• Nie Znaleziono Wyników

VII AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 4 LISTOPADA 2021

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "VII AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 4 LISTOPADA 2021"

Copied!
52
0
0

Pełen tekst

(1)

4 LISTOPADA 2021

VII AUKCJA

DZIEŁ SZTUKI

(2)
(3)

4 LISTOPADA 2021 (CZWARTEK), GODZ. 19.00

SALON ARTESSIA

WARSZAWA, UL. WILCZA 55-63 21.10 - 04.11

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 12:00 - 19:00 SOBOTA: 12:00 - 16:00

SALON DOMU AUKCYJNEGO ARTESSIA WARSZAWA

VII AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

WYSTAWA OBIEKTÓW

MIEJSCE AUKCJI

(4)
(5)

Eugeniusz Dzierzencki

(1905-1990)

Urwisty brzeg w Orłowie

2 ćw. XX w.

olej/ tektura 18,5 x 22,5 cm sygn. pd.: E.Dzierzencki

na oprawie autorska nalepka: Autor:

Dzierzencki Eugieniusz / Tytuł dzieła Urwisty brzeg w Orłowie / Rodzaj olejny / Cena 300 zł / Nr.

cena wywoławcza: 2 000 zł * estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Soter Jaxa-Małachowski

(1867-1952)

Noc na Bałtyku

1936

gwasz/tektura 25 x 35 cm

sygn. i dat. p.d.: S.Jaxa / 1936 na odwrociu autorska pieczęć z napisami:

Tytuł Noc na Bałtyku / Rozmiary 35 x 25 Cena 40 zł / Soter Jaxa Małachowski / Adres / Kraków, ul. Piłsudskiego 32.

2

(6)

Tadeusz Radwan

(1 poł. XX w.)

Widok z ulicy Wąski Dunaj na Rynek Starego Miasta

w Warszawie

gwasz/ papier 43,5 x 31,5 cm sygn. śr.d.: T.Radwan cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Jerzy Pawłowski

(1909-1991)

Widok fasady kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego

w Wilnie

l. 30-te XX w.

gwasz/ papier 49 x 34 cm sygn. l.d.: J.Pawłowski. Wilno cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 2 000 - 3 000 zł

4

(7)

Władysław Chmieliński

(pseud. Stachowicz) (1911-1979)

Widok z Rynku Nowego Miasta na kościół N.M.P.

olej/płótno 50 x 35 cm

sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 6 500 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Władysław Chmieliński

Widok na Rynek Starego Miasta od strony ul. Nowomiejskiej

olej/płótno 25 x 35 cm

sygn. p.d.: Wł.Chmieliński cena wywoławcza: 7 000 zł * estymacja: 9 000 - 11 000 zł

6

(8)

Iwan K. Ajwazowski

(1817-1900) ?

Nokturn z żaglowcem

olej/ płótno 23 x 14 cm napis l.d. cyrylicą: Айвазовский stan zachowania:

spękania, niewielkie ubytki farby cena wywoławcza: 3 000 zł estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Iwan K. Ajwazowski

(1817-1900) ?

Żaglowiec w czasie burzy

olej/ płótno 23 x 13,5 cm napis p.d. cyrylicą: Айвазовский stan zachowania:

8

(9)

Władysław Lam

(1893-1984)

Widok na katedrę w Oliwie zimą

2 ćw. XX w.

(10)

Kajetan Kosiński

(1847-1935) ?

Kozak z luzakiem

gwasz/ papier 22 x 25 cm cena wywoławcza: 2 000 zł estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Autor nierozpoznany

(XIX w.)

Napoleon Bonaparte ze sztabem

scena z kampanii napoleońskiej 1 poł. XIX w.

olej/ płótno dublowane 40 x 57 cm stan zachowania:

po konserwacji, krakelury cena wywoławcza: 29 000 zł estymacja: 35 000 - 40 000 zł

11

Powtórzenie kompozycji Juliusza Kossaka z 1876 roku; namalowane bardzo sprawnie, bliskie wysokiej klasy malarstwu mistrza.

(11)

Wojciech Gerson

(1831-1901)

Spotkanie w górach

1869 olej/ tektura 27,5 x 41,5 cm

dat. l.d. dwukrotnie: 1869

(12)

Artysta nierozpoznany

( XVIII w./XIX w.)

Młody Chrystus

olej/ blacha 13 x 10 cm stan zachowania:

po konserwacji cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Autor nierozpoznany

(XIX w.)

