Przyszłość zaczyna się teraz

16  Download (0)

Full text

(1)

Przyszłość zaczyna się teraz

Nowy cyfrowy wyłącznik NZM

Kompaktowy • Niezawodny • Innowacyjny

www.eaton.pl/digitalNZM MOELLER SERIA

(2)

Sterowanie, ochrona, diagnostyka, testowanie, komunikacja:

Nowatorskie myślenie.

Kształtowanie przyszłości.

(3)

Dla firmy Eaton przyszłościowe zarządzanie energią oznacza:

rozwiązywanie złożonych zadań z wykorzystaniem inteligentnych, prostych rozwiązań; opracowywanie produktów obejmujących

szeroki zakres zastosowań oraz dostarczanie wszystkim rynkom i sektorom systemów niezbędnych do zapewnienia bezpiecznej, niezawodnej i efektywnej przyszłości energetycznej.

Asortyment produktów firmy Eaton spełnia wszystkie oczekiwania klientów, od szerokiej perspektywy po najdrobniejsze szczegóły:

• MODAN oferuje sprawdzone na całym świecie rozdzielnice o pełnym zakresie zastosowań w budownictwie i przemyśle do 6300 A

• Dzięki serii xEnergy firma Eaton może zaoferować sprawdzone pod względem bezpieczeństwa rozdzielnice dla systemów dystrybucji energii do 5000 A

• Nowe wyłączniki kompaktowe NZM firmy Eaton

są uniwersalnie dostosowane do prądów znamionowych od 20 A do 1600 A; są teraz również wyposażone w innowacyjną technologię elektronicznego bloku zabezpieczeń PXR

Systemy zasilania i dystrybucji energii przyszłości muszą zmierzyć się z wieloma technicznymi wyzwaniami. Firma Eaton ma odpowiednie produkty, aby im sprostać, a jako światowy lider w wielu dziedzinach technologii, doskonale rozumie potrzeby rynku dystrybucji energii.

Zarządzanie energią elektryczną z firmą EATON

(4)

Seria NZM - wyłączniki do 1600 A

Najlepsze w swojej klasie

Eaton oferuje wyjątkowy i szeroki system akcesoriów, które mogą być samodzielnie montowane i łatwo instalowane zgodnie z konkretnymi wymaganiami zastosowania. To samo dotyczy zacisków, które dzięki różnorodności dostępnych osłon zapewniają użytkownikom większe bezpieczeństwo.

Wyłączniki nadają się więc do

uniwersalnych zastosowań - od małych rozdzielnic obiektowych, poprzez systemy sterowania maszynami, aż po duże systemy dystrybucji energii o zdolności łączeniowej do 150 kA.

Wyłączniki kompaktowe firmy Eaton serii NZM obejmują zakres prądów znamionowych od 20 A do 1600 A - w czterech rozmiarach. Szeroka gama rozwiązań zaspokaja wszelkie wymogi aplikacji. Firma Eaton wnikliwie przyjrzała się realnym potrzebom klientów i zaprojektowała odpowiedni produkt.

(5)

Dostępne są różne typy bloków zabezpieczeń w wyłącznikach, w tym ekonomiczne wersje termobimetalowe oraz modele z elektroniką cyfrową umożliwiającą komunikację, które mogą pełnić rozszerzone funkcje ochronne. Dzięki temu mogą być stosowane zarówno w sieciach AC jak i DC - jako zabezpieczenia instalacji i kabli, silników, generatorów czy transformatorów. W przypadku rozłączników do 1600 A wdrożenie aplikacji takich jak wyłączniki główne, wyłączniki bezpieczeństwa i łączniki sprzęgłowe jest szybkie i proste.

Pomimo ich wąskiej konstrukcji, wyłączniki kompaktowe NZM mogą obsługiwać obciążenia o prądach znamionowych do 1600 A i bezpiecznie wyłączać prądy zwarciowe do 150 kA.

Innowacyjna technologia przełączania z podwójnym stykiem przerywającym pomaga przyspieszyć proces

rozłączania torów głównych.

W przypadku zwarcia specjalny kształt i materiał styków generuje odpychające siły magnetyczne, które we frakcji fali sinusoidalnej otwierają styki.

