• Nie Znaleziono Wyników

ROCZNY PLAN PRACY RADY MŁODZIEŻY

Protected

Academic year: 2022

Copied!
7

W GIMNAZJUM NR 34 W SZCZECINIE

ROK SZKOLNY 2016/2017

Opiekun:

Przemysław Landowski

(2)

RADA MŁODZIEŻY w Gimnazjum nr 34

w roku szkolnym 2016/2017

Uczniowie wybrani przez społeczność uczniowską Gimnazjum nr 34

PRZEWODNICZĄCY- Filip Chojnacki klasa 3a I ZASTĘPCA- Maja Kulesza klasa 3d

II ZASTĘPCA- Maciej Maciejuniec klasa 3d SKARBNIK – Mikołaj Kochański klasa 3d

Ela Wiśniewska klasa 3d Patryk Korycki klasa 2c Maja Lisowska klasa 2d Michał Radelicki klasa 3a Oliwer Strzeboński klasa 3d Krzysztof Grzebieniak klasa 2a Szymon Dżugaj klasa 2d

Piotr Domozych klasa 1e

(3)

Główne cele działalności Rady Młodzieży:

Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;

Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka;

Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju

Założenia na rok szkolny 2016/2017

Przygotowanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym;

Stwarzanie sytuacji dających możliwość wykazania inicjatywy samorządowej w bezinteresownym działaniu na rzecz szkoły i środowiska; Ukazywanie sensu praw i obowiązków, zasad i reguł, nakazów i zakazów obowiązujących w życiu społecznym; Integrowanie wychowawczych działań szkoły i rodziny oraz środowiska lokalnego; Kultywowanie tradycji i obrzędów szkolnych

Rozwijanie prawidłowych zachowań sprzyjających bezpieczeństwu w różnych sytuacjach;

Uświadomienie roli dziecka jako ucznia w rodzinie i społeczności lokalnej

Cały rok szkolny:

• Prowadzenie gabloty RM – przygotowanie okolicznościowych gazetek, wiadomości

• Działalność radiowęzła podczas długiej przerwy na dolnym korytarzu

• „Szczęśliwy numerek”

• Cotygodniowe spotkania członków RM

• Rozwijanie samorządności

• Integracja uczniów

• Udział w akcjach charytatywnych- propagowanie idei wolontariatu

• Współtworzenie oficjalnego Fan Page szkoły

• Dbanie o estetykę naszego gimnazjum

• Zbiórka zabawek, pluszaków, gier itp.

• Współpraca z wolontariuszami EVS

• Kultywowanie samopomocy wśród uczniów

(4)

ROCZNY PLAN PRACY RADY MŁODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Miesiąc Zadania Formy realizacji

W rz es ie ń

1.Rozwijanie samorządności

• przypomnienie trybu ordynacji wyborczej,

• wybory przedstawicieli do Rady Młodzieży przez poszczególne klasy,

• przygotowanie logistyczne wyborów

• każdy kandydat:

-wykonuje plakat informacyjny o swoim programie wyborczym,

2.Dzień Chłopaka • okolicznościowa gazetka ścienna z

najserdeczniejszym życzeniami pomyślności,

• każda klasa indywidualnie organizuje Dzień Chłopca według własnych pomysłów,

• Chłopacy nie są w tym dniu pytani

3.Organizacja Dnia Edukacji

Narodowej

• planowanie i organizacja Dnia Edukacji Narodowej

4.Wybory do Rady Młodzieży

• Święto Szkoły, wybory do Rady Młodzieży

P a źd zi er n ik

1. Spotkanie organizacyjne z gospodarzami klas

• zapoznanie gospodarzy z działaniami podejmowanymi przez RM,

2. Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela połączone z pasowaniem na gimnazjalistę

• dekoracja Sali gimnastycznej, najserdeczniejsze życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, organizacja Całej imprezy na Sali

gimnastycznej i przeprowadzenie atrakcji dla Pierwszaków

3. Opracowanie rocznego planu pracy samorządu

• ustalenie harmonogramu zadań i określenie

terminów ich realizacji oraz osób odpowiedzialnych za ich wykonanie,

• ustalenie harmonogramu spotkań Rady Młodzieży 4. Zebrane Rady

Młodzieży z

Dyrekcją szkoły w celu zatwierdzenia planu pracy na bieżący rok

• przedstawienie Dyrekcji nowego planu pracy RM,

(5)

L is to p a d

1.Uroczyste

obchody Dnia Niepodległości

• Pomoc w organizacji apelu

2. Dyskoteka Andrzejkowa

• Wróżby andrzejkowe, wejściówką będą artykuły chemiczne

3. 25 listopada- Dzień pluszowego misia

• 25.11.16 – Dzień pluszowego misia-z pluszowym misiem na ławce - dzień bez pytania

-przygotowanie plakatu informacyjnego

4. Grosik na Cosik • Akcja informacyjna i ogłoszenie zbiórki groszy .

G ru d zi

1.Dzień bez mundurka- 6 grudnia

• 6.12.16 dniem bez mundurka, dla uczniów ubranych w czerwone ciuchy. Przeprowadzenie akcji informacyjnej.

• Tego dnia przebrani uczniowie są zwolnieni z odpowiedzi ustnej oraz nie muszą mieć mundurka.

2.

