w szkole Przewodnik w edukacji Multimedia po technologiach audiowizualnych

16  Download (0)

Full text

(1)

Multimedia

w szkole

Przewodnik

po technologiach audiowizualnych

w edukacji

www.multimediawszkole.pl

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013 r. lub do wyczerpania zapasów.

(2)

Lubisz mieć naprawdę duży wybór?

Wejdź w zakładkę “Produkty” i wybieraj spośród pełnej oferty produktów.

Zaglądając tutaj, uzyskasz również bardziej szczegółowy opis i pełniejszą specyfikację produktów, które Cię interesują.

Jeśli odczuwasz pragnienie wiedzy lub po prostu czujesz się zagubiony wśród tych wszystkich technicznych terminów to trafiłeś w odpowiednie miejsce. “Baza Wiedzy” doradzi Ci w wyborze odpowiednich produktów i objaśni ich działanie. Za pomocą Bazy Wiedzy dowiesz się jak sprawić aby Twoja szkoła była jeszcze bardziej multimedialna!

Zastanawiasz się, gdzie jest najbliższy punkt, w którym możesz zaopatrzyć się w multimedialne narzędzia dla Twojej szkoły? Nic prostszego - zakładka

“Gdzie Kupić” w kilka chwil pomoże Ci nawiązać kontakt z odpowiednim dostawcą.

Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego warto zajrzeć w zakładkę “Promocje i Konkursy”, aby dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach specjalnych lub wziąć udział w konkursach. Nie przegap żadnej promocji!

Szukaj produktów ze znaczkiem ECO!

W tej edycji poradnika po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wyróżnienie produktów, które nie tylko pomagają chronić środowisko naturalne, ale również wspierają szkoły w budowaniu u uczniów właściwej świadomości ekologicznej.

ECO = środowisko

Dzięki użyciu materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia możesz być pewien, że nie powiększysz góry śmieci zalegających na pobliskim wysypisku.

ECO = oszczędność

ECO przy produktach wymagających zasilania daje pewność, że mamy do czynienia z produktem o zwiększonej efektywności energetycznej.

Dzięki czemu nie tylko zadbamy o środowisko, ale i zmniejszymy wydatki na energię elektryczną.

ECO = jakość

Symbol ECO oznacza również, że produkt został zaprojektowany nie tylko z myślą o środowisku naturalnym, ale także w celu uzyskania jak najwyższej jakości i trwałości.

Multimedia

w szkole

PEŁNA BAZA PORADNIKÓW DOSTĘPNA ONLINE na stronie www.multimediawszkole.pl

Opłaca się być ECO!

ECO

(3)

Co to jest wizualizer i jakie są korzyści z jego użytkowania?

Współpraca z mikroskopem

Wizualizer (kamera dokumentowa) to proste w obsłudze urządzenie, które za pomocą projektora albo telewizora umożliwia wyświetlanie na dużym ekranie dowolnych przedmiotów lub dokumentów w powiększeniu. Dzięki wbudowanej bądź dołączanej podświetlarce możliwe jest także wykorzystanie wizualizera jako tradycyjnego rzutnika folii. Co więcej, wizualizery idealnie nadają się do współpracy z mikroskopem.

Wystarczy jeden mikroskop i wizualizer, aby uczniowie w całej klasie mogli bez przeszkód obserwować prezentowane obiekty.

Niemal wszystkie wizualizery posiadają możliwość współpracy z mikroskopem.

Odbywa się to przy wykorzystaniu specjalnej przystawki (adaptera) do mikroskopu, która pozwala umieścić głowicę kamery w okularze mikroskopu. Sprawia to, że możliwe jest prowadzenie obserwacji zjawisk czy organizmów widocznych jedynie przy pomocy mikroskopu przez wszystkie dzieci w tym samym czasie. Użycie wizualizera oszczędza czas związany z dobraniem ustawień każdego mikroskopu na sali oraz z oczekiwaniem, aż wszyscy uczniowie zobaczą pod mikroskopem prezentowany obiekt. Posiadanie wizualizera oznacza koniec problemów ze zbyt małą ilością mikroskopów czy ryzykiem uszkodzenia przez uczniów cennych eksponatów.

Idealny do użytku szkolnego, mobilny wizualizer Lumens pozwala na bezpośrednie podpięcie do projektora bez użycia komputera, a także na wyświetlanie obrazów oraz filmów zapisanych na karcie SD lub pamięci USB. Wizualizer posiada również wbudowaną pamięć mieszczącą do 120 zdjęć.

• Rozdzielczość SXGA (1280 x 1024)

• Możliwość nanoszenia notatek na wyświetlanym obrazie

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013 r. lub do wyczerpania zapasów.

3

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

Wizualizer nagrywa obraz na żywo, dzięki czemu można m.in. pokazywać stworzenia w ruchu, demonstrować konkretne czynności czy też przeprowadzać wykłady przez internet. Całą lekcję lub pokaz można zapisać w pamięci komputera, co pozwala zachować i odtworzyć w przyszłości prezentacje wymagające pracochłonnych przygotowań oraz dużych nakładów finansowych (np. operacje chirurgiczne, malowanie, konstruowanie). Wybrane modele wizualizerów wyposażone są w port USB umożliwiający bezpośrednie podłączenie myszki i nanoszenie notatek na wyświetlanym obrazie bez konieczności podłączania wizualizera do komputera.

cena brutto:

2 999 PLN

cena brutto:

5 499 PLN Wizualizer Lumens PS750

Idealny dla

szkolnictwa wyższego Wielozadaniowy

Wizualizer Lumens PC190

Stacjonarny wizualizer z wbudowanym podświetlanym pulpitem formatu A4.

został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb szkolnych. Posiada wyjście HDMI, VGA oraz USB dzięki czemu można podłączyć go zarówno do komputera jak i bezpośrednio do projektora.

• Rozdzielczość HD 720p (1280 x 720)

• Możliwość dokupienia przystawki do mikroskopu

Lekkie i kompaktowe rozwiązanie, które jest idealne dla nauczycieli często zmieniających sale lekcyjne. Zaletą obu modeli jest intuicyjna obsługa i poręczny rozmiar. Wizualizer DC120 został nagrodzony na międzynarodowych targach edukacyjnych BETT 2012.

• Rozdzielczość HD 720p (DC120), Full HD (DC125)

• Odświeżanie 30 FPS (klatek na sekundę)

• Pulpit sterujący (tylko model DC125)

Wizualizery DC120 i DC125 w połączeniu z przystawką DC-A11 stają się bardzo wygodnym, efektywnym i w pełni bezprzewodowym narzędziem dla nauczycieli - umożliwiają prezentowanie na ekranie doświadczeń z dowolnego miejsca sali czy nawet z przyszkolnego ogródka (zasięg działania przystawki do 30 m).

Zoom optyczny 16x pozwala dostrzec więcej szczegółów.

Podwójne oświetlenie LED uniezależnia od zewnętrznego źródła światła.

Oświetlenie LED uniezależnia od zewnętrznego źródła światła.

Podświetlany pulpit formatu A4 umożliwia wykorzystanie np. folii do rzutników.

Panel sterujący ułatwia dostęp do najważniejszych funkcji.

Panel sterujący ułatwia dostęp do najważniejszych funkcji.

Głowica na tzw. “gęsiej szyi”

pozwala obejrzeć dowolny przedmiot z każdej strony.

