4 LISTOPADA 2021
VII AUKCJA
DZIEŁ SZTUKI
4 LISTOPADA 2021 (CZWARTEK), GODZ. 19.00
SALON ARTESSIA
WARSZAWA, UL. WILCZA 55-63 21.10 - 04.11
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 12:00 - 19:00 SOBOTA: 12:00 - 16:00
SALON DOMU AUKCYJNEGO ARTESSIA WARSZAWA
VII AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
WYSTAWA OBIEKTÓW
MIEJSCE AUKCJI
Eugeniusz Dzierzencki
(1905-1990)
Urwisty brzeg w Orłowie
2 ćw. XX w.
olej/ tektura 18,5 x 22,5 cm sygn. pd.: E.Dzierzencki
na oprawie autorska nalepka: Autor:
Dzierzencki Eugieniusz / Tytuł dzieła Urwisty brzeg w Orłowie / Rodzaj olejny / Cena 300 zł / Nr.
cena wywoławcza: 2 000 zł * estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Soter Jaxa-Małachowski
(1867-1952)
Noc na Bałtyku
1936
gwasz/tektura 25 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: S.Jaxa / 1936 na odwrociu autorska pieczęć z napisami:
Tytuł Noc na Bałtyku / Rozmiary 35 x 25 Cena 40 zł / Soter Jaxa Małachowski / Adres / Kraków, ul. Piłsudskiego 32.
2
Tadeusz Radwan
(1 poł. XX w.)
Widok z ulicy Wąski Dunaj na Rynek Starego Miasta
w Warszawie
gwasz/ papier 43,5 x 31,5 cm sygn. śr.d.: T.Radwan cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Jerzy Pawłowski
(1909-1991)
Widok fasady kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego
w Wilnie
l. 30-te XX w.
gwasz/ papier 49 x 34 cm sygn. l.d.: J.Pawłowski. Wilno cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 2 000 - 3 000 zł
4
Władysław Chmieliński
(pseud. Stachowicz) (1911-1979)
Widok z Rynku Nowego Miasta na kościół N.M.P.
olej/płótno 50 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 6 500 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Władysław Chmieliński
Widok na Rynek Starego Miasta od strony ul. Nowomiejskiej
olej/płótno 25 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 7 000 zł * estymacja: 9 000 - 11 000 zł
6
Iwan K. Ajwazowski
(1817-1900) ?
Nokturn z żaglowcem
olej/ płótno 23 x 14 cm napis l.d. cyrylicą: Айвазовский stan zachowania:
spękania, niewielkie ubytki farby cena wywoławcza: 3 000 zł estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Iwan K. Ajwazowski
(1817-1900) ?
Żaglowiec w czasie burzy
olej/ płótno 23 x 13,5 cm napis p.d. cyrylicą: Айвазовский stan zachowania:
8
Władysław Lam
(1893-1984)
Widok na katedrę w Oliwie zimą
2 ćw. XX w.
Kajetan Kosiński
(1847-1935) ?
Kozak z luzakiem
gwasz/ papier 22 x 25 cm cena wywoławcza: 2 000 zł estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Autor nierozpoznany
(XIX w.)
Napoleon Bonaparte ze sztabem
scena z kampanii napoleońskiej 1 poł. XIX w.
olej/ płótno dublowane 40 x 57 cm stan zachowania:
po konserwacji, krakelury cena wywoławcza: 29 000 zł estymacja: 35 000 - 40 000 zł
11
Powtórzenie kompozycji Juliusza Kossaka z 1876 roku; namalowane bardzo sprawnie, bliskie wysokiej klasy malarstwu mistrza.
Wojciech Gerson
(1831-1901)
Spotkanie w górach
1869 olej/ tektura 27,5 x 41,5 cm
dat. l.d. dwukrotnie: 1869
Artysta nierozpoznany
( XVIII w./XIX w.)
Młody Chrystus
olej/ blacha 13 x 10 cm stan zachowania:
po konserwacji cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Autor nierozpoznany
(XIX w.)