Portret młodzieńca

XIX w.

olej/ płótno 48 x 38 cm napis p.d.: M.D.VIII.

obraz jest wykonaną w XIX wieku kopią portretu autorstwa Sebastiano del Piombo (ok.1485-1547) z 1518 roku

cena wywoławcza: 5 000 zł estymacja: 6 000 - 8 000 zł

14

(13)

Wlastimil Hofman

(1881-1970)

Portret mężczyzny na tle kopca Kościuszki

olej/ sklejka 51,5 x 46,5 cm

sygn. l.d.: Kraków / Wlastimil / Ho… (sygnatura częściowo nieczytelna)

cena wywoławcza: 12 000 zł * estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Stefan Just

(1905-1977)

Portret kobiety

cena wywoławcza: 6 000 zł * estymacja: 7 000 - 9 000 zł

16

(14)

Emmanuel Katz zw. Mané-Katz

(1894-1962)

Port w Bretanii (St Gilles-Croix-De-Vie)

ok. 1927 r.

tempera/ karton 61,5 x 46 cm na kartonie znak wodny firmy Canson&Montgolfier z Annonay według przekazu właściciela obraz

stanowi pendant do obrazu Mężczyzna w czerwonym kapeluszu, obecnego ostatnio na rynku sztuki;

oba pochodzą od jednego kolekcjonera cena wywoławcza: 35 000 zł *

estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Rajmund Kanelba (Kanelbaum)

(1897-1960)

Rybacy

ok. 1958 olej/ płyta 50 x 60 cm sygn. p,d.: Kanelba na oprawie opis:

#25 / "Fishermen" (1958) pochodzenie:

- kolekcja prywatna Warszawa - Desa Unicum, 2015 - kolekcja prywatna Stany Zjednoczone - zakup od rodziny artysty cena wywoławcza: 20 000 zł * estymacja: 28 000 - 35 000 zł

18

(15)

Stanisław Zalewski

(1896-1958)

Pejzaż z drzewami

1934

olej/ płótno naklejone na tekturę 34 x 28,5 cm

sygn. p.d.: Zalewski / 1934 cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Karol Heimroth

(1860-1930)

Krakowskie sukiennice

k.XIX w.

gwasz/papier 33,5 x 23,5 cm sygn. l.d.: K.H.

stan zachowania:

zaplamienia papieru, p.g. niewielkie uszkodzenie

cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 2 000 - 3 000 zł

20

(16)

Stanisław Zalewski

(1896-1958)

Port w Gdyni

1937 gwasz/ papier 20 x 29 cm sygn. p.d.: Zalewski / 1937 cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł

22 André (Sasza, Aleksander)

Blondel (Blonder)

(1909-1949)

Miasteczko z portem

olej/ płyta 52,5 x 58,5 cm sygn. p.d.: Blondel cena wywoławcza: 24 000 zł estymacja: 35 000 - 45 000 zł

(17)

Fryderyk Pautsch

(1877-1950)

Na mszy

olej/ tektura 30 x 20,5 cm sygn. l.d.: FPautsch

cena wywoławcza: 6 000 zł estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jacques Zucker (Jakub Cukier)

(1900-1981)

Synagoga w Safed

1950 olej/ płyta 50,5 x 66 cm sygn. p.d.: J.Zucker

cena wywoławcza: 14 000 zł * estymacja: 20 000 - 25 000 zł

24

(18)

Dawid Seifert

(1896-1960)

Pejzaż z Sanary

olej/ płótno 38 x 61 cm sygn. p.d.: Seifert na odwrociu napis: Sanary / Seifert oraz naklejka z biogramem; na blejtramie litery: D.S.

cena wywoławcza: 9 000 zł * estymacja: 10 000 - 14 000 zł

26 Eugeniusz Dzierzencki

(1905-1990)

Taras na Capri

1937 olej/ tektura 11,5 x 15,5 cm sygn. p.d.: E.Dzierzencki Capri na odwrociu autorska nalepka:

autor: Dzierzencki / Eugenyusz / tytuł Taras na Capri / rodzaj olejny / cena 25 zł / dn. 1937 r.

cena wywoławcza: 2 500 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł

(19)

Zofia Stryjeńska

(1894-1976)

Sobótka - puszczanie wianków

(20)

Wiktor Korecki

(1890-1980)

Wrzosowisko na skraju lasu

2 poł. XX w.

olej/ płótno 50 x 80 cm sygn. l.d.: Wiktor Korecki.

stan zachowania:

p.śr. lekkie wklęśnięcie płótna cena wywoławcza: 8 000 zł * estymacja: 12 000 - 15 000 zł

29 Wiktor Korecki

(1890-1980)

Leśna łąka z wrzosami

1 poł. XX w.

olej/ płótno naklejone na sklejkę 27 x 21 cm sygn. p.d.: Wiktor Korecki cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł

(21)

Autor nierozpoznany

(1 poł. XX w.)

