• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz zajęć dydaktycznych

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz zajęć dydaktycznych"

Copied!
6
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz zajęć dydaktycznych 03.12.2020

Przygotowanie : Zespół nauczycieli przedszkola Grupa dzieci: łączona 4-6 latki

Temat: Odwiedził nas Mikołaj.

Cele ogólne i szczegółowe:

- rozwijanie mowy i myślenia,

-ćwiczenie umiejętności wypowiadania się, - rozwijanie sprawności manualnej,

- ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej,

- ćwiczenie orientacji przestrzennej (lewa, prawa strona), -rozwijanie kreatywności, pomysłowości dziecka,

- rozwijanie umiejętności klasyfikowania, - rozwijanie słuchu fonematycznego, - zintegrowanie się z innymi dziećmi.

- doskonalenie umiejętności podziału wyrazów na sylaby i na głoski.

Cele terapeutyczne:

- odwrócenie uwagi od choroby, - odreagowanie napięć emocjonalnych, - usprawnianie poprzez wykonywanie zadań.

Środki dydaktyczne:

-

karta pracy- cz. 2, s. 37- „Kolorowy start”,

- obrazki do rebusa fonetycznego- pomoce „Kolorowy start”,

- karta pracy -

ćwiczenia w książce, s. 35- „Kolorowy start”- 5 latek,

(2)

- karta pracy „Kolorowy start”- 5 latki s.38, - kredki.

Przebieg zajęć:

1. Zabawa - Ćwicz razem ze mną.

Dzieci, w staniu, poruszają kończynami według poleceń nauczyciela, np. stań na prawej nodze;

lewą ręką dotknij prawego ucha; prawą ręką zakryj prawe oko; tupnij trzy razy lewą nogą…

2. Ćwiczenia logorytmiczne.

Dzieci, w staniu, powtarzają tekst za nauczycielem i poruszają odpowiednio kończynami.

Prawa rączka, Prawa noga, lewa rączka, lewa noga, rączki dwie. nogi dwie.

Kiedy zbliżę Kiedy zbliżę je do siebie, je do siebie,

klaszczą, ile chcę. tupią, ile chcę.

3. Zabawy z Mikołajem.

 Rebus fonetyczny – Kto nas dzisiaj odwiedzi?

Dzieci dzielą na głoski nazwy obrazków umieszczonych na stole. Mówią głośno pierwsze głoski z ich nazw i je syntezują.

Obrazki: mak igła kot osa łapa aparat jama - (M) (i) (k) (o) (ł) (a) (j)

(3)

Karta pracy 1

 2. Zabawa Co dostanę od Mikołaja?

Dzieci podają nazwy prezentów, które chciałyby dostać od Mikołaja.

Dzielą te nazwy na sylaby, a te, które potrafią – na głoski.

 3. Zabawa z elementem dramy – Jak porusza się Mikołaj?

Dzieci pokazują, jak porusza się Mikołaj, gdy idzie z pełnym workiem, a jak, gdy ten worek

jest pusty, bo prezenty są rozdane.

(4)

Karta pracy 2

(5)

Karta pracy 3

(6)

Karta pracy 4

Cytaty

Powiązane dokumenty

(haalt uit zijn binnenzak een stuk papier en leest de tekst daarop monotoon voor, er staan immers geen punten of komma's in) Geachte redaksie ik grijp de pen om u te

*Abbreviations: BSMPM, B-spline material point method; CPDI, convected particle domain interpolation; DDMPM, dual domain material point method; DOF, degrees Of freedom; FEM,

This economic cost-benefit analysis will then be used to com- pare the impact of including the effect of hydrodynamic interactions of multiple flood defences on the economically

This paper considers the analysis of a thermoplastic composite stiffened panel, with emphasis on the buckling behaviour, damage propagation and final collapse.. The

These central beliefs about some important learning goals were not changed after the PLC, whereas teachers’ beliefs about the impor- tance of teaching the connection between

flow requires as an input the analytical solution of the inviscid wavemaking flow about the ship0 In other words tne wavemaking resistance has to be knowh analytically before

Od 22 do 24 października trwało First European Heritage Forum on „Heritage and Dia- logue” (Pierwsze Europejskie Forum Dziedzictwa „Dziedzictwo i Dia- log”).. Jest to

NEW POSITIONS OF DIDYMOSPHENIA GEMINATA IN ROPA AND BIAŁA TARNOWSKA RIVERS (SOUTHERN