0
0

Pełen tekst

(1)

Najlepsi w Polsce! Uczniowie klasy Va - Konrad Saganek i Mikołaj Wojciechowski - zajęli I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym Bakallandu "Twoja magiczna bakaliowa kraina". Nagrodą główną były warsztaty kulinarne dla całej klasy ze znanym kucharzem Andrzejem Polanem oraz aktorką i ambasadorką marki Bakalland - Katarzyną Bujakiewicz. Warsztaty odbyły się 23 listopada w Warszawie.

Konkurs organizowany był w ramach kampanii edukacyjnej organizowanej przez Bakalland. Celem akcji było budowanie świadomości dzieci oraz ich rodziców w zakresie włączania do diety naturalnych produktów, zawierających witaminy i minerały. Uczniowie mieli stworzyd, za pomocą dowolnej techniki, własną magiczną krainę bakalii.

Gratulujemy zwycięzcom oraz całej klasie Va!

(2)

Wyróżnienie

w konkursie literackim

Wyróżnienie w Konkursie Literackim „Moja ulubiona

postad bajkowa” otrzymał Wiktor Witowicz z klasy IVa.

Konkurs organizowany był przez Europejskie Centrum Bajki

w Pacanowie.

(3)

Powołanie do kadry narodowej

Mikołaj Wojciechowski, uczeo klasy Va, został nominowany przez Polski Związek Żeglarski do Kadry Narodowej

na 2016 rok.

Laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym

Laureatem w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, organizowanym przez Warmiosko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, został Marek Malinowski.

(4)

Finaliści w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowym

Finalistami w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Przyrody dla uczniów szkoły podstawowej, organizowanym przez Warmiosko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, zostali Marek Malinowski i Michał Sadowski.

Finalistką w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, organizowanym przez Warmiosko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, została Joanna Piórkowska.

I miejsce w Finale wojewódzkim Turnieju

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Od 21 marca do 15 kwietnia 2016 r. odbywały się finały wojewódzkie Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii dziewcząt U-12 nasze piłkarki zajęły I miejsce w województwie warmiosko – mazurskim!

Wojewódzkie finały tego turnieju to święto futbolu w każdym województwie. Biorą w nich udział najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12.

Finał ogólnopolski Turnieju

W maju 2016 r. w Warszawie odbył się finał ogólnopolski Turnieju

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii dziewcząt U-12 nasze piłkarki zajęły VI miejsce w Polsce.

(5)

I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna

Uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna „5”

Piłkarskich Dziewcząt szkół podstawowych.

Sukcesy lekkoatletyczne

Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Mieszanych Biegach Przełajowych.

W Mistrzostwach Olsztyna – Czwartki LA:

I miejsce zajęła Martyna Sokołowska w biegu na 600m, I miejsce zajął Adam Skiba w biegu na 300m,

I miejsce zajęła Agata Lewalska w skoku w dal, II miejsce zajęła Kamila Prus w skoku w dal,

II miejsce zajął Cyprian Mochol w biegu na 1000m,

(6)

II miejsce zajęła Agata Lewalska w biegu na 60m,

III miejsce zajął Szymon Maruszczak w biegu na 1000m.

W Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekkoatletycznych Martyna Sokołowska zajęła 5 miejsce.

I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej

Alicja Milan z klasy Va zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w kategorii solistów. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Olsztynie.

Grand Prix w Konkursie Piosenki

Alicja Milan z klasy Va zdobyła Grand Prix w Miedzyszkolnym Konkursie Piosenki „Śpiewamy Latamy”, organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 3 w Olsztynie 31 maja 2016 r.

(7)

Wyróżnienie w Konkursie Recytacji Poezji

Karol Roman oraz Maja Szpanel z klasy VIb otrzymali wyróżnienia w kategorii Strasnej Zaby za udział w Konkursie Recytacji Poezji Mistrza Konstantego. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Olsztynie.

Udział w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który organizowany był przez Szkołę Podstawową Nr 25 w Olsztynie w kwietniu 2016 r., wzięli: Agnieszka Pietrzak, Aleksandra Moczulska, Joanna Piórkowska.