Przez góry Kaukazu

1924 olej/ tektura 29,5 x 24 cm sygn. p.d.: J.R. / 1924 cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tadeusz Nartowski

(1892-1971)

Widok tatrzański - Giewont

akwarela/ papier 64,5 x 47,5 cm sygn. p.d.: TNartowski cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł

31

(22)

Maria Rogowska

(1907-1977)

Kuter w Jastarni

l. 50-te XX w.

akwarela, gwasz/ karton 29 x 42 cm sygn. p.d.: MRogowska cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 4 000 - 6 000 zł

33 Zygmunt Wierciak

(1881-1950)

Szmonces

1930 gwasz, ołówek/ papier 41 x 29 cm sygn. i dat. p.d.: Z.Wierciak /

XII 930.

stan zachowania:

niewielkie spękania i plamki na powierzchni cena wywoławcza: 2 300 zł estymacja: 3 000 - 4 000 zł

(23)

Eugeniusz Geppert

(1890-1979)

Martwa natura z wazonem i lalkami

przed 1939 olej/ płótno 132 x 103,5 cm

cena wywoławcza: 28 000 zł * estymacja: 35 000 - 45 000 zł

(24)

Antoni Uniechowski

(1903-1976)

Automobile wokół Łuku Triumfalnego w Paryżu

piórko, gwasz/ papier 20 x 29 cm sygn. p.d.: AU stan zachowania:

śr.g. ślad po podklejeniu cena wywoławcza: 2 500 zł * estymacja: 3 500 - 5 000 zł

36

Antoni Uniechowski

(1903-1976)

Widok paryskiej ulicy Royale

(25)

Leon Wyczółkowski

(1852-1936)

Dęby rogalińskie

1924

autolitografia/ papier 27 x 36,5 cm

sygn. ołówkiem p.d.: LWyczół 1924 l.d. napis: Tusz

literatura:

Danuta Muszanka, Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław 1958, poz. 28 cena wywoławcza: 6 000 zł estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Leon Wyczółkowski

(1852-1936)

Portret Jacka Malczewskiego

1903

litografia/ papier 43,3 x 59 cm

sygn. i dat. na płycie: LWyczół pochodzi z: Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków 1903 (nakład 120 egz.), plansza 20 z 22

cena wywoławcza: 6 000 zł

38

(26)

Franz Doll

(1899-1982)

Wieczór

2 ćw. XX w.

akwaforta/ papier 23,5 x 23,5 cm sygn. i opis. d.: Abend Franz Doll cena wywoławcza: 500 zł * estymacja: 800 - 1 000 zł

40 Jan Matejko

(1838-1893)

Dzieje cywilizacyi w Polsce

zesz. I i II, 1911,1912 TZSP Zachęta, Warszawa 1911 i 1912 papier/ rotograwiura 48 x 35 cm obrazy i tekst Jana Matejki, 12 ilustracji w technice rotograwiury cena wywoławcza: 1 300 zł estymacja: 1 500 - 2 000 zł

(27)

Edmund Bartłomiejczyk

(1885-1950)

Hucuł z Jaworowa

1935

drzeworyt/ papier 23 x 24 cm sygn. i dat. d.:

Edmund Bartłomiejczyk 1935 na klocku: p.g.: EB

cena wywoławcza: 1 000 zł

42

Józef Mehoffer

(1869-1946)

Koncert domowy

po 1941 litografia/ papier 25 x 32 cm

sygn. l.d.: Józef Mehoffer grafika powstała na podstawie rysunku z 1941 roku i przedstawia Wandę Lataczową i malarza Stanisława Szwarca (1880-1953).

cena wywoławcza: 2 500 zł estymacja: 4 000 - 6 000 zł

(28)

Tymon Niesiołowski

(1882-1965)

Portret Elizy Mogilnickiej

1905

kredka/ papier 44,5 x 61 cm

cena wywoławcza: 20 000 zł * estymacja: 30 000 - 40 000 zł

literatura:

- Jadwiga Puciata-Pawłowska, Krakowskie środowisko artystyczne w latach studiów Tymona Niesiołowskiego, [w:] Bydgoski Rocznik Muzealny, Bydgoszcz 1969, s. 53, il.18;

- Tymon Niesiołowski. Katalog wystawy, opr. Anna Tyczyńska, Warszawa 1982, s.5, poz.1, s.86, il.2;

- Krzysztof Harbaszewski, Wczesna twórczość Tymona Niesiołowskiego ( do 1926 r.), [w:] Roczniki Humanistyczne, t. XXXIII, 1985, z.4., s.95, il.16;

- Irena Bal, Tymon Niesiołowski, [w:] Słownik artystów polskich i w Polsce działających, t.VI, Warszawa 1998, s.68.

