• Nie Znaleziono Wyników

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II"

Copied!
4
0
0

Pełen tekst

(1)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane

dyspozycja Temat

tygodniowy Z przyrodą za pan brat. Obserwujemy przyrodę.

Temat dnia Tangram i inne zabawy z figurami

geometrycznymi Tangram i inne zabawy z figurami

geometrycznymi Zagadnienia z

podstawy programowej

1.1a -uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji 1.1b – rozumie sens kodowania oraz dekodowania informacji; odczytuje proste rysunki, piktogramy, znaki informacyjne,

1.3a- tworzy wypowiedzi w formie ustnej i pisemnej : kilkuzdaniową wypowiedź, krótkie opowiadanie, krótki opis, list prywatny, życzenia, zaproszenia

1.4 b- rozumie umowne znaczenie rekwizytu i umie posłużyć się nim w odegranej scenie

3.1a – śpiewa proste melodie, piosenki z repertuaru dziecięcego;

wykonuje śpiewanki i rymowanki 3.1b – rozróżnia podstawowe elementy muzyki i znaki intonacji

(2)

muzycznej

5.4 współpracuje z innymi w zabawie, w nauce szkolnej i w sytuacjach życiowych; przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej oraz świecie dorosłych; wie jak należy zachować się w stosunku do dorosłych i rówieśników ; rozumie potrzebę utrzymania dobrych relacji z sąsiadami w miejscu zamieszkania;

jest chętny do pomocy, respektuje prawo innych do pracy i wypoczynku;

7.1 klasyfikuje obiekty i tworzy proste serie; dostrzega i kontynuuje regularność

7.16 – rozpoznaje i nazywa koła, prostokąty i trójkąty

Cele operacyjne -rozpoznaje i nazywa kształty tanów (figur, z których składa się tangram) - potrafi ułożyć opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej - zna pojęcie nuta i pięciolinia

-zna zasady zgodnej zabawy w grupie

-rozpoznaje i nazywa kształty tanów (figur, z których składa się tangram) - potrafi ułożyć opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej - zna położenie dźwięków na pięciolinii

-zna zasady zgodnej zabawy w grupie Pomoce

dydaktyczne przygotowany ze sztywnego papieru tangramu , historyjka obrazkowa „ Spacer z pieskim „ z wykorzystaniem

figur tangramu,, wstążka, zeszyt w

przygotowany ze sztywnego papieru tangramu ,

historyjka obrazkowa „ Spacer z pieskim „ z wykorzystaniem figur

(3)

kratkę, po 4 obrazki:

psów, kotów, świnek i owiec, nakrętki

tangramu wstążka, zeszyt w kratkę,

po 4 obrazki:

psów, kotów, świnek i owiec, nakrętki

Przebieg zajęć Temat : Nuta, pięciolinia.

Poznanie zasad zapisywania i odczytywania muzyki: nuta,

pięciolinia

Temat: „ Jak zgodnie bawić się w grupie”

Temat: Gry i zabawy matematyczne.

e. muzyczna

Wykonywanie śpiewanki Czy znasz magiczną liczbę siedem?, sł. i muz. U. Bissinger -Ćwierz.

e. społeczna Rozmowa na temat:

Zgodna współpraca w zabawie.

Tworzenie kodeksu zachowania „ Jak zgodnie bawić się w grupie”

e. matematyczna

Wyjaśnienie pojęcia tangram.

Przygotowanie tangramu i wycięcie jego elementów.

Gry i zabawy

matematyczne.( podręcznik Nasz Elementarz” str. 22-23)

Temat:Abecadło muzyczne- położenie dźwięków na pięciolinii.

Ćwiczenia w pisaniu na pięciolinii poznanych dźwięków.

Temat: „ Jak zgodnie bawić się w grupie”

Temat: Gry i zabawy matematyczne.

Układanie własnych kompozycji z figur geometrycznych.

(4)

Cytaty

Powiązane dokumenty

dydaktyczne Kartoniki ze znakami rzymskimi, nagranie piosenki „ Wesoły Nowy Roczek”. Kartoniki ze znakami rzymskimi, nagranie piosenki „ Wesoły Nowy

Uczniowie wcielają się w role rodziców i zachęcają swoje dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ilustrując swoimi gestami popularne dyscypliny

- zna słowa, które pasują do siebie ze względu na zgodność brzmienia, - poznaje rymy,.. - globalnie

wypowiedź na zadany temat - tworzy czasowniki w czasie teraźniejszym i przyszłym – zna zasady pisowni wyrazów z „ó” wymiennym - rozpoznaje utwór muzyczny jedno- i

1.1a -uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji 1.3a – tworzy wypowiedź w formie ustnej i pisemnej.. 1.3c- uczestniczy w rozmowach, także

Dzieci mają zawiązane oczy, tak aby nie widzieli, co się dzieje wokół nich. Pozostali uczniowie ustawiają się dookoła

Nauczyciel prosi uczniów, aby przypomnieli z poprzedniej lekcji zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.. Nauczyciel zapisuje te zasady na paskach papieru raz szarego

spróbowali określić własności figur, propozycje uczniów nauczyciel zapisuje w środku każdej figury, po wyczerpaniu pomysłów nauczyciel wybiera chętnego ucznia, który