• Nie Znaleziono Wyników

HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VI w roku szkolnym

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VI w roku szkolnym"

Copied!
8
0
0

Pełen tekst

(1)

HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM

W GRUPIE VI w roku szkolnym 2020-2021

(2)

Zadanie -cel TEMATYKA TERMIN REALIZACJI

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

UWAGI O REALIZACJI

ZEBRANIA Z RODZICAMI, PEDAGOGIZACJA/

INFORMACJA ZDALNA

 Zdalna informacja dla rodziców

 Zwrócenie uwagi na uzupełnienie oświadczeń i upoważnień oraz Zgód na przetwarzanie danych osobowych dzieci przez rodziców

 Prośba o zapoznanie z modyfikacją Statutu Przedszkola, organizacją pracy przedszkola i opłatami za przedszkole

 Prośba o zapoznanie z Modyfikacją Koncepcji Pracy przedszkola i Planem Pracy Przedszkola, wspólna analiza z rodzicami, wniesienie uwag i propozycji

 Prośba o zapoznanie z Podstawą programowej z dnia 14.02.2017r , i prezentacja programów

realizowanych w przedszkolu

 Poinformowanie rodziców o prowadzonej obserwacji dziecka; październik, luty, maj.

 Prośba o zapoznanie z procedurami i regulaminami obowiązującymi w przedszkolu

 Zapoznanie z prawami i obowiązkami dziecka, podanie propozycji nagradzania i karania dzieci

 Wybór trójki grupowej

 Opracowanie Harmonogramu współpracy z rodzicami i środowiskiem, w tym propozycji uroczystości przedszkolnych - zatwierdzenie planu

 Przedstawienie ramowego rozkładu dnia w przedszkolu, wypracowanie szczegółowego rozkładu dnia

 Analiza „Wyprawki przedszkolnej” opracowanej przez Radę Pedagogiczną

 Oczekiwania rodziców

 Wnioski do dalszej pracy – propozycje i uwagi

 Sprawy różne:

Zakończenie zebrania wnioskami ustalonymi wspólnie z rodzicami do dalszej pracy

IX 2020 R. Detko

(3)

 Zapoznanie rodziców z wypracowanymi materiałami

-Wyniki wstępnej obserwacji, podział na grupy, kierunki pracy z dzieckiem,

-Wyniki wstępnej Diagnozy przedszkolnej i badania gotowości szkolnej

-Zapoznanie z procedurami kierowania do poradni Psychologiczno-pedagogicznej

-Przedstawienie zakresu badania osiągnięć edukacyjnych dzieci w bieżącym roku szkolnym, wyjaśnienie celu badań,

Zapoznanie z kartami pracy dziecka służącymi do powyższego badania,

Sprawy różne

X 2020 R. Detko

 Podsumowanie pracy dydaktyczno wychowawczej za pierwsze półrocze Diagnoza i ocena stopnia realizacji zadań wynikających z programu pracy przedszkola i Statutu – sukcesy, trudności

Przedstawienie rodzicom narzędzi badawczych do badania umiejętności dzieci w drugim półroczu Dyskusja

Wnioski i uwagi rodziców, nauczycieli do dalszej pracy.

Sprawy różne.

I-II 2021 R. Detko

Zapoznanie rodziców z diagnozą przedszkolną przedstawienie rodzicom wyników końcowej diagnozy i badania gotowości szkolnej.