Wizualizery Lumens DC120/DC125

Przystawka bezprzewodowa DC-A11

Zoom optyczny 5.5x pozwala dostrzec więcej szczegółów.

Głowica na “gęsiej szyi”

pozwala obejrzeć dowolny przedmiot z każdej strony.

Odświeżanie 30 FPS zapewnia płynny obraz.

Port USB - łatwe połączenie z komputerem.

model DC125 cena brutto:

1 799 PLN

model DC120

cena brutto:

1 599 PLN

przystawka bezprzewodowa DC-A11

cena brutto:

1 365 PLN

W pełni bezprzewodowy

Swobodne przenoszenie po całej sali

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

(4)

Projektory ASK Proxima serii S2000 to urządzenia krótkoogniskowe - wyświetlają obraz o dużej przekątnej z niewielkiej odległości. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania z tablicą interaktywną lub w niewielkiej sali konferencyjnej.

Model S2325W został wyposażony w złącze HDMI.

Vivitek D871ST jest projektorem krótkoogniskowym idealnie nadającym się do współpracy z tablicą interaktywną. Brak filtrów i wydłużona żywotność lampy znacząco obniżają koszty eksploatacji projektora. Dodatkowo urządzenie posiada złącze HDMI i wbudowany głośnik o mocy 10 W.

• Jasność 3 000 ANSI lumenów

• Rozdzielczość XGA

• Gwarancja: 3 lata na projektor/1 rok (max. 1 000 godz.) na lampę

Projektory ASK Proxima serii US1000 to urządzenia ultrakrótkoogniskowe - obraz o przekątnej 80” wyświetlają z zaledwie 50 cm (licząc umiejscowienie obiektywu).

Oznacza to, że projektor niemal przylegający do ściany wyświetla obraz o bardzo dużej przekątnej. Oba modele posiadają złącze HDMI.

cena brutto:

2 979 PLN

Projektory ultrakrótkoogniskowe Vivitek wyświetlają obraz o dużej przekątnej z odległości zaledwie kilku centymetrów od tablicy interaktywnej. Urządzenia wyposażono w złącze HDMI oraz głośnik o mocy 5W.

• Jasność 3 000 ANSI lumenów

• Rozdzielczość XGA (D791ST) lub WXGA (D795WT)

• Gwarancja: 5 lat na projektor / 3 lata (max. 2 000 godz.) na lampę*

ASK Proxima seria US1000 Vivitek D791ST/D795WT

ASK Proxima seria S2000 Vivitek D871ST

ASK Proxima to wywodząca się z Europy marka projektorów, której początki sięgają 1984 roku.

Przez ponad 25 lat istnienia ASK Proxima zdążyła ustabilizować swoją pozycję jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych brandów na rynku audiowizualnym.

Od 2010 roku projektory ASK współtworzą czołowi inżynierowie i projektanci, którzy pracowali wcześniej np. dla Sanyo, a kluczowe komponenty dostarczają znane w branży koncerny, m.in.: Sony, Texas Instruments, Philips, Ushio, Phoenix, Ricoh czy Pixelworks.

ASK Proxima to niezawodne projektory, które łączą w sobie niską cenę, bardzo dobre parametry projekcji i wysoką funkcjonalność.

4 www.multimediawszkole.pl

Projektory ASK Proxima serii C2000 to urządzenia niezwykle proste w obsłudze.

Charakteryzuje je wysoka jakość obrazu oraz zastosowanie lampy i filtra o długiej żywotności. Wybrane modele posiadają również złącze HDMI.

ASK Proxima seria C2000

Model S2235 S2325W

Rozdzielczość XGA XGA

Jasność (ANSI lm) 2 500 3 100

Cena brutto 2 899 PLN 3 599 PLN

Model US1275 US1275W

Rozdzielczość XGA WXGA

Jasność (ANSI lm) 2 700 2 700

Cena brutto 4 299 PLN 4 799 PLN

NOWOŚĆ

*Gwarancja dla szkół i jednostek edykacyjnych. Wymaga bezpłatnej rejestracji na stronie www.vivitek.pl. Gwarancja standardowa wynosi 3 lata na projektor i 1 rok (max. 1000h) na lampę.

model D795WT cena brutto:

5 599 PLN

model D791ST cena brutto:

5 499 PLN

Model C2225 C2317 C2317W C2455

Rozdzielczość XGA XGA WXGA XGA

Jasność (ANSI lm) 2 600 3 100 3 100 4 000

Cena brutto 1 949 PLN 2 199 PLN 2 899 PLN 3 499 PLN

NOWOŚĆ NOWOŚĆ

(5)

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

5

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

Jak Twoja szkoła może stać się bezpieczna i ekologiczna?

Projektory CASIO wykorzystują źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych Laser&LED. Lampy te są pierwszym na świecie ekologicznym, bezrtęciowym źródłem światła o wysokiej jasności sięgającej 4000 ANSI lumenów.

Żywotność oferowanego przez Casio rozwiązania wynosi w przybliżeniu 20 000 godzin. Dla porównania standardowe lampy projekcyjne należy wymieniać co 2000 - 4000 godzin.

Wiąże się to nie tylko z dodatkowymi kosztami samej lampy, ale również z kosztami ich utylizacji. Podobnie jak świetlówki, lampy te zawierają rtęć i nie można ich po prostu wyrzucić - są to tzw.

elektrośmieci, których utylizacja jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. Dodatkowo rtęć jest szczególnie niebezpieczna w przypadku wybuchu lampy w projektorze - powstałe w ten sposób opary są niezwykle toksyczne.

Technologia Laser&LED całkowicie rozwiązuje problem utylizacji i szkodliwości lamp rtęciowych.

Ekonomiczne projektory wyświetlające obraz z wysoką jasnością i kontrastem (aż 15 000:1) wyposażono dodatkowo w złącze HDMI. Idealny stosunek ceny do jakości i możliwości projektora.

• Jasność 3 000 ANSI lumenów

• Rozdzielczość SVGA (D518) lub XGA (D519)

• Gwarancja: D518 - 2 lata na projektor / 1 rok (max. 1 000 godz.) na lampę D519 - 3 lata na projektor / 1 rok (max. 1 000 godz.) na lampę

Vivitek D518/D519

model D519 cena brutto:

1 879 PLN

model D518 cena brutto:

1 429 PLN

Projektor wyposażono w złącze USB do odtwarzania filmów, zdjęć, muzyki i plików MS Office (PowerPoint, Word, Excel) z przenośnej pamięci. Dodatkowo projektor może być bezprzewodowo połączony z komputerem (wymagany opcjonalny moduł) i wyświetlać obraz wysłany przewodem RJ45 lub USB.

• Jasność 3 000 ANSI lumenów i kontrast 15 000:1

• Rozdzielczość XGA

• Gwarancja: 5 lat na projektor / 3 lata (max. 2 000 godz.) na lampę*

Vivitek D863

cena brutto:

3 249 PLN

Wysokiej klasy projektory wyświetlające obraz o wysokiej jasności z rozdzielczością Full HD. Posiadają złącze HDMI i bardzo mocny głośnik o mocy 10 W.