W 1905 roku Tymon wraz z ciotką Anną Dzikowską przeniósł się do Zakopanego. Po latach studiów, jest to drugi okres w twórczości artysty, z którego wciąż nie znamy zbyt wielu prac, mimo że malował intensywnie, zwłaszcza portrety zakopiańczyków.

Powstały na początku pobytu portret przedstawia prawdopodobnie właścicielkę pensjonatu, u której zamieszkał po przybyciu do Zakopanego. Zachowała się pocztówka z tego czasu, wysłana do artysty na adres pani Elizy Mogilnickiej – „Pod Modrzejówką

(29)

Peter Röde II

(mistrz od 1654 roku, zm. 1694)

Kubek barokowy

Gdańsk, ok. 1680 srebro

wys. 14,5 cm, waga 188 g znak miejski Gdańska z lat 1675-1688 znak mistrza PR

stan zachowania: dobry, po naprawie cena wywoławcza: 21 000 zł

(30)

Artysta nierozpoznany

(XX w.)

Płaskorzeźba z tańczącymi postaciami

24 x 14 x 1,7 cmbrąz cena wywoławcza: 1 200 zł estymacja: 2 000 - 3 000 zł

46 Dawid Tapilband

złotnik

(XIX w.)

Sześć pucharków kiduszowych

1867 srebro, wewnątrz złocone wys. 11 cm, 558 g punce: I.S. (probierz Józef Sosnkowski) 1867 / 84 / znak miejski Warszawy oraz cechy imienne: Dawid Tapilban cena wywoławcza: 1 500 zł estymacja: 4 000 - 5 000 zł

(31)

pochodzenie:

- kolekcja prywatna, Polska - Sotheby’s Paris

- Paryż, kolekcja Jacques Bacri – Bacri Freres Antiquaires

Persjarnia polska

2 poł. XVIII w.

Pas kontuszowy dwustronny

Polska 2 poł. XVIII w.

jedwab, nić złota i srebrna dług. 346 cm, szer. 36 cm stan zachowania:

dosyć dobry, zakończenie głów i frędzle wtórne cena wywoławcza: 38 000 zł

estymacja: 45 000 - 60 000 zł

(32)

Wojciech Brzega

(1872-1941)

Sabała popiersie górala

1923 gips wys. 45 cm sygn. z boku: WBrzega / 1923.

stan zachowania:

niewielkie ubytki, zabrudzenia powierzchni cena wywoławcza: 11 000 zł estymacja: 18 000 - 25 000 zł

(33)

Stasys Eidrigevicius

(ur.1949)

Brzozowy człowiek

l. 90-te XX w.

drewno, blacha, farby wys. 170 cm

cena wywoławcza: 12 500 zł * estymacja: 16 000 - 20 000 zł

(34)

Janusz Kapusta

(ur.1951)

Kompozycja abstrakcyjna 1

2010 technika własna 46 x 46 cm sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 2010 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Janusz Kapusta

(ur.1951)

Kompozycja abstrakcyjna 2

2010 technika własna 46 x 46 cm sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 210 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł

51

(35)

Janusz Kapusta

(ur.1951)

Kompozycja abstrakcyjna 3

2010

technika własna 46 x 46 cm

sygn. wewnątrz oprawy: Kapusta 2010 cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Janusz Kapusta

(ur.1951)

Kompozycja abstrakcyjna 4

2010

technika własna 46 x 46 cm

53

(36)

Janusz Kapusta

(ur.1951)

K-Dron Universe

pocz. XXI w.

tworzywa sztuczne, papier 8,5 x 8,5 x 8,3 cm na obu elementach napis: K-Dron.

