• Nie Znaleziono Wyników

KONSPEKT LEKCJI TEMAT 4:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "KONSPEKT LEKCJI TEMAT 4:"

Copied!
1
0
0

Pełen tekst

(1)

KONSPEKT LEKCJI TEMAT 4: Sprzęt ratownictwa wodnego

PROWADZĄCY:

CEL: Po zakończeniu lekcji uczeń powinien:

- znać rodzaje łodzi ratowniczych,

- umieć wymienić rodzaje napędów motorowych łodzi ratowniczych oraz dostosować odpowiedni napęd do warunków akwenu,

- umieć wymienić rodzaje sprzętu bosmańskiego i ratowniczego oraz zasady jego użycia.

CZAS: 1 lekcja (45 minut)

MIEJSCE: sala wykładowa, świetlica.

METODA: POMOCE DYDAKTYCZNE: rzutnik multimedialny z ekranem i przygotowaną prezentacją Power Point

ZAGADNIENIA DO REALIZACJI:

1. Rodzaje i budowa łodzi ratowniczych.

2. Budowa i rodzaje napędów motorowych.

3. Rodzaje sprzętu bosmańskiego i ratowniczego.

(2)

Część lekcji

Zagadnienia Czas Uwagi

I. Część wstępna:

Przyjęcie meldunku, zapisy w dzienniku zajęć,

sprawdzenie obecności 3 min

II. Przedstawienie tematu i celu zajęć 2 min III. Część zasadnicza:

1. Podział łodzi ze względu na budowę kadłuba, na napęd, na rodzaj elementu wytwarzającego siłę ciągu..

2. Podział łodzi ze względu na sposób kierowania łodzią motorową oraz na rodzaj pływania.

3. Wyposażenie łodzi ratowniczej.

4. Rodzaje sprzętu bosmańskiego i ratowniczego oraz zasady jego użycia zagrożonych powodzią.

10 min 5 min

10 min 10 min IV. Część końcowa:

Podsumowanie, czas na ewentualne pytania. 5 min

Cytaty

Powiązane dokumenty

1. Obejrzyjcie film dotyczący rodzajów roztworów. Jeżeli ktoś chce może obejrzeć film od początku bo są tam wyłożone lekcje. wcześniejsze o wodzie. Przepiszcie notatkę

papiery wartościowe na okaziciela (nie wskazują osoby uprawnionej, a do przeniesienia własności takiego dokumentu wystarczy jego wydanie), papiery wartościowe na zlecenie (to

Ze względu na szerokie wykorzystywanie cyberprzestrzeni, różnorodność operacji wyko- nywanych w niej oraz jej ciągłą ekspansję warto zastanowić się nad strategicznym znacze-

Jeżeli na soczewkę pada równoległa wiązka światła, to wszystkie poronienie załamane skupiają się w ognisku( soczewka skupiająca) lub przedłużenia promieni załamanych

[tu „i” jest znakiem samogłoski, ale również znakiem zmiękczenia poprzedzającej spółgłoski]. lek-ki

Niemcy ( Uwaga! Polska powoli staje się społeczeństwem starzejącym się) : dużo ludzi starszych, mało ludzi młodych, najczęściej są to kraje rozwinięte

(f) rozumienia charakteru zawodu architekta oraz jego roli w społeczeństwie, w szczególności w przygotowywaniu koncepcji projektów uwzględniających czynniki

• Jeśli więc wola egoistycznie zawłaszcza wszystko, oddziela ja od świata, wtedy mój świat się kurczy, staje się źródłem zagrożenia; jeśli otwiera się, świat