• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz zajęć dydaktycznych Przygotowanie : Zespół nauczycieli przedszkola

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz zajęć dydaktycznych Przygotowanie : Zespół nauczycieli przedszkola"

Copied!
8
0
0

Pełen tekst

(1)

12.11.2020

Scenariusz zajęć dydaktycznych

Przygotowanie : Zespół nauczycieli przedszkola Grupa dzieci: 4-6 latki

Temat : Pięć urządzeń elektrycznych.

Cele ogólne:

poznanie wyglądu i zastosowania wybranych urządzeń elektrycznych,

zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać przy ich obsłudze,

zapoznanie z nową cyfrą „5”

kształcenie sprawności manualnej rąk i wyobraźni twórczej dzieci

Cele szczegółowe:

rozróżnia najczęściej spotykane urządzenia elektryczne,

wie, jak należy umiejętnie i bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych znajdujących się w gospodarstwie domowym,

zna zasady bezpieczeństwa dotyczące obsługi różnych urządzeń technicznych i elektrycznych,

wypowiada się na podany temat,

naśladuje odgłosy urządzeń elektrycznych,

rozpoznaje i nazywa cyfrę 5,

wykonuje kolorowanie rysunku w obrębie konturu.

Cele terapeutyczne:

- odwrócenie uwagi od sytuacji trudnej związanej z chorobą

- wytworzenie miłej atmosfery, wzbudzenie zaciekawienia i pozytywnych emocji Metody: pogadanka, praktycznego działania

Środki dydaktyczne : Film o urządzeniach domowych, ilustracje, karty pracy 1, 2, 3, 4, 5, plastelina, kredki, flamastry.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie dzieci, powtórzenie poprzedniego tematu zajęć i przedstawienie krótkiego filmu dotyczącego urządzeń, które znajdują się u nas w domu.

https://www.youtube.com/watch?v=d0HYSGTVOOk 2. Krótka rozmowa dotycząca filmu:

• Jakie przedmioty były przedstawione w filmie?

• Jakie urządzenia masz w swoim domu?

(2)

• Które urządzenie najbardziej ułatwia nam życie?

3. Wskaż na obrazku kuchni urządzenia elektryczne. Nazwij je. Powiedz, do czego służą.

Uwaga! Pamiętaj, że nie wolno niczego wkładać do gniazdek z prądem!

(3)

4. Powiedz z których urządzeń elektrycznych dzieci mogą korzystać samodzielnie, a z których wyłącznie pod opieką dorosłych.

5. Nazwij urządzenia przedstawione na zdjęciach. Do czego one służą? Naśladuj te czynności.

(4)

6. Zapoznanie z cyfrą „5”. Pokazywanie cyfry 5 na palcach. Nauka pisania po śladzie.

Karta pracy 1

(5)

Karta pracy 2

Policz i połącz obrazek z daną cyfrą.

(6)

Karta pracy 3

Pokoloruj tyle kółek ile wskazuje cyfra.

(7)

Karta pracy 4

Otocz pętlą pięć urządzeń elektrycznych, które używasz najczęściej w domu z rodzicami.

(8)

Karta pracy 5

Ozdób cyfrę 5 , według własnego pomysłu.

Cytaty

Powiązane dokumenty

Grabowskiego „Nie jestem sama”, karta pracy „Kolorowy start”- 4-latki część 1, „Kolorowy start”- książka- 4 latki, rodzina z figur geometrycznych-

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, A ja w domu mam chomika, kota,

Środki dydaktyczne : piosenka „ Kundel Bury”, wiersz L.Łącz „Przyjaciel ze schroniska”, karta pracy 1, karta pracy 2, karta pracy 3, ilustracje „Co zrobić kiedy zaatakuje

-- Mamo, to jest mały kotek Chcesz odniosę go z powrotem Tylko daj mu spodek mleka Spójrz , jak ładnie się uśmiecha.. Dała mi go

Nauczyciel tłumaczy dzieciom, że głoskę można też zapisać za pomocą znaku graficznego, jakim jest litera. Pokazuje na tablicy sposób pisania litery „i”

Na hasło – Deszcz – dzieci jak najszybciej chowają się pod najbliższym parasolem... Wykonanie kart

Nauczyciel przygotowuje różne przedmioty: moneta, mała gumowa zabawka, agrafka, piłeczka pingpongowa, nadmuchany balon, gwóźdź, korek, szpilki.. Przygotowuje

Jest koło, kwadrat, Prostokąt jest śliczny. To nasz pajacyk geometryczny. Głowa okrągła jest jak piłeczka, A na tej głowie trójkątna czapeczka. Kwadrat to brzuszek. Oczy i