• Jasność 3 000 (D950HD) lub 3 500 (D952HD) ANSI lumenów

• Rozdzielczość Full HD

• Gwarancja: D950HD - 5 lat na projektor / 3 lata (max. 2 000 godz.) na lampę*

D952HD - 3 lata na projektor / 1 rok (max. 1 000 godz.) na lampę

Vivitek D950HD/D952HD

model D952HD cena brutto:

5 699 PLN

model D950HD cena brutto:

4 799 PLN

Hybrydowy projektor Laser&LED zapewnia użytkownikowi żywotność lampy aż 20 000 h, a gwarancja wynosząca 5 lat lub 10 000 h na źródło światła oraz brak dodatkowych kosztów eksploatacji dają komfort użytkowania przez cały czas posiadania projektora.

• Jasność 2 500 ANSI lumenów

• Rozdzielczość XGA (XJ-M140) lub WXGA (XJ-M240)

• Gwarancja: 3 lata na projektor/5 lat (max. 10 000 godz.) na źródło światła

model XJ-M240 cena brutto:

3 999 PLN

model XJ-M140 cena brutto:

3 499 PLN

Zalety technologii Laser&LED oraz niezwykle małe wymiary (grubość zaledwie 43 mm) powodują, że jest to doskonały projektor do zastosowań wymagających mobilności.

• Jasność 2 500 ANSI lumenów

• Rozdzielczość XGA (XJ-A141) lub WXGA (XJ-A241)

• Gwarancja: 3 lata na projektor/5 lat (max. 10 000 godz.) na źródło światła

Casio XJ-A141/A241 Casio XJ-M140/M240

model XJ-A241 cena brutto:

4 399 PLN

model XJ-A141 cena brutto:

3 999 PLN

ECO

ECO

(6)

6 www.multimediawszkole.pl

Gniazdo dla opcjonalnej karty microSD. Prezentacje PowerPoint, zdjęcia i inne pliki mogą być zapisane i wykorzystywane bezpośrednio podczas prezentacji.

Czerwony wskaźnik laserowy.

Sterowanie funkcjami prezentacji (Page Up, Page Down, ukrywanie ekranu).

Uchwyty do projektorów Pilot do prezentacji Avtek Remote

Ekrany ręcznie rozwijane Ekrany elektryczne

• Ergonomiczny uchwyt do przenoszenia i regulacji wysokości

• Specjalne ramię eliminujące efekt trapezu

• Format 1:1, 4:3, 16:9, 16:10 (regulacja ręczna)

• Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna (współczynnik odbicia światła 1.0)

Ekrany przenośne

Model Wymiary

ekranu (cm) Wymiary

obrazu (cm) Czarne

ramki Cena

brutto

Tripod PRO 180 180 x 180 175 x 175 tak 315 PLN

Tripod PRO 200 200 x 200 195 x 195 tak 425 PLN

Tripod Standard 150 150 x 150 150 x 150 - 259 PLN

Tripod Standard 175 175 x 175 175 x 175 - 299 PLN

Tripod Standard 200 200 x 200 200 x 200 - 399 PLN

Model Wymiary

ekranu (cm) Wymiary

obrazu (cm) Czarne

ramki Cena

brutto

Wall Electric 180 185 x 140 180 x 135 tak 549 PLN

Wall Electric 200 205 x 155 200 x 150 tak 679 PLN

Wall Electric 240 245 x 185 240 x 180 tak 839 PLN

Model Wymiary

ekranu (cm) Wymiary

obrazu (cm) Format Czarne ramki Cena

brutto

Video 240 240 x 200 230 x 172.5 4:3 tak 409 PLN

Video 280 280 x 212.5 270 x 202.5 4:3 tak 779 PLN

Business 240 240 x 200 230 x 144 16:10 tak 519 PLN

Wall 175 175 x 175 175 x 175 1:1 - 259 PLN

Wall 200 200 x 200 200 x 200 1:1 - 339 PLN

cena brutto:

119 PLN

cena brutto:

105 PLN

cena brutto:

179 PLN

cena brutto:

389 PLN

cena brutto:

259 PLN

więcej na www.avtek.pl więcej na www.avtek.pl więcej na www.avtek.pl

więcej na www.avtek.pl więcej na www.avtek.pl

• Idealny do montażu sufitowego lub ściennego

• Dolna belka wykonana z materiału zapobiegającego fałdowaniu powierzchni

• Blokada zabezpieczająca przed zwijaniem

• Regulacja wysokości dolnej krawędzi

• Dolna belka wykonana z materiału zapobiegającego fałdowaniu powierzchni

• Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna (współczynnik odbicia światła 1.0)

• Idealny do montażu sufitowego lub ściennego

• Sterowanie przewodowe

• Opcjonalny, łatwy w instalacji moduł bezprzewodowy Bezprzewodowy moduł RF podnoszący komfort prezentacji

• możliwość ukrycia kabli w uchwycie

• odległość od ściany 63.5 - 116.5 cm

• max. waga projektora 25 kg

• odległość od ściany 0 – 114 cm

• odległość od sufitu 43 - 65 cm

• udźwig do 10 kg

• możliwość ukrycia kabli w uchwycie

• obrót 360°

AST1200

uchwyt ścienny ST1200

uchwyt ścienny

EasyMount

uchwyt sufitowy

ProMount Direct

uchwyt sufitowy

Mozliwość regulacji wysokości położenia ekranu oraz formatu w celu uzyskania najwyższego komfortu oglądania.

Mozliwość regulacji wysokości położenia ekranu oraz formatu w celu uzyskania najwyższego komfortu oglądania.

Czarna ramka zwiększa kontrast wyświetlanego obrazu.

(7)

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

7

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

Systemy do wideokonferencji pozwalają współpracować z odległymi szkołami zarówno z Polski jak i całego świata, tworząc doskonałe środowisko do wymiany wiedzy między uczniami i nauczycielami. Umożliwiają one również obniżenie kosztów poprzez brak konieczności odbywania podróży służbowych (co ogranicza także zużycie paliw i emisję CO2) oraz rozmów telefonicznych nauczycieli i dyrektorów szkół.

Systemy AVer zapewniają doskonałe parametry obrazu i dźwięku, są proste w obsłudze i mają wszystkie najczęściej wykorzystywane funkcje. Dodatkowo idealnie łączą stosunek jakości do ceny i posiadają aż 3-letnią gwarancję producenta!

Model HVC330 posiada dodatkowo funkcję Multipoint dającą możliwość rozmowy między nawet czterema użytkownikami oraz nagrywania filmów z prowadzonej rozmowy.

• VC Link pozwala na sterowanie systemem do wideokonferencji oraz na udostępnianie zdjęć zrobionych telefonem czy tabletem.

• ScreenShare to oprogramowanie dzięki któremu bezprzewodowo udostępnimy w rozmowie prezentację i inne materiały przygotowane na komputerze.

• WebTool pozwala na sterowanie systemem do wideokonferencji za pomocą przeglądarki internetowej.

• VC Player odtwarza rozmowę zapisaną na przenośnej pamięc.