Zdolność łączeniowa do 150 kA i napięcie robocze do 690 V nie stanowią żadnego problemu. Jednocześnie, dzięki optymalnym wartościom strat mocy, urządzenia te mają pozytywny wpływ redukcję wielkości rozdzielnicy.

Wyłączniki kompaktowe NZM nadają się do zastosowań nawet w najtrudniejszych warunkach, takich jak górnictwo (do 1000 V AC), energia odnawialna (do 1500 V DC) oraz w innych energochłonnych zastosowaniach o dużej zdolności łączenia przy napięciu 690 V AC (np. w centrach przetwarzania danych, w przemyśle morskim i energii odnawialnej, itp.).

Wyłączniki kompaktowe NZM

Nowe cyfrowe wyłączniki NZM o kompaktowej konstrukcji i pełnej wydajności. Wyłączniki i akcesoria zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich funkcje, montaż i obsługa były takie same w całym okresie użytkowania, aby praca była jak najprostsza.

Pełna wydajność, kompaktowa konstrukcja

(6)

Power Xpert Release

Nowa generacja elektronicznych bloków zabezpieczeń wyłączników - teraz dostępna również dla serii NZM

Power Xpert Release (PXR) - firma Eaton opracowała nową technologię bloków zabezpieczeń wyłączników. Technologia ta została już zintegrowana z wyłącznikami powietrznymi serii IZMX, a teraz jest dostępna również dla wyłączników kompaktowych z serii NZM.

PXR to solidny i innowacyjny blok zabezpieczeń dla profesjonalnych

użytkowników. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom osiągnięcia jak największych korzyści. Dla tego PXR łączy w sobie łatwość obsługi wyłączników, nowoczesną technologię zapewniającą pełne bezpieczeństwo pracy oraz szeroką gamę praktycznych funkcji.

Technologia PXR umożliwia konfigurację, diagnostykę i testowanie wyłączników z komputera poprzez port USB. Umożliwia to bardzo łatwy dostęp do informacji generowanych przez urządzenie, zapisywanie i drukowanie danych testowych.

Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na ciągłe doskonalenie systemów sterowania i przeprowadzania konserwacji. Wszystkie poufne dane i ustawienia są chronione hasłem, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp.

Lepsze zarządzanie żywotnością produktu dzięki cyfrowej ochronie

Co oznacza zarządzanie żywotnością urządzenia i jakie są z niego korzyści dla użytkowników?

W niniejszej białej księdze omówiono różne metody firmy Eaton oraz ich zalety i korzyści.

(7)

Cele, które firma Eaton miała na uwadze przy opracowywaniu bloków zabezpieczeń Power Xpert Release to oszczędność czasu naszych

użytkowników i zaoferowanie im dostępu do jak najszerszego zakresu funkcji ochronnych.

 W związku z tym wyposażyliśmy PXR w spójną konstrukcję i przejrzystą nawigację po menu, co uprości codzienną pracę. Z PXR komunikacja jest niezwykle łatwa:

Liczne dostępne moduły komunikacyjne dla różnych systemów magistrali pozwalają na wysokowydajne połączenia zgodne z odpowiednimi wymaganiami systemowymi. Dodatkowo zintegrowane połączenie Modbus RTU pozwala zaoszczędzić miejsce podczas instalacji w rozdzielnicy.

Nowa, w pełni zintegrowana technologia sterowania i pomiaru daje klientom nowe możliwości

 Zintegrowane przekaźniki wewnątrz wyzwalacza napięciowego umożliwiają sterowanie wszystkimi związanymi z nim komponentami, wyświetlanie stanów pracy, powiadomienia alarmowe, obsługę napędu zdalnego i rozruszników silnikowych oraz wiele innych.

 Interfejs USB umożliwia łatwe podłączenie do komputera w celu zmiany ustawień, przeprowadzenia analiz lub uruchomienia jednej z rozbudowanych funkcji

testowych. Wszystko to obejmuje testy ciągłości pracy przekładnika prądowego, weryfikację pomiarów oraz nastaw zabezpieczeń oraz podzespołów, a także badania mechanizmu wyzwalającego wyłącznik.