W Świątecznym nastroju

• opracowanie regulaminu i ogłoszenie konkursu „ Na najładniej udekorowaną klasę”,

• gazetki ścienne o tematyce świątecznej w każdej sali,

wszystkie klasy wykonują plakaty do 12.12.16, będące kartkami z życzeniami świątecznymi dla Rady

Pedagogicznej, pracowników szkoły, kolegów i koleżanek i zawieszają je 12.12.16 na drzwiach swoich sal,

3.Świąteczny kiermasz kartek i ciast w wykonaniu Rady Młodzieży

• podczas zebrań dnia 13.12.16 odbędzie się sprzedaż kartek świątecznych i ciast. Uzyskane

pieniądze zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

-przygotowanie paczek wraz z

wolontariuszami i przekazanie ich uczniom, -muzyka świąteczna,

• Dodatkowo członkowie Rady Młodzieży

przygotowują ciasta, z których sprzedaży dochody przeznaczą na potrzeby Rady Młodzieży

4.Noc filmowa • Przygotowanie nocy filmowej dla uczniów.

Tematyka filmów nawiązująca do Świąt Bożego Narodzenia.

S ty cz

1.Dzień bez mundurka 12.01

• 12.01.17 dniem bez mundurka, dla uczniów przebranych w bluzę i spodnie dresowe – Dzień Dresa. Przeprowadzenie akcji informacyjnej.

(6)

2. Podsumowanie I semestru

• Spotkanie Rady Młodzieży .

3. Ferie Zimowe • Konkurs: „Komiks z zasadami bezpiecznych ferii” - za najciekawszy NAGRODA.

• Opracowanie regulaminu oraz wyłonienie Jury

L u ty

1. Konkurs na

„Najładniejszą kartkę

walentynkową’’

• opracowanie regulaminu i ogłoszenie konkursu 01.02.17, rozstrzygnięcie konkursu 14.02.17, kartki zostaną przeznaczone na ich kiermasz.

2. Poczta Walentynkowa 14.02.17

• Walentynki:

-sprzedaż kart walentynkowych, -przygotowanie skrzynki na kartki walentynkowe,

-plakaty popularyzujące ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH,

-doręczanie korespondencji walentynkowej przez „szkolnych listonoszy”.

3. dzień bez mundurka 14.02.17

• Dzień Zakochanych dniem na czerwono, osoby ubrane na czerwono są zwolnione z pytania i z nie zapowiedzianych kartkówek.

M a rz ec

1.Dzień Kobiet 08.03.17

• Plakat z najserdeczniejszymi życzeniami

pomyślności i dziewczyny nie są pytane tego dnia.

3.Dzień otwarty szkoły

• Pomoc w organizacji ze strony Rady Młodzieży, oprowadzanie gości.

K w ie ci

1.Prima Aprillis 31.03.17

• Dowcipy i żarty na drzwiach do klas.

2.Wywiady z III klasami

• Wystawa zachęcająca do nauki, wywiady z uczniami klas III (Dlaczego Gimnazjum nr 34?

Ponieważ…. ( zdjęcie ucznia i odpowiedź) na dzień otwarty.

3.Kiermasz Śniadaniowy

• Przeprowadzenie przez klasę z wolontariatem i Radą Młodzieży kiermaszu śniadaniowego.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na cele charytatywne.

M a j

1.Rocznica uchwalenia

Konstytucji 3 Maja

• Pomoc przy organizacji apelu

2.Konkurs fotograficzny ,,Ja i moje hobby’’

• opracowanie regulaminu,

• ogłoszenie konkursu (04.05.17),

• rozstrzygnięcie konkursu.

(7)

C ze rw ie c

1.Podsumowanie pracy Rady Młodzieży

• porządkowanie materiałów samorządu uczniowskiego

i opracowanie wniosków do pracy na następny rok.

2.Lekcje z wolontariatem

• Lekcje w plenerze prowadzone przez klasę promującą wolonatariat

• Lekcje w plenerze przez klasę promocji zdrowia 3. Zakończenie

roku szkolnego Pożegnanie absolwentów Wakacje tuż, tuż.

• Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego (przygotowanie i pomoc w jego prowadzeniu),

Filip Chojnacki Przemysław Landowski

Przewodniczący Rady Młodzieży Opiekun Rady Młodzieży

„Dzień chłopaka” Wrzesień 2021 Nauczycielki każdej grupy.. „Ścieżka sensoryczna- rozwijanie bodźców

Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.  Ogłoszenie konkursu na

 „Klasowe Zasady Tolerancji” przewodniczący klas przeprowadzają wraz z wychowawcą dyskusję na godzinie wychowawczej, wykonują plakat (szary papier) z napisanymi zasadami

-organizacja dyskoteki zgodnie z regulaminem, -opieka nad sprzętem

 Kształtowanie umiejętności klasyfikowania wg danej cechy.  Obserwacja zjawisk atmosferycznych Wychowanie zdrowotne

Wdrażanie uczniów do samorządności i gospodarności oraz przestrzegania praw człowieka.. Edukacja patriotyczna, wychowanie

Wychowawcy klas, forma obchodów należy do inwencji twórczej nauczycieli oraz od warunków epidemiologicznych spowodowanych

Opracowanie przez nauczycieli rozkładów nauczania dla poszczególnych klas. Zapoznanie uczniów na pierwszych zajęciach z PSO i wymaganiami edukacyjnymi. Systematyczne