PLAN PRACY na rok szkolny 2018/2019 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku

Protected

Academic year: 2022

Share "PLAN PRACY na rok szkolny 2018/2019 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku"

Copied!
5

(1)

PLAN PRACY

na rok szkolny 2018/2019 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku Organizacja roku szkolnego 2018/19

Terminy:

Początek roku szkolnego – 03.09.2018r.

Zimowa przerwa świąteczna – 24 grudnia 2018r. – 01 stycznia 2019 r.

Ferie zimowe - 21 stycznia – 3 lutego 2019 r.

Wiosenna przerwa świąteczna – 18.04 – 23.04. 2019r.

Dni wolne od zajęć – 2 listopada 2018 r. /piątek/ – 1 dzień

10,11,12 kwietnia 2019 r. – egzamin gimnazjalny 15,16,17 kwietnia 2019r. – egzamin ósmoklasisty 2 maja 2019r. /czwartek/– 1 dzień

Koniec zajęć - 21 czerwca 2019 r.

Efektywnej nauki – 33 tygodnie

Realizacja podstawy programowej – 32 tygodnie

ZADANIA SPOSOBY REALIZACJI TERMINY OSOBY

ODPOWIEDZIAL NE

UW AGI 1.Sprawdziany

szkolne – egzamin gimnazjalny, ósmoklasisty diagnoza kl.I i VII

- analiza wyników

egzaminu gimnazjalnego -

- Edukacyjna Wartość Dodana

Do 5.X.18r.

Do 5.X.18r.

Liderzy zespołów przedmiotowych M. Skindzier - powołanie zespołów

egzaminacyjnych

Do 15.02.19r. Dyrektor - weryfikacja list uczniów

klas III

Listopad 2018r.

Dyrektor, sekretarz szkoły,

wychowawcy - Rozpoznanie możliwości

uczniów klas pierwszych i siódmych. / pomoc

psychologiczno pedagogiczna/

Test diagnostyczny z języka angielskiego w kl. VII

20.09.2018r.

10.09.2018r.

Liderzy zespołów.

Nauczyciele języka angielskiego, wychowawcy klas

- próbne egzaminy 13– 15 02.2019r.

Dyrektor, zespoły przedmiotowe - egzamin gimnazjalny: 10,11,12

kwietnia

Dyrektor, z-ca dyrektora

(2)

- egzamin ósmoklasisty 15,16,17 - badanie kompetencji

uczniów klas VII

14.05.2019r.

Klasy VII – matematyka jęz. polski

Liderzy zespołów przedmiotowych

2. Ocenianie - wystawianie

przewidywanych ocen

Do 6.05.19r.

- powiadamianie rodziców o przypuszczalnej ocenie ucznia

8.05.2019r.

- wystawienie ocen

śródrocznych i rocznych Do 07.01.19r.

Do 4.06.19r.

(3)

3. Posiedzenia rady

pedagogicznej

- informacyjna

- szkoleniowe

12.09.18r.

Plan nadzoru pedagogiczneg o.

17.10.2018r.

EWD, Analiza wyników egzaminu gim.

diagnoza uczniów klas 0, I i VII

Tematyka ustalona z MODN /termin?

1. Kształcenie u uczniów kompetencji kluczowych 2. Bezpieczne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Dyrektor

Liderzy zespołów przed., Mariusz Skindzier

wychowawcy klas/

zbiorowy raport liderzy grup/

Dyrektor

- klasyfikacyjne 9.01.19r.

12.06.19r.

Dyrektor - podsumowujące 06.02.19r.

19.06.19r.

4. Konkursy przedmiotowe/

zawody sportowe

- eliminacje szkolne Zgodnie z harmonograme m K.O. ,SZS oraz planem pracy zespołów przedmiotowyc h

5. Awans zawodowy nauczycieli – rozpoczynają

- kontraktowy Marcin Wasilewski Natalia Frankowska

2018/19

- n-l mianowany 2018/19

(4)

staż - na nauczyciela dyplomowanego ---

2018/19

kończą staż

n-l mianowany Marta Jurczyk n-l dyplomowany

Olga Raszkiewicz Kontrym Karolina Torebko

2018/19

6. Uroczystości i imprezy szkolne

- ślubowanie i pasowanie uczniów klas I

- Dzień Edukacji Narodowej -

- Dzień Niepodległości - Wigilia

- 3 Maja

- Święto Przyjaźni

- Festyn rodzinny

- Zakończenie roku szkol.

03.09.18r.

12.10.18r.

9.11.18r.

21.12.18r.

30.04.2019r.

31.05.2019

07.06.2018 r.

21.06.19r.

Małgorzata Skibicka/Mulewski Labuda/Mulewski

Marciszewska/Mulewski/

Straszyńska/Mulewski

Harasiuk

Frąckiewicz, Torebko, Jurczyk, Pieńkowska, Moroz, Samiło, Rogowska

Kojak, Czubacka, Frankowska, Wasilewski, Górska, Straszyńska, Mulewski

Mulewski zespół muzyczny

(5)

7.Bezpieczeńst wo i właściwe warunki nauki

Analiza efektów pracy wychowawczej – raport za rok

2017/18

- Techniczny przegląd - szkoły

- Dostosowanie mebli szkolnych, sal lekcyjnych dla uczniów klas I-III - Zakup pomocy

naukowych

- instalowanie szafek uczniowskich

sierpień 2018

27.08.18r.

cały rok

Z-ca dyrektora K. Zawistowska

Dyrektor.

Kierownik gospodarczy

8.Ocena pracy nauczyciela

Do ustalenia na radzie wrześniowej

cały rok Dyrektor Z-ca dyrektora 9. Zebrania z

rodzicami

- Informacyjne

10.09.18r. – wybór rady rodziców 16.01.19r.

8.05.19r.

Dyrektor

 Nauczyciel na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, dostosowuje wymagania edukacyjne z chemii do

różnorodnością – ponieważ oceniamy wiedzę i umiejętności uczniów oraz ich pracę, zachęcamy nauczycieli do stosowania różnorodnych ocen: z odpowiedzi

Sprawdzian Nauczyciele języków obcych, dyrekcja szkoły 13 września 2018 Posiedzenie Rady Pedagogicznej Zebranie Dyrekcja szkoły wrzesień 2018 Sprawdzian wiadomości

nauczyciele cały rok Organizacja uroczystości, imprez kulturalnych, artystycznych oraz wycieczek. Dyrektor

Zapoznawanie uczniów z dokumentami szkolnymi – Statutem, Programem Wychowawczo- Profilaktycznym, Koncepcją Pracy Szkoły, Programem Rozwoju Szkoły, opiniowanie dokumentów

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego został opracowany z uwzględnieniem zagadnień zawartych w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym oraz w Koncepcji Pracy Szkoły.. Do

 integracja społeczności szkolnej, aktywi- zowanie uczniów, rozwijanie świadomości prozdrowotnej, wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji, wyzwalanie. inicjatyw

Promować wartości, których nośnikami są symbole narodowe i szkolne poprzez zorganizowanie obchodów ważnych rocznic oraz wydarzeń wg ustalonego harmonogramu (załącznik nr