Przekładnik z cewką Rogowskiego wspiera zarządzanie energią ISO 50001 z pomiarem energii klasy 1 zgodnie z IEC 60557-12.

Wersja premium PXR25 z wyświetlaczem

Dzięki wersji premium PXR25 (=NZM....PX) możesz mieć wszystko pod kontrolą. Dla ułatwienia intuicyjnej obsługi i konfiguracji, PXR25 jest wyposażony w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Za pomocą tego wyświetlacza można wprowadzić żądane nastawy zabezpieczenia lub zmienić ustawienia programowe. W zabezpieczeniu PXR25 ustawienia można również łatwo dostosować za pomocą oprogramowania komputerowego Power Xpert Protection Manager (PXPM). W wersji PXR20 można regulować nastawy zabezpieczeń za pomocą głowic obrotowych na samym wyłączniku, natomiast ustawienia programowe można regulować za pomocą oprogramowania PXPM.

Nowe elektroniczne bloki zabezpieczeń PXR dla serii NZM

Skuteczne pod każdym względem

(8)

Możliwości, które oferuje PXR

Najważniejsze zalety i cechy

Taka sama konstrukcja dla wszystkich produktów

Spójna konstrukcja dla wszystkich grup produktów oraz przejrzyste, ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych elementów gwarantuje, że działanie i konfiguracja PXR jest taka sama dla całej gamy wyłączników kompaktowych i powietrznych.

Zawiera również wskaźnik diodowy LED sygnalizujący stan i przeciążenie

Zielono-czerwony podwójna dioda LED wskazuje aktualny stan aparatu: W trybie rozruchu wskaźnik LED świeci stale na zielono. Miganie na zielono oznacza normalne działanie. Miganie na czerwono oznacza błąd w elektronicznym bloku zabezpieczeń (wyzwalaczu). Dioda LED przeciążenia sygnalizuje stan obciążenia wyłącznika.

Ostrzeżenie to może być również przekazywane za pośrednictwem zintegrowanej komunikacji. W PXR20 ostrzeżenie jest ustalone na poziomie 80% i 105% prądu Ir. PXR25 ma takie same wartości domyślne jak PXR20, ale można je w razie potrzeby odpowiednio dostosować.

Wszystko pod kontrolą - dzięki wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości

Wysokiej jakości wyświetlacz graficzny posiada zaawansowaną matrycą pikselową o podwyższonym kontraście i jasności. Jednolita nawigacja po menu została zaprojektowana z myślą o intuicyjnej i łatwej obsłudze.

Zawsze właściwe ustawienie

Nowe wyłączniki kompaktowe NZM posiadają możliwość regulacji nastaw zabezpieczeń w rozszerzonym zakresie. Zwyczajny wkrętak nadal ma zastosowanie. Bloki zabezpieczeń posiadają rozszerzony zakres nastawy prądu przeciążenia od 0,4 wartości prądu znamionowego. Dodatkowo NZM2 jest teraz wyposażony w opcjonalne zabezpieczenie ziemnozwarciowe.

PXR - zaawansowana łączność

Elektroniczne bloki zabezpieczeń PXR wykorzystują nowoczesną platformę komunikacyjną interfejsu CAM i wewnętrznego modułu Modbus RTU, z możliwością podłączenia do wielu systemów, takich jak PROFIBUS, ProfiNet, Modbus TCP, itp.

Moduł interfejsu

Moduł ten służy do wykrywania stanu wyłącznika za pomocą fotoelektrycznych barier świetlnych oraz do podłączania do zaawansowanych interfejsów funkcjonalnych. Każda wersja została specjalnie dostosowana do danego typu wyłącznika.

Zacisk śrubowy 24 V DC zasila blok zabezpieczeń. Czujniki fotoelektryczne wykrywają stan urządzenia (włączony/

wyłączony/wyzwolony) i przekazują go poprzez połączenie komunikacyjne.

W przypadku zwarcia, selektywność strefowa zapewnia szybsze i bardziej precyzyjne wyłączenie systemu.

