• Nie Znaleziono Wyników

Po Wielkiej Grze. W tym numerze Kleksa przedstawiamy ściągę z Eliksirów!

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Po Wielkiej Grze. W tym numerze Kleksa przedstawiamy ściągę z Eliksirów!"

Copied!
19
0
0

Pełen tekst

(1)

pie

(2)

Spis tresci:

Wydarzenia z WH ... 4

Ściąga ... 4

Felieton ... 5

Ankieta WH... 6

Ankieta ŚM ... 8

Ogłoszenia drobne. ... 10

Plotki ... 11

Ciekawostki ... 11

Kocim Okiem ... 12

Baran ... 13

Kleks bez Tajemnic ... 16

Przepis ... 18

Konkurs ... 19

(3)

Z związku z różnicami zdań na tyle poważnymi, iż uniemożliwiającymi dalszą współpracę z przykrością informuję o opuszczeniu grona redaktorów profesora Kota, któremu z tego miejsca życzę samych sukcesów oraz dziękuję za dotychczasową współpracę.

Redaktor naczelna, Arianne Weden

(4)

Po Wielkiej Grze

Jedną z wakacyjnych atrakcji miała być, organizowana ponownie w naszej szkole, Wielka Gra. Niestety, kilka dni temu na stronie ukazała się informacja o odwołaniu turnieju ze względu na małe zainteresowanie. O ocenę zaistniałej sytuacji zapytaliśmy jednego z organizatorów - Rafaela Wedena: "Odwołanie Wielkiej Gry było tak samo łatwą, jak i trudną decyzją. Krzysiek miał bardzo fajny pomysł na całą Wielką Grę i tak naprawdę mieliśmy już przygotowany cały plan aż do końca tego turnieju. Niestety, po zobaczeniu ilości prac pisemnych, które do nas dotarły w ilości zerowej, stwierdziliśmy, że nie ma się co dłużej męczyć, a tym bardziej nie ma co zaprzątać głowy nauczycielom, którzy nam w tym pomagali. Odzew w tym roku nie był zbyt duży, na praktykę wręcz musieliśmy wołać, a osób zgłosiło się prawie 50% mniej niż rok temu. Myślę, że po prostu teraz rok wakacyjny w WH trwa kompletnie inaczej niż to miało miejsce w roku ubiegłym. Nie ma punktów, nie ma drużyn, nie ma rywalizacji." Jest nam bardzo przykro z powodu niepowodzenia przedsięwzięcia. Liczymy jednak, że pokażecie swoją aktywność podczas kursów czy Wakacyjnej Ligi Pojedynków. Mamy również nadzieję, że Wielka Gra wkrótce ponownie zagości w murach WH.

W tym numerze „Kleksa” przedstawiamy ściągę z Eliksirów!

Podział ze względu na pochodzenie:

a) nieorganiczne (np.: kamień księżycowy, kamień saargo, woda)

b) organiczne roślinne (np.: mandragora, czosnek, dziurawiec zwyczajny, dyptam)

c) organiczne zwierzęce (np.: dżdżownica, krew nietoperza, muchy siatkoskrzydłe, skórka boomslanga) Podział ze względu na właściwości:

a) lecznicze (działają pozytywnie na człowieka, oraz inne istoty żywe) b) trujące (działają negatywnie na człowieka, oraz inne istoty żywe) c) wspomagające (potęgują działanie)

d) neutralne (mają na celu wzbogacenie smaku lub aromatu) e) zagęszczające (mają na celu zmienienie konsystencji eliksiru) Podział ze względu na moc:

a) silne b) średnie c) słabe

(5)

Rozmyslania o wakacjach

Lato już w pełni! A to oznacza, że większość ludzi w Świecie Magii ma wakacje, które pożytkują w różnoraki sposób — na wyjazdy, wypady ze znajomymi, albo… siedzenie przed komputerem. Dla tej ostatniej grupy przygotowano liczne atrakcje w placówkach oświatowych Świata Magii.

Zarówno Wirtualny Hogwart, jak i Akademia Magii Ramesville proponują odmienne od tradycyjnych kursy na różnorakie tematy, wzorem niegdysiejszych lat i zim z upadającym dzisiaj Uniwersytetem Nauk Magicznych. W Winsfordzie z kolei trwa wakacyjny rok szkolny, zaś Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa zapowiedział „Wakacje z UMICem”. Każda szkoła ma inne sposoby na przetrwanie lata.

