śladami surrealistów” w ramach XIV Międzynarodowego festiwalu krajów Bałtyckich „PROBALTICA” w Toruniu maj 2007, Wystawa zbiorowa „ANIOŁY ” Galeria JKK FINE ARTS Gallery of European Art – New Jersey USA – grudzień 2007. Wystawa sztuki toruńskiej w Getyndze 2002 –Symbolika wolnomularska w pracach wspołczesnych artystów –Wydział Sztuk Nowych Mediów PJwstk Gdańsk marzec 2013 Klub Mózg Bydgoszcz –wystawa rysunku maj 2013.

Data urodzin: 1970 r.

W 1995 r. ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej. W latach 1993-95 był uczniem gdańskiego malarza Piotra Sosińskiego, a podczas studiów uczył się malarstwa w pracowniach prof. Janusza Osickiego i Krzysztofa Wróblewskiego.

Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, we Włoszech i na Cyprze.

(16)

2 8 sylwia jóźwiak

akryl, płótno, 50x50 cm,

sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Sylwia Jóźwiak ‘20

31

2 7 monika noga

30

olej, płótno, 90x60 cm,

opisany na odwrocie: Monika Noga Disturbed, 2020

Data urodzin: 1991 r.

Ukończyła malarstwo oraz grafikę na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom z wyróżnieniem z kierunku malarstwo uzyskała w 2016r. w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego.

(17)

3 0 dominik smolik

akryl, płótno, 2x(140x100) cm,

opisany na odwrocie: Dominik Smolik “Morán Morán” MMXX akryl/płótno 140x100 cm dyptyk

33

2 9 maciej kempiński

32

akryl, płótno, 65x54cm kompozycja, 80x68 cm w oprawie,

sygn. l.d.: M. Kempinski, opisany na odwrocie: Kot Balthusa M. Kempiński MMXIII

Członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Bierze udział w wystawach organizowanych przez Związek.

Data urodzin: 1982 r.

w latach 2002-2007 studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w pracowniach prof.

R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Wystawiał w klubie Kolanko, Kraków (2012); Cafe Finka, Kraków (2012); klubie Pozytywka, Kraków (2009, 2012); Barwotece, Kraków (2010); Cafe Młynek, Kraków (2010); CSW Solvay, Kraków (2009); Eszeweria, Kraków (2009).

(18)

3 2 kamila nyckowska

olej, płótno, 110x80 cm,

opisany na odwrocie: KAMILA NYCKOWSKA “PSYCHO TROPY” 2020 R.

35

3 1 pola

piestrzeniewicz

34

technika mieszana, płótno, 80x80 cm,

opisany na odwrocie: Pola Piestrzeniewicz 2020

Data urodzin: 1996 r.

Studentka IV roku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się głownie malarstwem abstrakcyjnym, gdzie sylwetowe postaci zestawia z gestami pędzla. W pracach poszukuje różnorodnych rozwiązań, struktur i kształtów. Czerpiąc je ze zjawisk przyrodniczych oraz obserwacji otoczenia. Wystawy grupowe: MALARZE I RYSOWNICY.

2...1...0... START ! 2017, BWA Jatki Nowy Targ; Wietrzenie Magazynu | Wystawa Prac Studentów Pracowni 111 ASP, Muzeum Książki Artystycznej, 2017; Ćwiczenia z Widzenia - wystawa rysunku, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, 2017; “3 PLENERY”- Galerii ASP Piotrkowska 68, 2018; Wystawa prac studentów z pracowni podstaw grafiki warsztatowej-Muzeum Fabryki w Manufakturze 2018, Sisley Paris | wernisaż wystawy pokonkursowej, PLASTIC NON FANTASTIC Wystawa w galerii POP UP, Wokół postaci Galeria Nasza Ściana, Eksperymentarium i Goście V. Przegląd grafiki studenckiej.

(19)

3 4 marta tymińska

akryl, technika własna, płótno, 100x80 cm, opisany na odwrocie: “Amnezja” (2020) M. Tymińska

37

3 3 yulia

gurzhiyants

36

olej, płótno, 50x60 cm, sygn. p.d.: monogramem

Data urodzin: 1991 r.

studiowała sztukę na Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie Sztuki i Przemysłu Stroganova.

