• Nie Znaleziono Wyników

KONSPEKT LEKCJI 1. Temat 1: PRAWA I OBOWIĄZKI KIEROWCY SAMOCHODU POŻARNICZEGO 2. Prowadzący: 3. Cele lekcji:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "KONSPEKT LEKCJI 1. Temat 1: PRAWA I OBOWIĄZKI KIEROWCY SAMOCHODU POŻARNICZEGO 2. Prowadzący: 3. Cele lekcji:"

Copied!
2
0
0

Pełen tekst

(1)

KONSPEKT LEKCJI

1. Temat 1: PRAWA I OBOWIĄZKI KIEROWCY SAMOCHODU POŻARNICZEGO

2. Prowadzący:

3. Cele lekcji:

Po zakończeniu lekcji uczeń powinien umieć:

- Określić prawa i obowiązki kierowcy OSP,

- omówić zasady zachowania się po ogłoszeniu alarmu,

- omówić zasady uprzywilejowania pojazdu w ruchu drogowym, - omówić zasady jazdy w kolumnie,

- omówić zasady prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach terenowych.

4. Metoda pracy: wykład, pogadanka.

5. Organizacja zajęć: zbiorowa, system klasowo-lekcyjny.

6. Miejsce pracy: sala wykładowa, klasa szkolna, świetlica.

7. Środki i dydaktyczne urządzenia techniczne:

- rzutnik pisma, foliogramy,

- rzutnik multimedialny z monitorem i przygotowaną prezentacją, 8. Czas lekcji – 2 godz. (90 minut).

Zagadnienia szczegółowe Uwagi Czas [min.]

1. 2. 3.

Część wstępna:

- przyjęcie meldunku, zapisy w dzienniku zajęć, podanie tematu i celu lekcji.

5

Część zasadnicza:

Pojazd uprzywilejowany w ruchu drogowym.

Oznakowanie strażackich pojazdów uprzywilejowanych.

Kierowca – operator ochotniczej straży pożarnej.

Obowiązki i uprawnienia kierowcy OSP.

Obowiązki kierowcy po ogłoszeniu alarmu.

Zasady poruszania się pojazdem uprzywilejowanym.

Jazda w kolumnie.

Specyficzne warunki jazdy podczas akcji ratowniczych:

Wykład, pogadanka

Foliogramy, zdjęcia, Prezentacja

multimedialna

80

(2)

- prowadzenie przyczep ze sprzętem specjalnym, - jazda w terenie zagrożonym powodzią,

- poruszanie się w terenie trudnym, - manewrowanie pojazdem.

Zakończenie lekcji;

- podanie materiałów źródłowych i wskazówek do samokształcenia.

5

Cytaty

Powiązane dokumenty

• scharakteryzować podstawowy cel ochrony przeciwpożarowej i sposoby jego realizacji,.. • opisać istotę funkcjonowania Krajowego

Omówić fazy rozwoju pożaru z uwzględnieniem zjawisk rozgorzenia i wstecznego ciągu płomieni..

- znać, jakie zastosować metody ochrony wałów od strony wodnej, - wiedzieć, jak uszczelniać śluzy,.. - znać metody ewakuacji ludności, zwierzęta i mienia z terenów

- omówić zasady prowadzenia rozpoznania i działań ratowniczych w budynkach przezna- czonych na stały lub czasowy pobyt ludzi,.. - omówić zasady postępowania ratowniczego w

- znać, jakie należy stosować zasady dopompowywania wody z zalanych obiektów, - umieć scharakteryzować występowanie zagrożeń epidemiologicznych występujących w czasie

Czynności prowadzącego zajęcia dydaktyczne , czynności uczestników szkolenia, przebieg lekcji:. Podanie tematu i omówienie celów

- dokonać podziału i omówić ogólne zasady budowy linii wężowych, - budować linie ssawne,.. - odwadniać

Miejsce pracy: sala wykładowa, klasa szkolna, świetlica..