Ja zaś się zastanawiam, dlaczego od lat tradycją staje się organizowanie w wakacje czegokolwiek innego niż tradycyjny rok szkolny. To latem ludzie mają najwięcej czasu i najbardziej się nudzą. W ciągu realnego roku szkolnego przecież mamy i prace domowe do zrobienia, i sporo nauki, i spotkania towarzyskie. W wakacje tylko ten ostatni element może nam przeszkodzić w no-lifieniu przed komputerem.

To w wakacje najwięcej z nas ma motywację i czas, aby uczyć się w wirtualnej szkole magii.

A teraz, nawet jeśli szkoła organizuje jakiś rok szkolny, to zazwyczaj jest on na specjalnych prawach — świadectwo uzyskane podczas niego nie liczy się jako świadectwo zdania do następnej klasy, czasami nie ma rywalizacji między domami, czasami są zupełnie inne warunki zaliczania kursów. Wszystko zależy od szkoły.

Wprawdzie w wakacje jest sporo wyjazdów, nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, jednak układanie planu co tydzień nie powinno być aż tak dużym problemem.

Kiedyś słyszałam też, bodaj od Ann Riddley, ciekawą propozycję — aby lekcje w wakacje odbywały się rano albo przed południem, bo zazwyczaj wtedy ludzie najbardziej się nudzą.

Już wieczorem znajdują sobie jakieś towarzystwo, albo coś do zrobienia, wychodzą na imprezy bądź do rodziny. No, różnie to bywa.

W każdym razie, tegoroczna oferta kursów wakacyjnych jest super, ale może warto w przyszłym roku zastanowić się nad czymś rewolucyjnym?

(6)

Ankieta WH:

8%

50%

42%

Czy bierzesz udział w wydarzeniach, które dzieją się w innych szkołach?

Tak, często.

Tak, czasami.

Nie.

79%

21%

Czy zarejestrowałeś nick na chatśm?

Tak.

Nie.

(7)

25%

4%

13%

58%

Czy podobał Ci się I etap Wielkiej Gry?

Tak.

Nie.

Ani tak, ani nie.

Nie brałem udziału.

20%

13%

67%

Które zadanie (praktyczne czy teoretyczne) I poziomu Wielkiej Gry bardziej Ci się spodobało?

Praktyczne.

Teoretyczne.

Nie mam zdania.

(8)

Ankieta SM:

4%

96%

Czy brałeś udział w Wielkiej Grze w ubiegłe wakacje?

Tak.

Nie.

29%

54%

17%

Czy brałeś udział w jakichś międzyszkolnych wydarzeniach w tegoroczne wakacje?

Tak, w kilku.

Tak, w jednym/dwóch.

Nie.

(9)

63%

0%

37%

Czy podobał Ci się Tydzień Założycieli organizowany przez AMS?

Tak.

Nie.

Nie mam zdania./Nie brałem udziału.

83%

17%

Czy w Twojej szkole są organizowane wakacyjne turnieje?

Tak.

Nie.

(10)

38%

29%

33%

Wolisz organizowane przez szkoły atrakcje wakacyjne czy normalny rok szkolny?

Normalny rok szkolny.

Wakacyjne atrakcje.

Nie mam zdania.

67%

33%

Czy uważasz, że olimpiady w czasie wakacji są dobrym pomysłem?

Tak.

Nie.

Szukam męża i rodziny.

~ Janet Kowalska

Szukam pracy jako nauczyciel Mugoloznawstwa. Zapłacę krocie.

~ Alan Moonstone

Szukam osoby, która byłaby chętna na wspólną wyprawę do zakazanego lasu!

~ Kasper White

Poszukuję przystojnego bruneta, który dnia 19 lipca 2015 r. przechadzał się po pubie "Czarownica".

~ Sol Scarlet

(11)

Jedna z Gryfonek, Janet Kowalska, doskonale wie, jak uniknąć etykietki szarej myszki!

Według wiarygodnego źródła informacji, wielbicielka programu "Project Runway"

postanowiła pokazać światu, jak bardzo jest utalentowana! Jak twierdzą jej koledzy z dormitorium, dziergała dla nich szaliczki oraz sweterki jeszcze w poprzednim roku szkolnym. W wakacje zaś postanowiła spełnić swoje najskrytsze marzenie, udając się w tym celu do jednej z najbardziej znanych stacji telewizyjnych. Tam, jak nam wiadomo, prowadzone są zawzięte dyskusje na temat powstania jej pierwszego autorskiego programu.

