Bagażnik na rowery na hak WESTFALIA BC80 Classic

Pełen tekst

(1)

Dane aktualne na dzień: 12-05-2022 13:57 Link do produktu: https://dobrehaki.pl/bagaznik-na-rowery-na-hak-westfalia-bc80-classic-p-8891.html

Bagażnik na rowery na hak WESTFALIA BC80 Classic

Nasza cena brutto 2 240 zł

Dostępność Dostępny

Czas wysyłki 24 h

Numer katalogowy 350053600001

Kod producenta 350053600001

Kod EAN 4250557540078

Producent WESTFALIA

Ilość rowerów na 2 rowery

Opis produktu

Ułatwione użytkowanie bagażnika na rowery Westfalia BC80 Classic

BC80 Classic to tańsza wersja najnowszego modelu, w której cenę obniżono poprzez zastosowanie tańszych standardowych świateł w miejsce droższych LEDowych. BC80 stanowi rozwinięcie poprzednich modeli BC60 i BC70. Westfalia BC80 oferuje użytkownikowi szereg ważnych poprawek, które zdecydowanie ułatwiają codzienne użytkowanie: odłączane uchwyty ramy, niższą wagę, nową belkę tylną ze zintegrowanym mocowaniem na tablicę, wydłużone pasy do mocowania kół z

zabezpieczeniem obręczy, poprawiony system mocowania i składania, nową dostawkę na trzeci rower montowaną bez użycia narzędzi.

Platforma rowerowa na hak holowniczy Westfalia BC80 Classic

Platforma BC80 jest uchylna, co pozwala na dostęp do bagażnika pojazdu również z załadowanymi rowerami. Wychylenie jest duże, więc dostęp do bagażnika jest możliwy nawet w przypadku samochodów z nisko zachodzącą klapą. Westfalia BC80 posiada pełne zabezpieczenie antykradzieżowe. Zamki obsługiwane jednym kluczem zabezpieczają bagażnik na haku i rowery na nim umieszczone.

Uniwersalność tego modelu jest niebywała - możesz go wykorzystać nie tylko do przewożenia rowerów. Po dokupieniu skrzyni lub platformy zyskujesz dodatkową przestrzeń ładunkową, której wykorzystanie zależy tylko od Twojej wyobraźni. Nowy system mocowania na kuli haka zapewnia pełną stabilność podczas jazdy i jest jeszcze szybszy w obsłudze. Nie wymaga od osoby go obsługującej przykładania dużej siły.

Łatwy montaż bagażnika na rowery Westfalia BC80 Classic

Na lekkim bagażniku na rowery Westfalia BikeLander classic o wadze 14,4 kg można przewozić rowery o łącznej wadze do 60 kg przy zastosowaniu haka holowniczego z naciskiem na hak wynoszącym przynajmniej 85 kg Szeroki uchwyt oraz elastyczne mocowanie ramy z pasem mocującym umożliwiają transport różnorodnych typów ram. Specjalne gumowe wkładki zapewniają optymalną stabilność roweru i chronią powierzchnię ramy przed zarysowaniami. Zdejmowane uchwyty ram gwarantują bezpieczeństwo podczas transportu i doskonale nadają się również do grubych ram o średnicy do 80 mm. Mocowania opon można dostosować optymalnie do rozmiaru opon roweru.

Właściwości bagażnika rowerowego Westfalia BC80 Classic

Niezwykle kompaktowy i poręczny: składa się do wymiarów 58 x 22 x 69 cm (szer. x wys. x gł.) Składany do kompaktowego rozmiaru,

Dostęp do bagażnika dzięki funkcji uchylania,

(2)

Rowery oraz bagażnik zabezpieczone zamkiem przed kradzieżą (system jednego klucza), Gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka,

Montowany na hak bez użycia narzędzi, Homologacja europejska,

Możliwość rozszerzenia o dodatkowe akcesoria.

DANE TECHNICZNE BAGAŻNIKA WESTFALIA BC80 Classic

MAKSYMALNA LICZBA ROWERÓW

2 lub 3 z zastosowaniem opcjonalnej dostawki

ŁADOWNOŚĆ 60 kg

MAKSYMALNA MASA ROWERU 30 kg

WYMIARY

120 x 68 cm x 22 cm

WYMIARY PO ZŁOŻENIU 58 x 69 x 22 cm

MASA 14,4 kg

ŚREDNICA RAMY

ODSTĘP POMIĘDZY ROWERAMI 18 cm

SPEŁNIA WYMOGI NORM UNIJNYCH

PRZEZNACZENIE

Wszystkie rowery, w tym rowery elektryczne

(3)

MOŻLIWOŚĆ ODCHYLANIA (Z ROWERAMI)

MONTAŻ BEZ NARZĘDZI

OŚWIETLENIE TYLNE

ZŁĄCZE ZASILAJĄCE 13-pin

DOSTĘPNOŚĆ AKCESORIÓW ZIMOWYCH

ZAMEK DO PRZYPIĘCIA ROWERU DO BAGAŻNIKA

ZAMKNIĘCIE BAGAŻNIKA NA HAKU

O producencie

Oryginalne haki holownicze, bagażniki na rowery i kule kute Westfalia

(4)

samochodów. Implikuje to idealnie dopasowane do samochodu haki holownicze oraz szybki i prosty montaż. Wybrane metody projektowania haków holowniczych oraz ich proces produkcyjny zapewnia najwyższą jakość i perfekcyjne dopasowanie do samochodu. Składają się na to takie procesy jak projektowanie 3D przy użyciu systemu CAD, użycie robotów spawalniczych, wycinanie laserowe i indywidualne dopasowanie za pomocą centrum procesowego CNC. Aby zabezpieczyć hak holowniczy przed korozją stosowane jest zanurzeniowe malowanie katodowe. Wszystkie haki są są testowane zgodnie z normami przemysłu motoryzacyjnego i posiadają wymagane homologacje EC. W chwili obecnej Westfalia, mając w ofercie ponad 1700 modeli haków holowniczych dysponuje rozwiązaniami dla niemal wszystkich europejskich modeli samochodów.

Pionier haków holowniczych

Haki holownicze Westfalia są w naszej ofercie już od wielu lat i jest to nasza marka Premium. Najwyższej jakości oryginalne haki holownicze, bo trzeba pamiętać, że niemiecki producent jest dostawcą haków holowniczych do nowych samochodów schodzących z linii. Historia Westfalii i haków holowniczych sięga pierwszego patentu na zaczep kulowy

otrzymanego jeszcze 14 marca 1934 r. Wynalazek ówczesnego dyrektora Franz'a Knöbel'a jest obecnie standardem na całym świecie (kula o średnicy 50 mm). Była też pierwszym producentem, który wprowadził na rynek zdejmowany hak holowniczy już w 1966 r. następnie wprowadzając w 1987 r na rynek w pełni automatycznie odłączany hak holowniczy. Przyjmuje się tę datę jako moment narodzin produktu, który stał się kamieniem węgielnym pod budowę Westfalia i to nam się wtedy podobało wyznaczają trendy i są źródłem inspiracji na dzisiejszym rynku haków holowniczych. Jako wynalazca haka holowniczego firma Westfalia zalicza się do wiodących na świecie producentów w obszarze urządzeń holowniczych dla samochodów osobowych i dostawczych. Produkty firmy Westfalia są opracowywane specjalnie dla poszczególnych modeli pojazdów w ścisłej współpracy z ich producentami i w konsultacji z szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. Wywodząca się z Niemiec firma ma ponad 100 lat tradycji, co przekłada się na dopasowanie, jakość wytworzonych akcesoriów, bezpieczeństwo, a także wysokie standardy obsługi naszych klientów i partnerów handlowych. Podstawą sukcesu grupy Westfalia jest jakość ich haków holowniczych, wydajność ich pracowników oraz zadowolenie klientów. Producent ten spełnia również najsurowsze wymogi dotyczące ochrony środowiska. Westfalia wprowadziła specjalny system zarządzania, którego obrazem jest spełnianie najwyższych wymagań jakości.

(5)

Dedykowane rozwiązania dla samochodów

Obecnie Westfalia to grupa kilku producentów haków holowniczych: rdzeń marki to tradycyjnie fabryka Westfalii w Niemczech, gdzie znajduje się też główne centrum logistyczne i potężny magazyn z hakami holowniczymi (w ofercie kilka tysięcy modeli).

Niemiecka precyzja przy produkcji haków holowniczych bardzo się przydaje i skutkuje doskonałą jakością. Wypinany mechanizm kuli Westfalia to już legenda na rynku, innowacyjny system i profilowana wzmocniona kula sprawdzają się w każdych nawet najcięższych warunkach. Ciekawostką w ofercie jest bagażnik na rowery Westfalia BC60, który w genialny sposób się składa i zajmuje bardzo mało miejsca, można go z lekkością przenosić a to nie jest takie oczywiste w przypadku innych rozwiązań. Do bagażnika BC60 można stosować różne akcesoria, co daje nam jeden system do różnych zastosowań.

Westfalia to marka dla najbardziej wymagających, warto dopłacić parę złotych i cieszyć się największym prestiżem.

Informacje dodatkowe Bagażnik rowerowy na hak

UWAGI OGÓLNE - dotyczy platform na rowery

1. Przed użyciem produktu należy dokładnie przeczytać i przestrzegać instrukcji, a następnie zachować ją w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości. Sprawdź listę części po otwarciu opakowania. Upewnij się, że wszystkie części są w pełni zamontowane zgodnie z instrukcją przed zamontowaniem go na swoim samochodzie.

