8. Zysk (strata) z działalności gospodarczej -310 2 596 -263 830

10. Zysk (strata) brutto -310 2 596 -263 830

13. Zysk (strata) netto -266 2 045 -228 642

Wybrane pozycje rachunku przepływów pienięŜnych

WYBRANE POZYCJE

RACHUNKU PRZEPŁYWÓW PIENIĘśNYCH (w tys. zł)

1. Amortyzacja 1 090 3 266 1 006 3 090

2. Przepływy pienięŜne netto z działalności operacyjnej -7 493 -2 625 -2 677 5 631

3. Przepływy pienięŜne netto z działalności inwestycyjnej -1 484 -1 759 -4 852 -17 053

4. Przepływy pienięŜne netto z działalności finansowej -1 553 -1 307 1 451 6 358

5. Przepływy pienięŜne netto, razem -9 440 -2 425 -5 072 -1 974

Pozycje pozabilansowe

POZYCJE POZABILANSOWE (w tys. zł)

1. NaleŜności warunkowe

1.1. od jednostek powiązanych (z tytułu) 1.1.1. otrzymanych gwarancji i poręczeń

2. Zobowiązania warunkowe 5 000 5 000 5 000 5 000

2.1 na rzecz jednostek powiązanych (z tytułu) 5 000 5 000 5 000 5 000

2.1.1. udzielonych gwarancji i poręczeń 5 000 5 000 5 000 5 000

2.2. na rzecz pozostałych jednostek (z tytułu) 2.2.1. udzielonych gwarancji i poręczeń 3. Inne (z tytułu)

"KOMENTARZ"

Zgodnie z § 41ust. 5 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 01/O/06 Rady Nadzorczej MTS-CeTO Spółka Akcyjna z dnia 03 stycznia 2006 r. - Regulamin obrotu (z późn. zm.)

Grupa kapitałowa objęta konsolidacją

Podmiot dominujący: Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. (działalność: produkcja i dystrybucja energii cieplnej i produkcja energii elektrycznej)

Podmiot zaleŜny: Zakład Energetyki Cieplnej Sp.z o.o. w Skwierzynie (działalność: produkcja i dystrybucja energii cieplnej)

Skonsolidowane sprawozdanie Grupy Kapitałowej zostało sporządzone zgodnie z MSR i zawiera dane za okres trzeciego kwartału 2008 roku oraz okresu porównywalnego tj. trzeciego kwartału 2007 roku, a w przypadku bilansu dodatkowo za kwartały bezpośrednio poprzedzające kwartały objęte raportem.

Wszystkie dane zawarte w raporcie podano w tysiącach złotych.

Spółka w okresie trzeciego kwartału 2008 roku stosowała zasady rachunkowości szczegółowo opisane w skonsolidowanym raporcie rocznym za 2007 rok.

(4)

Pozostałe informacje

1. Opis istotnych dokonań lub niepowodzeń.

W okresie objętym raportem w obszarze działalności gospodarczej Grupy Kapitałowej nie odnotowano istotnych dokonań lub niepowodzeń, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na prowadzoną działalność gospodarczą.

2. Czynniki i zdarzenia mające wpływ na wynik osiągnięty za kwartał objęty raportem.

W okresie III kwartałów 2008 r. Grupa Kapitałowa osiągnęła przychody ze sprzedaŜy w wysokości 24 533 tys.zł, wynik netto na poziomie 2 045 tys.zł. Zysk Grupy obniŜył się w stosunku do poprzedniego kwartału o 266 tys.zł ., w stosunku do roku 2007 zysk Grupy zwiększył się o 1 403 tys. zł.

Produkcja w branŜy ciepłowniczej ma charakter sezonowy. Przychody i zyski ze sprzedaŜy generowane są głównie w I i IV kwartale, tj. sezonie grzewczym. Wyniki ze sprzedaŜy generowane w okresie II i III kwartału są zawsze ujemne, poniewaŜ po sezonie grzewczym maleje do minimum zapotrzebowanie na ciepło. Straty osiągnięte w tym okresie na działalności operacyjnej mają charakter planowy.

Zwiększenie przychodów ze sprzedaŜy i zysku jest spowodowane głównie zwiększeniem przychodów z tytułu sprzedaŜy energii elektrycznej , w związku z zakończeniem budowy bloku ORC.