I choć życzymy jej powodzenia, nasze umysły wciąż zaprząta jedno zasadnicze pytanie - czy Janet zdecyduje się rzucić szkołę, by zająć miejsce w sercach mugoli i przekazać im swoją tajemną wiedzę? Pora ustawić się w kolejce po autografy, póki istnieje jeszcze ku temu szansa...

Chyba nie musimy udowadniać, jak bardzo przerwa wakacyjna sprzyja poznawaniu nowych ludzi, a także pielęgnowaniu nawiązanych już wcześniej znajomości. Okazuje się jednak, że niektórzy ludzie skrywają przed nami sekrety. Do grona niezwykle tajemniczych, ostatnimi czasy dziwnie się zachowujących osób właśnie dołączyła świeżo co upieczona nauczycielka Wróżbiarstwa, Naija Kamalasundari! Jeden z uczniów, który udał się ostatnio na Pokątną w celu kupienia niezbędnych podręczników, miał okazję zobaczyć ją spacerującą w pięknej, blond peruce. Idący obok niej mężczyzna czule obejmował ją w pasie. I jeśli wydaje Wam się to zupełnie normalne, kilka dni temu przyjaciółka Naiji, Arianne Weden, zobaczyła ją w towarzystwie kolejnego (!), bliżej nieznanego czytelnikom "Kleksa"

czarodzieja. Tym razem ubrana w zwiewną sukienkę i krótką, kruczoczarną perukę chichotała do ucha towarzysza i najwyraźniej świetnie się bawiła. Nawet jeśli pani profesor zdecydowała się na nowy związek, dlaczego podczas randek kryje swoje prawdziwe oblicze?

Zrzędliwe starsze panie to jeden z tych typów ludzi, którym szybko udaje sie "podpaść"

reszcie społeczeństwa. Jedną z nich była Jane Wright, staruszka wielokrotnie uprzykrzała życie swoim sąsiadom. Na nieszczęście starszej pani jednym z nich był całkiem

(12)

utalentowany czarodziej, w dodatku całkiem nerwowy. Pewnego dnia wpadł na genialny pomył zasadzenia staruszce wierzby bijącej. Jane była wielka fanką zieleni i z entuzjazmem przyjęła propozycję posadzenia drzewka. Kilka dni później pobita staruszka trafiła do szpitala. Po miesiącu starsza pani postanowiła wyprowadzić się, a sąsiedzi odzyskali spokój.

Stowarzyszenie WESZ stworzone przez Hermionę Granger w trakcie jej nauki w Hogwarcie nie przyniosło wielkiego rezultatu. Kilka lat później niemiecki pracownik Ministerstwa Magii próbował wprowadzić w życie ustawę, zakładająca wynagrodzenie dla skrzatów domowych. O dziwo, udało mu się to! Skrzaty domowe w Niemczech otrzymują 10 galeonów miesięcznie, a ich właściciele nie mogą stosować wobec nich przemocy fizycznej.

Na świecie istnieją ludzie zajmujący się "kolekcjonowaniem" różnych gatunków zwierząt.

Jeden z nich – 34-letni Thomas Black postanowił założyć kolekcję magicznych stworzeń. Do kompletu okazów brakowało mu tylko dementora, którego po kilku latach poszukiwań nareszcie znalazł. Uradowany ustawił pojemnik ze zwierzęciem w magazynie, razem z innymi okazami. Rano znalazł wszystkie stworzenia zachowujące się, jakby żyły w innym świecie, były jakieś nieobecne. Okazało się, że dementor wyssał całe szczęście z istot, a w skrajnych przypadkach wyssał im nawet dusze. Nie polecamy prowadzić takich eksperymentów na własną rękę.

Rok szkolny podsumowany, świadectwa rozdane, prace komisji egzaminacyjnych (nawet tych poprawkowych) zakończone... Czas na wakacyjny odpoczynek po 3 latach nauki. W tym czasie niektórzy nauczyciele organizują oryginalne kursy, ale nie zapominają o urlopach. Egipt, Turcja, Hiszpania to popularne kierunki wakacyjnych podróży. Gdzie spędzają urlopy pracownicy Wirtualnego Hogwartu?

