• Nie Znaleziono Wyników

Grupa wachluje chustą, na której jest piłka

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Grupa wachluje chustą, na której jest piłka"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ RUCHOWYCH W ŚWIETLICY Temat: Zabawy ruchowe w grupie

Cele:

- rozwijanie sprawności fizycznej

- rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie - wywołanie odprężenia i relaksu

- integracja grupy

- doskonalenie refleksu, spostrzegawczości - dotlenienie organizmu

Czas trwania: 45 min.

Pomoce: chusta animacyjna, piłka, książka pod red. A. Wasilak „Zabawy z chustą”

Miejsce: boisko szkolne

Przebieg zajęć:

1. Wyjście na boisko szkolne. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw.

2. Powitanie z chustą. Uczestnicy trzymają chustę za uchwyty, na przemian podnoszą ją i opuszczają poruszając się wolno po obwodzie koła.

3. Bilard. Grupa wachluje chustą, na której jest piłka. Ma ona wpaść do otworu znajdującego się na środku chusty.

4. Przerzuć piłkę. Uczestnicy trzymają chustę. Na niej znajduje się piłka. Zadaniem bawiących się jest przerzucenie jej na stronę przeciwną, aby spadła poza chustę.

Stojący po drugiej stronie starają się nie dopuścić do tego i próbują przerzucić piłkę na drugą stronę.

5. Deszczowa chmura. 6 osób trzyma chustę, pozostałe w rozsypce. Na sygnał, osoby z

„deszczową chmurą” próbują nakryć kolegów chustą. Osoby schwytane powiększają

„deszczową chmurę”.

6. Uciekaj myszko do dziury. Dzieci trzymają chustę. Wybieramy kota i myszkę. Myszka chowa się pod chustą, kot stoi poza obrębem chusty. Zadaniem kota jest złapanie myszki. Utrudniają mu to uczestnicy zabawy, trzymający chustę: obniżając ją i podnosząc.

7. Kogo brakuje? Dzieci stoją w kręgu z zamkniętymi oczami, trzymając chustę na wysokości pasa. Prowadzący wybiera osobę, która wchodzi pod chustę. Dzieci otwierają oczy i odgadują, kogo brakuje.

(2)

8. Kolorowe wycieczki. Chusta na wysokości pasa. Dzieci trzymające uchwyty chusty w wymienionych przez prowadzącego kolorach, przechodząc pod chustą zamieniają się miejscami.

9. Kopnij piłkę. Dzieci trzymają chustę na wysokości pasa, pod spodem znajduje się piłka.

Dzieci „po omacku” podają do siebie piłkę. Piłka powinna toczyć się po boisku.

10. Bieganie z chustą. Dzieci trzymają chustę za uchwyty i biegając po obwodzie koła na przemian podnoszą ją i opuszczają.

11. Namiot. Uczestnicy trzymają chustę jedną ręką i falują nią. Gdy chusta jest wysoko, robią jeden krok do środka, ciągną chustę za swoimi plecami i chowają się pod nią.

12. Dzieci falują chustą najpierw szybko, potem coraz wolniej, składają chustę.

Zakończenie zajęć. Powrót do świetlicy.

Opracowała A. Korzec Zdjęcia z zajęć:

Cytaty

Powiązane dokumenty

Nagroda za pisanie w niewłaściwej sali jest równa -10 punktów (odejmuję 10 punktów od

Jakiekolwiek zapisy, z których interpretować można obowiązek udowodnienia, czy nawet uprawdopodobnienia okoliczności objętych oświadczeniem Zamawiającego (zwłaszcza

Kiedy tata Antosia już poszedł, Staś zaczął się zastanawiać, czy mógłbym kiedyś zostać pilotem.. Latać wyżej niż ptaki i przewozić ludzi do

wykonywanych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem

1.. Kruszywo będzie odbierane transportem Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia mniejszej lub większej ilości kruszywa lub nie wykorzystania

Wybory odbędą się w dwóch turach (I tura - wybór przedmiotów rozszerzonych, II tura - wybór przedmiotów rozszerzonych dla uczniów, których wybrany przedmiot nie został

Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w

• Według socjologów rodzina to „najważniejsza, podstawowa grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo”.. • Cechuje ją więź