Data urodzin: 1985 r.

tworzy inspirowane naturą kompozycje o bogatej fakturze. Posługuje się techniką akrylową oraz mixed media z wyraźną grą barw, struktur i cieni. Jej prace cechuje myśl abstrakcyjna, do której inspiracje czerpie z życia codziennego i natury.

(20)

3 6 żaneta

chłostowska-szwaczka

akryl, płatki złota, płótno,120x100 cm, sygn. p.d.: ŻCHS 2020

39

3 5 jakub szymański

38

akryl, płótno, 90x70 cm,

sygn. na licu: K.2020, opisany na odwrocie: J. Szymański “TERRA XX” 2020

Data urodzin: 1970 r.

Żaneta Chłostowska-Szwaczka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze oraz studia na Wydziale Artystycznym - na kierunkach Malarstwo oraz Fotografia Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. ”West Lancashire Annual Open Exhibition”- Ormskirk UK, Galeria ARP w Krasiczynie, Bürgerhaus Teltow, Niemcy, Międzyzdroje Międzynarodowy Dom Kultury.

(21)

3 8 iwona kobryń

akryl, płótno, 50x50 cm,

opisany na odwrocie: Iwona Kobryń 2020

41

3 7 marta dunal

40

akryl, płótno, 70x100 cm, sygn. p.d.: Marta Dunal

Data urodzin: 1966 r.

Data urodzin: ur. 1989 r.

Rysowniczka, malarka, autorka instalacji, rzeźb i obiektów użytkowych. Studiowała na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskała w 2013 na Wydziale Architektury Wnętrz. Artystka realizuje się nie tylko w dziedzinie sztuki, ale również w muzyce i sporcie. Najważniejsze wystawy i osiągnięcia: wystawa indywidualna w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej mniejszości narodowej Nigeryjczyków w Polsce, wystawa indywidualna Morphogenetics. Morfogenetyczny design. Instalacje w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, (2013).

(22)

4 0 sebastian talka

akryl, płótno, 70x100 cm,

opisany na odwrocie: Sebastian Talka “Idée” 2020 r.

43

3 9 dagmara

jemioła-hryniewicka

42

olej, płótno, 50x50 cm,

opisany na odwrocie: Dagmar Jemioła-Hryniewicka olej na płótnie, 2015

(23)

4 2 izabela drzewiecka

“technika mieszana, olej, akryl, płótno, 70x100 cm,

opisany na odwrocie: ”Jezioro spokoju”” 2020 r. technika mieszana, olej i akryl na płótnie 100/70 cm Izabela Drzewiecka”

45

4 1 marcin lenczowski

44

akryl, płótno, 70x70 cm,

sygn. p.d.: Lenczys, opisany na odwrocie: Lenczys 2020 M. Lenczowski Koszula X

Data urodzin: 1980 r.

Absolwent Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem: architektury, wnętrz, krajobrazu, mebli, grafiki użytkowej. Autor wystawy indywidualnej: Absencja, Mostowa, Kraków (2015). Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych.

(24)

4 4 klaudiusz pohl

akryl, płótno, 40x100 cm,

opisany na odwrocie: “Dewon” K.Pohl 2020 r.

47

4 3 wojciech mazek

46

olej, płótno, 90x50 cm,

opisany na odwrocie: W. Mazek 08/2018

Data urodzin: 1971 r.

Grafiką i malarstwem zajmuje się od ponad 20 lat, a od 2017 roku specjalizuje się w technice akwareli. Jego ulubionymi motywami są portrety kobiet i architektura. Inspiracje czerpie z otaczającego go świata. Tworzy w studiu i w plenerze podczas wypraw po Polsce i Europie. Obecnie mieszka i tworzy w Gorzowie Wlkp. Jest artystą wciąż poszukującym sposobów ekspresji, dlatego jego prace są bardzo różnorodne tematycznie a także pod względem stylu i kolorystyki.nWystawy i osiągnięcia: „Piękno ukryte w kobiecie” 2017 r. Wędrzyn - wystawa indywidualna; „Akwarelowe portrety” 2018 r. Wędrzyn - wystawa indywidualna; „Akwarelowe impresje” 2018 r. Ostrzeszów - wystawa indywidualna; „Fabriano in aquarelo” 2018 r.

