Klasa VII lekcja cz.II.docx

Loading.... (view fulltext now)

Pełen tekst

(1)

Klasa VII

Temat: Ochrona przeciwpowodziowa a występowanie i skutki powodzi.

1. Wejdź na stronę poniżej podany link i przeczytaj pierwszy fragment o powodzi w 1931 roku w Chinach

https://epodreczniki.pl/a/zagrozenia-naturalne---powodzie/DmBpBjN0o?showShareModal=1 2. Definicja powodzi jest ci chyba znana. Jeżeli nie, to przeczytaj o tym w krótkim rozdziale 1.

„Powódź – przyczyny i rodzaje”.

3. Otwórz aplikację nr 1 i wypisz do zeszytu co to jest powódź, rodzaje i przyczyny powodzi. 4. Napisz, jakiego rodzaju powódź może – z największym prawdopodobieństwem – wystąpić

w twojej okolicy.

5. Przeczytaj rozdział 2. „Skutki powodzi” i napisz:

Czy utratę zdrowia i życia można zaliczyć do skutków pierwotnych, czy wtórnych. A może do obu kategorii? Odpowiedź uzasadnij.

6. Przeczytaj rozdział „Sposoby zapobiegania powodzi” i napisz jakie w Twojej okolicy powstały budowle przeciwpowodziowe, opisz je i wklej ich zdjęcia (jeżeli to możliwe).

7. Na podstawie podręcznika i atlasu geograficznego opisz krótko dwa negatywne skutki budowy sztucznych zbiorników na rzekach.

8. Zobacz film o powodzi w Raciborzu 1 997 roku

a) https://www.youtube.com/watch?v=1jIPma9UUZc&t=122s – informacyjny. b) https://www.youtube.com/watch?v=iYJGrhN0LlQ - trochę refleksyjny .

Wszystkie polecenia zapisz w zeszycie i prześlij mi na pocztę w ten sam dzień, w którym mamy lekcję. Pozdrawiam, życzę dużo siły i wytrwałości, trzymajcie się zdrowo i radośnie, grunt to pozytywne myślenie!

Obraz

Updating...

Powiązane tematy :