Na uwagę zasługują wczasy Tanii McCarthy. Szkolna graficzka zdecydowała się odciąć od rodziny i pracy. Chciała wypocząć w cichym i spokojnym miejscu - dlatego wybrała Mediolan. Na szkolnym korytarzu można usłyszeć plotkę, że spotkała tam znanego projektanta mody, który uczynił ją swoją muzą. Efektów tej współpracy jeszcze nie widać, ale istnieją niepodważalne dowody, że pani McCarthy podbija rynek modelingu. Jej zdjęcie pojawia się w katalogu kolekcji Karoliny Moranis "Jesień/Zima 2015 na wesoło".

(13)

Nietypowy sposób na relaks wybrały Panie Dyrektor. Dzięki kupionemu w ofercie last minute pakiecie zwiedzania najlepiej zarządzanych placówek w Polsce Alexandra Martell oraz Dominique Cathville obejrzą m.in. Fabrykę Mebli Kuchennych w Myszkowie i Oczyszczalnię Ścieków "Leopard" w Kocierzynie Małej. Zdaniem mojego informatora nie jest to wyłącznie wyjazd rozrywkowy - członkinie Dyrekcji chcą przyjrzeć się najciekawszym rozwiązaniom organizacyjnym i wprowadzić je do Wirtualnego Hogwartu.

Wśród nietuzinkowych urlopów należy wyróżnić także ten Arianne Weden. Kierowana chęcią rozwoju osobistego redaktor naczelna wybrała udział w kursie "Zarządzanie od podstaw" skierowanym do młodych ludzi pragnących poznać tajniki kierowania instytucjami kulturalnymi. Ucierpiała na tym jej córka, Lonelli Weden, która była zmuszona zwiedzać Peru samotnie - ojciec, Rafael Weden, nie dopełnił w terminie formalności

dotyczących pozwolenia na zagraniczny wyjazd.

Niektórzy jednak nie odpoczywają. Prof. Martin McCarthy, prof. Jasper McCarthy oraz prof.

Lilith Findabair przygotowują się do swojego występu

na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji. Jak wskazują moje źródła, tekst piosenki został ukończony, a muzyka skomponowana. Artyści pracują wciąż nad układem choreograficznym. Martin McCarthy opowiada swoim fanom: "Choreografia występu pozwala spersonifikować emocje, które tkwią w danym utworze muzycznym. Sprawia, że muzyka się urzeczywistnia. Dzięki odpowiednim gestom i ruchom można wysłać określoną wiadomość do odbiorców, widzów." Możemy mieć pewność, że - zgodnie z przyjętym założeniem odwoływania się do najbardziej udanych polskich prezentacji - występ

nauczyciela Zaklęć nie będzie miał żadnych granic.

Z pewnością wiele innych wakacyjnych wojaży warto wymienić. Odpoczynek na Rodos prof. Eyona, warsztaty nurkowania w Australii prof. Iseki czy biwak nad jeziorem Bajkał prof. Fyeda należą do tej grupy. Nieważne, gdzie spędza się wakacje, ważne, żeby nabrać sił do pracy.

Baran (21.03 – 19.04)

Słońce ma pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie. W końcu odetchniesz pełną piersią i zauważysz zmiany w swojej kondycji. Pojawią

(14)

się komplikacje w sferze uczuć. Ktoś będzie chciał wykorzystać Twoje oddanie! Merkury ostrzega przed podejrzanymi inwestycjami. Możesz stracić sporo galeonów!

Byk (20.04 – 20.05)

Wakacje, wakacjami, ale czas zadbać o zdrowie. Imprezowy styl życia zaowocuje dodatkowymi kilogramami! Jeśli masz wrażenie, że dajesz z siebie

wszystko, a Twoja kariera stoi w miejscu, teraz jest czas na to, aby wykazać się przed Dyrekcją! Pracuj jeszcze ciężej, a sukces murowany!

Bliźnięta (21.05 – 20.06)

Wenus zwiastuje ogromne zmiany w sferze finansów. Pojawi się propozycja, która będzie wymagała niewielkiej inwestycji, ale ryzyko Ci się

opłaci! W galeonowym ferworze możesz przegapić szansę na miłość.

Rozejrzyj się, bo ktoś kogo uważasz za przyjaciela, robi wszystko, żeby zdobyć Twoje uczucia!

Rak (21.06 – 22.07)

Bliska osoba zrobi Ci turystyczną niespodziankę! Czeka Cię niesamowity czas spędzony na jednej z rajskich wysp. Cała wycieczka zakończy się dla Ciebie niespodziewaną deklaracją!

Uważaj na nieżyczliwych, którzy robią wszystko, żeby przejąć Twoje stanowisko.

Lew (23.07 – 22.08)

Wybierasz się na wymarzone wakacje i jesteś w doskonałej formie! Uważaj jednak na to, co jesz podczas urlopu. Możesz nabawić się regionalnych niestrawności! Podczas spaceru na plaży zgubisz cenny przedmiot, który

odnajdzie osoba pisana Ci w gwiazdach. Miej oczy otwarte.

Panna (23.08 – 22.09)

Jesteś o krok od wakacyjnej depresji. To nie będzie dla Ciebie łatwy czas, jednak dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół już w pod koniec miesiąca

osiągniesz wewnętrzną harmonię! Skup się na tym, co sprawia Ci przyjemność. Mars wesprze Cię swoją energią i pomoże osiągnąć coś, na

czym od dawna Ci zależy.

(15)

Waga (23.09 – 22.10)

Zrób plan spraw, które nie mogą czekać, nie narzekaj i uporaj się z nimi, a potem wybierz się na wakacje. Kwinkunks Słońca sprawi, że będziesz

bardziej zmęczony, a ludzkie błędy będą cię bardziej niż zwykle denerwować. Ktoś może stać się ofiarą twojego samopoczucia, unikaj

więc krytykowania co bardziej delikatnych znajomych.

Skorpion (23.10 – 21.11)

W tym miesiącu możesz narzekać, chociaż zwykle wcale tego nie robisz.

Przeszkadzać ci będzie a to pogoda, a to ciśnienie, a to dieta. To znak, że czas odpocząć! Zadbaj o swoją wygodę i nie zgadzaj się na wakacje w miejscu,

którego wcale nie lubisz.

Strzelec (22.11 – 21.12)

Wakacje sprzyjają zabawie i miłości. Wykorzystaj przypływ energii, wybierz się za zakupy lub do fryzjera i powitaj urlop w dobrej formie. W najbliższym czasie opozycja Wenus sprawi, że popatrzysz na świat przez różowe okulary.

Będziesz się podobać, a to poprawi ci humor.

Koziorożec (22.12 – 19.01)

W sprawach rodzinnych okażesz się teraz zasadniczy i nieprzejednany.

Zażądasz, aby każdy robił coś pożytecznego i będziesz oczekiwać natychmiastowych efektów. Nie denerwuj się teraz na innych domowników,

kiedy przyprowadzać będą do domu wielu swoich przyjaciół i kolegów.

Wodnik (20.01 – 18.02)

Kwadratura Słońca sprawi, że bardzo poważnie podchodzić będziesz do wszystkich spraw i propozycji, jakie napotkasz na swojej drodze w najbliższym czasie. Nie dasz się zwieść pięknym

słówkom i pustym obietnicom. Wszystko sam sprawdzisz, ocenisz, a nawet skrytykujesz.

(16)

Ryby (19.02 – 20.03)

To dobry czas, aby uporać się z trudnymi i ważnymi sprawami. Twoje odpowiedzialne podejście przyciągnie do ciebie innych ludzi, nie zdziw się więc, jeśli na wakacjach zostaniesz nieformalnym przewodnikiem wycieczek i

organizatorem najbardziej udanych imprez.

Kleks: Od jak dawna przebywasz w Świecie Magii? Co podoba Ci się w nim najbardziej?

Matheos Eyon: W Świecie Magii pojawiłem się na początku września 2014 roku i w zasadzie był to czysty przypadek. Na pewno najważniejsza jest atmosfera. Nie myślałem, że tak bardzo zżyje się z tą społecznością. Ciekawe też jest połączenie prowadzenia szkoły z wykorzystaniem czatu. Wszystko to tworzy absolutnie wyjątkową całość.

Kleks: Co Twoim zdaniem wyróżnia Wirtualny Hogwart na tle innych szkół?

Matheos Eyon: Szczerze mówiąc, nie mam porównania, bo nie interesują mnie inne szkoły.

