• Nie Znaleziono Wyników

Jak pisać życiorys czyli curriculum vitae?

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Jak pisać życiorys czyli curriculum vitae?"

Copied!
1
0
0

Pełen tekst

(1)

Jak pisać życiorys czyli curriculum vitae?

Konspekt lekcji języka polskiego dla klasy II gimnazjum

Cele:

Uczeń potrafi umiejętnie napisać życiorys (cv), ze świadomością jego modyfikacji w zależności od celu, dla którego go pisze. Umie posługiwać się komputerem, aby napisać i wydrukować tekst.

Lekcja języka polskiego odbywa się w pracowni komputerowej, każdy uczeń samodzielnie pracuje przy komputerze.

Przebieg lekcji

1. Nauczyciel wprowadza uczniów w temat lekcji, sprawdzając przy tym zadanie domowe, którego tematem stało się napisanie listu motywacyjnego. Uczniowie w oparciu o ogłoszenia rekrutacyjne napisali listy motywacyjne. Ogłoszenie brzmiało:

2. Następnie uczniowie

korzystając z Multimedialnej Encyklopedii Internetowej

(www.encyklopedia.pl) wyszukują znaczenie curriculum vitae.

Curriculum vitae (łacińskie - bieg życia), życiorys osoby starającej się o pracę. Rozróżnia się curriculum vitae chronologiczne i funkcjonalne.

3. Po wprowadzeniu uczniowie zapisują temat lekcji.

4. Nauczyciel wykorzystując rzutnik pisma, przedstawia wzór CV (wzór ten przygotował nauczyciel samodzielnie na folii):

WZÓR CV

1. W lewym górnym rogu w kolejnych wierszach wpisujemy; imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, adres zamieszkania.

2. W prawym górnym rogu; miejscowość, datę. Nie wpisujemy adresata dokumentu.

3. Następnie na środku piszemy wielkimi literami; CV.

Sp. z o.o. Suw

poszukuje do pracy sekretarkę– asystentkę Wymagania:

o znajomość obsługi komputera (Word, Excel),

o dobra znajomość języka angielskiego,

o umiejętność pracy w zespole,

o zdyscyplinowanie,

o schludny wygląd zewnętrzny i zamiłowanie do higieny.

W zamian oferujemy:

o pracę w młodym, dynamicznym zespole,

o możliwość podnoszenia kwalifikacji,

o motywujące zasady wynagradzania.

(2)

4. Niżej treść CV (od lewej strony)

Wykształcenie: lata nauki, w jakiej szkole.

Znajomość języków obcych: nazwa języka obcego i stopień jego znajomości (np. biegły w piśmie, zaawansowany, średnio zaawansowany, znajomość języka na poziomie podstawowym).

Dodatkowe umiejętności: np. umiejętność obsługi komputera, dorośli podają kategorię prawa jazdy.

Osiągnięcia: zwycięstwa w olimpiadach przedmiotowych i konkursach czy zawodach sportowych. Ewentualnie zdobyte nagrody.

Na dole, po prawej stronie; czytelny podpis.

5. Uczniowie uruchamiają komputery i rozpoczynają pracę w EDYTORZE TEKSTU np.

Microsoft Word.

2. Każdy uczeń w oparciu o wzór redaguje indywidualnie życiorys w związku z koniecznością podjęcia pracy:

Jan Nowak, Rzeszów Rzeszów 12.09.2000

ur.15.08.1987 r.

w Rzeszowie ul. Czarna 7 03-010 Rzeszów CV

Wykształcenie:

1994-2000 Szkoła Podstawowa nr 20 w Rzeszowie, 2000 - Gimnazjum Państwowe w Rzeszowie

Znajomość języków obcych:

1. język angielski biegły w mowie i piśmie

2. język niemiecki średnio zaawansowany

3. język hiszpański słabo Dodatkowe umiejętności:

Dobra obsługa komputera- Windows 2000 Osiągnięcia:

1995- 2000 pięciokrotny laureat Konkursu Recytatorskiego,

1999 udział w Olimpiadzie Przedmiotowej Matematyczno- Fizycznej

Jan Nowak 3. Wydrukowanie i ocena prac. Podsumowanie.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Автори не ставили за свою мету здійснити оцінку тих або інших теорій, поглядів, концепцій, підходів, а вбачали її – у наданні студентам,

1981 Dep. of Guidance and Educational Psychology, Carbondale  USA, uczestnictwo w polsko­amerykańskich badaniach nad 

paradygmatów, Diagnoza zaburzeń osobowości – MMPI,  Podstawowe umiejętności pomagania, Wprowadzenie do 

Przywództwo, Motywowanie w organizacjach, Diagnoza małych grup społecznych, Psychologiczne problemy doboru personalnego, Organizacja pracy z grupą, Ekonomizujące koncepcje

1994 asystent; Instytut Psychologii, UAM w Poznaniu 1995 adiunkt; Instytut Psychologii, UAM w Poznaniu 2000 adiunkt; Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w .

2000­2003  Główny wykonawca projekcie badawczym finansowanym z 

2002 doktorant; Wydział Nauk Społecznych, Instytut  Psychologii UAM; Opiekun naukowy – Waldemar 

Izabella Bartol Nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, socjoterapeutka, doradca metodyczny w pilskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pasjonatka