Ponadto moduł może być wykorzystany do podłączenia wewnętrznego modułu Modbus RTU, do zdalnej obsługi trybu konserwacji ARMS oraz do podłączenia interfejsu CAM

Wewnętrzny moduł Modbus RTU

Połączenie Modbus RTU może być zintegrowane wewnętrznie, dzięki czemu nie są wymagane żadne zewnętrzne komponenty komunikacyjne. Połączenie z nadrzędnym systemem oszczędza miejsce i pozwala na szybką i efektywną kosztowo transmisję danych. W rezultacie Twój system będzie optymalnie przygotowany do wszystkich zadań związanych

z Przemysłem 4.0.

Moduł przekaźnika

Moduł przekaźnika zawiera dwa programowalne przekaźniki, oprócz dobrze znanych komponentów, takich jak wyzwalacz podnapięciowy.

Przekaźniki te mogą być stosowane na przykład do zdalnego sterowania napędami lub do sterowania rozrusznikami silnikowymi. Nadają się one również do powiadamiania alarmowego lub komunikatów o statusie.

Nowe moduły usprawniające pracę

(9)

Selektywność strefowa i tryb konserwacji ARMS

Precyzyjne wyłącznie wyłącznika w punkcie najbliżej awarii i ochrona przed zwarciami łukowymi.

Selektywność strefowa Selektywność strefowa jest kolejnym etapem koncepcji selektywności czasowej.

W przeciwieństwie do selektywności czasowej, wszelkie usterki będą natychmiast wyłączane w dowolnym punkcie sieci.

Dzięki temu wytwarzana energia (I2 x t) - a tym samym obciążenie termiczne i dynamiczne systemu - jest utrzymywana na możliwie najniższym poziomie.

W tym celu wyłączniki są połączone przewodem sygnałowym.

W przypadku usterki przewód

sygnałowy zapewnia bezzwłoczne wyłączenie wyłącznika

znajdującego się bezpośrednio przez punktem zwarcia (np.

wyłącznik zasilający). Dzięki temu część systemu, która nie została dotknięta usterką, pozostaje sprawna i tym samym minimalizuje czas przestoju.

ARMS = System redukcji wyładowania łukowego (Arcflash Reduction Maintenance System) System konserwacji Nasze wyłączniki mogą być opcjonalnie wyposażone w nasz nowy, opatentowany System redukcji wyładowania łukowego

(ARMS). W przypadku

wystąpienia zwarcia łukowego ARMS zapewnia natychmiastowe i przyspieszone wyłączenie systemu.

Wyłączenie jest nawet szybsze niż w przypadku bezzwłocznego wyzwolenia wyłącznika w

przypadku zwarcia. Funkcja ta może być aktywowana bezpośrednio przy wyłączniku lub za pomocą zewnętrznego łącznika krzywkowego, np. gdy personel obsługi technicznej wchodzi w niebezpieczną strefę.

Nie jest wymagane żadne specjalne okablowanie.

Większe bezpieczeństwo podczas pracy przy instalacji elektrycznej pod napięciem

Bezpieczeństwo jest dla firmy Eaton najwyższym priorytetem. Dlatego oferujemy dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, które wykraczają poza standardowe wymagania. W tej białej księdze można dowiedzieć się, jakie ma to korzyści dla użytkowników.

(10)

Większa wydajność dzięki normie ISO 50001

Norma EN ISO 50001 została zdefiniowana na poziomie międzynarodowym w celu ułatwienia wdrażania wewnętrznych systemów zarządzania energią.

Najważniejszym celem normy jest zrównoważona redukcja kosztów energii, zużycia energii i emisji CO2 do atmosfery poprzez zmiany organizacyjne i techniczne. Zarówno w przypadku powiązanych globalnie przedsiębiorstw, jak i małych i średnich firm, rozsądne zarządzanie energią może prowadzić do zwiększenia przejrzystości kosztów i oszczędności, przyczyniając się jednocześnie do ochrony zasobów naturalnych i lepszego wizerunku firmy. Szczególnie w przypadku energochłonnych przedsiębiorstw, których zużycie energii przekracza 10 GWh lub których koszty energii elektrycznej stanowią ponad 14% wartości dodanej, niemiecka Ustawa o Energiach Odnawialnych kryje w sobie ogromny potencjał redukcji kosztów w postaci niższych podatków energetycznych.