Jedno jest pewne takich ludzi, jak w WH nie ma nigdzie indziej! WH jest the best! Moim zdaniem to właśnie klimat tutaj panujący jest zdecydowanym wyróżnikiem. Bardzo podoba mi się również ilość organizowanych różnego rodzaju wydarzeń dodatkowych, tzn. oprócz standardowych zajęć.

Kleks: Która posada spośród tych dostępnych w Wirtualnym Hogwarcie jest według Ciebie najciekawsza? Dlaczego?

Matheos Eyon: Zdecydowanie więcej doświadczenia mam w roli ucznia. Co do bycia nauczycielem to do tej pory przeprowadziłem dopiero dwie jednostki lekcyjne w ramach Kursów Wakacyjnych. Myślę, że każda z tych ról jest ciekawa, a realizacja się w niej zależy już indywidualnie od osoby. Najważniejsze jest jednak to, że obydwa stanowiska wzajemnie się uzupełniają. Przecież bez uczniów nie byłoby nauczycieli a bez nauczycieli nie byłoby uczniów. Zdecydowanie dobrze jest zaliczyć najpierw rolę ucznia, aby potem stać się nauczycielem. Dzięki temu można się doskonale zorientować na czym polega bycie częścią tej społeczności w pełni. Jedno jest pewne. Każdy znajdzie tutaj odpowiednie miejsca dla siebie.

Kleks: Z jakimi problemami najczęściej spotykasz się w społeczności, jaką jest Świat Magii?

Matheos Eyon: Hmm... Myślę, że pierwszym takim "problemem" może być wejście w tą społeczność i stawianie w niej pierwszych kroków. Znalezienie swojego miejsca i zaklimatyzowanie się. Nie tyle problemem ale sporą przeciwnością może być pozbycie się części swojej anonimowości. Nie od początku chcemy dzielić się informacjami ze swojego

(17)

życia prywatnego z innymi osobami. Ale z czasem i tak granice w pewnym sensie gdzieś tam się zaciera. I oczywiście różnego rodzaju kłótnie i przepychanki ale ile osób, tyle. Jednak co by się nie działo ta społeczność na pewno się umacnia.

Kleks: Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą, że przebywasz w takiej społeczności? Jeśli tak - co o tym sądzą?

Matheos Eyon: Rodzina wie o tym, że jestem członkiem tej społeczności. Natomiast wśród znajomych nikt nie ma o niej pojęcia. Najbliżsi wiedzą, że WH jest dla mnie odskocznią od życia codziennego i daje mi możliwość oderwania się od problemów dnia codziennego.

Kleks: Jak myślisz, z którą postacią z HP się utożsamiasz? Jakie cechy Was łączą?

Matheos Eyon: Biorąc pod uwagę moje wyniki w nauce, gdy byłem jeszcze uczniem większość zapewne powiedziałaby, że blisko mi do Hermiony. Czyli małego kujonka.

Jednak w kwestii ucznia nie wzorowałem się na żadnej postaci. Natomiast co do bycia nauczycielem to zdecydowanie chciałbym połączyć dwie postacie. Z jednej strony surową i wymagająca McGonagall a z drugiej przyjacielskiego prof. Lupina. Chciałbym być nauczycielem, który będzie dobrym pedagogiem i przekaźnikiem wiedzy, ale też kolegą z którym można pogadać i pożartować.

Kleks: Czy Twoje zamiłowanie do HP ogranicza się wyłącznie do Świata Magii czy rozwijasz to zainteresowanie w jakiś inny sposób?

Matheos Eyon: Brak nowych, oficjalnych powieści czy filmów staram się rekompensować przez czytanie fanowskich opowiadań. Często przeglądam pottermore oraz potterwikia.

Staram się poznawać świat HP na nowo. I nieustająco czekam na wiadomość w której dowiem że Rowling postanowiła napisać nową powieść osadzoną w uniwersum HP. Może się doczekam zanim się zestarzeje <śmiech>.

Kleks: Czy interesujesz się czymś oprócz HP? Co robisz na co dzień?

Matheos Eyon: Na co dzień pracuje i użeram się z ludźmi... Po 8 godzinach takiej rozrywki potrzebuje odskoczni w postaci WH. Poza tym nałogowo czytam (i kupuję) książki oraz oglądam seriale. Poza tym staram się (tak, to dobre słowo) żyć zdrowo... ale średnio mi to wychodzi. Ostatnio szukam też dla siebie jakieś innego zajęcia, choć jeszcze nie wymyśliłem co to by mogło być.