Portret młodzieńca
XIX w.
olej/ płótno 48 x 38 cm napis p.d.: M.D.VIII.
obraz jest wykonaną w XIX wieku kopią portretu autorstwa Sebastiano del Piombo (ok.1485-1547) z 1518 roku
cena wywoławcza: 5 000 zł estymacja: 6 000 - 8 000 zł
14
Wlastimil Hofman
(1881-1970)
Portret mężczyzny na tle kopca Kościuszki
olej/ sklejka 51,5 x 46,5 cm
sygn. l.d.: Kraków / Wlastimil / Ho… (sygnatura częściowo nieczytelna)
cena wywoławcza: 12 000 zł * estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Stefan Just
(1905-1977)
Portret kobiety
cena wywoławcza: 6 000 zł * estymacja: 7 000 - 9 000 zł
16
Emmanuel Katz zw. Mané-Katz
(1894-1962)
Port w Bretanii (St Gilles-Croix-De-Vie)
ok. 1927 r.
tempera/ karton 61,5 x 46 cm na kartonie znak wodny firmy Canson&Montgolfier z Annonay według przekazu właściciela obraz
stanowi pendant do obrazu Mężczyzna w czerwonym kapeluszu, obecnego ostatnio na rynku sztuki;
oba pochodzą od jednego kolekcjonera cena wywoławcza: 35 000 zł *
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
(1897-1960)
Rybacy
ok. 1958 olej/ płyta 50 x 60 cm sygn. p,d.: Kanelba na oprawie opis:
#25 / "Fishermen" (1958) pochodzenie:
- kolekcja prywatna Warszawa - Desa Unicum, 2015 - kolekcja prywatna Stany Zjednoczone - zakup od rodziny artysty cena wywoławcza: 20 000 zł * estymacja: 28 000 - 35 000 zł
18
Stanisław Zalewski
(1896-1958)
Pejzaż z drzewami
1934
olej/ płótno naklejone na tekturę 34 x 28,5 cm
sygn. p.d.: Zalewski / 1934 cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Karol Heimroth
(1860-1930)
Krakowskie sukiennice
k.XIX w.
gwasz/papier 33,5 x 23,5 cm sygn. l.d.: K.H.
stan zachowania:
zaplamienia papieru, p.g. niewielkie uszkodzenie
cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 2 000 - 3 000 zł
20
Stanisław Zalewski
(1896-1958)
Port w Gdyni
1937 gwasz/ papier 20 x 29 cm sygn. p.d.: Zalewski / 1937 cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł
22 André (Sasza, Aleksander)
Blondel (Blonder)
(1909-1949)
Miasteczko z portem
olej/ płyta 52,5 x 58,5 cm sygn. p.d.: Blondel cena wywoławcza: 24 000 zł estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Fryderyk Pautsch
(1877-1950)
Na mszy
olej/ tektura 30 x 20,5 cm sygn. l.d.: FPautsch
cena wywoławcza: 6 000 zł estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jacques Zucker (Jakub Cukier)
(1900-1981)
Synagoga w Safed
1950 olej/ płyta 50,5 x 66 cm sygn. p.d.: J.Zucker
cena wywoławcza: 14 000 zł * estymacja: 20 000 - 25 000 zł
24
Dawid Seifert
(1896-1960)
Pejzaż z Sanary
olej/ płótno 38 x 61 cm sygn. p.d.: Seifert na odwrociu napis: Sanary / Seifert oraz naklejka z biogramem; na blejtramie litery: D.S.
cena wywoławcza: 9 000 zł * estymacja: 10 000 - 14 000 zł
26 Eugeniusz Dzierzencki
(1905-1990)
Taras na Capri
1937 olej/ tektura 11,5 x 15,5 cm sygn. p.d.: E.Dzierzencki Capri na odwrociu autorska nalepka:
autor: Dzierzencki / Eugenyusz / tytuł Taras na Capri / rodzaj olejny / cena 25 zł / dn. 1937 r.
cena wywoławcza: 2 500 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Zofia Stryjeńska
(1894-1976)
Sobótka - puszczanie wianków
Wiktor Korecki
(1890-1980)
Wrzosowisko na skraju lasu
2 poł. XX w.
olej/ płótno 50 x 80 cm sygn. l.d.: Wiktor Korecki.
stan zachowania:
p.śr. lekkie wklęśnięcie płótna cena wywoławcza: 8 000 zł * estymacja: 12 000 - 15 000 zł
29 Wiktor Korecki
(1890-1980)
Leśna łąka z wrzosami
1 poł. XX w.
olej/ płótno naklejone na sklejkę 27 x 21 cm sygn. p.d.: Wiktor Korecki cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Autor nierozpoznany
(1 poł. XX w.)