2. Użytkownik jest odpowiedzialny za montaż i instalację tego produktu, a producent zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego montażu lub użytkowania produktu.

3. Nieprawidłowy montaż tego uchwytu rowerowego i/lub rowerów może spowodować uszkodzenie pojazdu i/lub rowerów, a także obrażenia ciała.

4. Nie należy używać tego produktu do celów innych niż te, do których został zaprojektowany. Nie wolno modyfikować żadnych elementów produktu. Zdejmij bagażnik, jeśli nie jest używany.

5. Nie używaj bagażnika do przewozu większej liczby rowerów niż zalecana. Waga każdego roweru nie może przekraczać podanej w specyfikacji dla danego modelu bagażnika.

6. Pasuje do kul holowniczych IS 50 mm. Zawsze należy sprawdzić ograniczenie masy systemu holowniczego i nigdy go nie przeciążać.

7. Nie montować uchwytu rowerowego na przyczepach, kamperach lub samochodach kempingowych.

8. Ten bagażnik rowerowy nie jest przeznaczony do przewozu rowerów typu tandem ani rowerów leżących.

9. Nie należy przewozić rowerów z zamocowanymi fotelikami dziecięcymi, sakwami, osłonami kół, pełnymi osłonami roweru lub silnikami.

BEZPIECZNE I PRAWIDŁOWE UŻYTKOWANIE

1. Przed zamontowaniem bagażnika należy upewnić się, że powierzchnia kuli holowniczej jest całkowicie czysta.

2. Do mocowania rowerów do bagażnika należy zawsze używać taśmy zabezpieczającej.

3. Sprawdź, czy odległość od rury wydechowej do opon rowerowych jest bezpieczna dla rowerów lub pasów bagażnika. Ciepło spalin może uszkodzić rower lub uchwyty rowerowe.

4. Jeśli pojazd jest wyposażony w system automatycznego otwierania klapy tylnej, podczas korzystania z uchwytu rowerowego

(6)

dziecięce, pompkę itp.).

6. Największy/najcięższy rower należy zawsze ustawiać w pierwszej kolejności i najbliżej samochodu, a następnie ustawiać mniejsze rowery.

7. Użytkownik jest odpowiedzialny za okresowe sprawdzanie, czy wszystkie elementy mocujące, paski, pokrętła, piasty są dobrze dokręcone ze względów bezpieczeństwa.

8. Może być konieczne zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, aby chronić rowery i tylną klapę przed zarysowaniem.

9. Nie należy otwierać bramy z rowerami zamontowanymi na bagażniku.

10. Zamki zastosowane w tym bagażnikach nie zabezpieczają przed kradzieżą w 100%. Mają za zadanie zniechęcić do kradzieży, natomiast nie gwarantują bezpieczeństwa.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

1. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy tablica świetlna bagażnika jest sprawna.

2. Bagażnik rowerowy zwiększa długość pojazdu, a rowery mogą zwiększyć jego szerokość i wysokość. Należy o tym pamiętać przy przejeżdżaniu przez wąskie lub mało uczęszczane miejsca oraz przy cofaniu. Ładunki przekraczające podane wymiary muszą być mimo to zgodne z obowiązującymi przepisami i odpowiednio zamocowane.

3. Obciążenie bagażnika i rowerów ma wpływ na prowadzenie pojazdu. Nie przekraczać dozwolonej prędkości i nie jechać szybciej niż 120km/h (75 mph).

4. Powoli przejeżdżaj przez nierówności. Przestrzegaj ograniczenia prędkości i dostosuj prędkość do warunków na drodze.

5. Bezmyślna, szybka jazda w terenie nie jest zalecana i może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu, zaczepu haka, uchwytu rowerowego lub rowerów.

6. W przypadku najechania na wyboje lub dziury w drodze należy zatrzymać pojazd i sprawdzić rowery oraz bagażnik. W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości należy zdjąć

rowery i nie używać uchwytu rowerowego.

7. Zwróć uwagę na zachowanie bezpiecznego odstępu między rowerami a podłożem, zwłaszcza przy wjeżdżaniu na podjazd.

KONSERWACJA UCHWYTU ROWEROWEGO

1. Okresowo kontrolować produkt pod kątem oznak zużycia, korozji i zmęczenia.

2. Nie używaj uchwytu z uszkodzonymi częściami, skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany przed ponownym użyciem.

3. Zdejmij produkt przed wjazdem do automatycznej myjni samochodowej.

4. Aby utrzymać produkt w jak najlepszym stanie, zaleca się usunięcie go z samochodu, gdy nie jest używany. Należy pamiętać, że produkt ten nie został zaprojektowany tak, aby był

odporny na ekstremalne warunki pogodowe, zwłaszcza na powietrze nad morzem.

5. Nasmaruj śruby, aby uniknąć korozji.

Wygenerowano w sklepie: www.dobrehaki.pl

Obraz

Updating...

Powiązane tematy :