Kleks: Czy masz jakieś dalsze plany związane ze Światem Magii czy raczej wszelkie decyzje podejmujesz spontanicznie?

Matheos Eyon: Na razie planuje się skupić na realizowaniu się w roli nauczyciela. Aktualnie razem z Marcinem Moranisem tworzymy nowy podręcznik do WoMMiRu a od września wejdę w pełni w obowiązki profesora. Będę się starał robić wszystko, żeby dać coś od siebie WH. A co do wydarzeń mniej przewidywalnych będę decydował, co z nimi począć, jak się już pojawią.

(18)

Zlote Znikacze profesora Fyeda!

Składniki:

- mąka pszenna - sól

- cukier - drożdże

- margaryna lub masło - mleko

- jajka

- cukier wanilinowy z kardamonem - woda

- goździki - oliwa z oliwek - folia spożywcza Sposób przygotowania:

1. Przesiewamy mąkę do dużej miski. Dodajemy 4 łyżki cukru, opakowanie cukru wanilinowego z kardamonem i opakowanie drożdży.

2. Dodajemy 50 g margaryny lub masła, wbijamy jedno całe jajko i wyrabiamy ciasto około 10 minut, do uzyskania gładkiej i elastycznej formy.

3. Bierzemy drugą miskę i delikatnie naoliwiamy ją

oliwą z oliwek, przekładamy do niej uzyskaną wcześniej masę, przykrywamy folią i odstawiamy na około godzinę do wyrośnięcia ciasta.

4. Kiedy ciasto już nam ładnie wyrośnie wykładamy je na stół bądź stolnicę i wyrabiamy przez około 3 minuty, po czym dzielimy je na szesnaście równych kawałków.

5. Z każdej porcji robimy wałeczek o długości około 25 centymetrów.

6. Z jednej strony wałeczka robimy węzełek.

7. Z wystającej części formujemy główkę, a dłuższą część bez węzełka rozpłaszczamy i nacinamy nożem tworząc ogonek.

8. Natłuszczamy blaszkę do pieczenia i układamy na niej ptaszki, po czym odstawiamy je jeszcze na 30 minut, żeby wyrosły.

9. Piekarnik nagrzewamy do 210 stopni.

10. Rozbijamy jajko i oddzielamy żółtko od białka. Żółtko mieszamy z wodą i smarujemy nim wyrośnięte bułeczki.

11. Wkładamy bułeczki do piekarnika na 10-15 minut.

12. Wyjmujemy je kiedy uzyskają złoty kolor.

13. Po wyjęciu z piekarnika wkłuwamy goździki w miejsce oczu.

Smacznego!

(19)

Redaktor naczelny:

Arianne Weden

Grafika:

Alice Radcliffe

Budowa numeru:

Arianne Weden

Redakcja:

Agatha Thomas Alexandra Martell

Alexandra Sloan Arianne Weden

Ayano Iseki Emily Thomas Julie Cathville Katherine Fyed

Krzysiek Kot Lilith Findabair

Lonelli Weden Naija Kamalasundari

Rafael Weden W tym numerze Wasze zadanie jest wyjątkowo proste -

wystarczy rozpoznać osobę z aktualnej społeczności WH po opisie! Za każdy przykład zostaniecie nagrodzeni 5 galeonami, co daje łącznie aż 40 galeonów. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: lonellisage@gmail.com, macie czas do 5 sierpnia 2015r.

1. Świeżo upieczona nauczycielka. Prowadzi kurs wakacyjny związany z sekretami Japonii.

2. Uczył w WH wielu przedmiotów. Lepiej nie spać na jego lekcjach!

3. Dołączyła do WH w XX roku szkolnym. Naucza przedmiotu, z którym wiele osób ma problemy.

4. Osoba z najdłuższym stażem nauczycielskim w historii Wirtualnego Hogwartu.

5. Ta uczennica jest dwukrotną absolwentką naszej szkoły, lecz wszystko zmierza ku temu, by ukończyła WH po raz trzeci.

6. Obecnie uczennica klasy trzeciej. Wcześniej nauczała w WH kilku przedmiotów.

7. Czasami wydaje się nieobecna, jednak jeśli będziesz chciał grać na loterii, kieruj się do niej, a z pewnością Ci pomoże!