Przez góry Kaukazu
1924 olej/ tektura 29,5 x 24 cm sygn. p.d.: J.R. / 1924 cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Tadeusz Nartowski
(1892-1971)
Widok tatrzański - Giewont
akwarela/ papier 64,5 x 47,5 cm sygn. p.d.: TNartowski cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł
31
Maria Rogowska
(1907-1977)
Kuter w Jastarni
l. 50-te XX w.
akwarela, gwasz/ karton 29 x 42 cm sygn. p.d.: MRogowska cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 4 000 - 6 000 zł
33 Zygmunt Wierciak
(1881-1950)
Szmonces
1930 gwasz, ołówek/ papier 41 x 29 cm sygn. i dat. p.d.: Z.Wierciak /
XII 930.
stan zachowania:
niewielkie spękania i plamki na powierzchni cena wywoławcza: 2 300 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Eugeniusz Geppert
(1890-1979)
Martwa natura z wazonem i lalkami
przed 1939 olej/ płótno 132 x 103,5 cm
cena wywoławcza: 28 000 zł * estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Antoni Uniechowski
(1903-1976)
Automobile wokół Łuku Triumfalnego w Paryżu
piórko, gwasz/ papier 20 x 29 cm sygn. p.d.: AU stan zachowania:
śr.g. ślad po podklejeniu cena wywoławcza: 2 500 zł * estymacja: 3 500 - 5 000 zł
36
Antoni Uniechowski
(1903-1976)
Widok paryskiej ulicy Royale
Leon Wyczółkowski
(1852-1936)
Dęby rogalińskie
1924
autolitografia/ papier 27 x 36,5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: LWyczół 1924 l.d. napis: Tusz
literatura:
Danuta Muszanka, Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław 1958, poz. 28 cena wywoławcza: 6 000 zł estymacja: 8 000 - 12 000 zł
Leon Wyczółkowski
(1852-1936)
Portret Jacka Malczewskiego
1903
litografia/ papier 43,3 x 59 cm
sygn. i dat. na płycie: LWyczół pochodzi z: Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.), plansza 20 z 22
cena wywoławcza: 6 000 zł
38
Franz Doll
(1899-1982)
Wieczór
2 ćw. XX w.
akwaforta/ papier 23,5 x 23,5 cm sygn. i opis. d.: Abend Franz Doll cena wywoławcza: 500 zł * estymacja: 800 - 1 000 zł
40 Jan Matejko
(1838-1893)
Dzieje cywilizacyi w Polsce
zesz. I i II, 1911,1912 TZSP Zachęta, Warszawa 1911 i 1912 papier/ rotograwiura 48 x 35 cm obrazy i tekst Jana Matejki, 12 ilustracji w technice rotograwiury cena wywoławcza: 1 300 zł estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Edmund Bartłomiejczyk
(1885-1950)
Hucuł z Jaworowa
1935
drzeworyt/ papier 23 x 24 cm sygn. i dat. d.:
Edmund Bartłomiejczyk 1935 na klocku: p.g.: EB
cena wywoławcza: 1 000 zł
42
Józef Mehoffer
(1869-1946)
Koncert domowy
po 1941 litografia/ papier 25 x 32 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer grafika powstała na podstawie rysunku z 1941 roku i przedstawia Wandę Lataczową i malarza Stanisława Szwarca (1880-1953).
cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Tymon Niesiołowski
(1882-1965)
Portret Elizy Mogilnickiej
1905
kredka/ papier 44,5 x 61 cm
cena wywoławcza: 20 000 zł * estymacja: 30 000 - 40 000 zł
literatura:
- Jadwiga Puciata-Pawłowska, Krakowskie środowisko artystyczne w latach studiów Tymona Niesiołowskiego, [w:] Bydgoski Rocznik Muzealny, Bydgoszcz 1969, s. 53, il.18;
- Tymon Niesiołowski. Katalog wystawy, opr. Anna Tyczyńska, Warszawa 1982, s.5, poz.1, s.86, il.2;
- Krzysztof Harbaszewski, Wczesna twórczość Tymona Niesiołowskiego ( do 1926 r.), [w:] Roczniki Humanistyczne, t. XXXIII, 1985, z.4., s.95, il.16;
- Irena Bal, Tymon Niesiołowski, [w:] Słownik artystów polskich i w Polsce działających, t.VI, Warszawa 1998, s.68.
W 1905 roku Tymon wraz z ciotką Anną Dzikowską przeniósł się do Zakopanego. Po latach studiów, jest to drugi okres w twórczości artysty, z którego wciąż nie znamy zbyt wielu prac, mimo że malował intensywnie, zwłaszcza portrety zakopiańczyków.
Powstały na początku pobytu portret przedstawia prawdopodobnie właścicielkę pensjonatu, u której zamieszkał po przybyciu do Zakopanego. Zachowała się pocztówka z tego czasu, wysłana do artysty na adres pani Elizy Mogilnickiej – „Pod Modrzejówką
Peter Röde II
(mistrz od 1654 roku, zm. 1694)
Kubek barokowy
Gdańsk, ok. 1680 srebro
wys. 14,5 cm, waga 188 g znak miejski Gdańska z lat 1675-1688 znak mistrza PR
stan zachowania: dobry, po naprawie cena wywoławcza: 21 000 zł
Artysta nierozpoznany
(XX w.)
Płaskorzeźba z tańczącymi postaciami
24 x 14 x 1,7 cmbrąz cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 2 000 - 3 000 zł
46 Dawid Tapilband
złotnik(XIX w.)
Sześć pucharków kiduszowych
1867 srebro, wewnątrz złocone wys. 11 cm, 558 g punce: I.S. (probierz Józef Sosnkowski) 1867 / 84 / znak miejski Warszawy oraz cechy imienne: Dawid Tapilban cena wywoławcza: 1 500 zł estymacja: 4 000 - 5 000 zł
pochodzenie:
- kolekcja prywatna, Polska - Sotheby’s Paris
- Paryż, kolekcja Jacques Bacri – Bacri Freres Antiquaires
Persjarnia polska
2 poł. XVIII w.
Pas kontuszowy dwustronny
Polska 2 poł. XVIII w.
jedwab, nić złota i srebrna dług. 346 cm, szer. 36 cm stan zachowania:
dosyć dobry, zakończenie głów i frędzle wtórne cena wywoławcza: 38 000 zł
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Wojciech Brzega
(1872-1941)
Sabała popiersie górala
1923 gips wys. 45 cm sygn. z boku: WBrzega / 1923.
stan zachowania:
niewielkie ubytki, zabrudzenia powierzchni cena wywoławcza: 11 000 zł estymacja: 18 000 - 25 000 zł
Stasys Eidrigevicius
(ur.1949)
Brzozowy człowiek
l. 90-te XX w.
drewno, blacha, farby wys. 170 cm
cena wywoławcza: 12 500 zł * estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Janusz Kapusta
(ur.1951)
Kompozycja abstrakcyjna 1
2010 technika własna 46 x 46 cm sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 2010 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Janusz Kapusta
(ur.1951)
Kompozycja abstrakcyjna 2
2010 technika własna 46 x 46 cm sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 210 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł
51
Janusz Kapusta
(ur.1951)
Kompozycja abstrakcyjna 3
2010
technika własna 46 x 46 cm
sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 2010 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Janusz Kapusta
(ur.1951)
Kompozycja abstrakcyjna 4
2010
technika własna 46 x 46 cm
53
Janusz Kapusta
(ur.1951)
K-Dron Universe
pocz. XXI w.
tworzywa sztuczne, papier 8,5 x 8,5 x 8,3 cm na obu elementach napis: K-Dron.
