• Nie Znaleziono Wyników

KONSPEKT LEKCJI 1.Temat 5: ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE NA SZCZEBLU GMINY2. Prowadzący:3. Cele lekcji:

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "KONSPEKT LEKCJI 1.Temat 5: ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE NA SZCZEBLU GMINY2. Prowadzący:3. Cele lekcji:"

Copied!
1
0
0

Pełen tekst

(1)

KONSPEKT LEKCJI

1. Temat 5: ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE NA SZCZEBLU GMINY 2. Prowadzący:

3. Cele lekcji:

Po zakończeniu lekcji słuchacz powinien umieć:

- wyjaśnić i opisać strukturę i zadania organów systemu zarządzania kryzysowego, - omówić postępowanie w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych zdarzeń, - wyjaśnić rolę i zadania centrów zarządzania kryzysowego.

4. Metoda pracy: wykład, pogadanka.

5. Organizacja zajęć: zbiorowa, system klasowo-lekcyjny.

6. Miejsce pracy: sala wykładowa, klasa szkolna, świetlica.

7. Środki i dydaktyczne urządzenia techniczne:

- rzutnik multimedialny, prezentacja tematu PowerPoint, literatura 8. Czas lekcji – 2 godz. (90 minut).

Zagadnienia szczegółowe Uwagi Czas [min.]

1. 2. 3.

Część wstępna:

- przyjęcie meldunku, zapisy w dzienniku zajęć, podanie tematu i celu lekcji.

5

Część zasadnicza:

 Obrona cywilna

 Służby państwowe i samorząd terytorialny w ochronie ludności

 Zarządzanie kryzysowe

 Planowanie cywilne

 Siatka-matryca bezpieczeństwa

 Narzędzia zarządzania kryzysowego

Wykład, pogadanka

Foliogramy, zdjęcia, Prezentacja

multimedialna

80

Zakończenie lekcji;

- podanie materiałów źródłowych i wskazówek do samokształcenia.

5

Cytaty

Powiązane dokumenty

- zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przybycia służb ratownictwa medycznego, - współdziałać ze służbami medycznymiI. CZAS:

 wymienić warunki niezbędne do zaistnienia procesu spalania,..  wymienić

- dokonać podziału i omówić ogólne zasady budowy linii wężowych, - budować linie ssawne,.. - odwadniać

Miejsce pracy: sala wykładowa, klasa szkolna,

- omówić podstawowe zadania podmiotów ratowniczych podczas katastrof budowlanych, - określić rodzaje lokalizacji poszkodowanych: metoda biologiczna, metoda techniczna3. -

- przyjęcie meldunku, zapisy w dzienniku zajęć, podanie tematu i celu lekcji..

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy utworzony został jako integralna część bezpieczeństwa wewnętrznego Pań- stwa, w celu ratowania życia, zdrowia, mienia i środo- wiska

- wymienić podstawowe dane taktyczno-techniczne i eksploatacyjne najczęściej użytkowanych przez OSP samochodów pożarniczych,.. - opisać podstawowe wyposażenie