• Nie Znaleziono Wyników

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II"

Copied!
4
0
0

Pełen tekst

(1)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane

dyspozycja Temat

tygodniowy Polska , nasz kraj. Tu mieszkamy.

Temat dnia Święto Flagi Rzeczypospolitej. Święto flagi Rzeczypospolitej.

Zagadnienia z podstawy programowej

7.5- dodaje i odejmuje liczby w zakresie 100 (bez algorytmów działań pisemnych); sprawdza wyniki

odejmowania za pomocą dodawania;

7.8-ozwiązuje proste zadania tekstowe (w tym zadania na porównywanie różnicowe, ale bez porównywania ilorazowego);

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

1.3c-uczestniczy w rozmowach, także inspirowanych literaturą: zadaje pytania, udziela odpowiedzi,

prezentuje własne zdanie i formułuje wnioski; poszerza zakres słownictwa i struktur składniowych,

3.1a-śpiewa proste melodie, piosenki z repertuaru dziecięcego; wykonuje śpiewanki i rymowanki; śpiewa w zespole piosenki ze słuchu (nie mniej niż 10 utworów w roku szkolnym);

śpiewa z pamięci hymn narodowy, 4.2b-podejmuje działalność twórczą,

(2)

posługując się takimi środkami wyrazu plastycznego jak: kształt, barwa, faktura w kompozycji na płaszczyźnie i w przestrzeni (stosując określone materiały, narzędzia i techniki plastyczne),

5.8-wie, jakiej jest narodowości; wie, że mieszka w Polsce, a Polska znajduje się w Europie; zna symbole narodowe (barwy, godło, hymn narodowy) i najważniejsze

wydarzenia historyczne; orientuje się w tym, że są ludzie szczególnie zasłużeni dla miejscowości, w której mieszka, dla Polski i świata;

rozpoznaje flagę i hymn Unii Europejskiej;

Cele operacyjne Uczeń: - zna polskie symbole narodowe,

- wie, jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu,

- zna 3 zwrotki hymnu narodowego, - wie, jakie święta obchodzone są w pierwszych dniach maja,

- wie jak wygląda flaga i co oznaczają jej barwy,

- potrafi wyszukać wyrazy z „ rz”

wymiennym.

Uczeń: - zna polskie symbole narodowe,

- wie, jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu,

- zna 3 zwrotki hymnu narodowego, - wie, jakie święta obchodzone są w pierwszych dniach maja,

- wie jak wygląda flaga i co oznaczają jej barwy,

- wie, kiedy należy używać wielkiej litery,

Pomoce

dydaktyczne Bibułka biała, igła, nitka, czerwona tasiemka, kartki z kalendarza, flaga, tekst hymnu, nagranie hymnu, godło.

Bibułka biała, igła, nitka, czerwona tasiemka, kartki z kalendarza, flaga, tekst hymnu, nagranie hymnu, godło.

Przebieg zajęć Nauczycie przed lekcją wiesza na

tablicy godło, flagę oraz tekst hymnu

(3)

Uczniowie odczytują z kartek

kalendarza, jakie święta obchodzone są w Polsce w pierwszych dniach maja, następnie kolorują flagę Polski i podpisują, jak ona wygląda.

Uczniowie układają puzzle przedstawiające polską flagę.

Odczytanie z sylab zdania i zapisanie w zeszycie: „ Orzeł Biały jest godłem naszego państwa”.

Pisownia wyrazów z „rz”

wymiennym, uzupełnienie okienek.

narodowego.

e. polonistyczna:

Nauczyciel odczytuje wiersz A. Onichimowskiej „ Dzień

flagi”.

Nasz Elementarz, cz. IV, s.6

Uczniowie udzielają odpowiedzi na pytania:

Gdzie powiewa polska flaga?, Jakie ma kolory?, Z jakiej okazji

wywieszona jest flaga?, Co oznaczają kolory na naszej fladze?, Kiedy obchodzimy Święto Flagi?

Rozmowa: Jakie są ,oprócz flagi ,polskie symbole narodowe?

Jak należy się zachować , gdy słyszymy hymn narodowy?, Czy wolno niszczyć polską flagę lub godło?, Kiedy śpiewany jest hymn Polski?.

Zapis tematu lekcji: Polskie symbole narodowe.

Zapisanie polskich symboli narodowych . Zanotowanie, że symbolom narodowym należy się szacunek.

Uczniowie układają puzzle przedstawiające mapę fizyczną Polski.

Przypomnienie o pisowni wyrazów wielką literą. Wielką literą piszemy nazwy: państw, miast, wiosek, imion, nazwisk, mieszkańców państw.

Tworzenie rodziny wyrazu POLSKA.

Pisownia wyrazów z „ rz”

wymiennym, wyszukiwanie wyrazów .

(4)

Rozwiązywanie grafów na dodawanie w zakresie 20 i prostych zadań z treścią.

e matematyczna:

Obliczenia w zakresie 100, rozwiązywanie zadań.

e. muzyczna:

Wysłuchanie i odśpiewanie hymnu narodowego w postawie na baczność.

e. plastyczna:

Wykonanie kotylionów według instrukcji podanej w Naszym Elementarzu, cz. IV, s. 6.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Uczniowie wcielają się w role rodziców i zachęcają swoje dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ilustrując swoimi gestami popularne dyscypliny

- zna słowa, które pasują do siebie ze względu na zgodność brzmienia, - poznaje rymy,.. - globalnie

wypowiedź na zadany temat - tworzy czasowniki w czasie teraźniejszym i przyszłym – zna zasady pisowni wyrazów z „ó” wymiennym - rozpoznaje utwór muzyczny jedno- i

1.1a -uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji 1.3a – tworzy wypowiedź w formie ustnej i pisemnej.. 1.3c- uczestniczy w rozmowach, także

5.8-wie, jakiej jest narodowości; wie, że mieszka w Polsce, a Polska znajduje się w Europie; zna symbole narodowe (barwy, godło, hymn narodowy) i najważniejsze..

Dzieci mają zawiązane oczy, tak aby nie widzieli, co się dzieje wokół nich. Pozostali uczniowie ustawiają się dookoła

Nauczyciel prosi uczniów, aby przypomnieli z poprzedniej lekcji zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.. Nauczyciel zapisuje te zasady na paskach papieru raz szarego

spróbowali określić własności figur, propozycje uczniów nauczyciel zapisuje w środku każdej figury, po wyczerpaniu pomysłów nauczyciel wybiera chętnego ucznia, który