USA Pat.# 4.681.481&4.925.338 cena wywoławcza: 1 000 zł estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Janusz Kapusta

(ur.1951)

K-Dron Game and K-Chess

2005 tworzywa sztuczne, papier 6,7 x 6,7 x 3,7 cm pudełko zawierające etykietę z instrukcją,

przykłady zestawień i osiem klocków K-Dron cena wywoławcza: 500 zł estymacja: 800 - 1 200 zł

55

(37)

Zbigniew Libera

(ur.1959)

Robotnicy

z cyklu: Pozytyw 2002-2003

wydruk pigmentowy/ papier archiwalny 40 x 60 cm

sygn. na odwrociu: Zbigniew Libera cena wywoławcza: 2 900 zł * estymacja: 4 000 - 5 000 zł

57

Zbigniew Libera

(ur.1959)

Cud

z cyklu: Pozytyw 2002-2003

(38)

Stanisław Młodożeniec

(ur. 1953 r.)

Kompozycja

2014 olej/ płótno 137 x 158 cm sygn. g.śr.: S.Młodożeniec / 2014 opisany na odwrociu: S. Młodożeniec /

„Kompozycja” 2014 / 137 x 158 / olej/płótno cena wywoławcza: 6 000 zł * estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Stanisław Młodożeniec

(ur. 1953 r.)

Still life

2009 olej/ płótno 109 x 159 cm sygn. p.g: S.Młodożeniec 2009; opisany na odwrociu: S.Młodożeniec / „Still life” 2009 / olej/płótno 2009 / 109 x 159 cena wywoławcza: 6 500 zł * estymacja: 9 000 - 14 000 zł

59

(39)

Andrzej Kreutz-Majewski

(1936-2011)

Bez tytułu 1

2008 olej/ płyta 100 x 70 cm

sygn. p.d.: Andrzej v Kreutz Majewski na odwrociu napis autorski:

Andrzej Antoni Belzig von Kreutz / da…/

Majewski / wrzesień 2008; oraz naklejka galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej z opisem pracy

cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł

61

Andrzej Kreutz-Majewski

(1936-2011)

Bez tytułu 2

2008

62

Andrzej Kreutz-Majewski

(1936-2011)

Bez tytułu 3

2008 olej/ płyta 100 x 70 cm

sygn. p.d.: Anj Kreutz Maj…

na odwrociu napis autorski:

Andrzej Antoni B… von Kreutz / … Majewski / 08.2008 / Zakopane; oraz naklejka galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej z opisem pracy cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 6 000 - 8 000 zł

(40)

Andrzej Urbanowicz

(1938-2011)

Haderka II

1962 olej, collage, tkanina/ płótno 69 x 120 cm sygn. i opis. na odwrociu: A.

Urbanowicz / "Haderka II" / 1962 cena wywoławcza: 15 000 zł *

estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Maria Dawska

(1909-1993)

Bajki Malowane "Noc"

1980 olej/ płyta 45 x 30 cm sygn. p.d.: Maria na odwrociu opis autorski: Bajki Malowane / "Noc" / Maria / Dawska / Warszawa / 1980 cena wywoławcza: 2 800 zł * estymacja: 3 500 - 4 500 zł

64

wystawiany i opisany:

- Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz wystawa retrospektywna twórczości 1962-1992, Katowice, 1992, s.52, poz. 8.

- Andrzej Urbanowicz, Obrazy i dokumenty w 70-lecie urodzin, katalog wystawy w galerii Esta, Gliwice, 2008, il.

s.4;

(41)

Andrzej Urbanowicz

(1938-2011)

Rozdarte

1969

olej, collage, tkanina/ płótno 70 x 100 cm

sygn. i opis. na odwrociu: Andrzej Urbanowicz / 1969 /

Tadeusz Żak

(1925-1998)

Świąteczny festyn

3 ćw. XX w.

olej/ płótno 42 x 52 cm sygn. p.d.: StŻak

66

wystawiany i opisany: -

- Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz wystawa retrospektywna twórczości 1962-1992, Katowice, 1992, s.52, poz. 49. - - Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, Andrzej Urbanowicz Splendor Solis 1999/2000, Katowice 1999, s.67, il.

(42)

Barbara Jonscher

(1926-1986)

Kompozycja abstrakcyjna

3 ćw. XX w.

olej/ deska 35 x 32 cm sygn. na odwrociu: 8 Jonscher cena wywoławcza: 3 000 zł * estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jacek Waltoś

(ur. 1938)

Tors

1963 olej/ płótno 60 x 50 cm na blejtramie autorska nalepka z opisem cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 3 000 - 5 000 zł

68

(43)

Urszula Broll

(1930-2020)

Z cyklu - P

1957 olej/ płótno 33,5 x 48 cm

sygn. na odwrociu: Broll cena wywoławcza: 5 000 zł * estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Teresa Wierusz

(1931-2017)

Portret kobiety

l. 50-te XX w.