Znaczenie dokładnych pomiarów i analiz

Warunkiem wstępnym wprowadzenia systemu zarządzania energią zgodnie z normą ISO 50001 są dokładne pomiary zużycia energii, identyfikacja głównych odbiorców energii oraz pełna analiza kosztów energii w przedsiębiorstwie.

Na tej podstawie będzie można zrealizować konkretne ulepszenia w zakresie wydajności energetycznej. Firma Eaton oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów do monitorowania, pomiaru i analizy danych energetycznych.

Cyfrowy licznik energii NZM

Dane pomiarowe dla ISO 50001

Dokładność pomiaru energii Klasy 1 zgodnie z IEC 61557-12

ISO 50003 - nowy standard ważny od października 2017 r.

Od października 2017 r., w związku z publikacją normy ISO 50003,

obowiązują nowe wymagania dotyczące efektywności energetycznej. Od tej pory firmy posiadające certyfikowane zgodnie z normą systemy zarządzania energią będą musiały dostarczyć dokładne dane, aby udowodnić, że osiągnęły korzyści w zakresie efektywności energetycznej. Dzięki naszej innowacyjnej technologii pomiaru energii możemy pomóc Twojej firmie w spełnieniu bardziej rygorystycznych kryteriów certyfikacji.

1

Opłacalność produktu dzięki precyzyjnemu pomiarowi

Aby móc konkurować na dzisiejszych rynkach, należy wytwarzać opłacalne produkty. Dzięki pomiarowi zapotrzebowania energetycznego maszyn produkcyjnych można precyzyjnie obliczyć koszty energii ponoszone przy produkcji poszczególnych produktów. Im dokładniejszy pomiar, tym dokładniejsze obliczenie proporcjonalnych kosztów energii ponoszonych przy produkcji

poszczególnych produktów. Zwłaszcza w przypadku połączenia dużej produkcji i krótkich cykli produkcyjnych, opłacalny jest bardzo precyzyjny pomiar, ponieważ w przeciwnym razie nieprawidłowo zmierzone wartości fałszują kalkulację kosztów. Na przestrzeni roku produkcji stanowi to znaczącą różnicę w kosztach energii.

(11)

Komunikacja

Wydajne systemy zarządzania energią

Oszczędność miejsca - szybkie i bezpieczne podłączenie

Dzięki zintegrowanemu modułowi Modbus RTU zaoszczędzisz miejsce

w rozdzielnicy. Ponadto proces planowania systemu jest teraz bardziej elastyczny i ekonomiczny dzięki kompaktowej budowie modułu interfejsu. Zmniejsza to czas i wysiłek przy instalacji, a także zmniejsza całkowity rozmiar rozdzielnicy.

Obsługa urządzeń została również uproszczona dzięki nowym zaciskom wtykowym. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, ale również upraszcza przygotowanie i okablowanie oraz zapewnia, że Twoja koncepcja instalacji spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa.

Scentralizowane zbieranie danych - integracja z już istniejącymi systemami Scentralizowany system zbierania danych firmy Eaton konsoliduje dane

operacyjne wszystkich systemów w celu zapewnienia ich szybkiej transmisji.

Dane robocze są zbierane w jednolitym formacie przez wszystkie wyłączniki powietrzne IZMX, wszystkie wyłączniki kompaktowe NZM i wszystkie inne moduły PXR. Oznacza to, że ilość pracy programistycznej wymaganej w całym Twoim systemie będzie znacznie mniejsza.

Ponadto moduł CAM upraszcza integrację istniejących systemów

komunikacyjnych, takich jak Profibus DP, ProfiNet lub Modbus TCP. W ten sposób firma Eaton znacznie ułatwia połączenie istniejącej struktury.

Zawsze pełny i wygodny dostęp za pomocą zdalnej kontroli

Dzięki zintegrowanej komunikacji PXR i dodatkowych modułów, takich jak napęd silnikowy. masz zawsze pełny dostęp do wyłącznika. Napęd zdalny może być wygodnie obsługiwany poprzez połączenie komunikacyjne w połączeniu z modułem przekaźnika. Przekaźniki mogą być również wykorzystywane do sterowania innymi urządzeniami, np. automatycznym przełączaniem stycznika przy małych przeciążeniach. W ten sposób można zyskać na znacznym wzroście bezpieczeństwa przy jednoczesnej oszczędności czasu.