Fabriano, Włochy - wystawa zbiorowa; I miejsce w Plenerowym Konkursie Akwarelowym – Wrocław sierpień 2018 r.; „Świat w akwareli” 2018 r. Gorzów Wlkp. - wystawa indywidualna.

(25)

4 6 tomasz mrozowski

olej, płótno, 100x100 cm,

opisany na odwrocie: “TEMPUS FUGIT” MMXX T.MROZOWSKI

49

4 5 aneta biel

48

akryl, płótno, 100x80 cm,

opisany na odwrocie: ROZMYTA RZECZYWISTOŚĆ ANETA BIEL 2020 r.

Data urodzin: 1993 r.

absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (dyplom w 2017 r.). Zajmuje się projektowaniem ubioru, malarstwem i rysunkiem. W dziedzinie malarstwa kształci się samodzielnie.

Data urodzin: 1973

Autor wystaw indywidualnych: „Dotyk”, Galeria ESCEK- Dom Kultury SCK w Mielcu, 2018 rok oraz „Symbiosis” SOKiS w Chorzelowie, 2019 rok.

(26)

4 8 agata

korzeniowska

technika własna, akryl, płótno, 80x100 cm, sygn. p.d.: A.Korzeniowska

51

4 7 kamila stefania tkaczyk

50

akryl, płótno, 80x100 cm,

sygn. p.d.: Kamila Stefania Tkaczyk 2020, opisany na odwrocie: Dziennikarki 200x80 akryl Kamila Stefania Tkaczyk

Data urodzin: 1975 r.

Ukończyła Uniwersytet Śląski Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego uzyskując tytuł Kierownika Produkcji Telewizyjnej i Filmowej oraz MBA Marketing Międzynarodowy w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Od roku 1996 brała udział w wielu projektach jako Artist Designer. W 2001 roku otworzyła Artystyczną Agencję Reklamową, zajmując się projektowaniem BTL/ATL kontynuując profil zawodowy w tym przez 20 lat projektantka tworzyła wizerunek HBO w Polsce.

W latach 2012 ukończyła Studium podyplomowe “Dyscypliny plastyczne w architekturze”, a w latach 2014-2019 odbyła Studia licencjackie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem pejzażowym, kolażem i fotografią natychmiastową. W centrum jej zainteresowań malarskich zawsze znajdował się krajobraz. Wystawy: “Dwie Siostry” Galeria

“Ruda Mysza” w Kątach Wrocławskich (2013); wystawa malarstwa pracowni 210 “Na Progu” Galeria Sztuki Współczesnej BCK Brzeg (2018); wystawa indywidualna w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 54 we Wrocławiu (2020).

(27)

5 0 krystyna jaszke

olej, płótno, 80x60 cm, sygn. p.d.: Krystyna Jaszke 20

53

4 9 barbara

bielecka-woźniczko

52

akryl, olej, płótno, 90x90 cm,

opisany na odwrocie: Barbara Bielecka-Woźniczko “Na skrzydłach pieśni II” “Odlot” akryl, olej, płótno, 90x90,2019

Data urodzin: 1974 r.

studiowała na wydziale malarstwa i rzeźby na ASP we Wrocławiu w pracowniach prof. Józefa Hałasa i Prof. Leszka Mick- osia oraz Grafikę Warsztatową w pracowni litografii prof. Pawła Frąckiewicza oraz mezzotinty prof. Chrisa Nowickiego.

dyplom uzyskała w 2002 r. Brała udział w wystawach zbiorowych: Posk Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2013); Bucks Open Studios, High Wycombe, Wielka Brytania (2013); Pejzaż w sztuce współczesnej, Galeria BWA, Nowy Sącz (2004); Młoda sztuka, Myślenice (2003); Obraz roku, konkurs organizowany przez magazyn Art & Business, Warszawa (2002); Diploma 02, Cepelia, Wrocław (2002).