IV 2021 R. Detko

 Zebranie podsumowujące pracę wychowawczo – dydaktyczną za drugie półrocze

Przedstawienie wyników badań umiejętności dzieci w grupie, sukcesy, trudności

Podziękowanie za współpracę

VI 2021 R. Detko

(4)

WŁĄCZANIE RODZICÓW DO ORGANIZOWANIA

WYDARZEŃ, W KTÓRYCH BIORĄ

UDZIAŁ DZIECI

1. Święto Przedszkolaka- uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka

21.IX 2020

K. Wojciechowska

2. Dziś chłopaki święto mają i dziewczynki

pamiętają– uroczystość z okazji Dnia Chłopaka 30. IX. 2020 R. Detko

3. Mój pluszowy przyjaciel Miś -Światowy Dzień Pluszowego Misia.

26.X 2020 K. Wojciechowska

4. Uroki jesieni - Apel Jedyneczki

XI.2020 R. Detko

5. Magia i czary - zabawy, konkursy andrzejkowe 30.XI 2020 K. Wojciechowska

6. Dziś Mikołaj zaprasza dzieci –spotkanie z Mikołajem

06.XII 2020

R. Detko

7. Cud w stajence- spotkanie opłatkowe, kolędowanie w grupie

XII 2020

R. Detko K. Wojciechowska

(5)

8. Jak miło i wesoło gdy Dziadkowie są wokoło -

uroczystość w grupie z okazji Dnia Babci i Dziadka I 2021

9. Jak karnawał to karnawał -zabawa karnawałowa II 2021 R. Detko K. Wojciechowska 10. Być kobietą , być kobietą– uroczystość z okazji

Dnia Kobiet

08.III 2021 K. Wojciechowska

11. Ach wiosenko witaj – uroczyste obchody

powitania wiosny 22.III.2021 K. Wojciechowska

12. Kiermasz ekologiczny – we współpracy z Biblioteką Publiczną

- taniec dzieci - konkurs piosenki

IV 2021 K. Wojciechowska R. Detko 12. Mały Patriota – dzień patrioty, zdobycie

certyfikatu K. Wojciechowska

R. Detko

13. Cudownych rodziców mam – Dzień Rodziny połączony z dniem Mamy i Taty

V-VI 2021

K. Wojciechowska R. Detko

14. Małe dziecięce marzenia – Dzień Dziecka na

placu przedszkolnym VI 2021

A. Kołodziej 15. Jedynkowe talenty – rodzice w przedszkolu,

prezentacja zajęć o wybranym profilu

VI 2021 K. Wojciechowska R. Detko

(6)

DRZWI OTWARTE DLA RODZICÓW

16 . Współpraca z Katolickim Radiem Zamość

Cały rok K. Wojciechowska

 Informowanie rodziców o rozpoznanych potrzebach, możliwościach, uzdolnieniach i zainteresowaniach dziecka

 Systematyczne informowanie rodziców o zadaniach wychowawczych i kształcących realizowanych w przedszkolu:

-aktualizacja informacji na tablicy ogłoszeń dla rodziców „-Kącik dla rodzica”

-materiały na stronę internetową, - „skrzynka pytań dla Rodziców”

Cały rok n-lki grupy

WSPIERANIE ROZWOJU

DZIECKA ZDOLNEGO I Z DYSFUNKCJAMI

 Angażowanie dzieci i rodziców do udziału w konkursach na terenie przedszkola w celu wspierania aktywności twórczej dzieci

- Jesień na Roztoczu – konkurs fotograficzny - Wspomnienia z wakacji – konkurs plastyczny - konkurs na stroik, ozdobę lub kartkę

bożonarodzeniową

- konkurs na stroik, ozdobę lub kartkę wielkanocną - konkurs międzygrupowy z języka angielskiego - Czytam sobie, czytam tobie - konkurs czytelniczy - Łamigłówki mądrej główki – konkurs

matematyczny

- Brzechwolandia – konkurs recytatorski

- Zwierzęta w utworach Jana Brzechwy - konkurs plastyczny

 Angażowanie dzieci z rodzicami do udziału w konkursach organizowanych w środowisku lokalnym.