Systemy do wideokonferencji Tablice interaktywne LCD

VC Bridge

Specjalny mostek umożliwiający łączenie systemów do wideokonferencji AVer z użytkownikami Skype. Bez względu na to czy korzystają z komputera, smartfona czy tabletu!

przykład wykorzystania aplikacji VC Link

Czerwony wskaźnik laserowy.

więcej na www.avercomm.pl

AVer HVC130 cena brutto:

14 799 PLN

AVer HVC330 cena brutto:

19 699 PLN

AVer VC Bridge cena brutto:

2 499 PLN

W cenie każdej tablicy CTOUCH oprogramowanie RM Easiteach o wartości 399 PLN

NOWOŚĆ

Model/Cecha CTOUCH

Runner 46” CTOUCH

Runner 55” CTOUCH

Runner 65” CTOUCH

Leddura 47” CTOUCH

Leddura 55” CTOUCH Leddura 65”

Podświetlenie matrycy CCFL LED

3D - 3D Ready

Grubość panelu 125 mm 80 mm (ponad 30% cieńszy panel)

Pobór energii min. 210 W - max. 430 W max. 240 W

(zużycie energii zmniejszone o ok. 40%)

Cena brutto 10 999 PLN 11 999 PLN 22 999 PLN 13 999 PLN 15 999 PLN 26 999 PLN

Najlepsze na rynku połączenie wysokiej jakości wyświetlacza LCD oraz tablicy interaktywnej. Funkcje ekranu dotykowego oparte na zaawansowanej technologii optycznej pozwalają na szybkie, dokładne i niezwykle proste korzystanie z tablic CTOUCH. Aby zacząć korzystać z potencjału tablic wystarczy podłączyć je do komputera - nie ma potrzeby instalacji dodatkowych sterowników. Dodatkowo długa żywotność paneli wynosząca do 45.000 godzin, brak dodatkowych kosztów związanych z zakupem i instalacją projektora oraz nagłośnienia sprawiają, że tablice interaktywne CTOUCH to rozwiązanie bardzo ekonomiczne w perspektywie wieloletniego wykorzystania w szkołach. oraz ekologiczne ze względu na niski pobór prądu oraz brak zużycia lamp jak w przypadku projektora, które wymagają późniejszej utylizacji.

• Dostępne przekątne: od 46” do 84”

• Złącza HDMI: 2 lub 3 (w zależności od modelu)

• Rozdzielczość Full HD

• Wbudowane głośniki

• oszczędność pieniędzy - żywotność matrycy to 45.000 godzin, co równa się żywotności w przybliżeniu 15 lamp do projektora

• doskonała jakość obrazu - rozdzielczość Full HD i świetna widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach

• podłącz i działaj - tablicę wystarczy podpiąć pod zasilanie oraz do komputera aby zacząć korzystać ze wszystkich funkcji

• brak opłat za abonament RTV - tablice nie mają wbudowanego tunera TV, jednak możliwe jest odtwarzanie filmów z DVD lub innego odtwarzacza

Zobacz porównanie tradycyjnych tablic interaktywnych z tablicami dotykowymi LED w Bazie Wiedzy na stronie www.multimediawszkole.pl Więcej informacji o oprogramowaniu RM Easiteach na str. 8

Korzyści z użytkowania

tablicy interaktywnej LCD CTOUCH

Mikrofon kierunkowy gwarantuje wysoką jakość

przesyłanego dźwięku. Kamera z dużą rozdzielczością pozwala dostrzec więcej szczegółów.

Kompaktowa jednostka centralna, do której podłączane są wszystkie przewody.

Przyjazny w obsłudze pilot, dzięki któremu mamy dostęp do wszystkich funkcji wideokonferencji.

Oprogramowanie rozszerzające możliwości systemów do wideokonferencji AVer

ECO

ECO

(8)

8 www.multimediawszkole.pl

Ergonomiczna i intuicyjna w obsłudze tablica interaktywna Avtek to idealne rozwiązanie dla szkół, które sprawdza się na każdym etapie nauczania. Dzięki dołączanemu do zestawu oprogramowaniu RM Easiteach tablica staje się narzędziem pozwalającym przeprowadzić prawdziwie multimedialne zajęcia, które bez reszty zaangażują uczniów.

• Technologia dotykowa charakteryzująca się dużą precyzją i obsługą dwóch osób jednocześnie

• Duża powierzchnia robocza, która może służyć również do wyświetlania obrazu z projektora lub jako zwykła tablica suchościeralna

• Bezpłatnie w zestawie licencja RM Easiteach o wartości 399 złotych

• Gwarancja 3 lata, z możliwością rozszerzenia do 5 lat (szczegóły na stronie http://www.avtek.eu/gwarancja)

RM Easiteach to program przeznaczony do pełniejszego wykorzystania możliwości jakie oferują tablice interaktywne. Funkcjonalność tego oprogramowania pozwala nauczycielom zarówno na prosty dostęp do podstawowych funkcji, jak i umożliwia przygotowanie zaawansowanych, multimedialnych zajęć. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach RM Easiteach zapraszamy do Bazy Wiedzy na stronie www.multimediawszkole.pl.

Oprogramowanie RM Easiteach

Najpopularniejsze oprogramowanie do tablic interaktywnych na rynku – tylko w 2012 roku sprzedano na świecie ponad 250.000 licencji

Tablica QWB200-BW to doskonałe rozwiązanie dla edukacji oferujące jakość, prostotę obsługi i przystępną cenę. Dzięki zastosowanej technologii pozycjonowania w podczerwieni tablica obsługuje do 4 osób jednocześnie i nie wymaga stosowania specjalnych pisaków.

Dodatkowe atuty:

• Inteligentna, zamykana na klucz półka na pisaki pozwala na szybki dostęp do pisaka w kolorze niebieskim, czarnym i czerwonym oraz wymazywacza

• Paski skrótów. Przydatne funkcje będą zawsze pod ręką

• Uniwersalność - dzięki suchościeralnej i magnetycznej powierzchni urządzenie może służyć również jako tradycyjna tablica

• Gwarancja: 36 miesięcy (obejmuje elektronikę), 12 miesięcy na powierzchnię, rozszerzona (bezpłatna) - 60 miesięcy*

Wysoka jakość, funkcjonalność i nowoczesność – to tylko część zalet jakie posiada tablica interaktywna Qomo QWB100WS-PS.

Powierzchnia tablicy pokryta jest specjalną porcelanową powłoką, która wpływa na jej rewelacyjną suchościeralność i nie powoduje powstawania uciążliwych refleksów.

Dodatkowe atuty:

• Estetyczna, wykonana ze szczotkowanego aluminium rama, która wraz z porcelanową powierzchnią tworzy wyróżniający się w swojej klasie produkt

• Przekątna 105” i format 16:9 - wymiary idealne do większych sal

• Paski skrótów - przydatne funkcje będą zawsze pod ręką

• Gwarancja: podstawowa 36 miesięcy, rozszerzona (bezpłatna) - 60 miesięcy*

Tablice serii EM opierające się na technologii elektromagnetycznej oferują wysoką dokładność odczytu ruchów pióra, co bardzo korzystnie wpływa na jakość nanoszonych notatek. Sprawia to, że tablice te są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie precyzję i przystępną cenę.