Komunikacja

(12)

Wszystko w zasięgu ręki

Z nową, zintegrowaną platformą komunikacyjną

Niezawodne i wydajne zbieranie danych dzięki wyłącznikom PXR oraz modułom pomiarowym i komunikacyjnym firmy Eaton. Dostarczenie użytkownikom danych w wymaganej formie i formacie jest wyzwaniem, nie tylko ze względu na wiele różnych rodzajów struktur komunikacyjnych, które są obecnie stosowane w przemyśle.

Firma Eaton chętnie odpowiedziała na to wyzwanie, tworząc różną topologię punktów pomiarowych, aby sprostać wymaganiom użytkowników. Firma Eaton oferuje szeroką gamę interfejsów komunikacyjnych, aby sprostać wymaganiom rynku. Na podstawie tej struktury dane mogą być w razie potrzeby przesyłane do innych platform komunikacyjnych za pośrednictwem różnych interfejsów i bram (gateways).

Profibus DP

Profinet Ethernet IP Modbus RTU

Modbus TCP

NZM IZMX

(13)

Komunikacja

NZM...-AX... NZM...-VX/MX... NZM...-PX/PMX...

Wersja Power Xpert Release PXR10 PXR20 PXR25

Łączność

Opcja testowa/połączenie PXPM przez USB

Moduł interfejsu z przyłączem CAM - opcjonalnie

Wewnętrzny moduł Modbus RTU - opcjonalnie opcjonalnie

Moduł przekaźnika - opcjonalnie opcjonalnie

Dostarczanie zmierzonych danych Prąd

W czasie rzeczywistym, wartość na fazę i przewód neutralny

Średnia

Asymetria w %

Min./maks.

Napięcie

W czasie rzeczywistym, przewód fazowy-fazowy /

fazowy-neutralny - -

Asymetria w % - -

Min./maks. - -

Częstotliwość

W czasie rzeczywistym - -

Min./maks. - -

Energia czynna/bierna/pozorna Klasa 1

Całkowita - -

Pobrana - -

Zwrotna - -

Netto - -

Energia czynna/bierna/pozorna Klasa 1

W czasie rzeczywistym - -

Min./maks. - -

Współczynnik mocy - -

Informacje i powiadomienia dotyczące konserwacji

Wskaźnik resursu (ustalonego okresu pracy sprzętu) - -

Wyświetlacz LED stan, alarm stan, alarm,

przyczyna zadziałania stan

Wyświetlacz LCD - - ustawienia, alarm,

przyczyna zadziałania Funkcje bezpieczeństwa

Tryb konserwacji ARMS - opcjonalnie opcjonalnie

ZSI – Strefowa selektywność logiczna - opcjonalnie opcjonalnie

Pamięć termiczna

Kompensacja temperatury otoczenia

Funkcje i wartości pomiarowe wariantów PXR

(14)

Uniwersalne oprogramowanie PXPM

Jeden program dla wszystkich urządzeń firmy Eaton z elektroniką PXR

Power Xpert Protection Manager

Dzięki nowemu oprogramowaniu PXPM, firma Eaton opracowała uniwersalny program, który pozwala wygodnie zarządzać wszystkimi urządzeniami PXR.

Główne funkcje:

• Konfiguracja i ustawienia

• Pobieranie oraz diagnostyka danych

• Funkcje testowe symulowane lub z testem wtórnego impulsu Dzięki technologii PXR konfiguracja, sterowanie, ochrona i testowanie struktury systemu urządzeń Eaton jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki zintegrowanemu programowi Power Xpert Protection Manager. Nie ma już potrzeby ręcznej identyfikacji różnych urządzeń, ponieważ program automatycznie przystosowuje się do każdego z nich. Rozwijane menu zapewnia, że proces konfiguracji jest tak przyjazny dla użytkownika, jak to tylko możliwe.

Zarejestrowane dane są zawsze wyraźnie wyświetlane na jednym ekranie.

