• Nie Znaleziono Wyników

Scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2022

Share "Scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego"

Copied!
3
0
0

Pełen tekst

(1)

Scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego

Temat: Happy Easter! – lekcja świąteczna.

Cele (Uczeń):

- rozumie polecenia nauczyciela - odpowiada na pytania

- poznaje słownictwo Wielkanocne - śpiewa piosenkę

- potrafi współpracować w grupie - potrafi dopasować obrazek do wyrazu - korzysta ze słownika obrazkowego

- pogłębia umiejętności rozumienia autentycznego języka oraz słuchania, czytania i pisania w języku angielskim.

Metody:

- gry i zabawy z wykorzystaniem padletu ze strony:

https://padlet.com/zaneta_marciniak6/61aypdqizyr0 - prezentacja multimedialna (film) z you tube:

https://www.youtube.com/watch?v=onFF6NVwEeU z wykorzystaniem monitora interaktywnego

- łączenie obrazków z ich nazwami - łączenie zdań

- praca ze słownikiem obrazkowym - rozmowa na temat obejrzanego filmu - śpiewanie piosenki

- burza mózgów

Formy pracy:

Indywidualna, w parach, zbiorowa

Pomoce dydaktyczne:

- karty pracy z zadaniami dla uczniów - monitor interaktywny

- komputer - padlet

- film Easter in Britain z you tube - słownik obrazkowy

- zeszyt - flashcards

(2)

PRZEBIEG LEKCJI

Faza wprowadzająca

1. Powitanie i sprawdzenie listy obecności.

2. Krótkie przypomnienie wiadomości z ostatnich lekcji.

3. Zapoznanie uczniów z celami lekcji.

Faza realizacyjna

1. Rozgrzewka – nauczyciel, za pomocą flashcards (Zadanie 1 z padletu

https://padlet.com/zaneta_marciniak6/61aypdqizyr0), wprowadza uczniów do tematu lekcji.

2. Uczniowie wykonują zadanie na stronie https://anglomaniacy.pl/pdf/easterPT1.pdf na ekranie monitora interaktywnego.

3. Krótkie przypomnienie faktów oraz zwyczajów związanych z obchodami świąt wielkanocnych w Polsce (burza mózgów).

4. Prezentacja filmu w języku angielskim pt. ‘Easter in Britain’

https://www.youtube.com/watch?v=onFF6NVwEeU nt. zwyczajów i tradycji związanych z obchodami Wielkanocy w UK.

5. Uczniowie udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące treści filmu.

6. Uczniowie, w parach, wykonują zadania z karty pracy, Załącznik 1. Nauczyciel, wspólnie z pozostałymi grupami, sprawdza poprawność wykonania zadań na monitorze interaktywnym.

7. Śpiewanie piosenki „Boom chicka boom” i wykonywanie czynności, o których mowa w piosence.

Faza podsumowująca

1. Uczniowie w ramach utrwalenia poznanych słów związanych z Wielkanocą bawią się w Memory, wykonując zadanie 6 z padletu.

2. Zadanie pracy domowej – chętni uczniowie mogą wykonać pozostałe zadania z padletu.

(3)

Załącznik 1

Cytaty

Powiązane dokumenty

- zadajesz właściwe pytania, na które odpowiadają czasowniki, - rozróżniasz formę osobową od nieosobowej,.. - wskazujesz osobę, liczbę, czas, rodzaj

11.Podanie przez nauczycie la wiadomości o zaimku( odmienna część mowy, zastępuje rzeczowniki, przymiotniki, liczebniki, przysłówki, formy dłuższe i krótsze, odp. na pytania

Ćwiczona jest umiejętność mówienia (uczniowie muszą opisywać wygląd zewnętrzny różnych osób) oraz słuchania (uczniowie muszą wyłapać z tekstu, który czyta

Nauczyciel czyta 5 z 10 zdań (pozostałe będą pracą domową) i sugeruje, do której części zdania uczniowie mają ułożyć pytanie w czasie Past Simple. Następnie nauczyciel wybiera

Uczniowie pracują w czwórkach. Dostają przygotowaną wcześniej kartkę z rysunkami snów i wymyślają ich interpretację. Jeśli jakaś grupa szybko skończy, poprzestając tylko

Omówienie czasowników i przydatnych (już znanych) słów związanych tematycznie z tematem lekcji (typ: do, work, teach, sing, dance, write, cook, sell, buy, treat etc.) b..

Uczniowie czytają ze zrozumieniem oryginalne teksty anglojęzyczne uzyskane z internetu, nie korzystając ze słownika; wybierają z nich informacje, które zamieszczają w notatkach

Otwierają plik dźwiękowy ‘ćwiczenie 4’, słuchają i podkreślają formy słabe (‘shwa’) w podanych zdaniach. Look and listen to these sentences and decide where the weak