• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz zabaw matematycznych

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz zabaw matematycznych"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz zabaw matematycznych

Temat zajęd: ,,Segreguj i licz”

Grupa wiekowa: 5-6 latki Opracowała : Ewa Piekart

Cele ogólne: - Rozwijanie kompetencji matematycznych Cele szczegółowe:

- sortowanie przedmiotów - przeliczanie w zakresie 1-6

- nazywanie i rozróżnianie przedmiotów Pomoce:

- zabawa komputerowa online ,,Sortowanie” ze strony internetowej miastodzieci.pl

- zabawa z instrukcją słowną i obrazkową ,,Ukryte liczby”, do której potrzebne będą : pojemnik na jajka, drobne elementy zabawek w trzech kolorach ,zielonym , czerwonym i żółty (np. klocki lego, śrubki, guziki lub inne drobne elementy)

Przebieg:

Zabawa 1. ,,Sortowanie”- przy pomocy osoby dorosłej, kliknij na poniższy link i wrzud do koszyka przedmioty według podanej tam instrukcji. Wrzucając przedmioty nazywaj je głośno, powiedz co wrzucasz do koszyka?

https://miastodzieci.pl/gry/gra-dla-dzieci-sortowanie-2/ data dostępu 09-11-2020

Zabawa 2. ,,Ukryte liczby”- wraz z osobą dorosłą, do zabawy przygotuj zamykane pojemniki po dziesięciu jajkach, w każdej części pisakiem zapisujemy liczbę od 1 do 10-ciu.W oddzielnym pudełku przygotowujemy drobne elementy w trzech kolorach zielonym, żółtym i czerwonym (np. klocki lego, śrubki, guziki i lub inne drobne elementy jednokolorowe) .

Zadaniem dzieci jest ułożenie wg. poniższej instrukcji w odpowiednich otworach odpowiedniej liczby elementów:

- włóż do otworu z cyfrą 1- jeden czerwony element

(2)

- włóż do otworu z cyfrą 2- dwa zielone elementy - włóż do otworu z cyfrą 3- trzy żółte elementy - włóż do otworu z cyfrą 4- cztery czerwone elementy - włóż do otworu z cyfrą 5- pięd żółtych elementów - włóż do otworu z cyfrą 6- sześd zielonych elementów Wysyp wszystkie elementy z pojemnika i wkładaj ponownie:

- włóż do otworu z cyfrą 5 – cztery czerwone i jeden zielony element - włóż do otworu z cyfrą 4- dwa żółte i dwa czerwone elementy - włóż do otworu z cyfrą 2- jeden czerwony i jeden zielony elementy - włóż do otworu z cyfrą 1- jeden czerwony element

- włóż do otworu z cyfrą 6- 2 zielone i 2 żółte elementy Brawo, na pewno świetnie Ci poszło!

Cytaty

Powiązane dokumenty

Po prawej stronie podanej liczby zapisz liczbę dwukrotnie większą, a po lewej stronie podanej liczby zapisz liczbę dwukrotnie mniejszą.. Po prawej stronie liczby zapisz

Proszę wlej teraz pięć pełnych kubeczków wody do butelki i sprawdzić, czy się zgadza. Wody ma być tyle, ile pokazuje piąta kreska

Wypowiedzi dzieci-uzasadnienie, dlaczego obrazki zostały wybrane do kolekcji, obserwacja pracy dzieci - prawidłowe posegregowanie „towaru w sklepie”.. Przygotowanie zabawy

-wdrażanie dzieci do posługiwania się wyrażeniami (w konkretnych sytuacjach): na, pod ,za mną, przede mną, obok, do ,do przodu, w prawo , w lewo, z prawej strony, z lewej strony

Środki dydaktyczne: klocki w kształcie figur geometrycznych (klocki Dienesa), nieprzezroczysty worek, karta

Zadanie polega na zapoznaniu się z metodą Paris’a i rolą poszczególnych parametrów – ich wpływem na wynik końcowy. Uruchomić proces Multiresolution

• Pewnych wskazówek, „natchnienia” - jak można rozwiązać różne problemy związane ze składnią znajdziecie państwo również w skrypcie water.sml, który ma inny cel niż

• Możliwość wykonania danej operacji na określonych rastrach może być uzależniona od głębokości piksela, typu kodowania danych, (np. rastry typu „ze znakiem” nie