Oprogramowanie PXPM mówi w Twoim języku: Firma Eaton oferuje szeroką gamę pakietów językowych; system może automatycznie rozpoznać język Twojego komputera lub możesz ustawić go ręcznie.

Zaawansowane możliwości programu Power Xpert Protection Manager (PXPM):

• Odczyt zdarzeń, alarmów oraz wyzwoleń ze stemplem czasowym oraz dokładnymi danymi diagnostycznymi (np. prąd zwarcia czy temperatura),

• Test funkcjonalny z wtórnym impulsem lub symulowany, z opcjonalną funkcją wyzwolenia,

• Raportowanie do PFD wyników testów, danych diagnostycznych lub zmian ustawień zabezpieczeń wyłącznika,

• Odczyt danych z wyłącznika w czasie rzeczywistym (prąd, napięcie, energia, itp),

• Nastawy zabezpieczeń wprowadzane poprzez konfigurację przez program PXPM lub za pomocą wyświetlacza PXR25,

• Ustawianie hasła dostępu, resetowanie danych pomiarowych, nastawianie daty i czasu,

• Kształty fal prądu i napięcia mogą być automatycznie rejestrowane i

wyświetlane przed i po zadziałaniu wyłącznika lub ręcznie za pomocą funkcji

„przechwytywania fal” (waveform capture).

(15)

Oprogramowanie firmy Eaton

Konfiguracja i projektowanie rozdzielnic, projektowanie instalacji, wizualizacja

Konfigurator xEnergy

Konfigurator wyłączników stanowi część Konfiguratora xEnergy i pomaga w prawidłowym wyborze produktów firmy Eaton oraz w ich zamówieniu:

• jest prosty w obsłudze

• umożliwia bezbłędny wybór i zamawianie wyłączników kompaktowych i powietrznych (NZM / IZMX)

Oprogramowanie xSpider

xSpider jest następną generacją oprogramowania służącego do planowania sieci niskiego napięcia, wspiera projektowanie, dobór produktów i optymalną konfigurację wymaganej aparatury rozdzielczej. Oprogramowanie graficzne jest łatwe w użyciu, a odpowiednia baza danych zawiera wszystkie odpowiednie urządzenia firmy Eaton. Opcja wyboru wyłącznika na podstawie schematu sieciowego oraz bezpośredniego badania charakterystyki zadziałania pozwala na szybką ocenę selektywności i wymaganego bezpiecznika dobezpieczającego.

Zintegrowany moduł ArcRisk, który jest obecnie jedyny na rynku, oferuje szybką i przejrzystą ocenę ryzyka wystąpienia zwarcia łukowego w planowanym montażu rozdzielnicy niskiego napięcia.

Oprogramowanie

(16)

9008790947506

Eaton ul. Galaktyczna 30 80-299 Gdańsk, Polska Eaton.eu

© 2019 Eaton

Firma zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie produktów, informacji zawartych w niniejszym oraz cen; zastrzega również, że w dokumencie mogą wystąpić błędy i pominięcia. Wiążący charakter mają wyłącznie potwierdzenia zamówień oraz dokumentacja techniczna sporządzona przez firmę Eaton. Fotografie i ilustracje nie stanowią gwarancji identyczności określonego układu lub funkcji. Ich wykorzystanie w dowolnej formie warunkowane jest uzyskaniem wcześniejszej zgody firmy Eaton.

Ta sama zasada dotyczy znaków towarowych (w szczególności Eaton, Moeller i Cutler-Hammer). Zastosowanie mają zasady i warunki firmy Eaton w brzmieniu zaczerpniętym ze stron internetowych Eaton oraz potwierdzeń zamówień.

Eaton Industries (Austria) GmbH Scheydgasse 42

1210 Vienna Austria

Eaton jest firmą zarządzającą energią z obrotem 21,6 miliardów USD w 2018 roku. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 99 tysięcy pracowników i sprzedaje swoje produkty klientom w ponad 175 krajach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Eaton.pl

Aby się z nami skontaktować, prosimy o odwiedzenie strony http://www.eaton.eu/Europe/Electrical/CustomerSupport/

ContactDetails/index.htm

Aby uzyskać wsparcie techniczne prosimy o kontakt na adres techsupportemea@eaton.com

Figure

Updating...

References

Related subjects :