Dodatkowe atuty:

• Technologia Dual Pen - dwie osoby mogą pracować przy tablicy jednocześnie

• Paski skrótów - przydatne funkcje będą zawsze pod ręką

• Uniwersalność - dzięki suchościeralnej powierzchni urządzenie może służyć również jako tradycyjna tablica

• Gwarancja: podstawowa 36 miesięcy, rozszerzona (bezpłatna) - 60 miesięcy*

Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 2080 Tablice interaktywne QOMO

więcej na www.avtek.pl

Qomo QWB100WSEM-DP cena brutto:

4 949 PLN

Qomo QWB200EM-DP cena brutto:

3 199 PLN

Qomo QWB100WS-PS cena brutto:

5 949 PLN

Qomo QWB200-BW cena brutto:

3 999 PLN

koszt licencji na 5 stanowisk: 399 PLN brutto

gratis do każdej tablicy Avtek i CTOUCH

Qomo QWB200-BW Qomo QWB100WS-PS Qomo QWB100WSEM-DP Qomo QWB200EM-DP

Avtek TT-BOARD 2080 cena brutto:

3 499 PLN

Ponad

10.000

tablic Qomo działa w polskich szkołach

*po zarejestrowaniu na stronie www.multimediawszkole.pl

(9)

1) W celu osiągnięcia wysokiej jakości wyświetlanego obrazu zastosowano specjalną powłokę powierzchni, którą należy zetrzeć w krótkim czasie po naniesieniu notatek przy pomocy pisaków suchościeralnych

2) Powierzchnia odporna na lekkie uszkodzenia

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

9

Wybrane funkcje oprogramowania:

• Pisanie na ruchomym lub zatrzymanym obrazie

• Udoskonalony mechanizm rozpoznawania i wstawiania rozpoznanego pisma ręcznego (m.in. w języku polskim)

• Rozpoznawanie narysowanych odręcznie kształtów i przekształcanie ich na figury geometryczne

• Dodatkowe narzędzia i grafiki ułatwiające naukę matematyki, chemii, fizyki i języka angielskiego

• Zapisywanie wszystkich czynności ekranowych w postaci pliku wideo

• Personalizacja paska narzędzi poprzez zapisanie spersonalizowanych ustawień pod różnymi profilami

• Tworzenie zadań z weryfikacją odpowiedzi

• Wbudowany moduł obsługi systemów do głosowania QClick

• Bezpośrednia prezentacja obrazu z wizualizera

• Szeroka baza wbudowanych zasobów oraz dodatkowych, dostępnych online

• Bezpłatna aktualizacja oprogramowania

• Możliwość wymiany materiału lekcyjnego między użytkownikami (pliki graficzne, PDF, strony WWW) Flow!Works to oprogramowanie pozwalające na

przeniesienie obecnych metod nauczania na zupełnie nowy, multimedialny poziom. Ogrom możliwości, jakie oferuje Flow!Works, pozwala dopasować narzędzia do omawianej na zajęciach tematyki i cieszyć się nowatorską formą lekcji.

Więcej informacji na www.multimediawszkole.pl.

Głośniki Avtek Speaker Pro Uchwyt do tablic interaktywnych

cena brutto:

749 PLN

więcej na www.avtek.pl więcej na www.avtek.pl

Uniwersalne mocowanie ścienne do tablic interaktywnych i projektora z elektryczną regulacją wysokości.

Opcjonalna podstawa jezdna może zmienić uchwyt w wersję mobilną.

Trójdrożne głośniki aktywne Avtek Speaker Pro z wbudowanym wzmacniaczem o mocy 2 x 30 W RMS idealnie pasują do instalacji z tablicą, komputerem i projektorem dzięki wbudowanym złączom USB, VGA i LAN.

podstawa jezdna do IWB cena brutto:

1 299 PLN

uchwyt Avtek IWB Wall Electric 1200 cena brutto:

2 889 PLN

Model Avtek

TT-BOARD 2080 Qomo

QWB200-BW Qomo

QWB100WS-PS Qomo

QWB200EM-DP Qomo

QWB100WSEM-DP

Przekątna powierzchni roboczej 77” 79” 96” 82” 96.5”

Technologia optyczna podczerwień podczerwień elektromagnetyczna elektromagnetyczna

Właściwości powierzchni:

magnetyczna • • • - -

matowa • • • • •

suchościeralna • •1) • • •

odporna na uszkodzenia • • • •2)2)

porcelanowa - - • - -

Sposób obsługi Palec albo inny wskaźnik (nie wymaga specjalnego pióra) Pióro bezprzewodowe z akumulatorkiem, możliwość używania dwóch piór jednocześnie

Format obrazu 4:3 4:3 16:9 4:3 16:9

Rozdzielczość rzeczywista 32768 x 32768 4096 x 4096 4096 x 4096 86000 x 59000 107500 x 59000

Komunikacja USB USB USB USB USB

System operacyjny Windows 2000/XP/

Vista/7/8 32 i 64 bit, Linux, Mac OS

Windows 2000/XP/

Vista/7 32 i 64 bit Windows 2000/XP/

Vista/7 32 i 64 bit Windows 2000/XP/

Vista/7 32 i 64 bit Windows 2000/XP/

Vista/7 32 i 64 bit

Porównanie parametrów tablic interaktywnych

Oprogramowanie QOMO Flow!Works

Oprogramowanie w cenie każdej tablicy QOMO!

Regulacja wysokości w zakresie 45 cm zapewnia komfort pracy dla użytkowników o każdym wzroście.

(10)

10 www.multimediawszkole.pl

Powierzchnia Rozmiar [cm] Cena brutto

Lakierowana 90 x 60 146 PLN

Lakierowana 120 x 90 235 PLN

Lakierowana 150 x 100 388 PLN

Lakierowana 180 x 90 456 PLN

Lakierowana 180 x 120 486 PLN

Porcelanowa 90 x 60 227 PLN

Porcelanowa 120 x 90 395 PLN

Porcelanowa 150 x 100 640 PLN

Porcelanowa 180 x 90 700 PLN

Porcelanowa 180 x 120 783 PLN

Tablice ekologiczne ECO Akcesoria do tablic

Tablice suchościeralne Classic Planery Performance Plus

Nobo EcoClassic to gama ekologicznych tablic suchościeralnych zaprojektowana z myślą o środowisku, w których zarówno elementy produktu jak i opakowanie zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu**.

Te eleganckie i praktyczne tablice posiadają niezwykle trwałą magnetyczną powierzchnię porcelanową, przez co są idealnym rozwiązaniem do każdego biura.

Zalety tablic Nobo EcoClassic

Aluminium

Użyte do produkcji ramy tablicy aluminium wykonane jest w 30%

z przetworzonych materiałów i w 100% nadaje się do recyklingu.

Powierzchnia porcelanowa

Magnetyczna powierzchnia porcelanowa posiada srebrny certyfikat Cradle-2-Cradle oraz gwarancję na 15 lat.

Wnętrze tablicy

Tablica posiada wkład wyprodukowany z pochodzącego w 80%

z recyklingu materiału o strukturze plastra miodu.

Elementy plastikowe

Plastik użyty do wykonania nakładek narożnych oraz tacki na markery pochodzi w 100% z materiałów przetworzonych.

Stworzone z myślą o środowisku

Powierzchnia Rozmiar [cm] Cena brutto

Porcelanowa 60 x 45 184 PLN

Porcelanowa 90 x 60 284 PLN

Porcelanowa 120 x 90 498 PLN

Porcelanowa 150 x 100 759 PLN

Porcelanowa 180 x 120 935 PLN

** Tablice EcoClassic składają się w ponad 40% z materiałów pochodzących z recyklingu i w 99% nadają się do powtórnego przetworzenia. Opakowanie wykonane jest z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu i w 100% nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Solidna konstrukcja i rama z anodyzowanego aluminium oraz wysokiej jakości powierzchnia: porcelanowa, lakierowana lub melaminowa.

Tablice dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb nauczycieli. W komplecie znajduje się metalowa półka na markery lub gąbkę oraz zestaw do szybkiego montażu.

