Share "Aktualności. Opublikowano: poniedziałek, 06, maj :08 Odsłony: 12244"

Pełen tekst

(1)

Aktualności

Opublikowano: poniedziałek, 06, maj 2019 09:08 Odsłony: 12244

333 zawodników ukończyło rywalizację na trzech dystansach biegowych podczas 3. edycji Półmaratonu Starachowickiego organizowanego przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Zwycięstwa odnieśli Rafał Czarnecki (21 km), Sylwester Lepiarz (10 km) oraz Robert Miodoński (2 km).

Za nami kolejna edycja biegowej imprezy w Starachowicach. Już po raz trzeci miłośnicy biegania z naszego miasta, okolic, ale również wszelkich zakątków kraju mieli okazję do sprawdzenia swojej formy na trasie ulicznego biegu.

W tym roku uczestnicy biegu ruszyli na przygotowane trasy równo o godzinie 10-ej.

Kolorowy peleton biegaczy tworzyli uczestnicy trzech dystansów biegowych. Każdy z nich miał na sobie numer startowy z innym kolorem. Czerwony oznaczał

uczestnictwo w biegu na królewskim dystansie półmaratonu, czyli 21 km. Kolor żółty informował, że zawodnik chce się dziś sprawdzić na dystansie 10 kilometrów, a zielony pasek przy numerze startowym to informacja, że zawodnik zgłosił się do biegu na dystansie 2 kilometrów i już za kilka minut powróci na linię mety.

Biegacze ruszyli na swoje trasy w jednej grupie. Ci, którzy wybrali dystans 2

kilometrów „nawrót” wykonywali już na skrzyżowaniu Kopalnianej z Leśną. Pozostali musieli zgodnie z trasami dobiegać aż do Lipia.

Phoca PDF

(2)

Aktualności

Najlepsi na "dwójkę"

6 minut i 29 sekund to czas zmierzony na mecie Robertowi Miodońskiemu – najlepszemu w rywalizacji na dystansie 2 kilometrów. Tuż za nimi linię mety przekroczył Norbert Łojek. Trzeci był natomiast Kacper Zychowicz z KLKS Juventa Kobex. Jako szósta linię mety przekroczyła Weronika Wojnar. Lekkoatletka Juventy uzyskała czas 7 minut i 21 sekund wygrywając rywalizację wśród pań. Bieg „Dwójka bez barier” ukończyło 47 zawodników.

Phoca PDF

(3)

Aktualności

Bieg na 10 km

Kilkadziesiąt sekund po godzinie 10.30 na mecie biegu zameldował się triumfator rywalizacji na dystansie 10 kilometrów. Został nim w tym roku Sylwester Lepiarz.

Czas 32 minuty i 32 sekundy pozwolił mu na triumf na tym dystansie. Drugi był Przemysław Szymanowski ze stratą 23 sekund.

Phoca PDF

(4)

Aktualności

Trzecie miejsce zajął natomiast Marcin Wojtan. Reprezentant KLKS Juventa Kobex potwierdził tym samym wysoką i równą formę sportową prezentowaną w „długi weekend majowy”. W piątek Wojtan zajmował miejsca na podium podczas biegów w Radomiu oraz Końskich. W biegu ulicznym w Końskich triumfował wówczas

Szymanowski.

Phoca PDF

(5)

Aktualności

Najlepszą z pań na dystansie 10 kilometrów okazała się Maria Pytel. Uzyskała na mecie czas 39 minut i 32 sekundy.

Rywalizację na dystansie 10 kilometrów ukończyło 126 uczestników, a w tym gronie nie mogło zabraknąć poruszającego się na wózku inwalidzkim Krzysztofa Korpika, który w niedzielę zaliczył kolejną sportową imprezę. Na mecie odebrał z rąk

Prezydenta Miasta Marka Materka zasłużony medal.

Phoca PDF

(6)

Aktualności

Półmaraton dla Czarneckich

1 godzina 18 minut i 31 sekund to z kolei czas triumfatora rywalizacji na dystansie półmaratonu. Bieg wygrał Rafał Czarnecki. Drugi był Damian Kutera, a na

najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Roszkowski. Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci starachowickiej Juventy Kobex. Czwarty był Wojciech Jarosz (1.19.29), a piąte miejsce zajął Michał Wojton.

Phoca PDF

(7)

Aktualności

Najlepsza wśród pań okazała się Lidia Czarnecka, żona triumfatora rywalizacji męskiej.

Dystans 21 kilometrów ukończyło 160 biegaczy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników sportowej rywalizacji oraz organizatorów starachowickiej imprezy biegowej !