Data urodzin: 1948 r.

Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego oraz w pracowni malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskała w 1974 roku. Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Prowadzi również działalność pedagogiczną. W dowód uznania swojej pracy edukacyjnej otrzymała odznaczenie

„Zasłużonego Działacza Kultury”. Prezentowała swoje prace na 22 wystawach indywidualnych, ostatnio: Poszukiwania w czasie II edycja, Galeria Forma, Warszawa (2019); Poszukiwania w czasie, Galeria U, Warszawa (2018); Inspiracje, wystawa malarstwa na jedwabiu, DOK Ursynów (2018); Powrót do korzeni, Galeria Forma, Warszawa (2018); Malarskie przestrzenie, Biblioteka Nieborów (2017); Płaszczyzna Faktura Przestrzeń, Galeria 022, Warszawa (2016); Cztery wymiary, Filharmonia Świętokrzyska, Kielce (2015). Udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

(28)

5 2 malwina cieślik

olej, płótno, 80x80 cm, sygn. l.d.: M. Cieślik ‘19

55

5 1 kamil

klamczyński

54

olej, płótno, 70x60 cm, sygn. p.d.: K. Klamczyński ‘20

Data urodzin: 1988 r.

Absolwent Wydziału Malarstwa na krakowskiej ASP (dyplom 2014). Obecnie doktorant w ISP w Kielcach. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych, m.in. finalista przeglądu młodej sztuki “Świeża krew”. Zajmuje się malarstwem oraz kolażem.

Data urodzin: 1975 r.

W 1997 r. ukończyła studium w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie, kierunek projektowanie architektoniczne.

W latach 1997-2001 studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza) w Instytucie Plastyki. Dyplom z grafiki artystycznej - litografii zrealizowała w 2001 r. pod kierunkiem dr.hab. Krystyny Szwajkowskiej. W swojej twórczości artystycznej zajmuje się się litografią, linorytem, rysunkiem, malarstwem oraz rzeźbą. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

(29)

5 3 adamski wawrzyniec

56

olej, płótno, 60x120 cm,

opisany na odwrocie: ADAMSKI WAWRZYNIEC TO RZEKŁ ZARATUSTRA 2020

5 4 bartłomiej baranowski

57

akryl, płótno, 40x60 cm, sygn. p.d. Baranowski 34:20

Data urodzin: 1975 r.

Absolwent konserwacji na UMK w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, a także rogownictwem. Autor ilustracji do wielu publikacji o tematyce średniowiecznej, regionalnej oraz dziecięcej. Najlepiej czuje się w technikach takich jak:

akryl, akwarela, kawa. Jego prace cieszą się uznaniem w kraju jak i za granicą. Ma na koncie wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Ostatnie wystawy solowe: MEWA ZŁOCIEŃSKI OŚRODEK KULTURY, Złocieniec (2018); CEFE TĘCZA, Wałcz (2018);

GALERIA KINA GOPLANA, Połczyn Zdrój (2018); GALERIA NA STARYM RYNKU, Ujście (2018); MUZEUM ZIEMI KARLIŃSKIEJ, Karlino (2018);

WAŁECKIE CENTRUM KULTURY, Wałcz (2018); GALERIA KINA GOPLANA, Połczyn Zdrój (2019); BIBLIOTEKA IM MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE, Police (2019).

(30)

5 6 lidia wnuk

akryl, płótno, 120x100 cm,

opisany na odwrocie: LIDIA WNUK 2020 PEJZAŻ KOSMICZNY z cyklu Cosmic tales

59

5 5 natalia

nasada-wojtal

58

technika mieszana, olej, akryl, płótno, 100x70 cm,

sygn.l.d.: n-w, opisany na odwrocie: natalia nasada-wojtal Getsemani 2020

Data urodzin: 1988 r.

absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom otrzymała w 2013 roku w pracowni prof. Janusza Górskiego, aneks u prof. Zbigniewa Gorlaka. Obecnie zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. Laureatka nagrody specjalnej w międzynarodowym konkursie “Color Art” za książkę autorską (2012) i nagrody specjalnej na I Triennale Rysunku w Zakopanem (2008), finalistka konkursu “Artystyczny Indeks Hestii”, Gdańsk (2008). Autorka wystaw indywidualnych:

Galeria przy Fabryczce, Wołomin (2015); Pejzaże Subiektywne, Pub Taaka Ryba, Wołomin (2012), Second Hand Ready Mades - wystawa obiektów, Studencka Galeria Start, Gdańsk (2012); Wystawa malarstwa i grafiki, Dom Kultury w Radzyminie (2011).

Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in.: 20/20. Twenty international art schools celebrate graphic design, Échirolles, Francja (2012); Wystawa Młodej Sztuki, Królewska Fabryka Karabinów w Gdańsku (2011); I Triennale Rysunku w Zakopanem (2008). Uczestniczka międzynarodowych plenerów malarskich w Radzyminie i Kuligowie.

Data urodzin: 1980 r.

Absolwentka Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom broniła w 2004 r. pod kierunkiem prof. Andrzeja Głowackiego. Pracowała jako architekt wnętrz i grafik komputerowy. Brała udział w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych w Kazimierzu Dolnym, Jarosławiu, Miechowie. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysuje, a także projektuje drobne formy graficzne. W twórczości malarskiej preferuje motywy architektoniczne i pejzaże. Ulubiona technika to pastel tłusta i olej.

(31)

5 8 mariola świgulska

akryl, szlagmetal, płótno, 100x70 cm, sygn. p.d.: Mariola Swigulska Seenna 2020

61

5 7 agata padol

60

akryl, płótno, 100x80 cm,

sygn. p.d.: A. Padol 2020, opisany na odwrocie: Agata Padol “Powiew I” 2020 akryl, płótno, 100x80 cm

Data urodzin: 1964 r.

absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie ukończyła studia magisterskie na Wydziale Edukacji Artystycznej w Pracowni Malarstwa prof. Piotra C.Kowalskiego, dyplomem w 1991 roku. zajmuje się malarstwem na płótnie w technice olejnej i akrylowej. Ma również doświadczenia w pracach wielkoformatowych i freskach na obiektach historycznych. W 2019 roku jej obrazy z cyklu Kryształy znalazły się w lipcowej rozkładówce Wotisart Magazine. roku 2016 jej obrazy zostały wyróżnione publikacją w prestiżowym magazynie o sztuce Art Tour International na targach sztuki w Miami. Laureatka Natale di Roma w roku 2010. Jej obrazy znajdują się w zbiorach Posk Gallery w Londynie, Cascina Farsetti w Rzymie, w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie, Muzeum Archidiecezjalnym w Opolu, kolekcjach prywatnych : między innymi w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Oslo, Berlinie i Hongkongu. Wystawy indywidualne: Wielka Brytania, Alton (2020); Honningsvag Norwegia - malarstwo (2020); Nordkapp Magerøya - malarstwo akrylowe (2019);

Data urodzin: 1961 r.

ukończyła Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej. Na stypendium w Wiedniu (Austria) doskonaliła warsztat malarski.

Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Ars Nova, Łódź (2012), Galeria Tab, Warszawa (2013). Uczestniczka wystaw zbiorowych:

Polen Zentrum, Berlin, Niemcy (1987); Drei Generationen, Berlin, Niemcy (1988); Wiedeń, Austria (1990-1992); Reform Plaza, Warszawa (1997); Telewizja, Łódź (1998, 2001); Novotel, Warszawa (2001-2011); Ars Nova, Łódź (2004-2009); Miejski Dom Kultury, Opoczno (2011).

