• Nie Znaleziono Wyników

Karty pracy: ●nr 1 ●nr 2 ●nr 3 ●nr 4

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Karty pracy: ●nr 1 ●nr 2 ●nr 3 ●nr 4"

Copied!
6
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz zajęć 06.11.2020 r.

Przygotowanie: ​ ZESPÓŁ NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA Temat tygodniowy: ​Domy i domki

Temat zajęć: Leśne domki Grupa: ​3-6 latki

Cele ogólne:

​zachęcenie do uważnego słuchania ze zrozumieniem tekstu

​rozwijanie sprawności manualnej

​utrwalenie wiadomości dotyczących zmian w przyrodzie

● utrwalenie kolorów

● utrwalenie poznanych liter

Cele szczegółowe:

● ćwiczenie koncentracji i uwagi

● ćwiczenie umiejętności wypowiadania się na określony temat

Cele terapeutyczne:

● uatrakcyjnienie pobytu dziecka

● odwrócenie uwagi od trudnej sytuacji związanej z chorobą

Metody:

​słowna: rozmowa kierowana

​oglądowa: pokaz wzorów i sposobu wykonania pracy

​czynna: zadania stawiane do wykonania, samodzielne wykonanie pracy wg. wzoru

Środki dydaktyczne:

​opowiadanie - Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby pt. “Co robią skrzaty w zimie”

● gra komputerowa - “rytmy”:

https://view.genial.ly/5f703b34f902780d10ca2456/presentation-jiesienne-rytmy źródło: ​www.janauczycielka.com​ udostępniono: 06-11-2020 r.

● ​piosenka -​ ​“Idzie jesień” (źródło: ​https://www.youtube.com/watch?v=m3X_xds8Enk​, data udostępnienia 06-11-2020 r.)

● film instruktażowy - propozycja zrobienia grzechotki muzycznej np. z butelki (źródło: ​https://www.youtube.com/watch?v=V3xTHig4Mhc​ data udostępnienia:

06-11-2020 r.)

● materiały przyrodnicze: szyszki, kasztan, kukurydza, żołędzie itp. i nieprzeźroczysty woreczek

● materiały plastyczne: butelka, kasza, groch i inne do napełnienia instrumentu, naklejki, taśmy, nożyczki

Karty pracy:

● nr 1

● nr 2

● nr 3

● nr 4

(2)

Przebieg:

1. Wprowadzenie:

● rozmowy na temat aktualnej pory roku i jej charakterystycznych cech (zmiany temperatury, przygotowanie zwierząt, zmiany w przyrodzie itp.)

2. Nauczycielka czyta opowiadanie:

● nauczycielka czyta opowiadanie Małgorzaty Strękowskiej-Zaręby pt. “Co robią skrzaty w zimie”

● pytania kontrolne sprawdzające uważne słuchanie i skupienie uwagi na tekście czytanym:

○ gdzie zamieszkał skrzat?

○ jakie zwierzęta odwiedził skrzat Alojzy?

○ co one robiły?

○ jak przygotowywały się do zimy bocian, niedźwiedź i wiewiórka?

○ jak zakończyła się historia?

3. Zabawa “co jest w tym worku”:

● oglądanie “skarbów jesieni”: orzechy, kolby kukurydzy, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębiny itp., określanie właściwości

● zabawa “co jest w tym worku” - dziecko dotykiem rozpoznaje ukryte w worku

“skarby”

4. Zabawa komputerowa “rytmy”:

https://view.genial.ly/5f703b34f902780d10ca2456/presentation-jiesienne- rytmy​ ​źródło: ​www.janauczycielka.com​ udostępniono: 06-11-2020 r.

5. Słuchanie piosenki

● “Idzie jesień” (źródło: ​https://www.youtube.com/watch?v=m3X_xds8Enk​, data udostępnienia 06-11-2020 r.)

● propozycja zrobienia grzechotki muzycznej np. z butelki -Filmik z YT (źródło: ​https://www.youtube.com/watch?v=V3xTHig4Mhc​ data udostępnienia: 06-11-2020 r.)

6. Zakończenie zajęć

● wystukiwanie rytmu i śpiewanie wyżej wymienionej piosenki o jesieni

Karty pracy:

1. zwierzęta i ich domy - połącz

(źródło Włącz Polskę ​http://wlaczpolske.pl/pliczki/551​ ) 2. zwierzęta leśne - połącz cienie

(źródło ​https://przedszkolewarka.pl/wp-content/uploads/2020/05/1a.png data udostępnienia 06-11-2020 r.)

DLA CHĘTNYCH: dodatkowe karty pracy

3. pokoloruj według schematu ​(źródło: praca własna) 4. pokoloruj według schematu ​(źródło: praca własna)

(3)

Karta pracy nr 1

(4)

Karta pracy nr 2

(5)

Karta pracy nr 3

(6)

Karta pracy nr 4

Cytaty

Powiązane dokumenty

 Do przeprowadzenia doświadczenia wybrano trzy różne kulki, różniące się średnicą (d) oraz masą (m)..  Średnicę kulek (d) zmierzono śrubą mikrometryczną 10

❖ zwrócić się do policji w celu umieszczenia dziecka w pogotowiu opiekuńczym. Sporządza notatkę służbową dotyczącą zaistniałego zdarzenia. Przeprowadza rozmowę z

Jednocześnie proponowane jest aby wypłatą świadczeń emerytalnych zajmował się ZUS, co oznacza rezygnację z powołania „zakładów emerytalnych”, które w zamyśle ustawy z

Odpowiedź: powyższe nie jest intencją Zamawiającego. Zamawiający potwierdza oraz dopisuje do zakresu ubezpieczenia następującego stwierdzenia: „Zakresem

Na podstawie Ustawy z 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (tekst jednolity: Dz. 903 z dnia 26 września 2000 roku), właściciele lokali - w drodze indywidualnego zbierania głosów

N asuw a się przypuszczenie, że form ow anie partyjnego k om itetu kolejarzy jest jednym z balonów

tatów w ruchu. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że w przemysłach innych, gdzie warsztaty pracy są bardziej d robne i rozrzucone, gdzie związki zawodowe są z

finansowane z udziałem środków, o których mowa