USA Pat.# 4.681.481&4.925.338 cena wywoławcza: 1 000 zł estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Janusz Kapusta
(ur.1951)
K-Dron Game and K-Chess
2005 tworzywa sztuczne, papier 6,7 x 6,7 x 3,7 cm pudełko zawierające etykietę z instrukcją,
przykłady zestawień i osiem klocków K-Dron cena wywoławcza: 500 zł estymacja: 800 - 1 200 zł
55
Zbigniew Libera
(ur.1959)
Robotnicy
z cyklu: Pozytyw 2002-2003
wydruk pigmentowy/ papier archiwalny 40 x 60 cm
sygn. na odwrociu: Zbigniew Libera cena wywoławcza: 2 900 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł
57
Zbigniew Libera
(ur.1959)
Cud
z cyklu: Pozytyw 2002-2003wydruk pigmentowy/ papier archiwalny 40 x 60 cm
Stanisław Młodożeniec
(ur. 1953 r.)
Kompozycja
2014 olej/ płótno 137 x 158 cm sygn. g.śr.: S.Młodożeniec / 2014 opisany na odwrociu: S. Młodożeniec /
„Kompozycja” 2014 / 137 x 158 / olej/płótno cena wywoławcza: 6 000 zł * estymacja: 8 000 - 12 000 zł
Stanisław Młodożeniec
(ur. 1953 r.)
Still life
2009 olej/ płótno 109 x 159 cm sygn. p.g: S.Młodożeniec 2009; opisany na odwrociu: S.Młodożeniec / „Still life” 2009 / olej/płótno 2009 / 109 x 159 cena wywoławcza: 6 500 zł * estymacja: 9 000 - 14 000 zł
59
Andrzej Kreutz-Majewski
(1936-2011)
Bez tytułu 1
2008 olej/ płyta 100 x 70 cm
sygn. p.d.: Andrzej v Kreutz Majewski na odwrociu napis autorski:
Andrzej Antoni Belzig von Kreutz / da…/
Majewski / wrzesień 2008; oraz naklejka galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej z opisem pracy
cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł
61
Andrzej Kreutz-Majewski
(1936-2011)
Bez tytułu 2
2008
62
Andrzej Kreutz-Majewski
(1936-2011)
Bez tytułu 3
2008 olej/ płyta 100 x 70 cm
sygn. p.d.: Anj Kreutz Maj…
na odwrociu napis autorski:
Andrzej Antoni B… von Kreutz / … Majewski / 08.2008 / Zakopane; oraz naklejka galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej z opisem pracy cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Andrzej Urbanowicz
(1938-2011)
Haderka II
1962 olej, collage, tkanina/ płótno 69 x 120 cm sygn. i opis. na odwrociu: A.
Urbanowicz / "Haderka II" / 1962 cena wywoławcza: 15 000 zł *
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Maria Dawska
(1909-1993)
Bajki Malowane "Noc"
1980 olej/ płyta 45 x 30 cm sygn. p.d.: Maria na odwrociu opis autorski: Bajki Malowane / "Noc" / Maria / Dawska / Warszawa / 1980 cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 3 500 - 4 500 zł
64
wystawiany i opisany:
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz wystawa retrospektywna twórczości 1962-1992, Katowice, 1992, s.52, poz. 8.
- Andrzej Urbanowicz, Obrazy i dokumenty w 70-lecie urodzin, katalog wystawy w galerii Esta, Gliwice, 2008, il.
s.4;
Andrzej Urbanowicz
(1938-2011)
Rozdarte
1969
olej, collage, tkanina/ płótno 70 x 100 cm
sygn. i opis. na odwrociu: Andrzej Urbanowicz / 1969 /
Tadeusz Żak
(1925-1998)
Świąteczny festyn
3 ćw. XX w.
olej/ płótno 42 x 52 cm sygn. p.d.: StŻak
66
wystawiany i opisany: -
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz wystawa retrospektywna twórczości 1962-1992, Katowice, 1992, s.52, poz. 49. - - Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz Splendor Solis 1999/2000, Katowice 1999, s.67, il.