- konkurs szopek i stroików świątecznych - MBP - Przegląd Piosenki Przedszkolnej

- konkurs wielkanocny- plastyczny

Powiatowy konkurs piosenki ekologicznej - MBP

 Ukazywanie dzieci zdolnych podczas występów

Wg planu pracy n-lki grupy

(7)

na terenie przedszkola

„Jedynkowe talenty”, podczas apeli

 Udział dzieci i rodziców w akcjach i programach organizowanych przez przedszkole - Paczka dla zwierzaczka

-„ Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

-„Cała Polska czyta dzieciom”

-„Twój dar serca dla hospicjum”

- „Ile waży św. Mikołaj”

- Santa Galla

- „Andrzejkowej wróżby czas”

-„Kiermasz ozdób i stroików wielkanocnych”

- „Akademia Aquafresh”

- „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

- „Czyste powietrze wokół nas”

- „Kolorowe odżywianie”

- „Pamiętamy i życzenia składamy” – kartka imieninowa dla ks. Dziekana Chabrosa Praca indywidualna z dziećmi wynikająca z obserwacji zgodna z opracowanymi kierunkami pracy

WYCIECZKI

 Roztoczańskim szlakiem- wycieczka krajoznawcza

 Wycieczki do szkoły podstawowej nr 1, 2, 3

 Wycieczka do Katolickiego Radia Zamość

 Wycieczka do OSP

 Z muzyka na wesoło – zwiedzanie szkoły muzycznej

Wg planu pracy Nauczycielki grupy

(8)

KONTAKTY INDYWIDUALNE Z

RODZICAMI

Według potrzeb i oczekiwań rodziców

-godziny konsultacji – w miarę potrzeb, poniedziałek , wtorek16.00 – po wcześniejszym uzgodnieniu - ustalenie właściwego postępowania z danym dzieckiem w unikaniu błędów,

- przekazywanie informacji na temat osiągnięć dziecka

- bieżące informacje z życia grupy i o dziecku, - rozwiązywanie zaistniałych problemów wychowawczych i dydaktycznych

Cały rok

wg potrzeb n-lki grupy

GAZETKA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW,

STRONA INTERNETOWA PRZEDSZKOLA,

ARTYKUŁ

1„ Kącik dla Rodzica ”tablica bieżących ogłoszeń.

-ważne ogłoszenia i informacje na tablicy ogłoszeń, -wystawki prac dzieci wystawki prac dzieci,

-wyeksponowanie kodeksu grupowego -rozprowadzanie Informatora Jedyneczki, -ważne informacje na stronie internetowej przedszkola

2 „Z życia przedszkola” – tablica informacyjna

Cały rok wg potrzeb

Cały rok

n-lki grupy

UDZIAŁ RODZICÓW W

PRACACH NA RZECZ PRZEDSZKOLA

1Angazowanie rodziców do uczestniczenia w akcjach wynikających z Planu Przedszkola,

2.Udział Rodziców w konkursach organizowanych w przedszkolu i środowisku.

3. Przygotowanie strojów na uroczystości i apele, 4.Sonsorowanie poczęstunku podczas uroczystości dla dzieci.

5.Moje urodzinki - celebrowanie urodzin dzieci.

n-lki grupy

Opracowano i zatwierdzono w dniu 08.09.2020 r.

Cytaty

Powiązane dokumenty

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole, oddział

- zamieszczanie bieżących informacji oraz komunikatów związanych z życiem przedszkola,
 - prezentowanie aktualnych działań placówki (imprez, wydarzeń, zbiórek) poprzez

15:00 Rada Pedagogiczna online: problemy w LO - wychowaw- cy, dostosowanie warunków egzaminu maturalnego dla uczniów z opiniami.. 11.12 (pt.)

Dzień Otwarty XXIV LO – prezentacje i doświadczenia dla klas VIII.. szkoły podstawowej Nauczyciele XXIV LO

X Trenerzy MCPU obserwacja zachowań, ankieta ewaluacyjna Realizacja programu z zakresu profilaktyki zagrożeń. „Profilaktyka zaburzeń behawioralnych” organizowanego

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów przewodniczący zespołów przedmiotowych,. SU

Zachęcanie rodziców do uczestnictwa w akcjach wynikających z planu pracy

Konkurs wielkanocny – powiatowy konkurs plastyczny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.. III