Planery z powierzchnią suchościeralną i magnetyczną.

Uniwersalne - posiadają miejsce na własny opis kolumn i wierszy. W komplecie 3 markery, uchwyt na markery, magnesy, baterie do zegara i zestaw do montażu.

• Trzy dostępne wersje - tygodniowa, miesięczna, roczna

• Wbudowany zegar

Markery Glide do powierzchni suchościeralnych w 4 różnych kolorach (czerwony, czarny, niebieski, zielony).

Performance Plus tygodniowy cena brutto:

385 PLN

Performance Plus miesięczny cena brutto:

385 PLN

Performance Plus roczny cena brutto:

385 PLN ECO

Gąbka magnetyczna z wymiennymi, filcowymi wkładami.

Markery Liquid Ink do powierzchni suchościeralnych, papierowych bloków i folii do rzutników. Wbudowana miarka pokazująza zużycie tuszu.

Uchwyt do markerów o średnicy 18 mm. Mieści 4 markery i posiada wbudowany magnes.

Płyn czyszczący Everyday do codziennej pielęgnacji powierzchni suchościeralnych.

Posiada działanie antystatyczne.

Zestaw zawierający: 3 markery, środek czyszczący w spray’u oraz gąbkę magnetyczną.

cena brutto:

33 PLN

cena brutto:

84 PLN

cena brutto:

36 PLN

cena brutto:

36 PLN

cena brutto:

32 PLN

cena brutto:

15 PLN

NOWOŚĆ

ŚWIATOWY LIDER* - 5 000 000 TABLIC ROCZNIE! * Firma Acco Brands, właściciel marek Nobo oraz Quartet produkuje rocznie 5 mln tablic,

co stanowi 37% światowego rynku kategorii “prezentacja wizualna”.

(11)

Szafka multimedialna Filpcharty Gabloty informacyjne

Stolik Twin LCD

11

• Podstawa na 4 kółkach (2 blokowane)

• Wygodne wyprowadzenie kabli i miejsce na przedłużacz

• Zamykane drzwi z dwóch stron szafki

Uniwersalna zamykana szafka na sprzęt multimedialny z trzema półkami o regulowanej wysokości oraz dodatkową wysuwaną półką na projektor. Doskonale nadaje się do przechowywania przenośnego sprzętu

multimedialnego w klasie. Klasyczny flipchart do bloków papierowych jest dostępny w wersji statycznej (magnetycznej lub niemagnetycznej) i mobilnej (magnetycznej). Powierzchnia suchościeralna umożliwia nanoszenie notatek bez konieczności zużywania papieru.

Rożnego rodzaju informacje i komunikaty dla uczniów bądź też ich prace mogą być prezentowane w wygodny sposób w zamykanych gablotach. W zależności od modelu gabloty mają różne rozmiary, sposoby otwierania, powierzchnie (suchościeralną, korkową, tekstylną) oraz mozliwość umieszczania na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

• Format tablicy 67.5 x 100 cm

• Regulowany rozstaw haków umożliwia stosowanie różnych bloków

• Dostępna wersja magnetyczna lub niemagnetyczna

• Podstawa na 5 kółkach (3 z blokadą) w wersji mobilnej

• Regulacja wysokości (wersja statyczna) od 105 cm do 184 cm

• Regulacja wysokości (wersja mobilna) od 175 cm do 200 cm

• Format tablicy 68.5 x 100 cm

• Dwa dodatkowe rozkładane ramiona

• Regulowany rozstaw haków umożliwia stosowanie różnych bloków

• Półka na markery

• Regulacja wysokości od 110 cm do 187 cm Flipchart magnetyczny z dwoma dodatkowymi rozkładanymi ramionami pozwalającymi na jednoczesną prezentację aż trzech arkuszy papieru. Powierzchnia suchościeralna umożliwia nanoszenie notatek bez konieczności zużywania papieru.

Stolik z dwoma niezależnymi obrotowymi półkami oraz z możliwością regulacji ich nachylenia.

Idealnie nadaje się do prezentacji z jednoczesnym użyciem komputera i projektora.

• Max. wysokość 120 cm

• Max. obciążenie półek 10 kg każda

• Podstawa na 4 kółkach

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

cena brutto:

1 689 PLN

cena brutto:

1 190 PLN

Typ Wymiary

zewn. [mm] Powierzchnia Cena brutto

Wewnętrzna 6 x A4 692 x 752 Korkowa 540 PLN

Wewnętrzna 8 x A4 692 x 972 Korkowa 717 PLN

Wewnętrzna 9 x A4 1000 x 752 Korkowa 739 PLN

Wewnętrzna 6 x A4 692 x 752 Suchościeralna 547 PLN

Wewnętrzna 8 x A4 692 x 972 Suchościeralna 686 PLN

Wewnętrzna 9 x A4 1000 x 752 Suchościeralna 645 PLN

Wewnętrzna 6 x A4 692 x 752 Tekstylna 547 PLN

Wewnętrzna 9 x A4 1000 x 752 Tekstylna 645 PLN

Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 8 x A4 689 x 972 Korkowa 1 080 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 12 x A4 997 x 972 Korkowa 1 480 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 15 x A4 997 x 1192 Korkowa 1 855 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 18 x A4 997 x 1412 Korkowa 2 025 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 8 x A4 689 x 972 Suchościeralna 1 016 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 12 x A4 997 x 972 Suchościeralna 1 434 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 15 x A4 997 x 1192 Suchościeralna 1 855 PLN Wewnętrzna (drzwi przesuwane) 18 x A4 997 x 1412 Suchościeralna 2 009 PLN

Zewnętrzna 6 x A4 692 x 752 Suchościeralna 794 PLN

Zewnętrzna 8 x A4 692 x 972 Suchościeralna 901 PLN

Zewnętrzna 9 x A4 1000 x 752 Suchościeralna 917 PLN Zewnętrzna 12 x A4 1000 x 972 Suchościeralna 1 075 PLN

Barracuda magnetyczny cena brutto:

329 PLN

Barracuda niemagnetyczny cena brutto:

285 PLN

Barracuda Mobile magnetyczny cena brutto:

545 PLN

Shark magnetyczny cena brutto:

485 PLN

Barracuda

Shark

* Firma Acco Brands, właściciel marek Nobo oraz Quartet produkuje rocznie 5 mln tablic,

co stanowi 37% światowego rynku kategorii “prezentacja wizualna”.

(12)

12 www.multimediawszkole.pl

Akcesoria na biurko ECO Desk

Produkty ergonomiczne

Akcesoria na biurko Eco Desk są wykonane z surowców wtórnych. W skład serii wchodzą:

Półka na dokumenty cena brutto:

18 PLN

Stojak na katalogi cena brutto:

23 PLN

Podstawa sortująca cena brutto:

23 PLN

Podwójny pojemnik na długopisy cena brutto:

14 PLN

SoleSaver

Podnóżek Foam Wrist Rest

Podkładka pod nadgarstek

Foam Wrist Rest

Podkładka pod mysz

Insight Plus Easel

Podstawka na dokumenty

cena brutto:

101 PLN

cena brutto:

58 PLN

cena brutto:

58 PLN

cena brutto:

58 PLN

Ergonomiczny, regulowany w dwóch pozycjach (10 i 15 stopni) podnóżek SoleSaver gwarantujący wygodną pozycję podczas siedzenia przy biurku. Podnóżek posiada antypoślizgową powierzchnię.