Barbara Jonscher
(1926-1986)
Kompozycja abstrakcyjna
3 ćw. XX w.
olej/ deska 35 x 32 cm sygn. na odwrociu: 8 Jonscher cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Jacek Waltoś
(ur. 1938)
Tors
1963 olej/ płótno 60 x 50 cm na blejtramie autorska nalepka z opisem cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 3 000 - 5 000 zł68
Urszula Broll
(1930-2020)
Z cyklu - P
1957 olej/ płótno 33,5 x 48 cm
sygn. na odwrociu: Broll cena wywoławcza: 5 000 zł * estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Teresa Wierusz
(1931-2017)
Portret kobiety
l. 50-te XX w.
olej/ płótno 54,5 x 45,5 cm
pochodzenie: ze spuścizny po artystce cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 5 000 - 7 000 zł
70
Ryszard Stryjec
(1932-1997)
Kariliony
1990 akwaforta/ papier 23 x 16 cm sygn. i opis. d.: Kariliony akw… Ryszard Stryjec 1990 cena wywoławcza: 1 300 zł * estymacja: 1 500 - 2 000 zł
72 Bronisław Bartel
(ur.1962)
Krucjata
1991 akwaforta, akwatinta/ papier 64 x 50 cm sygn. i op. d.: akwaforta+akwatinta
e/a R.Bartel '91 r cena wywoławcza: 500 zł * estymacja: 800 - 1 200 zł
Bogna Czechowska-Orlińska
(ur. 1962)
Dwa krasnale
1997
pastel olejny/ karton 43,5 x 63,5 cm
sygn. p.d.: Bogna Czechowska 97
74
Jan Stanisław Brzozowski
(1940-2021)
Portret Anny Milewskiej-Zawada
2007 pastel/ karton 55,5 x 44 cm sygn. śr.d.: JB / 2007 pochodzenie:
kolekcja Anny Milewskiej-Zawada cena wywoławcza: 2 000 zł * estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Stanisław Dawski
(1905-1990)
Portret kobiety
monotypia/ papier 28 x 21 cm sygn. p.d.: Dawski cena wywoławcza: 650 zł * estymacja: 800 - 1 200 zł
Stanisław Dawski
(1905-1990)
Portret mężczyzny
76
Kacper Bożek
(ur. 1974)
Wielka mistyfikacja
2017
akwaforta, sucha igła/ papier 49,5 x 65 cm
sygn. i opis. d.: E/A II/X Wielka mistyfikacja Kacper Bożek XVII/XXI cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 1 200 - 1 600 zł
78
Kacper Bożek
(ur. 1974)
Error
2019
akwaforta, mezzotinta, sucha igła/ papier 69,5 x 98,5 cm
sygn. i opis. d.: 33/100 Error Kacper Bożek XXI/XXI
cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 1 200 - 1 600 zł
I. OBIEKTY LICYTACJI.
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, rzemiosła i inne obiekty powierzone przez Klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego.
2. Obiekty są opisane i ponumerowane w katalogu aukcji.
Opisy mogą zostać zmienione lub uzupełnione przed rozpoczęciem licytacji przez Aukcjonera.
3. Aukcjoner ma prawo łączyć, rozdzielać obiekty i zmieniać kolejność licytacji. Może także wyłączyć obiekty z licytacji albo wprowadzić nowe.
4. Wszystkie obiekty są udostępniane Kupującym przed aukcją w określonym w katalogu terminie, zwanym wysta- wą przedaukcyjną.
5. Dom Aukcyjny zaleca dokładne obejrzenie obiektów przed zakupem, a w szczególności skonsultowanie stanu ich zachowania z konserwatorem. Fakt nie podania w katalogu, że dany obiekt został poddany zabiegom konserwatorskim lub posiada widoczne uszkodzenia, nie stanowi żadnych podstaw do reklamacji.
6. Obiekty wystawione na aukcję posiadają określoną cenę wywoławczą oraz estymację wartości. Posiadają także cenę rezerwową znaną Domowi Aukcyjnemu. Jest to ustalona z Właścicielem najniższa cena, za którą Dom Aukcyjny może sprzedać obiekt. Cena rezerwowa nie jest wyższa niż dolna kwota estymacji.