Spółka OZC S.A. w III kwartale utworzyła rezerwę na naleŜności w kwocie 18 tys.zł, a rozwiązała na 2 tys.zł., rozwiązano równieŜ rezerwę na świadczenia pracownicze na kwotę 79 tys. zł

3. Zdarzenia, które wystąpiły po dniu, na który sporządzono kwartalne dane finansowe, nie ujęte w tych danych, a mogące mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki Grupy Kapitałowej.

Po dniu, na który sporządzono kwartalne dane finansowe nie nastąpiły wydarzenia mogące mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki Grupy Kapitałowej

4. Stanowisko Zarządu dotyczące wcześniej publikowanych prognoz wyników na 2008 rok, w kontekście wyników zaprezentowanych w niniejszym raporcie.

Grupa Kapitałowa nie publikowała prognoz wyników finansowych na 2008 rok.

5. Akcjonariusze posiadający bezpośrednio co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

- 51,00 - 49,00

6. Akcje będące w posiadaniu osób zarządzających i nadzorujących.

W okresie, którego dotyczy raport kwartalny nie nastąpiły zmiany w stanie posiadania akcji przez osoby zarządzające i nadzorujące Emitenta.

Członkowie Rady Nadzorczej oraz Zarządu na dzień 30.09.2008 nie posiadają Ŝadnych akcji OZC SA.

7. Postępowania toczące się przed sądem, organem właściwym dla postępowań arbitraŜowych lub organem administracji publicznej.

W okresie objętym raportem nie wszczęto postępowań przed sądem, organem arbitraŜowym lub organem administracji publicznej, dotyczących zobowiązań lub wierzytelności, których wartość w skali Grupy Kapitałowej stanowi co najmniej 10% kapitałów własnych.

8. Informacje o transakcjach zawartych w kwartale objętym raportem, z podmiotami powiązanymi, których równowartość przekracza 500.000 EUR.

W okresie objętym raportem, nie wystąpiły w ramach Grupy Kapitałowej transakcje zawierane z podmiotami powiązanymi, których równowartość przekracza 500.000 EUR.

(5)

9. Informacje dotyczące udzielenia poręczeń, gwarancji, kredytu lub poŜyczki w kwartale objętym raportem, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

W okresie objętym raportem nie udzielono w ramach Grupy Kapitałowej poręczeń, gwarancji, kredytów lub poŜyczek, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

10. Informacje o emisjach obligacji, zaciągniętych kredytach i poŜyczkach, w kwartale objętym raportem, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

W okresie objętym raportem w ramach Grupy Kapitałowej nie wyemitowano obligacji ani teŜ nie zaciągnięto kredytów i poŜyczek, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

11. Informacje o emisji obligacji zamiennych na akcje.

W okresie objętym raportem w ramach Grupy Kapitałowej nie wyemitowano obligacji zamiennych na akcje.

12. Informacje o emisji obligacji z prawem pierwszeństwa.

W okresie objętym raportem w ramach Grupy Kapitałowej nie wyemitowano obligacji z prawem pierwszeństwa.

13. Czynniki, które będą miały wpływ na osiągnięcie wyniku w następnym kwartale.

- sezonowość sprzedaŜy ciepła

- wprowadzenie 10.10.2008 nowej taryfy dla ciepła dla Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego S.A., zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją OPO-4210-46(5)/2008/203/X/AgS

14. Inne informacje istotne dla oceny sytuacji kadrowej, majątkowej, finansowej oraz wyniku finansowego i ich zmian.

W III kwartale nie wystąpiły w Grupie inne, niŜ opisane wyŜej zdarzenia, które byłyby istotne dla oceny moŜliwości realizacji zobowiązań.

(w tys. zł)

III kwartały narastająco okres od 01.01.2007 do 30.09.2007 1. Przychody netto ze sprzedaŜy produktów, towarów i materiałów, w

tym: 4 228 22 991 3 260 18 240

1.1. Przychody netto ze sprzedaŜy produktów 4 215 22 272 3 022 17 641

2. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów, w tym: 4 551 19 996 3 544 17 200

11. Podatek dochodowy -67 465 -59 139

12. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)

13. Zysk (strata) netto -282 1 984 -253 592

(7)

1. Amortyzacja 1 000 3 006 923 2 838

2. Przepływy pienięŜne netto z działalności operacyjnej -7 553 -2 525 -2 646 5 765 3. Przepływy pienięŜne netto z działalności inwestycyjnej -1 477 -1 752 -4 817 -17 012 4. Przepływy pienięŜne netto z działalności finansowej -1 547 -1 239 1 454 6 402

5. Przepływy pienięŜne netto, razem -9 577 -2 510 -5 086 -2 007

3. Inne (z tytułu)

"KOMENTARZ"

Zasady przyjęte przy sporządzaniu raportu

Sprawozdanie jednostkowe Emitenta zostało sporządzone zgodnie z MSR, przekazywane informacje zawierają dane za okres trzeciego kwartału 2008 roku oraz okresu porównywalnego tj. trzeciego kwartału 2007 roku a w przypadku bilansu dodatkowo za kwartały bezpośrednio poprzedzające kwartały objęte raportem. Wszystkie dane zawarte w raporcie podano w tysiącach złotych.