olej/ płótno 54,5 x 45,5 cm

pochodzenie: ze spuścizny po artystce cena wywoławcza: 4 000 zł * estymacja: 5 000 - 7 000 zł

70

(44)

Ryszard Stryjec

(1932-1997)

Kariliony

1990 akwaforta/ papier 23 x 16 cm sygn. i opis. d.: Kariliony akw… Ryszard Stryjec 1990 cena wywoławcza: 1 300 zł * estymacja: 1 500 - 2 000 zł

72 Bronisław Bartel

(ur.1962)

Krucjata

1991 akwaforta, akwatinta/ papier 64 x 50 cm sygn. i op. d.: akwaforta+akwatinta

e/a R.Bartel '91 r cena wywoławcza: 500 zł * estymacja: 800 - 1 200 zł

(45)

Bogna Czechowska-Orlińska

(ur. 1962)

Dwa krasnale

1997

pastel olejny/ karton 43,5 x 63,5 cm

sygn. p.d.: Bogna Czechowska 97

74

Jan Stanisław Brzozowski

(1940-2021)

Portret Anny Milewskiej-Zawada

2007 pastel/ karton 55,5 x 44 cm sygn. śr.d.: JB / 2007 pochodzenie:

kolekcja Anny Milewskiej-Zawada cena wywoławcza: 2 000 zł * estymacja: 3 000 - 4 000 zł

(46)

Stanisław Dawski

(1905-1990)

Portret kobiety

monotypia/ papier 28 x 21 cm sygn. p.d.: Dawski cena wywoławcza: 650 zł * estymacja: 800 - 1 200 zł

Stanisław Dawski

(1905-1990)

Portret mężczyzny

76

(47)

Kacper Bożek

(ur. 1974)

Wielka mistyfikacja

2017

akwaforta, sucha igła/ papier 49,5 x 65 cm

sygn. i opis. d.: E/A II/X Wielka mistyfikacja Kacper Bożek XVII/XXI cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 1 200 - 1 600 zł

78

Kacper Bożek

(ur. 1974)

Error

2019

akwaforta, mezzotinta, sucha igła/ papier 69,5 x 98,5 cm

sygn. i opis. d.: 33/100 Error Kacper Bożek XXI/XXI

cena wywoławcza: 1 000 zł * estymacja: 1 200 - 1 600 zł

(48)

I. OBIEKTY LICYTACJI.

1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki, rzemiosła i inne obiekty powierzone przez Klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego.

2. Obiekty są opisane i ponumerowane w katalogu aukcji.

Opisy mogą zostać zmienione lub uzupełnione przed rozpoczęciem licytacji przez Aukcjonera.

3. Aukcjoner ma prawo łączyć, rozdzielać obiekty i zmieniać kolejność licytacji. Może także wyłączyć obiekty z licytacji albo wprowadzić nowe.

4. Wszystkie obiekty są udostępniane Kupującym przed aukcją w określonym w katalogu terminie, zwanym wysta- wą przedaukcyjną.

5. Dom Aukcyjny zaleca dokładne obejrzenie obiektów przed zakupem, a w szczególności skonsultowanie stanu ich zachowania z konserwatorem. Fakt nie podania w katalogu, że dany obiekt został poddany zabiegom konserwatorskim lub posiada widoczne uszkodzenia, nie stanowi żadnych podstaw do reklamacji.

6. Obiekty wystawione na aukcję posiadają określoną cenę wywoławczą oraz estymację wartości. Posiadają także cenę rezerwową znaną Domowi Aukcyjnemu. Jest to ustalona z Właścicielem najniższa cena, za którą Dom Aukcyjny może sprzedać obiekt. Cena rezerwowa nie jest wyższa niż dolna kwota estymacji.

II. PRZYSTĄPIENIE DO LICYTACJI.

1. Do licytacji mogą przystąpić osoby, które posiadają numer licytacyjny. Jest on wydawany przed aukcją Kupującym, po podaniu przez nich danych osobowych, przedstawieniu dokumentu tożsamości oraz podpisaniu zobowiązania.

2. Osoby nie znane Domowi Aukcyjnemu, a zamierzające dokonać poważnego zakupu, proszone są o przedstawie- nie się przynajmniej 24 godziny przed aukcją, gdyż mogą zostać poproszone o podanie wiarygodnych referencji, numeru karty kredytowej lub wpłacenie wadium, zwraca- nego w wypadku nie dokonania zakupu.