II. PRZYSTĄPIENIE DO LICYTACJI.
1. Do licytacji mogą przystąpić osoby, które posiadają numer licytacyjny. Jest on wydawany przed aukcją Kupującym, po podaniu przez nich danych osobowych, przedstawieniu dokumentu tożsamości oraz podpisaniu zobowiązania.
2. Osoby nie znane Domowi Aukcyjnemu, a zamierzające dokonać poważnego zakupu, proszone są o przedstawie- nie się przynajmniej 24 godziny przed aukcją, gdyż mogą zostać poproszone o podanie wiarygodnych referencji, numeru karty kredytowej lub wpłacenie wadium, zwraca- nego w wypadku nie dokonania zakupu.
3. W licytacji można uczestniczyć osobiście, poprzez pozostawienie Domowi Aukcyjnemu zlecenia licytacji z limitem kwoty lub zlecenia telefonicznego.
4. Dom Aukcyjny przyjmuje zlecenia najpóźniej 24 godzi- ny przed aukcją.
5. Dane osobowe Kupujących pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego.
III. PRZEBIEG LICYTACJI.
1. Licytację prowadzi Aukcjoner. Obiekty są licytowane od ceny wywoławczej w górę. W określonych przypadkach Aukcjoner może licytować poniżej ceny wywoławczej.
Zakończenie licytacji i sprzedaż zostają potwierdzone uderzeniem młotka aukcyjnego. Nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą kwotę, wskazana przez Aukcjonera.
Uderzenie młotkiem i wskazanie Nabywcy oznacza zawar- cie pomiędzy Domem Aukcyjnym a Nabywcą Umowy (zgodnie z art. 70.2 § 2 Kodeksu Cywilnego). Jeżeli zakoń- czenie licytacji następuje poniżej ceny rezerwowej, uderzenie młotkiem oznacza zawarcie z Kupującym transakcji warunkowej, o czym informuje Aukcjoner.
2. W przypadku sporu Aukcjoner ma prawo go rozstrzy- gnąć lub powtórzyć licytację.
3. Postąpienia w licytacji ustala Aukcjoner.
4. Transakcja warunkowa obliguje Kupującego do wykupienia obiektu, jeżeli Dom Aukcyjny, po uprzedniej konsultacji z Właścicielem, wyrazi zgodę na sprzedaż w oferowanej cenie. Dom aukcyjny ma 5 dni roboczych na konsultacje. Kupujący może też wykupić obiekt po cenie rezerwowej. W przypadku pojawienia się innego oferenta proponującego cenę rezerwową, dom aukcyjny daje Kupującemu pierwszeństwo zakupu w tej cenie.
Przedział cenowy: Minimalne postąpienie:
do 1.000 zł 50 zł
1.000 - 2.000 zł 100 zł 2.000 - 5.000 zł 200 zł 5.000 - 10.000 zł 500 zł 10.000 - 20.000 zł 1.000 zł 20.000 - 50.000 zł 2.000 zł powyżej 50.000 zł 5.000 zł Tabela podstawowych postąpień:
IV. ZAKUP OBIEKTU.
1. Nabywca ma obowiązek wykupić wylicytowany obiekt w ciągu 7 dni od licytacji lub w przypadku transakcji warunkowej 7 dni od powiadomienia o zgodzie na oferowaną cenę. Po uprzedniej zgodzie Domu Aukcyjne- go istnieje możliwość wpłaty 20% zadatku i wykupienie w ciągu 14 dni od aukcji.
2. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organiza- cyjna zw. premium w wysokości 20%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
3. Płatność może zostać dokonana gotówką w siedzibie firmy, kartą płatniczą lub przelewem na konto wskazane w katalogu oraz na stronie internetowej. Wszelkie koszty bankowe transakcji ponosi Nabywca. W przypadku płatności w innych walutach, kwoty będą księgowane po aktualnym kursie zakupu waluty NBP. Dodatkowo Dom Aukcyjny doliczy 1% od całej należnej kwoty z tytułu obsługi transakcji walutowej.
4. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na Nabywcę w momencie dokonania całej wpłaty, która finalizuje proces sprzedaży.