Piankowa podkładka pod nadgarstek Foam Wrist Rest (czarna lub niebieska) redukująca zmęczenie nadgarstków podczas pisania na klawiaturze.

Piankowa podkładka pod mysz i nadgarstek Foam Wrist Rest (czarna lub niebieska) redukująca zmęczenie nadgarstków podczas używania myszy komputerowej.

Zszywacze z technologią redukcji wysiłku (aż 50% mniejszy wysiłek wymagany do zszycia kartek niż przy tradycyjnych zszywaczach) o nowoczesnym wzornictwie.

• Kolory: biało-niebieski, czarny, różowy, niebieski, zielony, pomarańczowy

• Zszywają do 30 kartek jednocześnie

• Zszywki nr 56 (26/6) lub nr 16 (24/6)

• Mechanizm zszywania na płasko

• Wskaźnik zużycia zszywek

Dziurkacze z technologią redukcji wysiłku (aż 50% mniejszy wysiłek konieczny do dziurkowania kartek niż przy tradycyjnych dziurkaczach).

• Dziurkują do 30 kartek jednocześnie

• Metalowa obudowa z miękkim wykończeniem

• Łatwy do opróżniania pojemnik na ścinki

• Kolory: biało-niebieski, czarny, różowy, niebieski, zielony, pomarańczowy

• Blokada do pozycji umożliwiającej wygodne przechowywanie

Podstawa stojąca do dokumentów w formacie A4 przytrzymująca do 50 stron. Została wyposażona w praktyczną linijkę.

ECO

cena brutto:

55 PLN

cena brutto:

54 PLN

ET 30 Half Strip 30k

mniejszy wysiłek

50% Dziurkacze Easy Touch

mniejszy wysiłek

50% Zszywacze Easy Touch

(13)

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

13

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

Trymery Gilotyny

Tester banknotów Safescan 70

Liczarka Safescan 2210 Folie do laminacji

Szybka, niezawodna, automatyczna liczarka banknotów.

• Przelicza 1000 banknotów na minutę

• Sprawdzanie autentyczności w technologii UV

• Zatrzymanie pracy i sygnał dźwiękowy w przypadku wykrycia fałszywego banknotu

• Duży, czytelny ekran LCD

Ręczne sprawdzenie banknotów, kart kredytowych i dowodów osobistych.

• Silna lampa UV do weryfikacji autentyczności dokumentów i banknotów

• Światło LED pozwala na sprawdzenie znaków wodnych, mikrodruku, metalowej nici

• Odpowiedni do wszystkich walut

• Kompaktowe rozmiary i prosta obsługa

* tylko z laminatorami A3

cena brutto:

921 PLN

cena brutto:

245 PLN

Rodzaj Typ Grubość Cena

Document Pouch A3 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 75 mic 101 PLN Document Pouch A3 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 100 mic 125 PLN Document Pouch A3 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 125 mic 149 PLN Document Pouch A4 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 75 mic 56 PLN Document Pouch A4 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 100 mic 69 PLN Document Pouch A4 Standardowa z cechą EZ-In 2 x 125 mic 82 PLN Organise Pouch A4 Z dziurkami do segregatora 2 x 75 mic 134 PLN Organise Pouch A4 Z dziurkami do segregatora 2 x 125 mic 179 PLN HighSpeed A4 Do szybszej laminacji* 2 x 75 mic 59 PLN HighSpeed A4 Do szybszej laminacji* 2 x 100 mic 74 PLN HighSpeed A4 Do szybszej laminacji* 2 x 125 mic 85 PLN Peel-n Stick Pouch A3 połysk Folia samoprzylepna 2 x 75 mic 162 PLN Peel-n Stick Pouch A3 mat Folia samoprzylepna 2 x 75 mic 218 PLN Peel-n Stick Pouch A4 połysk Folia samoprzylepna 2 x 75 mic 92 PLN Peel-n Stick Pouch A4 mat Folia samoprzylepna 2 x 75 mic 110 PLN

• Prosty w obsłudze

• Tylko 5 minut czasu nagrzewania

• Laminacja dokumentu A4 w ciągu niecałej minuty

• Laminacja folią 2x75 mic

Gilotyna do częstego użytku. Posiada listwę dociskającą kartki.

• Długość cięcia 310 mm

• Format A4

• Tnie do 15 kartek jednocześnie

• Samoostrzące ostrze Prosty w obsłudze, dedykowany do

częstego użytku w niewielkim biurze lub sekretariacie.

• Format A4, długość cięcia 300 mm

• Tnie do 5 kartek oraz folie o grubości do 250 mic

• Szerokość blatu 125 mm

• W zestawie dodatkowy nóż

Prosta w obsłudze, przeznaczona do częstego użytku.

• Długość cięcia 305 mm

• Format A4

• Tnie do 10 kartek jednocześnie

• Akrylowa osłona noża Trymer do częstego użytkowania, o

wielu zastosowaniach, posiadający duży i wytrzymały blat roboczy.

• Cięcie: proste, faliste, perforacja, linia składania kartki

• Format A4, długość cięcia 320 mm

• Tnie do 10 kartek oraz folie o grubości do 250 mic

• Prosty w obsłudze

• Laminacja dokumentu A4 w ciągu 30 sek.

• Tylko 1.5 minuty czasu nagrzewania

• Laminacja folią do 2 x 125 mic

cena brutto:

372 PLN

cena brutto:

168 PLN

cena brutto:

435 PLN

cena brutto:

63 PLN

cena brutto:

237 PLN

cena brutto:

174 PLN

Fusion 3000L A4 Fusion 1000L A4

Gilotyna CL200 Trymer A100

Gilotyna CL100 Trymer A425

Najszybsze

laminatory na rynku

Laminatory

(14)

14 www.multimediawszkole.pl Jak Twoja szkoła dba o ważne dokumenty?

Czy wiesz, że rocznie w Polsce ma miejsce ponad 180 000 pożarów? Czy jesteś pewien, że w Twojej szkole lub w domu nigdy nie dojdzie do pożaru lub włamania? Czy jesteś przekonany o tym, że ważne dokumenty i nośniki danych są należycie chronione?

Pamiętaj: odtworzenie zniszczonych dokumentów może okazać się bardzo pracochłonne, kosztowne, a czasami wręcz niemożliwe. Przechowywanie cennych rzeczy wiąże się z dużą odpowiedzialnością, warto więc zafundować sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Wybór sejfu wbrew pozorom nie jest trudny – proces ten można znacznie ułatwić odpowiadając na kilka prostych pytań:

1. Co będziesz przechowywał w sejfie? Czy będą to pieniądze, kosztowności, dane cyfrowe czy może ważne dokumenty?

2. Przed czym w szczególności chcesz chronić swoje ważne rzeczy? Przed kradzieżą, pożarem, zalaniem czy może wszystkim naraz?