3. W licytacji można uczestniczyć osobiście, poprzez pozostawienie Domowi Aukcyjnemu zlecenia licytacji z limitem kwoty lub zlecenia telefonicznego.

4. Dom Aukcyjny przyjmuje zlecenia najpóźniej 24 godzi- ny przed aukcją.

5. Dane osobowe Kupujących pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego.

III. PRZEBIEG LICYTACJI.

1. Licytację prowadzi Aukcjoner. Obiekty są licytowane od ceny wywoławczej w górę. W określonych przypadkach Aukcjoner może licytować poniżej ceny wywoławczej.

Zakończenie licytacji i sprzedaż zostają potwierdzone uderzeniem młotka aukcyjnego. Nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą kwotę, wskazana przez Aukcjonera.

Uderzenie młotkiem i wskazanie Nabywcy oznacza zawar- cie pomiędzy Domem Aukcyjnym a Nabywcą Umowy (zgodnie z art. 70.2 § 2 Kodeksu Cywilnego). Jeżeli zakoń- czenie licytacji następuje poniżej ceny rezerwowej, uderzenie młotkiem oznacza zawarcie z Kupującym transakcji warunkowej, o czym informuje Aukcjoner.

2. W przypadku sporu Aukcjoner ma prawo go rozstrzy- gnąć lub powtórzyć licytację.

3. Postąpienia w licytacji ustala Aukcjoner.

4. Transakcja warunkowa obliguje Kupującego do wykupienia obiektu, jeżeli Dom Aukcyjny, po uprzedniej konsultacji z Właścicielem, wyrazi zgodę na sprzedaż w oferowanej cenie. Dom aukcyjny ma 5 dni roboczych na konsultacje. Kupujący może też wykupić obiekt po cenie rezerwowej. W przypadku pojawienia się innego oferenta proponującego cenę rezerwową, dom aukcyjny daje Kupującemu pierwszeństwo zakupu w tej cenie.

Przedział cenowy: Minimalne postąpienie:

do 1.000 zł 50 zł

1.000 - 2.000 zł 100 zł 2.000 - 5.000 zł 200 zł 5.000 - 10.000 zł 500 zł 10.000 - 20.000 zł 1.000 zł 20.000 - 50.000 zł 2.000 zł powyżej 50.000 zł 5.000 zł Tabela podstawowych postąpień:

(49)

IV. ZAKUP OBIEKTU.

1. Nabywca ma obowiązek wykupić wylicytowany obiekt w ciągu 7 dni od licytacji lub w przypadku transakcji warunkowej 7 dni od powiadomienia o zgodzie na oferowaną cenę. Po uprzedniej zgodzie Domu Aukcyjne- go istnieje możliwość wpłaty 20% zadatku i wykupienie w ciągu 14 dni od aukcji.

2. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organiza- cyjna zw. premium w wysokości 20%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.

3. Płatność może zostać dokonana gotówką w siedzibie firmy, kartą płatniczą lub przelewem na konto wskazane w katalogu oraz na stronie internetowej. Wszelkie koszty bankowe transakcji ponosi Nabywca. W przypadku płatności w innych walutach, kwoty będą księgowane po aktualnym kursie zakupu waluty NBP. Dodatkowo Dom Aukcyjny doliczy 1% od całej należnej kwoty z tytułu obsługi transakcji walutowej.

4. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na Nabywcę w momencie dokonania całej wpłaty, która finalizuje proces sprzedaży.

5. W przypadku niedotrzymania warunków Umowy przez Nabywcę, Dom Aukcyjny może odstąpić od Umowy. Dom Aukcyjny zastrzega sobie również prawo sądowego dochodzenia realizacji Umowy i obciążenia Nabywcy wszelkimi kosztami wynikłymi z tego tytułu.

6. Dom Aukcyjny potwierdza autorstwo oraz inne cechy obiektu opisane w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym w istotnej kwestii, Nabywca może w ciągu 14 dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.

7. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.

wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju, wymaga zgody odpowiednich władz. Przypomina- my również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych Klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 10 000 zł.

10. Przy zakupie niektórych obiektów (oznaczonych *) doliczana jest opłata wynikająca z tzw. droit de suite (prawa twórcy i spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprze- daży oryginalnych egzemplarzy dzieł). Powyższa opłata ta wynosi maksymalnie 5% kwoty wylicytowanej.