8. Przykład osoby, która nigdy się nie poddaje i wciąż wytrwale dąży do postawionego sobie celu. Obecnie uczennica klasy trzeciej.

Rozwiązanie konkursu z poprzedniego numeru:

Grace Jones - 50 galeonów Jeanne Lovegood - 50 galeonów

Ayano Iseki - 50 galeonów Matheos Eyon - 50 galeonów

Cytaty

Powiązane dokumenty

Podpisując umowę na budowę gazociągu bałtyckiego, niemiecki koncern chemiczny BASF i zajmujący się między innymi sprzedażą detalicznym odbiorcom gazu EON zyskały

Uczniowie zostali poinformowani o tym, jak przebiegać będą lekcje online, jednak w przypadku pytań proszę o kontakt mailowy (lukasz.jakubowski90@o2.pl).. Na

Abram Józef, Bara Andrzej, Białobok Stanisław, Bugno Marek, Bystrowicz Stanisław, Ćwiklik Stanisław, Elmer Stanisław, Górski Karol, Gu- bała Andrzej, Kamińska Zofi a, Knapik Jan

1 Która pora roku jest według pana / pani / ciebie szczególnie piękna – wiosna, lato, jesień, czy zima.. Według mnie bardzo piękna/e

Jak wspomniałem wcześniej pięć lat szkoły powszechnej uczyłem się po chatach, a w Dzierzkowicach jak przeniosłem się do szóstej klasy to dwa miesiące uczyliśmy się w

Gazeta wydawana przez grupę Comenius i Samorząd Uczniowski Strona

W piątkowe popołudnie, 9 października na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości upamiętniające poległych saperów, którzy zginęli przed rokiem w

miłość pojawia się nagle miłość się uspokaja miłość się niepokoi miłość żałuje!. …

Jak dobrze wszystkim wiadomo, uczniowie czwartej klasy wyszli ze wspaniałą inicjatywą pomocy schronisku dla bezdomnych psów i kotów w Nowym Dworze Mazowieckim

Mam nadzieję, że wśród waszych postanowień noworocznych znalazło się odkrycie paru muzycznych perełek.Sylwester za nami jednak to nie koniec hucznych imprez, w końcu

Wydaje się zatem, że szczególnie taka praktyka asan, która skierowana jest na rozwinięcie świadomości doświadczanych wrażeń fizycznych i psychicznych, może mieć

- atrakcyjne wynagrodzenie w euro - legalne zatrudnienie na umowę o pracę - ubezpieczenie zdrowotne. - elastyczny czas pracy - podszkolenie języka -

jeden z uczniów przygotowuje pytania do ankiety, drugi uczeń opracowuje formularz ankiety, trzeci uczeń przygotowuje się do prowadzania ankiety. Należy zwrócić szczególną uwagę

Opisane wyżej projekty oraz inicjatywy pokazują, że nawet w małej pod- górskiej wsi można realizować różnego typu przedsięwzięcia społeczne, któ- re przyczyniają

NIEZALEŻNE ZRZESZENIE UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH W ŁODZI Historia Niezależnego Zrzeszenia Uczniów Szkół Średnich, jedynego zorganizowanego niezależnego ruchu uczniowskiego w

 Jesteśmy organizacją pozarządową non-profit, której głównym celem jest kulturalna i społeczna aktywizacja i integracja seniorów, podnoszenie jakości życia

Ponieważ wtedy szanuje się mienie szkoły, oszczędza się prace paniom sprzątającym, oszczędza się stresu młodszym klasom, gdy wrócą na przykład z lekcji w-f i

Niezamężna kobieta przechodzi całą Golgotę udręk i nie każda ma dość siły i hartu, by owoc „grzechu i

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przy- łączyli się dziś do wspólnego świętowania, ubierając się na czerwono lub zakładając świąteczne czapki..

Podręcznik etykiety, karta pracy... Nauczyciel prowadzi z uczniami rozmowę na temat grzeczności i tego, jak się przedstawiamy. Nauczyciel prosi uczniów o podawanie jak się

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris – portal wiedzy dla nauczycieli&#34;1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego

12 października, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Jar- muta w Szczawnicy odbyły się miejskie uroczystości uczczenia

„ W dniach 14–15 stycznia 2010 roku odbyy si na Politechnice War- szawskiej „Szwajcarsko-Polskie Dni Nauki i Techniki” zorganizowane przez Ambasad Szwajcarii oraz