• Nie Znaleziono Wyników

KONSPEKT LEKCJITEMAT 5: Ratowniczy sprzęt mechaniczny PROWADZĄCY:CEL:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "KONSPEKT LEKCJITEMAT 5: Ratowniczy sprzęt mechaniczny PROWADZĄCY:CEL:"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

KONSPEKT LEKCJI TEMAT 5: Ratowniczy sprzęt mechaniczny

PROWADZĄCY:

CEL: W wyniku realizacji tematu ratownik OSP powinien:

- umieć wymienić rodzaje pił i ich podstawowe podzespoły, - znać budowę pił łańcuchowych i tarczowych,

- umieć przygotować każdą piłę do eksploatacji

- znać techniki ścinania obalania i okrzesywania drzew, - znać techniki pracy piłą tarczową,

- znać zasady konserwacji pił.

CZAS: 3 x 45 min

MIEJSCE: sala wykładowa METODA: wykład

POMOCE DYDAKTYCZNE: rzutnik multimedialny + prezentacja tematu PowerPoint egzemplarze omawianych piły

ZAGADNIENIA DO REALIZACJI:

1. Rodzaj pił.

2. Budowa pił łańcuchowej.

3. Budowa i dobór łańcucha do piły.

4. Przygotowanie do pracy piły łańcuchowej.

5. Techniki ścinania obalania i okrzesywania drzew.

6. Konserwacja.

7. Budowa piły tarczowej.

8. Rodzaje i dobór tarczy tnącej.

9. Przygotowanie piły tarczowej do pracy.

10. Techniki pracy piłą tarczową.

11. Konserwacja.

(2)

Część lekcji

Zagadnienia Czas Uwagi

I. Część wstępna:

meldunek, sprawdzenie obecności 3 min

II. Przedstawienie tematu i celu zajęć 2 min III. Część zasadnicza

1. Podział pił

2. Budowa piły łańcuchowej

3. Budowa i dobór łańcucha do piły

4. Przygotowanie do pracy piły łańcuchowej 5. Techniki ścinania obalania i okrzesywania

drzew

6. Konserwacja.

7. Budowa piły tarczowej

8. Rodzaje i dobór tarczy tnącej.

9. Przygotowanie piły tarczowej do pracy.

10. Techniki pracy piłą tarczową, 11. Konserwacja.

5 min 10 min 15 min 10 min 25 min 5 min 5 min 10 min 10 min 20 min 10 min

IV. Część końcowa: podsumowanie, odpowiedzi na pytania 5 min

Cytaty

Powiązane dokumenty

Zobaczcie filmik można zacząć oglądać od czasu 4.47 link: https://youtu.be/ODLGnvTGVxg. Wykonajcie

b) promień przechodzący przez ognisko – po przejściu przez soczewkę biegnie równolegle do osi optycznej c) promień przechodzący przez środek soczewki – po przejściu

Obserwacja: Światło białe przechodząc przez pryzmat załamuje się dwukrotnie na wejściu do pryzmatu i wyjściu.. Obserwujemy również rozszczepienie światła na

 Jeżeli promień przechodzi z ośrodka, w którym szybkość światła jest większa, do ośrodka, w którym jest ona mniejsza, to kąt załamania jest mniejszy od kąta padania.

a) promień, który biegnie równolegle do zwierciadła po odbiciu od niego przechodzi przez ognisko ( F) b) promień, który biegnie do wierzchołka zwierciadła po odbiciu

[r]

Anthony Aveni Rozmowy z planetami Zysk i s-ka, Poznań 2000.. śycie

Mogłoby się wydawać, że dostęp do własnych przekonań jest czymś bezpośrednim (Parrott 2012), że jeśli o czymś myślimy, to wiemy, o czym, a jeśli żywimy jakieś