3. Jaką ilość rzeczy chcesz przechowywać i jak dużo miejsca możesz przeznaczyć na sejf?

Kasety i Kasetki

Sejfy Kaseta 0500

Sejf X075 Sejf MS0200

Sejf SFW123CSB

Dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru

Dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru

Dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru

Dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru

Dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru

Sejf OA5835

Kaseta F2300 Kasetka P005C

cena brutto:

189 PLN

cena brutto:

929 PLN

cena brutto:

1 449 PLN

cena brutto:

1 819 PLN

cena brutto:

3 929 PLN

cena brutto:

525 PLN

cena brutto:

125 PLN

• pojemność 4.3 l

• zabezpieczenie przed ogniem

• zamek na klucz

• waga 5 kg

• pojemność 24 l

• zabezpieczenie przed kradzieżą

• mieści laptop i dokumenty formatu A4

• zamek szyfrowy elektroniczny

• pojemność 22.8 l

• zabezpieczenie przed kradzieżą, ogniem, wybuchem

• ochrona dokumentów, kosztowności i nośników danych

• zamek szyfrowy mechaniczny

• pojemność 34.8 l

• zabezpieczenie przed kradzieżą, ogniem, zalaniem, wybuchem

• ochrona dokumentów, kosztowności i nośników danych

• zamek szyfrowy mechaniczny

• pojemność 56.6 l

• zabezpieczenie przed kradzieżą, ogniem, zalaniem, wybuchem

• ochrona dokumentów, kosztowności i nośników danych

• zamek szyfrowy elektroniczny i klucz

• pojemność 10.3 l

• zabezpieczenie przed ogniem i zalaniem

• zamek na klucz

• waga 15 kg

• pojemność 1.4 l

• zabezpieczenie drobiazgów, telefonu, kluczy

• zamek szyfrowy i linka zabezpieczająca

• waga 0.9 kg

ZABEZPIECZ DANE I DOKUMENTY

ochrona przed kradzieżą ochrona przed ogniem ochrona przed zalaniem

(15)

15

Jak wybrać niszczarkę?

W dokonaniu dobrego wyboru pomogą Ci odpowiedzi na kilka pytań:

1. Gdzie będzie znajdowała się niszczarka? Określ, ilu użytkowników dziennie będzie korzystało z niszczarki.

2. Jaki typ podajnika jest dla Ciebie istotny? Czy chcesz, aby kartki niszczyły się automatycznie, czy wolisz podawać określoną ilość kartek jednorazowo?

3. Jaki poziom bezpieczeństwa chcesz uzyskać? Im wyższy poziom, tym drobniej zniszczony będzie arkusz papieru. W zależności od poufności dokumentów wybierz odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

4. Wybierz liczbę niszczonych jednorazowo kartek i pojemność kosza.

Im pojemniejszy kosz i im większa ilość niszczonych jednorazowo kartek, tym mniej czasu spędzisz przy niszczarce.

5. Sprawdź, czy interesują Cię dodatkowe funkcje. Rexel oferuje niszczarki tnące całkowicie bez zacięć, tnące płyty CD, o bardzo cichej pracy, z technologią samooczyszczania i autooliwienia, a także z funkcją automatycznego cofania.

Niszczarki automatyczne

Niszczarki tradycyjne

Alpha StripCut Prostyle+

Duo

Nowoczesna niszczarka z możliwością cięcia płyt CD. Niszczy do 10 kartek naraz.

Prosta w obsłudze niszczarka idealna do każdego sekretariatu, domu lub małego biura.

Nowoczesna osobista niszczarka odpowiadająca współczesnym trendom wzornictwa.

Niszczarki Rexel Auto+ odznaczają się unikalną technologią automatycznego podawania papieru (Auto Feed), dzięki której użytkownik nie musi ręcznie wprowadzać papieru do urządzenia. Używając niszczarek Auto+ wystarczy włożyć kartki papieru przeznaczone do zniszczenia do komory urządzenia. Następnie należy zamknąć pokrywę podajnika, a niszczarka zajmie się resztą. Dzięki temu nie ma mowy o stracie czasu na stanie przy niszczarce i ręczne wprowadzanie papieru.

W skład linii Auto Feed wchodzą modele Auto+ 60, 80, 100, 250 i 500, a od niedawna również modele Auto+ 175 i 750. Dzięki rozszerzeniu gamy produktów Auto+ każdy segment rynkowy – od użytku osobistego i małych biur (1-10 użytkowników) po użytek w większych przestrzeniach biurowych (powyżej 20 użytkowników) będzie mógł wybrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb w zakresie niszczenia dokumentów.

Wystarczy włożyć papier do podajnika niszczarki i zamknąć pokrywę, a niszczarka automatycznie rozpocznie niszczenie papieru, umożliwiając Ci powrót do swoich zajęć - od teraz nie musisz więc stać przy niszczarce i ręcznie wprowadzać kartek.

cena brutto:

569 PLN

cena brutto:

365 PLN

cena brutto:

119 PLN

Wygodny podajnik na kartki papieru.

Rexel Auto+

NISZCZ DOKUMENTY AUTOMATYCZNIE

B E Z U Ż Y C I A R Ą K

oszczędź do 98% czasu poświęcanego na niszczenie

CZAS SPĘDZONY PRZY NISZCZARCE (W MIN) Niszczarka z ręczym

podajnikiem

Niszczarka Rexel z automatycznym podajnikiem

Oszczędność czasu

500 kartek 14:15 00:14 98%

Model Auto+ 60 Auto+ 80 Auto+ 100 Auto+ 175 Auto+ 250 Auto+ 500 Auto+ 750

Bezpieczeństwo (DIN*) 3

(ścinki 4x45mm) 3

(ścinki 4x45mm) 3

(ścinki 4x50mm) 4

(ścinki 4x40mm) 4

(ścinki 4x40mm) 4

(ścinki 4x40mm) 4 (ścinki 4x40mm)

Liczba automatycznie ciętych kartek 60 80 100 175 250 500 750

Liczba użytkowników w ciągu dnia do 5 os. do 5 os. do 10 os. do 10 os. do 20 os. ponad 20 os. ponad 20 os.

Pojemność kosza 15l 20l 26l 32l 40l 80l 115l

Cena brutto 685 PLN 905 PLN 1 165 PLN 2 315 PLN 2 579 PLN 5 855 PLN 10 855 PLN

Zamykana klapa zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Duży pojemnik na ścinki zapewnia rzadsze oczyszczanie.

Prosty w obsłudze dzięki intucyjnym przyciskom sterowania.

Okienko umożliwiające kontrolę napełnienia kosza.

* Więcej informacji na temat poziomów bezpieczeństwa DIN na stronie www.mulitmediawszkole.pl w Bazie Wiedzy.

ZNISZCZ TO, CZEGO NIE POWINNI WIDZIEĆ INNI

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

Podane ceny to sugerowane ceny detaliczne i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walutowego. Rzeczywisty wygląd urządzeń może odbiegać od przedstawionego na zdjęciach.

(16)

PIECZĄTKA DEALERA

Oferta ważna od 15.04.2013 do 31.07.2013r. lub do wyczerpania zapasów.

www.multimediawszkole.pl

Niniejsza broszura ma charakter informacyjny i nie jest ofertą handlową w rozumieniu kodeksu cywilnego. Parametry i specyfikacje techniczne mogą ulec zmianie.

Wszystkie znajdujące się w broszurze znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.

Jak kupić produkty z tego poradnika?

Jeśli interesują Cię produkty z niniejszej gazetki i chciałbyś zakupić je do swojej szkoły,

sprawdź na www.multimediawszkole.pl w zakładce “Gdzie kupić” listę aktualnych

Partnerów Handlowych z Twojej okolicy, którzy pomogą Ci w doborze sprzętu.

Figure

Updating...

References

Related subjects :