5. W przypadku niedotrzymania warunków Umowy przez Nabywcę, Dom Aukcyjny może odstąpić od Umowy. Dom Aukcyjny zastrzega sobie również prawo sądowego dochodzenia realizacji Umowy i obciążenia Nabywcy wszelkimi kosztami wynikłymi z tego tytułu.
6. Dom Aukcyjny potwierdza autorstwo oraz inne cechy obiektu opisane w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym w istotnej kwestii, Nabywca może w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.
7. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.
wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju, wymaga zgody odpowiednich władz. Przypomina- my również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych Klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 10 000 zł.
10. Przy zakupie niektórych obiektów (oznaczonych *) doliczana jest opłata wynikająca z tzw. droit de suite (prawa twórcy i spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprze- daży oryginalnych egzemplarzy dzieł). Powyższa opłata ta wynosi maksymalnie 5% kwoty wylicytowanej.
V. ODBIÓR OBIEKTU.
1. Obiekt zostanie wydany Nabywcy po zaksięgowaniu wpłaty całej należnej kwoty.
2. Dom Aukcyjny wydaje certyfikat zakupu obiektu podpi- sany przez agencję ekspercką Ad-Arte.
3. Odbiór zakupionych obiektów odbywa się w siedzibie Domu Aukcyjnego. Na wyraźne życzenie Nabywcy Dom Aukcyjny może zlecić wysłanie obiektu pod wskazany adres profesjonalnej firmie. Koszty przesyłki, w tym pakowania i ubezpieczenia, pokrywa Nabywca.
4. Odpowiedzialność Domu Aukcyjnego za obiekt ustaje w momencie odbioru obiektu w siedzibie Domu Aukcyjnego lub z chwilą nadania przesyłki.
5. Obiekty nie odebrane w terminie 30 dni od daty aukcji, zostaną obciążone kosztami przechowywania w wysoko- ści 2% ceny ich sprzedaży miesięcznie.
6. Wszelkie reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego. Reklamacje z tytułu niezgod- ności towaru z umową Nabywca może zgłosić w ciągu jednego roku od wydania obiektu. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów wobec osób niebę- dących bezpośrednimi nabywcami na aukcji.
Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:
• zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu uczestnictwa w licytacji organizowanej przez Artessia Dom Aukcyjny opublikowanego w katalogu aukcyjnym oraz na stronie www.artessia.pl ;
• zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem, w szczególności do zapłacenia za wylicytowane obiekty w terminie 7 dni od licytacji;
• wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celach realizacji aukcji, przetwarzania płatności za obiekty oraz
Adam Chełstowski;
• wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe; w przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych DA Artessia nie ponosi odpowiedzialności.
Zlecenie stałe z limitem.
Zlecenie jest poufne. Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta podczas licytacji do wysokości podanej kwoty, starając się dokonać zakupu w możliwie najniższej kwocie.
W przypadku zaistnienia innych zleceń w tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone wcześniej.
Zlecenie telefoniczne.
Złożenie zlecenia telefonicznego oznacza potwierdzenie przekazania oferty w cenie wywoławczej.
Dom Aukcyjny dołoży wszelkich starań, jednak nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości uzyskania połączenia z Klientem.
Zlecenie licytacji z limitem ceny …….…. lub licytacji telefonicznej …….….. na aukcji w dniu: ………. *
* Zlecenie należy dostarczyć osobiście, mailem (zeskanowany dokument z podpisem) lub pocztą do siedziby DA Artessia najpóźniej 24 godziny przed aukcją Imię i Nazwisko
Nazwa firmy lub instytucji
Rodzaj i nr dowodu tożsamości Klienta (oraz NIP w przypadku firmy) Miejsce zamieszkania / siedziby
Telefon, e – mail
Dom Aukcyjny ma prawo prosić o podanie danych osobowych oraz o dokument potwierdzający te dane.
maksymalna oferowana kwota (bez premium) lub licytacja telefoniczna autor, tytuł
nr kat
nr telefonu czynny podczas licytacji:
Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku zaistnienia zlecenia w tej samej wysokości: ………. **
** w przypadku zgody proszę wpisać X.
………, dnia: ……… 2021 r.
___________________________
Podpis Klienta