• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz lekcji przeprowadzonej w klasie 8 w dniu Przedmiot:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz lekcji przeprowadzonej w klasie 8 w dniu Przedmiot:"

Copied!
3
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz lekcji przeprowadzonej w klasie 8 w dniu

Przedmiot: j. angielski

Poziom nauczania: klasa 8 SP

Temat zajęć: Environment - wprowadzenie słownictwa.

Czas trwania: 45 minut

Cele ogólne:

- wprowadzenie słownictwa związanego ze środowiskiem naturalnym (cave, cliff, coast, glacier, pond, rainforest, stream, valley),

- utrwalenie pisowni oraz wymowy nowo poznanych wyrazów przy pomocy ćwiczeń multimedialnych,

- rozpoczęcie dyskusji na temat ochrony środowiska z wykorzystaniem nowych słów.

Środki dydaktyczne:

- podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń “Teen Explorer 8”, - odtwarzacz CD,

- monitor interaktywny,

- ćwiczenia multimedialne “fiszki, opisany diagram oraz wyszukiwanie słów”

opracowane z wykorzystaniem strony classflow.pl,

Metody nauczania:

- wprowadzenie słów oraz ćwiczenie wymowy poprzez narzędzie “fiszki”, - praca indywidualna i w grupach - uzupełnianie zeszytu ćwiczeń,

(2)

- utrwalenie nowo poznanych słów poprzez wykonanie ćwiczeń multimedialnych -

“opisany diagram” oraz “wyszukiwanie słów”.

Przebieg zajęć:

1. Sprawdzenie przygotowania sprzętu - nauczyciel musi upewnić się przed lekcją, że sprzęt który zamierza wykorzystać na zajęciach jest sprawny, czy jest dostęp do internetu oraz czy ćwiczenia przeznaczone na lekcję działają prawidłowo.

2. Czynności organizacyjno-porządkowe - sprawdzenie obecności, zapisanie tematu lekcji.

3. Wprowadzenie nowego słownictwa (cave, cliff, coast, glacier, pond, rainforest, stream, valley). Zapisanie przez uczniów nowych słów w zeszycie, następnie

ćwiczenie wymowy oraz pisowni nowych słów poprzez wykorzystanie ćwiczenia multimedialnego “fiszki”.

4. Uczniowie pracują w parach, wykonując zadania w zeszycie ćwiczeń sprawdzające znajomość nowo poznanych słów.

5. Praca z ćwiczeniem multimedialnym “opisany diagram” - uczniowie łączą wyrazy z odpowiednimi obrazkami.

6. Utrwalenie pisowni nowych wyrazów - ćwiczenie multimedialne “wyszukiwanie słów”. Uczniowie wyszukują poznane na lekcji wyrazy na diagramie.

7. Wspólne odpowiadanie na pytania z podręcznika dotyczące ochrony środowiska, rozpoczęcie dyskusji na ten temat.

8. Ocena przebiegu zajęć - ocena opisowa pracy uczniów (pozytywne motywowanie do dalszej pracy).

9. Zakończenie lekcji.

(3)

Link do ćwiczeń multimedialnych:

https://prod.classflow.pl/classflow/#!/product/itemId=1f73b5e80b0246509b3201ea41fb762e W. Kęska

Cytaty

Powiązane dokumenty

Zapisz projekt pod nazwą kwadrat, zapisz również planszę i okno żółwia.. Przetestuj działanie

Słowniki ortograficzne, karta pracy ucznia, plansza z zapisaną regułą ortograficzną dotyczącą pisowni wyrazów z „ż” niewymiennym, arkusze szarego papieru, kolorowe

Ile jest możliwych wyników takiego przyporządkowania, jeśli każda z tych osób mogła się urodzić w dowolnym dniu tygodnia.. Zadanie

2.Przerwa śródlekcyjna – nauczyciel gra na pianinie wysokie i niskie dźwięki. Uczniowie chodzą po klasie i na wysokie dźwięki podskakują, a na niskie przysiadają lub chodzą

 Uczeń wie, jakie musi być położenie Słońca, Ziemi i Księżyca aby wystąpiło zaćmienie Słońca, oraz jakie musi być położenie tych ciał, aby wystąpiło zaćmienie

fałszerz, harcerz, pasterz, kołnierz, rycerz, bajarz, blacharz, pisarz, ślusarz, tokarz, kątomierz, ciśnieniomierz, Kazimierz, Włodzimierz, zegarmistrz, ogniomistrz;. 

b) prezentująca, poprzez różne formy pracy, zasób wiedzy uczniów o profesorze Kleksie i jego Akademii. e) Lektura autorstwa Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”..

Wykonanie przez kolejnego ucznia ćwiczenia do prezentowanej animacji. Podział uczniów na