Dom.pl Projekty domów z praktyczną kuchnią ze spiżarnią. Gdzie znajduje się spiżarnia w dobrym projekcie?

Pełen tekst

(1)

Projekty domów z praktyczną kuchnią ze spiżarnią. Gdzie znajduje się spiżarnia w dobrym projekcie?

Mimo że kuchnia w domu jednorodzinnym jest zwykle

pomieszczeniem większym i bardziej ergonomicznym niż ta zaplanowana w mieszkaniu w bloku, nie zawsze daje możliwość gromadzenia zapasów żywności czy przechowywania

przetworów. Nawet jeśli nie zabraknie nam miejsca na

dodatkowe, pojemne szafki kuchenne, ze względu na wysoką temperaturę w niej panującą nie jest to wskazane. Dlatego

dobre projekty domów często przewidują dodatkowe miejsce do przechowywania żywności. Funkcjonalna i praktyczna spiżarnia wymaga jednak także odpowiedniego usytuowania.

Spiżarnia nie musi być duża, aby była funkcjonalna. W przeciwieństwie do garderoby, nie potrzebuje miejsca na komunikację.

Wystarczą półki we wnęce, które przesłonięte są drzwiami przesuwnymi czy harmonijkowymi i które znajdują się w kuchni, by przenoszenie produktów nie wymagało spacerów po całym domu.

Spiżarnia to pomieszczenie, w którym nie powinno się prowadzić instalacji grzewczej. Nie powinna być ogrzewana, ale bezwzględnie należy zaplanować wentylację: powietrze w spiżarni powinno być wymieniane, by nie zwiększał się poziom wilgoci, sprzyjający powstawaniu pleśni czy grzybów.

(2)
(3)

Spiżarnia nie musi być duża, aby była funkcjonalna.

Gdzie znajduje się spiżarnia w funkcjonalnym projekcie domu?

Spiżarnia, jako pomieszczenie nie przeznaczone na stały pobyt ludzi, może być usytuowana na najgorszej stronie naszego domu, czyli na północy. Tam też funkcjonalne projekty domów, stawiające na energooszczędność, sytuują inne pomieszczenia, jak garaż, który stanowi dodatkową barierę termiczną, chroniąc wnętrza przed wiatrem i chłodem oraz kuchnia, która ze względu na wykonywane w niej prace: gotowanie, zmywanie, jest i tak najcieplejszym pomieszczeniem w naszym domu, nie potrzebuje więc dogrzewania południowego słońca.

Właśnie na drodze między garażem a kuchnią powinna znajdować się spiżarnia. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które docenić można wnosząc chociażby zakupy do domu.

Świetne rozwiązanie na ergonomiczną i praktyczną aranżację wnętrza zaplanowano w projekcie domu HP Master A. To komfortowy dom z poddaszem użytkowym i funkcjonalnym podziałem wnętrza na strefę dzienną i nocną. Parter to przede wszystkim rodzinna przestrzeń z reprezentacyjnym salonem z kominkiem i wyjściem na taras. Sąsiaduje z nim wygodna kuchnia w kształcie litery L, którą oddzielić można od części wypoczynkowej modną wyspą. Z kuchni przejść można do spiżarni - dodatkowe pomieszczenie gospodarcze świetnie sprawdza się w domu przeznaczonym dla kilkuosobowej rodziny. Co istotne, spiżarnia z drugiej strony znajduje się przy garażu. Domownicy korzystający z samochodu łatwo przedostaną się do kuchni, większe zakupy pozostawiając właśnie w spiżarce.

(4)

Parter ze spiżarnią w projekcie domu HP Master A

Parter w projekcie HP Master A to wygodna rodzinna przestrzeń, prywatne pokoje zaplanowane są na użytkowym poddaszu.

Taki układ nie tylko jest funkcjonalny i praktyczny, ale także daje domownikom poczucie intymności i prywatność w strefie nocnej oraz możliwość rodzinnego spędzania czasu na świetnie zaplanowanym parterze, otwartym na ogród.

(5)

Projekt domu HP Master A

(6)

Projekt domu HP Master A

(7)

Zobacz także:

Jak zaplanować kotłownię w domu? Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe

Już podczas wyboru projektu domu warto zdecydować, w jaki sposób chcemy ogrzewać dom. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy potrzebne będzie osobne pomieszczenie na kocioł grzewczy. Kotłownia w projekcie jest niezbędna przy planowanym ogrzewaniu domu paliwem stałym.

Pomieszczenie to musi spełniać wymogi

obowiązujących przepisów, a także zapewniać

mieszkańcom bezpieczeństwo oraz łatwą i czystą obsługę urządzenia. Jak więc zaplanować kotłownię w domu jednorodzinnym?

Komfort na wąskiej działce: projekty domów na wąską działkę z garażem

Usytuowanie garażu wolno stojącego na wąskiej działce wymaga zachowania odpowiednich odległości, zarówno od granicy działki, jak i budynku mieszkalnego.

Na to rozwiązanie rzadko więc decydują się posiadacze wąskich terenów pod

zabudowę. Ale i garaż w bryle budynku czasem utrudnia komfortowe

zagospodarowanie działki.

Nasze projekty domów na wąską działkę pozwalają jednak znaleźć idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością a wygodą mieszkańców.

(8)
(9)
(10)

gotowych projektów znaleźć można także komfortowe parterówki. Zobacz 5 popularnych projektów domów parterowych, które usytuować można na wąskiej działce.

(11)

Obraz

Updating...

Cytaty

Updating...

Powiązane tematy :