(2)

230

Sprawozdania

XXV MISTRZOSTWA POLSKI ADWOKATÓW W TENISIE

W dniach 19–21 czerwca 2003 r. na kortach Klubu Sportowego „Arka” w Gdyni odbyły się XXV jubileuszowe Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie.

Organizatorem Mistrzostw była Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku.

Organizacja mistrzostw była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Naczelnej Rady Ad-wokackiej oraz licznych sponsorów, z firmą Prokom Software SA na czele.

Sędzią turnieju był zawodowy sędzia pan Remigiusz Romanowski.

W Mistrzostwach wzięło udział 65 adwokatów i aplikantów adwokackich reprezentują-cych 14 Okręgowych Izb Adwokackich.

Rozegrano turnieje w 7 kategoriach.

Puchar przechodni Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej zdobyła reprezentacja Okrę-gowej Izby Adwokackiej z Łodzi. II i III miejsce wywalczyły kolejno Izby Warszawska i Wro-cławska.

Mistrzynią Polski Turnieju Pań została pani mec. Beata Apelt-Ciupińska z Izby Warszaw-skiej. II i III miejsca zajęły reprezentantki Izby Gdańskiej panie mec. Izabela Kossakowska--Głuszczak oraz Małgorzata Derezińska.

Mistrzem Polski w kategorii open został apl. adw. Mateusz Szymański z Wrocławia, II miejsce zajął pan mec. Maciej Szermach z Wrocławia, a III miejsce pan mec. Przemysław Nowakowski.

Mistrzem Polski w kategorii 35–45 lat został pan mec. Cezary Witulich z Warszawy, II miejsce zajął pan mec. Andrzej Jemielita z Olsztyna, a III miejsce pan mec. Aleksander Kap-pes z Łodzi.

Mistrzem Polski w kategorii 45–55 lat został pan mec. Jerzy Wierchowicz z Zielonej Góry, II miejsce zajął pan mec. Janusz Kruczek z Gdańska, a III miejsce pan mec. Joachim Rassek z Katowic.

Mistrzem Polski w kategorii +55 lat został pan mec. Włodzimierz Woźniak z Łodzi, II miejsce zajął pan mec. Antoni Zakrzewski z Warszawy, a III miejsce pan mec. Marek Szczy-gielski z Płocka.

W grze podwójnej Mistrzami Polski zostali pan mec. Janusz Kruczek z Gdańska i apl. adw. Mateusz Szymański z Wrocławia. II miejsce zajęli pan mec. Janusz Lassota z Rzeszowa

(3)

231

oraz apl. adw. Łukasz Jura z Bielska-Białej. III miejsce wywalczyli panowie mecenasi Jerzy Wierchowicz z Zielonej Góry oraz Joachim Rassek z Katowic.

Mistrzami Turnieju Rodzinnego została rodzina Szczygielskich, II miejsce zajęła rodzina Pasierskich, a III miejsce rodzina Ciupińskich.

Zwycięzcą Turnieju Pocieszenia został apl. adw. Wojciech Krzysztoporski z Wrocławia. W Turnieju Dziecięcym zwycięstwo wywalczył Marek Adamski. II miejsce zajęła Joanna Wasilewska, a III miejsce Jakub Pasierski.

Oprócz sportowej rywalizacji XXV Mistrzostwom Adwokatów w Tenisie towarzyszyły liczne imprezy. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zamknięcia Turnieju odbył się bankiet.

Organizatorom pomimo zmiennej aury udało się zrealizować program zawodów. Nawet wsparcie tak wpływowych sponsorów nie zapewniło słonecznej i bezwietrznej pogody. Wiało jak przystało na Gdynię, słońce można było zobaczyć, ale nie za często, a niezbyt wysoka temperatura powodowała, iż tempo zawodów stale wzrastało. Tempo było szcze-gólnie imponujące w nocy i nad ranem podczas licznych imprez towarzyszących, ale za-wodnicy godnie i z fantazją potwierdzili swoje doskonałe przygotowanie kondycyjne do turnieju.

Organizatorzy dziękują za liczny udział w zawodach, sportową rywalizację, dobry humor i wspólną zabawę. Organizatorem kolejnych XXVI Mistrzostw Adwokatów w Tenisie będzie Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie.