• Nie Znaleziono Wyników

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI PIECIOLETNICH TEMAT

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2021

Share "SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI PIECIOLETNICH TEMAT"

Copied!
1
0
0

Pełen tekst

(1)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI PIECIOLETNICH

TEMAT: „Wiejskie podwórko”

CEL OGÓLNY: zapoznanie ze zwierzętami hodowanymi na wsi (krowa, kura, świnia, koza, owca).

CELE SZCZEGÓŁOWE:

-dziecko rozpoznaje i wymienia nazwy niektórych zwierząt hodowlanych,

-rozpoznaje, nazywa i powtarza charakterystyczne odgłosy wydawane przez zwierzęta z wiejskiego podwórka,

-wymienia korzyści, które czerpie człowiek z hodowli zwierząt, -w odpowiednie miejsce przyczepia ogon krowie na ilustracji . METODY PRACY:

-słowna -czynna -oglądowa FORMY PRACY:

-zbiorowa - grupowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Ilustracje zwierząt hodowanych na wsi, płyta CD z odgłosami zwierząt, produkty ( lub ilustracje) pochodzenia zwierzęcego: mleko krowie i kozie, ser owczy, kozi, krowi, jajka, wędlina, sweter, rękawiczki lub skarpetki z wełny, odtwarzacz CD, chusta do zasłaniania oczu, ilustracja krowy bez ogona, sylweta ogonka krowy, magnes.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. Powitanie piosenką „Kaczor Donald farmę miał”

2. Wprowadzenie w temat- na prośbę nauczyciela dzieci wymieniają znane im zwierzęta hodowlane

3. Szukanie wspólnych cech zwierząt hodowlanych na podstawie ilustracji. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania:

-Jakie odgłosy wydają zwierzęta?

-Ile nóg ma zwierzątko?

-Jakiego koloru jest sierść zwierzęcia?

-Które zwierzę ma rogi?

-Co jedzą zwierzęta?

-Co daje…(krowa, kura itp.)

4. Oglądanie, nazywanie, smakowanie produktów pochodzenia zwierzęcego, rozpoznawanie z czego zostały wykonane, dopasowywanie do zwierzęcia na ilustracji

(2)

5. Rozpoznawanie głosów zwierząt wiejskich

6. Doczepianie sylwety krowiego ogonka w odpowiednie miejsce przez dziecko z zasłoniętymi oczami, prowadzone i instruowane przez kolegę

7. Podsumowanie zajęcia- sformułowanie tezy: człowiek dba o zwierzęta, a zwierzęta hodowlane dostarczają człowiekowi pokarmu i odzieży.

8. Nauka śmiesznej rymowanki ewaluacyjnej;

Nauczyciel pyta: „Jak było?” Dzieci odpowiadają: „ kaczo!”

„Jak było? Byczo!

Jak był? Kaczo, byczo i indyczo!”

Nagrodzenie aktywności dzieci brawami .

Opracowanie: mgr Justyna Wacewicz mgr Urszula Połowianiuk.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Podstawa programowa: Punkt (3.9) [uczeń] wymienia cechy umożliwiające zaklasyfikowanie organizmu do parzydełkowców, płazińców, nicieni, pierścienic, stawonogów

Ropucha ukrywa się wśród martwych liści w Amacayacu – Parku Narodowym Kolumbii... • Niektóre bezbronne gatunki podszywają się

 Pomoce dydaktyczne: filmik edukacyjny, ilustracja wiejskiego podwórka, rysunki zwierząt, ilustracje lub przedmioty (jajko, mleko, pióro, włóczka, pasek, wędlina),

odległości jest pluszak. 2) Nauczyciel przygotowuje obrazek ze zwierzętami, takimi jak:indyk, kaczka, krowa, kura, kogut, koń, gęś. Gdy prezentuje obrazek, zakrywa je kartką, tak

Zarówno w działaniach na rzecz, jak i przeciwko paleniu papierosów, znaczącą rolę odegrały ogłoszenia i plakaty reklamowe – wykorzystywano je w równej mierze do promowania

Rodzic pokazuje dziecku ilustracje zwierząt hodowanych na wsi (kura, owca, krowa), a następnie prosi dziecko, by znalazło ilustracje z produktami, które

Pomnik Horacego Benedykta de Saussure’a w

Praktyka w Inspekcji Weterynaryjnej 80 godz. Tematyka zajęć Celem kształcenia jest przygotowanie studentów do pracy w charakterze państwowego lub prywatnego lekarza