(32)

5 9 marta julia piórko

62

olej, płótno, 40x50 cm,

opisany na odwrocie: Marta Julia Piórko, “Rex”, olej na płótnie, 40 x 50 cm, 2020

Data urodzin: 1981 r.

absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2007 r. w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek. Oprócz malarstwa sztalugowego i wklęsłodruku zajmuję się także malarstwem ściennym. Autorka wystaw indywidualnych: Galeria Triada, Gdańsk (2016); Galeria officyna art & design, Warszawa (2016); Galeria 8PLUS, Warszawa (2012); LOFT, Gdańsk (2011); Art@Gdańsk Gallery (wraz z Eugeniuszem Szczudło), Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych, m.in.: Zwierzę - inspiracja, symbol czy pretekst?, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienki Królewskie, Warszawa (2013); 24 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012); 100+1 Pięknych Obrazów, Galeria DAP, Warszawa (2011); Animalis, II Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów (2011);

39 Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała (2009); „Rybie Oko 5”, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2008); Pamiętniki Pokolenia Tamagotchi, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2008);

6 0 adam piotr rutkowski

olej, akryl, płótno, 100x100 cm,

sygn. l.d.: A. Rutkowski, opisany na odwrocie: Adam Piotr Rutkowski Z cyklu Wildlife - W1, 2020 100x100 olej, akryl na płótnie

63

(33)

6 1 vanessa świgulska

64

akryl, szlagmetal, płótno, 100x100 cm, sygn. p.d.

Absolwentka Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Wydziału Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Obecnie studiuje na Wydziale Grafiki WSIiU w Łodzi. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz za granicą, a także w Muzeum Włókiennictw w Łodzi. Laureatka ogólnopolskiego konkursu fotograficznego.

6 2 dorota golińska

olej, płótno, 60x80 cm, sygn. p.d.: Golinska 11.2019

65

absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Malarka, wizażystka, charakteryzator filmowo-teatralny. Udział w wystawach: 13 chwil, Magazyn Kultury, Kraków (2011); 13 chwil, Violet Room, Warszawa (2011); Art Gallery Crystal D, Den Haag, Holandia (2007); wystawa zbiorowa, BWA Zielona Góra (2001). Jej obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach m. in. w Polsce, Niemczech, Holandii, Ukrainie.

(34)

66

zachęcamy do składania pisemnych zleceń udziału w aukcji w postaci limitów stałych lub wskazania licytacji telefonicznej. KARTĘ ZLECANIA można przesłać do nas mailowo na adres galeria@GALERIAXANADU.pl lub dostarczyć do siedziby GALERII XANADU nie póź niej niż 4 godziny przed rozpoczęciem licytacji.

KARTA ZLECENIA SZANOWNY KLIENCIE,

ZLECENIE LICYTACJI Z LIMITEM

Zlecenie telefoniczne

Proszę o licytacjęnastępujących pozycji:

GALERIA XANADU będzie reprezentować w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o jedno postąpienie aukcyjne w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wartości.

W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji.

Pracownicy galerii xanadu połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. GALERIA XANADU nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.

Ja niżej podpisany/a oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez xanadu galeria i dom aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia.

GALERIA XANADU gwarantuje poufność danych osobowych.

IMIĘI NAZWISKO

DOKŁADNY ADRES

TELEFON E-MAIL

NIP (dla firm) /

numer dokumentu tożsamości

Data i podpis Klienta składającego zlecenie telefon

NRKAT. AUTOR /

TYTUŁ MAKSYMALNA

OFEROWANA KWOTA

REGULAMIN AUKCJI

Organizatorem Aukcji Sztuki Młodej jest Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek z siedzibą na alejach jerozolimskich 101 lok. 52, 02-011 warszawa Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki powierzone Organizatorom przez ich właścicieli.

Wszystkie wystawione do sprzedaży obiekty posiadają cenę wywoławczą 1000 PLN.

Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być korygowane przed przystąpieniem do licytacji.

Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby, bez konieczności wpłacania vadium. Organizator aukcji pobiera opłatę aukcyjną o wysokości 18% ceny wylicytowanej. Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymi przed aukcją, ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub zgłoszenie ich telefonicznie na numer: 503 012 889.

Osoby zainteresowane licytacją, a nie mogące w niej uczestniczyć osobiście mogą złożyć organizatorom aukcji oferty kupna z podaniem limitu cenowego (limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ). W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji.

Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu organizatorom, jednak nie później niż 2 godziny przed terminem rozpoczęcia licytacji.

W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel organizatorów licytacji, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania aukcji.

Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę –Aukcjonera

Postąpienie w licytacji (podwyższanie stawki) wynosi 100 PLN, pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł wynosi 200 zł, powyżej kwoty 5 000 zł wynosi 500 zł.

Zakończenie licytacji następuje w momencie trzykrotnego uderzenia młotkiem przez Aukcjonera, a nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą kwotę.

W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, Aukcjoner ma prawo powtórzyć licytację.

Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa kupna – sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty za obiekt w ustalonym regulaminem terminie.

Nabywca zobowiązany jest wykupić wylicytowany obiekt w terminie 7 (siedmiu) dni roboczych od daty licytacji.

W przypadku braku wpłaty w w/w terminie obiekt może być zwrócony właścicielowi, a transakcja zostanie anulowana. Możliwe formy płatności na Aukcji Sztuki Młodej to: płatność gotówką lub kartą w siedzibie Galerii Xanadu lub przelew bankowy na konto, na rachunek bankowy:

Idea Bank, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny Agnieszka Gniotek, ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa, nr. konta: 29 1950 0001 2006 0208 6989 0002. Prawo własności przechodzi na kupującego w momencie dokonania pełnej wpłaty.

Organizatorzy aukcji dają gwarancję autentyczności oferowanych obiektów, jednak gdyby opis obiektu okazał się niezgodny ze stanem faktycznym lub istniała uzasadniona wątpliwość, co do jego autentyczności, nabywca ma prawo w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić zakupiony obiekt, a organizatorzy aukcji oddadzą całą kwotę zakupu.

Zakwestionowanie autentyczności obiektu musi być przez nabywcę poparte wiarygodnymi ekspertyzami.

Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, oraz zastrzegają sobie prawo do wycofania obiektu z licytacji bez podawania przyczyny.

Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie wszystkich obiektów pod warunkiem, że zgłoszą chęć nabycia bezpośrednio po zakończeniu licytacji wybranego przedmiotu.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

(35)

kontakt:

503 012 889 570 145 770 570 145 170 galeria@

galeriaxanadu .pl

WWW.

GALERIAXANADU .pL

facebook.com

/galeriaxanadu

instagram.com

/xanadu_gallery

Cytaty

Powiązane dokumenty

FOT.. W siedzibie Wielkopolskiej Izby Le- karskiej 11 stycznia 2014 r. odbyło się pierwsze w VII kadencji posiedzenie Okrę- gowej Rady Lekarskiej. Jego tematykę

W związku z licznymi pytaniami oraz aktywnością wielu firm zapraszamy członków Wielkopolskiej Izby Lekarskiej na spotkanie informacyjne dotyczące ochrony oraz przetwarzania

Jeśli zaś chodzi o sankcje karne prze- widziane w ustawie o ochronie danych osobowych, należy wskazać, iż istnieje także ryzyko odpowiedzialności finan- sowej na podstawie

Dodatkowo do dawców marginalnych zalicza się także tych z cukrzycą lub narządy o czasie zimnego niedokrwienia dłuższym niż 30 godzin. Według polskiego prawa, każda osoba

Z drugiej zaś strony ustalenie przez komisję zdarzenia medycznego w danej sprawie wiąże się udziałem w postępo- waniu osób mających z nim związek, co w większości

„The Laryngoscope”, największego czaso- pisma laryngologicznego, amerykańscy chi- rurdzy ogłosili, że dolny kąt łopatki jest tak wygięty, że mógłby służyć do

2016-Wirtualna Galeria, Małopolski Ogród Sztuki, Kraków; 2016-Grafika Roku, Galeria Wydziału Grafiki Humberta, Kraków; 2016-Grafika z ASP w Krakowie, ASP Gdańsk;

Herbarium, Pop Art Show, Galeria Uległa, Kuchnia Spotkań Ikea, Warszawa (2016); Persona, Galeria Barometru, Warszawa (2013); Ciało wykluczone, Galeria przy automacie, Warszawa