Spółka w okresie trzeciego kwartału 2008 roku stosowała zasady rachunkowości szczegółowo opisane w raporcie rocznym za 2007 rok.

1. Opis istotnych dokonań lub niepowodzeń Emitenta.

W okresie objętym raportem w obszarze działalności gospodarczej Spółki nie odnotowano istotnych dokonań lub niepowodzeń, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na prowadzoną działalność gospodarczą.

(8)

W okresie III kwartałów 2008 r. Spółka OZC S.A. osiągnęła przychody ze sprzedaŜy w wysokości 22.991 tys.zł, wynik netto na poziomie 1 984 tys.zł. Zysk Grupy obniŜył się w stosunku do poprzedniego kwartału o 282 tys.zł., w stosunku do roku 2007 zysk Grupy zwiększył się o 1.392 tys. zł.

Zwiększenie przychodów ze sprzedaŜy i zysku jest spowodowane głównie zwiększeniem przychodów z tytułu sprzedaŜy energii elektrycznej, w związku z zakończeniem budowy bloku ORC.

3. Zdarzenia, które wystąpiły po dniu, na który sporządzono kwartalne dane finansowe, nie ujęte w tych danych, a mogące mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki Spółki.

Po dniu, na który sporządzono kwartalne dane finansowe nie nastąpiły wydarzenia mogące mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki Spółki

Emitent nie publikował prognoz wyników finansowych na 2008 rok.

W okresie, którego dotyczy raport kwartalny nie nastąpiły zmiany w stanie posiadania akcji przez akcjonariuszy, posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Na dzień 30.09.2008 do akcjonariuszy tych naleŜą:

- HOLDIKOM S.A. - 51,0% udziału w kapitale akcyjnym i tyle samo głosów na WZA (620.924 szt. akcji) - E.ON Sverige Aktiebolag - Szwecja - 48,61% udziału w kapitale akcyjnym i tyle samo głosów na

WZA (591.843 szt. akcji)

6. Akcje Emitenta będące w posiadaniu osób zarządzających i nadzorujących.

W okresie objętym raportem wobec Emitenta nie wszczęto postępowań przed sądem, organem arbitraŜowym ani teŜ organem administracji publicznej dotyczących zobowiązań lub wierzytelności, których wartość stanowi co najmniej 10% kapitałów własnych.

W okresie objętym raportem Emitent oraz jednostka od niego zaleŜna nie zawarł transakcji z podmiotami powiązanymi, których równowartość przekracza 500.000 EUR.

9. Informacje dotyczące udzielenia przez Emitenta lub jednostkę od niego zaleŜną poręczeń, gwarancji, kredytu lub poŜyczki w kwartale objętym raportem, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

W okresie objętym raportem Emitent oraz jednostka od niego zaleŜna nie udzielił poręczeń, gwarancji, kredytów lub poŜyczek, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

10. Informacje o emisjach obligacji przez Emitenta, zaciągniętych kredytach i poŜyczkach, w kwartale objętym raportem, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

W okresie objętym raportem Emitent nie emitował obligacji ani teŜ nie zaciągał kredytów i poŜyczek, których wartość stanowi co najmniej 20% kapitałów własnych.

(9)

11. Informacje o emisji obligacji zamiennych na akcje przez Emitenta.

W okresie objętym raportem Emitent nie emitował obligacji zamiennych na akcje.

12. Informacje o emisji obligacji z prawem pierwszeństwa przez Emitenta.

W okresie objętym raportem Emitent nie emitował obligacji z prawem pierwszeństwa.

- wprowadzenie 10.10.2008 nowej taryfy dla ciepła, zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki decyzją OPO-4210-46(5)/2008/203/X/AgS

W III kwartale nie wystąpiły w Spółce inne, niŜ opisane wyŜej zdarzenia, które byłyby istotne dla oceny moŜliwości realizacji zobowiązań.

Podpisy Członków Zarządu i osoby, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych