• Nie Znaleziono Wyników

45–60 minut Ciało – czyli z czego się składam. Wprowadzenie słownictwa związanego z częściami ciała Scenariusz lekcji:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "45–60 minut Ciało – czyli z czego się składam. Wprowadzenie słownictwa związanego z częściami ciała Scenariusz lekcji:"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

Klasa 1 | Część 4

Język angielski

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

C Z Ł O W I E K - N A J L E P S Z A I N W E S T Y C J A

Scenariusz lekcji:

Ciało – czyli z czego się składam. Wprowadzenie słownictwa związanego z częściami ciała

Czas zajęć:

45–60 minut

Cele ogólne:

• rozwijanie słownictwa w języku angielskim

• nabywanie umiejętności rozumienia i wymawiania słów angielskich

• motywowanie do uczenia się języka angielskiego

• rozwijanie umiejętności słuchania i zapamiętywania

Cele operacyjne:

Uczeń w zakresie:

• edukacji polonistycznej: słucha wypowiedzi nauczyciela, korzysta ze zdobytych informacji, potrafi wyrazić co lubi jeść, a czego nie, pisze wyrazy po śladzie

• edukacji matematycznej: rozumie liczebniki wyrażane po angielsku od 1 do 10

• edukacji muzycznej: śpiewa piosenkę, pokazuje w ruchu części ciała

• edukacji plastycznej: rysuje według instrukcji, starannie koloruje

• edukacji przyrodniczej: poznaje najważniejsze części ciała człowieka

• języka angielskiego: nazywa części ciała, wskazuje na nie (ze słuchu), śpiewa piosenkę, tworzy pro- jekt o częściach ciała człowieka posługując się obrazkiem z ulubionym bohaterem bajkowym, po- trafi odpowiadać całym zdaniem na zadane pytania

Metody nauczania:

Rozmowa kierowana, opisywanie ilustracji, praca projektowa, śpiewanie piosenki, pisanie po śladzie, metoda TPR (reagowania całym ciałem).

Formy organizacji zajęć:

Praca zbiorowa i indywidualna jednolita, praca partnerska.

(2)

Klasa 1 | Część 4

Język angielski

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

C Z Ł O W I E K - N A J L E P S Z A I N W E S T Y C J A

Środki dydaktyczne:

Karty obrazkowe, karty pracy z nazwami części ciała człowieka, ilustracje przedstawiające ulubionych bohaterów bajek, CD z tekstem piosenki dostarczone przez nauczyciela.

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie.

Rozpoczęcie zajęć od rozmowy z uczniami w języku ojczystym. Czy potraficie nazwać części na- szego ciała? Uczniowie wskazują na poszczególne elementy ciała i nazywają je. Uczniowie słuchają nazw poszczególnych części ciała po angielsku.

2. Uczniowie słuchają, powtarzają i pokazują odpowiednie części ciała.

3. Nauczyciel śpiewa popularną piosenkę: HEAD SHOULDERS KNEES AND TOES. Może to także być nagranie z dostępnych na rynku publikacji. Uczniowie starają się śpiewać wraz z całą grupą, pokazują części ciała, o których jest mowa w piosence. Po kilkukrotnym zaśpiewaniu mogą części ciała pokazywać u kolegi.

4. Uczniowie rysują stworka według instrukcji. Nauczyciel wprowadza przykładowe zdanie i tłu- maczy je np.: Api has got two heads – Api ma dwie głowy. Api has got one big nose. Api has got a small body.

Dzieci rysują obrazek, a następnie porównują efekt swojej pracy z oryginalnym rysunkiem stwor- ka. Dzieci porównują też swoje rysunki z rysunkami kolegów.

5. Na zakończenie: Dzieci naklejają na kartkach papieru przyniesione obrazki przedstawiające ulu- bioną postać bajkową. Następnie naklejają na postać karteczki ze słowami określającymi odpo- wiednie części ciała. W pracy binarnej kontrolują poprawność naklejonych podpisów.

6. Zadanie domowe: Uczniowie piszą wyrazy po śladzie, np. A HEAD/A NOSE/SHOULDERS/A LEG.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Nie zapomnij o rozgrzaniu wszystkich częściach ciała: głowy, ramion, rąk, barków, brzucha, pleców, bioder, nóg, stawów skokowych (15 minut)1. Skoki na

Uczniowie w parach analizują obrazki związane z tekstem dostarczonym przez nauczyciela, okre- ślają czynności, jakie na wakacjach będzie wykonywać bohater czytanki?. Uczniowie

1.3 dokonuje pomiarów wysokości i masy ciała oraz z pomocą nauczyciela interpretuje ich wyniki.. Adresat: Uczniowie klasy V Czas trwania:

Projekt finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoG.

Praca z autentycznym materiałem –anglojęzyczną wersją bajki o Kopciuszku (ćwiczenie sprawności słuchania i czytania).. Uczniowie oglądają film i rozumieją jego treść

Nauczyciel odtwarza nagranie piosenki, prosząc, aby uczniowie skoncentrowali się na ogólnej wymowie utworu wysłuchanej piosenki oraz zadaje pytania dotyczące?. głównej myśli

Równanie (11.18) ilustruje fakt, że choć wszystkie punkty ciała sztywnego mają taką samą prędkość kątową ω, to punkty o większej odległości r od osi obrotu mają

– wałek ‘przyrodzenie męskie’ (SzwEstr, ŻmpLudWa) – wałek w znaczeniu podstawowym to ‘przedmiot walcowatego kształtu, przeznaczony na przy- kład do nawijania lub