V. ODBIÓR OBIEKTU.

1. Obiekt zostanie wydany Nabywcy po zaksięgowaniu wpłaty całej należnej kwoty.

2. Dom Aukcyjny wydaje certyfikat zakupu obiektu podpi- sany przez agencję ekspercką Ad-Arte.

3. Odbiór zakupionych obiektów odbywa się w siedzibie Domu Aukcyjnego. Na wyraźne życzenie Nabywcy Dom Aukcyjny może zlecić wysłanie obiektu pod wskazany adres profesjonalnej firmie. Koszty przesyłki, w tym pakowania i ubezpieczenia, pokrywa Nabywca.

4. Odpowiedzialność Domu Aukcyjnego za obiekt ustaje w momencie odbioru obiektu w siedzibie Domu Aukcyjnego lub z chwilą nadania przesyłki.

5. Obiekty nie odebrane w terminie 30 dni od daty aukcji, zostaną obciążone kosztami przechowywania w wysoko- ści 2% ceny ich sprzedaży miesięcznie.

6. Wszelkie reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego. Reklamacje z tytułu niezgod- ności towaru z umową Nabywca może zgłosić w ciągu jednego roku od wydania obiektu. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów wobec osób niebę- dących bezpośrednimi nabywcami na aukcji.

(50)

Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:

• zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu uczestnictwa w licytacji organizowanej przez Artessia Dom Aukcyjny opublikowanego w katalogu aukcyjnym oraz na stronie www.artessia.pl ;

• zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem, w szczególności do zapłacenia za wylicytowane obiekty w terminie 7 dni od licytacji;

• wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celach realizacji aukcji, przetwarzania płatności za obiekty oraz

Adam Chełstowski;

• wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe; w przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych DA Artessia nie ponosi odpowiedzialności.

Zlecenie stałe z limitem.

Zlecenie jest poufne. Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta podczas licytacji do wysokości podanej kwoty, starając się dokonać zakupu w możliwie najniższej kwocie.

W przypadku zaistnienia innych zleceń w tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone wcześniej.

Zlecenie telefoniczne.

Złożenie zlecenia telefonicznego oznacza potwierdzenie przekazania oferty w cenie wywoławczej.

Dom Aukcyjny dołoży wszelkich starań, jednak nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości uzyskania połączenia z Klientem.

Zlecenie licytacji z limitem ceny …….…. lub licytacji telefonicznej …….….. na aukcji w dniu: ………. *

* Zlecenie należy dostarczyć osobiście, mailem (zeskanowany dokument z podpisem) lub pocztą do siedziby DA Artessia najpóźniej 24 godziny przed aukcją Imię i Nazwisko

Nazwa firmy lub instytucji

Rodzaj i nr dowodu tożsamości Klienta (oraz NIP w przypadku firmy) Miejsce zamieszkania / siedziby

Telefon, e – mail

Dom Aukcyjny ma prawo prosić o podanie danych osobowych oraz o dokument potwierdzający te dane.

maksymalna oferowana kwota (bez premium) lub licytacja telefoniczna autor, tytuł

nr kat

nr telefonu czynny podczas licytacji:

Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku zaistnienia zlecenia w tej samej wysokości: ………. **

** w przypadku zgody proszę wpisać X.

………, dnia: ……… 2021 r.

___________________________

Podpis Klienta

(51)
(52)

Cytaty

Powiązane dokumenty

Do kwoty wylicytowanej doliczana jest Opłata aukcyjna oraz opłaty dodatkowe wynikające z oznaczeń katalogowych Obiektu. Opłata au- kcyjna stanowi część końcowej ceny Obiektu

Wszystkie zlecenia licytacji powinny być przesłane (pocztą, faksem, e-mailem) lub dostarczone osobiście do siedziby DESA Unicum przynajmniej 24 godziny przed rozpoczęciem

Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynickich mogą zostać osoby, które ukończyły 18 rok życia i z powodu choroby psychicznej lub niepełnosprawności intelektualnej

Podróżny zawierający z Organizatorem Umowę (osoba podpisująca Umowę) czyni to także w imieniu wszystkich Podróżnych wskazanych w Umowie. Podróżny podpisujący Umowę

Zapoznałem/am się z postanowieniami Regulaminu Projektu „Powrót do pracy”, akceptuję jego postanowienia, spełniam kryteria uczestnictwa określone w nim i w

7.3.1 Po uprzednim poinformowaniu przez Organizatora Uczestnika, Uczestnik może zrezygnować ze zwrotu gotówki na rzecz otrzymania przez niego Zestawów arkuszy maturalnych z

2.zapoznałem/am się i akceptuję wszystkie postanowienia regulaminu konkursu fotograficznego pn.”Legendy w obiektywie 2021”, organizowanego przez Stowarzyszenie